folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kendinize Yeni Bir İş Bulun, İleride Sadece Hobi Amaçlı Kod Yazacaksınız!

Kendinize Yeni Bir İş Bulun, İleride Sadece Hobi Amaçlı Kod Yazacaksınız!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Benim suan kestirebildigim seyler, bu teknolojiler cok daha ilerleyecekler ve bir cok isi yapacaklar. Insan gücüne olan ihtiyac azalacak, bunlari da yapay zeka degil insanlar kendi eliyle yapacak.

gibi gibi bu sekilde insan gücüne olan ihtiyac azaltilacaktir.. Hal böyle olunca issiz ordusu cikacak, ee bunlarin karinlarini kim neden doyursun? o yüzden nüfusu azaltmak gerekecek vs.. 

Bunlarin hepsini insanlar yapacak..

Aynen öyle. Otomatize sistemler atm, devlet işleri (e-devlet),fabrika bantları gibi alanlarda iyi tuttu ve milyonlarca kişiyi işsiz bıraktı ama operatörlükde bok gibiler. Ama aç gözlü bankalar yine de operatör çalıştırmamak için sanal asistan yarak kürekle müşteriyi 2 saat telefonda bekleyiyorlar.

Bir de şu otomasyon,yazılım konusu açılınca "e ağbi oğu da yine insanlar tamir ediceğk" diyerek sanki işsizlik ortaya çıkmayacak  mantığına çıkarmaya çalışınca harbi şok oluyorum amk.

Bir fabrikada 10 işçinin yaptığı bant işini bir makina yapıyor. O makinenin bakım ve tamir işini de 1 yazıyla bir adam yapıyor. Dolayısıyla 9 adam boşda kalıyor.

e o makineler olmasa her şeyin fiyatı inanılmaz pahalı olacak. bi plastik sandaye alamayacaksın. 

Ben zaten buna karşıyım demiyorum, işsizlik yaratmıyor denmesini saçma buluyorum. 

Ayrıca banka örneğinde olduğu gibi patronun herzaman işine gelir daha fazla kazanç doğal olarak. 5 bin operatör çalıştırdığında da bankalar iyi kar ediyordu 500 operatör ve sanal asistan çalıştırınca da kar ediyorlar. Müşteriye ettikleri karı yansıtmaz bu tür işletmeler ama kardan zarar etse bile yansıtır fiyatlara.

Teknolojiyi geçtim ülkeye gelen afgan,suri Türklerin yarı fiyatına çalıştığı için aç köpek patronlar surileri göndermeyin çalıştıracak adam bulamıyoruz diyorlar. Çünkü yıllarca alıştılar ballı iş sömürüsüne vazgeçmek istemiyorlar.

Asıl mesele teknolojinin ilerleyerek mavi yakalının ya da beyaz yakalının işini elinden alması değil. Asıl mesele dünyadaki aşırı nüfus ve sonrasında da gelir adaletsizliği.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Peki bu kodumun yapay zekası neden sağlık alanına hiç yönelmiyor? Eminim doktorlardan çok çok daha iyi teşhis koyar seni takip eder daha iyi öneride bulunur. Belki öleceğin zamanı bile tahmin eder. AMA HİÇ Bİ YAPAY ZEKA SAĞLIK ALANINA GİRMEK İSTEMİYOR. Cevap vermem diyor.

Yıllardır konuşulan pratisyen doktorlar işsiz kalacak goygoyunu konuşmalıydık. Ama sağlık lobisi daha baskın geldi ki bu konuya asla girmiyor bu yapay zekalar.

Oysa kan tahlilim görüntülerim bulgularımı vereceğim teşhisi tak diye koyacaktı bence.

Ama yok :)

sağlıkla başladı bu iş. bkz: ibm watson

Yok hocam ıbm watson'un adı var sadece halka inemedi inebileceğini de zannetmiyorum. 

Chatgbp gibi halka inebilen bir yapı olmalıydı. Bazı doktorlar sadece ilaç yazıyor he he deyip gönderiyor yapay zeka bal gibi onların yaptığı işi yapar da... 

Olmuyor işte chatgbt hiç bi sağlık sorusuna cevap bile vermiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Peki bu kodumun yapay zekası neden sağlık alanına hiç yönelmiyor? Eminim doktorlardan çok çok daha iyi teşhis koyar seni takip eder daha iyi öneride bulunur. Belki öleceğin zamanı bile tahmin eder. AMA HİÇ Bİ YAPAY ZEKA SAĞLIK ALANINA GİRMEK İSTEMİYOR. Cevap vermem diyor.

Yıllardır konuşulan pratisyen doktorlar işsiz kalacak goygoyunu konuşmalıydık. Ama sağlık lobisi daha baskın geldi ki bu konuya asla girmiyor bu yapay zekalar.

Oysa kan tahlilim görüntülerim bulgularımı vereceğim teşhisi tak diye koyacaktı bence.

Yok hocam ıbm watson'un adı var sadece halka inemedi inebileceğini de zannetmiyorum. 

Chatgbp gibi halka inebilen bir yapı olmalıydı. Bazı doktorlar sadece ilaç yazıyor he he deyip gönderiyor yapay zeka bal gibi onların yaptığı işi yapar da... 

https://www.nadirkitap.com/evinizin-doktoru-vucudunuzun-atlasi-2-ansiplopedi-tek-ciltte-tony-smith-kitap5080209.html  şu kitabın yaptığı işi yapacak uygulama yazın yeter :)

kolunuz mu kabardı kabarıklık şiş mi yumuşak mı sert mi sertse sağ oktan devam değilse sol oktan yumuşaksa aşağı ok adamlar kitapla if else yapmış :D:D kızarıklıklar şuna benziyor mu benzemiyorsa geç sağa bir günden uzun süre mi geç aşağı derken teşhis geliyor. yüzde 60 da tutuyordu.

RETRET tarafından 11/Oca/23 14:32 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zeybekustasi bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

sağlık gibi bi konuda yapay zekayı henüz halka indiremezsin hacı. insan hayatı var

adamlar 2011 de watsonu hastanelerde doktorlara yardımcı olması için kullanmaya başladı.

https://www.ibm.com/watson-health

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

komple silinmese de ilgi azalır. Nasıl bazı eşyalar plastik çıkınca antika kıvamına geldi ve çok çok az kullanıldıysa aynı şekilde olacaktır.

ilgi azalınca pazar daralır. Çayçı makinesi var diye ofislere çaycı alınma kesilmedi belki ama homeofis ve daha kısa süreli çalışma çıkınca azalıp gideceği görünüyor.

Pompacılık amerikada çok az ama yok da değil. Farklı alanlara kayıyor sürekli. Yolcu ve eşya taşımaya aynı ilgi arttı. İleride onu da otonom makineler yapınca başka bir alanda açık çıkacak.

Bu devran böyle dönüp gidiyor işte. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Konudaki tüm mesajları okumadım ve hayatım boyunca hobi amaçlı kod yazdım. Beni etkileyen birşey var mı? :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Şuan trenle bir evente gidiyorum, trende yanına oturduğum eleman chatgpt kullanarak kod yazıyor:) ilk kez gördüm bu olayı

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Şuan trenle bir evente gidiyorum, trende yanına oturduğum eleman chatgpt kullanarak kod yazıyor:) ilk kez gördüm bu olayı

Onu benim çocuk şöyle kullanıyor. Vb. Net dilinde yazdığım şu kodu çalışacak tek dosya olarak python diline çevir. Çalışıyor da... Daha iyisi

VS code ext olarak code gpt kurup id al. Comment olarak istediğin şeyi yaz o sana kodu yazıyor.

RETRET tarafından 23/Oca/23 17:58 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

benim bilgisayar müh. yüksek lisans yapan bir arkadaş da sırf meraktan bir ödevini chatgpt'e yaptırmış. kodları soru cevap ile yazdırmış. minimum editle teslim ettim diyor. bakalım chatgpt kaç puan alacak diyor :D

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

benim bilgisayar müh. yüksek lisans yapan bir arkadaş da sırf meraktan bir ödevini chatgpt'e yaptırmış. kodları soru cevap ile yazdırmış. minimum editle teslim ettim diyor. bakalım chatgpt kaç puan alacak diyor :D

kodları inceledim vb.net c++ ve c için gerçekten temiz kod yazıyor. 10 yıllık yazılımcıdan temiz yazıyor. tam bir proje için konuşamayız tek sayfal üzerinden gittiğimizde böyle...

kendinizi test edebilirsiniz; bir algoritmayı alın kodu yazın aynı algoritmayı chatgpt ye verin o da kodunu yazsın kodları karşılaştırın. 2.3.4. yollarını da yazdırın çözümün.

Toplam Hit: 8062 Toplam Mesaj: 79
skynet code gpt thinking code