folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder İnsanoğlu Geçmişe Göre Daha Hızlı Evrimleşiyor!

İnsanoğlu Geçmişe Göre Daha Hızlı Evrimleşiyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    İNSANOĞLU GEÇMİŞE GÖRE DAHA HIZLI EVRİMLEŞİYOR

''Proceedings of the National Academy of Sciences''ın bu haftaki sayısında yer verilen araştırmaya göre günümüz kuşakları geçmişe göre daha hızlı evrimleşiyor.

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre insanoğlu, geçmişe göre daha hızlı evrimleşiyor.

Çalışmaya katılan, Utah Üniversitesi'nden antropolog Henry C. Harpending, ''Ben, insanoğlunun 40-50 bin yıl önce bugünkü halini aldığını ve ondan sonra değişmediğini duyarak büyüdüm. Ama bunun tersi doğru gibi gözüküyor'' diye konuştu.

Çalışmaya ilişkin AP ajansının sorularını yanıtlayan Harpending, bu sonucun yine de insanların bir kaç kuşakta değişebilecekleri şeklinde algılanmaması gerektiğini, değişimin binlerce yıl içerisinde ortaya çıktığını kaydetti.

Harpending ve meslektaşları, insanların ve ona en yakın canlılar olan şempanzelerin DNA'larını inceledi. Çin, Japonya, Afrika'nın Yoruba kabilesi ve ABD'deki Utah Mormonları'ndan 270 kişiden toplam 3,9 milyon gen örneği toplandı.

Bilimciler, özellikle son 10 bin yıl içerisinde insanların genlerinde büyük değişimler ve birbirlerine göre çeşitlilikler ortaya çıktığı sonucuna vardı. Son 10 bin yıl içerisinde hızlı bir iskelet ve diş evrimiyle, yeme içme alışkanlıkları ve hastalıklarla ilgili bir çok yeni genetik değişim oldu.

Bu 10 bin yıl içerisinde insanların nüfusunun milyonlardan milyarlara yükselmesi, evrimi de hızlandırdı. Çünkü hem Afrika'dan yayılan insanlar farklı iklim ve çevre koşullarına genetik olarak adapte olmak zorunda kaldılar, hem de daha fazla nüfus, daha fazla sayıda mutasyon (genetik değişim) olması demekti.

Bilimciler, Afrika'dan yeryüzüne dağılan insanlar arasındaki genetik çeşitliliğe, süthanecilikten bir örnek veriyor. Afrika ve Asya'da yetişkinlerin sindirim sistemleri taze sütü sindirmekte başarısızken, İsveç ve Danimarka gibi Kuzey Avrupa ülkelerinde yaşayan yetişkinlerde taze süt sindirme enziminin üretilmesini sağlayan gen aktif durumdaydı ve bu nedenle Kuzey Avrupa'da süthane çiftçiliği, Akdeniz veya Afrika'ya göre daha yaygın hale geldi.

Kaynak:Haberturk.com

Her Hakkım Saklıdır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lkereng
    lkereng's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    EVRİM ALDATMACASI
    Evrim Teorisi'nin Bilimsel Çöküşü ve Teorisinin İdeolojik Arka Planı

http://www.harunyahya.org/evrim/hy_evrim_aldatmacasi/giris.html

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    lkereng53 bunu yazdı:
    -----------------------------
    EVRİM ALDATMACASI

Şaka yapıyon demi :D

Her Hakkım Saklıdır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    lkereng53 bunu yazdı:
    EVRİM ALDATMACASI

Gözümsün, İnsanın maymndan geldiği gibi irenç bir düşünceye asla katılmıyorum.

HolySeclorum Kardeşim bana Evrim Teorisini anlatırmısın hadi seninle bu konuyu tartışalım.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    lkereng53 bunu yazdı:
    EVRİM ALDATMACASI

HolySeclorum Kardeşim bana Evrim Teorisini anlatırmısın hadi seninle bu konuyu tartışalım.

Harun dokümanına gözümsün dedin seninle nasıl tartışayım ? Kaale bile almam...

Her Hakkım Saklıdır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

işte senin problemin önyargılı olman.

sadece polemik oluşrmak için mi açtın bu konuyu madem tartışmayacaksın?

zıt fikirler ortaya atılacak ki o tartışmanın bi anlamı olsun.  hatta tartışma olsun.

sen diyon evrim var o diyo evrim war e nooldu? evrim var diyip mutlu mesut takıldınız?

ama amacın gördüğüm kadarıyla polemik yaratıp ortamı germek. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:
    lkereng53 bunu yazdı:
    EVRİM ALDATMACASI

Harun dokümanına gözümsün dedin seninle nasıl tartışayım ? Kaale bile almam...
    Ya yok hakaret değil gayem yanlış düşündüğünü düşünüyorum faydam dokunur diye demiştim ama kulaklarını tıkarsan buda senin seçimin saygı duyarım. ;)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Kulak tıkamak değil,ne mal olduğu belli olan bir şaklabanı örnek olarak verdiniz.Onu ve destekçilerini kaale almıyorum ben..

Amele amacımı yanlış görmüşsün :)

Her Hakkım Saklıdır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

sadece bu konudan yada burdaki postlardan bahsetmiyordum yukarıda yazdıklarımda.genel oalrak durumu ele aldım,gördüklerim okuduklarım.

ha eğer derdin motorcu adan hocanın yazması ile.

yarın sana babamın arşivinden 20 küsür yıl evvel yazılmış bir kitap sağlayabilirim.

okurum dersen. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:

Kulak tıkamak değil,ne mal olduğu belli olan bir şaklabanı örnek olarak verdiniz.Onu ve destekçilerini kaale almıyorum ben..

Amele amacımı yanlış görmüşsün :)

Çok ayıp HolySeclorum kardeşim Harun Yahya gibi Bilim adamı Son derece Bilgili bir insanı nasıl olrda mal diye nitelersin, Hade Adam diyelimki Maldır Mal olmakla ilgili dayanakların nedir bunuda belirtmek gerekmezmi, Sonuç itibari ile Forum ortamında olduğumuzu unutmamalyız Ben Senin gibi düşünenlerin mantığını mesela merak ediyorum, Dayanaklarınızın ne olduğunu merak ediyorum Evrim Teorisi Onu Savunan Bilim adamları tarafından da bi çok kaynakta vardır Tıkanmış Körelmiş ve hatta Çökmüş bir kavramdır, tartışmaya varsan hepsini sana net izah edebilirim. Kaldıki Harun Yahya Deliler Sunarak yayınlarında konuyu izah etmiş bir insandır.

Tek gerçek vardır Adem ile Havva. Değişim vardır, ama Mutasyon yoktur. Tabiki insan değişim geçirmektedir, ama bu değişim genetik bilimini ilgilendirmektedir, insanın farklı bişeyken farklı bir şey olduğu anlamında değildir, insanın coğrafyasına olan uyumu konusunda Değişim geçirdiği doğrudur bu Doğru bazı insanları farklı doğruları aramaya yöneltmiştirki yanlış olduğu ispatlanmış doğrulardı o doğrular. İşte o Yanlış doğrular Evrim Teorisi Saçmalığıdır.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bu senin evrim dediğin eleman kimdi darvin. cahili demi geberesice.

peki ben sana felsefe türünden sorular sorayım ;

50 yıl sonra hasta olcaz mı ?

50 yıl sonra kitap okuycaz mı ?

50 yıl sonra su içcez mi yada olcak mı ?

bunların cvbını ver bakiyim. darvin salağı geberdi gitti. o olsaydı kafadan sallar bişeyler söylerdi ama malesef geberdi.

sen darvinin türklere karşı katliam savaşını başlattığını bilmessin demi.

osmanlıyı yıkmak için türkleri barbar olarak gösterip avrupaya baskı yapıp türkleriyoketmek lazım deyip osmanlıyı yıkmaya çalıştığını bilmessin. bilirmisin yoksa ? hatta israilli bi eleman abdulhamite gelip türkiye topraklarını bize satın dediğini abdulhamit o elemana hastir çektikten sonra bir cuma namazında arabasına bomba konduğu 2 dk sohbet etmeseydi suikastte öleceğini...

küfr etmiycem o ite.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 7067 Toplam Mesaj: 75