folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İngiltereye Hicret Ettim...

İngiltereye Hicret Ettim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    patron_38 bunu yazdı

Holy dayı shoreditch e git yol tarif ediyim dalston dan 149 a bin Liverpool streete doğru ilerle liverpool streete girmeden rainbow var gündüz vakti git ama alışınca geceleride gidersin , ortam yaparsın :) ama oraya uğramadan Londradan dönme 

Hocam konum atsana 

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    gkhn bunu yazdı

Seyhim 5 yili tamamla da indefinite to leave al bari, deysin tum masrafina.

Bu arada turkiyedeki adresini yurtdisina aldirirsan dar mukellef olacagindan kiralar vesaire icin vergi odememe durumunu da biliyorsundur sanirsam.

Hocam bu konuyu biraz açarmısın?

Türkiyede mi vergi ödemiycem bu şekilde ingilterede mi?  yada türkiyedeki gelir vergisini buraya mı ödicem kafamı karıştırdın

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Ev kirasi en yuksek masraf council tax ve masraflarla 1500 pounda variyor. Ev tutmak oldukca zor,  1 sene pesin verip guzel biyer bulabildim.

2. buyuk masrafim da pc oldu. Pc bana cok lazim oldugu icin cok iyi bisi aldim.

arkadas sormus, Katlandigum ekonomik zorluklari falan anlatmak isterdim ama malesef oyle bi hikayem yok hahahah. Cok masrafli oldu ama 3 aya fln toparlarim tahmin ediyorum bir iki is alinca

Hiç mi sıkıntın olmadı yaaa :)) bir yerde bi zorluk falan çıkmadı mı yaniii. İlla ekonomik olarak düşünme bunu 😅 ben de kaçmayı düşünüyorum türkiyeden, nereye kaçayım görmüş geçirmiş biri olarak tavsiyelerin neler 😅

Olmaz olurmu, shared home a çıktım işte yanımda müzisyen afrikalı denyonun teki gece gündüz bi müzik çaldı ama ben daha iyi gitar çalıyorum öyle diyim. Sonra bavulu çok uzak mesafelere taşımam gerekti ilk gittiğimde yerleşemedim hemen. Ama kısa süreli sorunlar yani evi tutup suyu elektrigi baglayınca bitiyor hepsi.

Ben 2 haftadan uzun birçok ülkede kaldım çalıştım, wala metrosu ulaşımı falan adam gibi planlı yapılmış, otobüse binerken insanların sıraya girdiği heryerin altyapısı da, aşağı yukarı aynı kafayla dizayn edildiği için birçok şeyi kolay. Türkiye gibi kaotik bir ortam yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

İ. Ç. Zava$tanmı kaçtın ?

Hayır, iç savaş benim Istanbulda oturduğum nezih mekanlara kadar gelirse zaten taş üstünde taş omuz üstünde baş kalmaz =)

Hiçbişeyden kaçmadım, daha çok kazanmak için de gitmedim. önümdeki 1-2 sene öncekilerin tekrarı olması yerine bambaşka farklı bir zaman olsun istedim. Tabi böyle bir karar için afganistanı ırağı seçecek değilim medeni bir Avrupa ülkesi seçtim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    Darkparadise bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Ev kirasi en yuksek masraf council tax ve masraflarla 1500 pounda variyor. Ev tutmak oldukca zor,  1 sene pesin verip guzel biyer bulabildim.

2. buyuk masrafim da pc oldu. Pc bana cok lazim oldugu icin cok iyi bisi aldim.

arkadas sormus, Katlandigum ekonomik zorluklari falan anlatmak isterdim ama malesef oyle bi hikayem yok hahahah. Cok masrafli oldu ama 3 aya fln toparlarim tahmin ediyorum bir iki is alinca

Hiç mi sıkıntın olmadı yaaa :)) bir yerde bi zorluk falan çıkmadı mı yaniii. İlla ekonomik olarak düşünme bunu 😅 ben de kaçmayı düşünüyorum türkiyeden, nereye kaçayım görmüş geçirmiş biri olarak tavsiyelerin neler 😅

Olmaz olurmu, shared home a çıktım işte yanımda müzisyen afrikalı denyonun teki gece gündüz bi müzik çaldı ama ben daha iyi gitar çalıyorum öyle diyim. Sonra bavulu çok uzak mesafelere taşımam gerekti ilk gittiğimde yerleşemedim hemen. Ama kısa süreli sorunlar yani evi tutup suyu elektrigi baglayınca bitiyor hepsi.

Ben 2 haftadan uzun birçok ülkede kaldım çalıştım, wala metrosu ulaşımı falan adam gibi planlı yapılmış, otobüse binerken insanların sıraya girdiği heryerin altyapısı da, aşağı yukarı aynı kafayla dizayn edildiği için birçok şeyi kolay. Türkiye gibi kaotik bir ortam yok.

şeyhim yediğin içtiğin senin olsun , zinaya başladınmı orada ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

hocam merak ettiğim neden ingiltere senidemi bu kralicenin derincileri yonlendirdi sen farkına varmadan nasıl gelişti ingiltere sürecin _?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

İ. Ç. Zava$tanmı kaçtın ?

Hayır, iç savaş benim Istanbulda oturduğum nezih mekanlara kadar gelirse zaten taş üstünde taş omuz üstünde baş kalmaz =)

Hiçbişeyden kaçmadım, daha çok kazanmak için de gitmedim. önümdeki 1-2 sene öncekilerin tekrarı olması yerine bambaşka farklı bir zaman olsun istedim. Tabi böyle bir karar için afganistanı ırağı seçecek değilim medeni bir Avrupa ülkesi seçtim.

ingiltere avrupa ulkesi degil seyh

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    gkhn bunu yazdı

Seyhim 5 yili tamamla da indefinite to leave al bari, deysin tum masrafina.

Bu arada turkiyedeki adresini yurtdisina aldirirsan dar mukellef olacagindan kiralar vesaire icin vergi odememe durumunu da biliyorsundur sanirsam.

Hocam bu konuyu biraz açarmısın?

Türkiyede mi vergi ödemiycem bu şekilde ingilterede mi?  yada türkiyedeki gelir vergisini buraya mı ödicem kafamı karıştırdın

Seyhim,

Ingilteredeki vergi durumun hakkinda hicbir fikrim yok lakin Turkiyedeki vergilendirilmede sahip oldugunuz isyerlerinde (han-hamam sahibi oldugunuzu okumustum onceden) kiracilariniz stopaji oduyorsa sizin ayrica beyanname vermenize gerek yok. Emin olmak adina kisaca bir ornek aradim ve asagidaki linki buldum, bir goz atin bence. Bu siniflandirmaya konut kiralarinin geliri dahil degil bu arada.

https://www.hukukihaber.net/yurt-disinda-yasayan-turklerin-turkiye-deki-gayrimenkullerinden-elde-ettikleri-kira-gelirleri-uzerinden-beyanname-ve-vergi-yukumlulukleri-makale,7815.html

https://www.hurriyet.com.tr/yurtdisindaki-turklerin-vergi-avantajlari-109242

Bu arada eurobond tarzi tahvillerde de vergilendirmeye mukellef degilsiniz. Tabii bunlari adresinizi yurtdisina alip, yilin en az 181 gunu disarda kalirsaniz "dar mukellef" tanimina girerek kazaniyorsunuz. 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    patron_38 bunu yazdı

Holy dayı shoreditch e git yol tarif ediyim dalston dan 149 a bin Liverpool streete doğru ilerle liverpool streete girmeden rainbow var gündüz vakti git ama alışınca geceleride gidersin , ortam yaparsın :) ama oraya uğramadan Londradan dönme 

Hocam konum atsana 

https://goo.gl/maps/wZ2hUPxN5TSJia858

Caps isterük gidince canlı yayın yap hatta :)

yan cizdim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    patron_38 bunu yazdı

Hocam konum atsana 

Londra ya çalışma/yerleşmene sevindim @holyone Aytek başarılar dilerim. Biraderim de 60-61prince Square da yaşıyor 8-10 yıl VS tekrardan başarılar . 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 23673 Toplam Mesaj: 151
ingiliz muhipleri god bless the queen london londra