folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kendinize Yeni Bir İş Bulun, İleride Sadece Hobi Amaçlı Kod Yazacaksınız!

Kendinize Yeni Bir İş Bulun, İleride Sadece Hobi Amaçlı Kod Yazacaksınız!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    MGT bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Okuyun, inceleyin ve düşüncelerinizi yazın.

https://medium.com/geekculture/codegpt-the-vscode-extension-with-chatgpt-like-functionalities-783323a916c3

Ben insan ırkına kırk yıl veriyordum fakat makinelerin işi devralması sadece on iki yılda tamamlanabilir.

Açıkçası bende 2027 itibari ile makineleşme ve sanal yaşama geçiş işlemi tamamlanmış olur diye tahmin ediyorum.

Boston dynamics Atlas, Pet man, robodog, Tesla body, Google Nokia The lens projelerinin tamamlanmasını mı referans alıyorsun? Bence bunların maliyetleri üç sene daha düşürülemez ve piyasaya inmez, inmedikçe de asistan yapay zekalar için vücut olarak geliştirileme sürecine sokulamazlar. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Türkiye'de durum ne bilmiyorum ama İsviçre'de yazılım alanında artık bir çok firma toplam çalışma süresinin %60-80 (5 iş gününün 3 ya da 4 günü) evden çalışma şekline döndü. 

O 1 günü çağırmalarının sebebi de, tamamen uzak olmasın, ara bir insanlar birbirini görsün diye.

Ben de metaverse tarzı dünyaların oluşacağını, oralardan çalışılacağını düşünüyorum. 

Korona bitmesine rağmen uzaktan çalışmayı hemen hemen herkes beğendi ve benimsedi. 

Türkiyede çoğu firma sadece evden çalışmaya geçti. Üstüne bi de lokasyon bağımsız. İster Ağrı da ister Antalya dan İstanbuldaki şirket için çalışabiliyorsun.

zeybekustasi tarafından 26/Oca/23 21:22 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    RETRET bunu yazdı

gece gece iyi güldüm

bunlar ingilizceye çevrilip ana merkezde toplanıp okunuyormuş falan. :))

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bu konu hakkında iki kelam da ben edersem

ben şuna inanıyorum . her seferindede yazdım

ülkeler piyasaya "bakın biz bunu yeni bulduk" diye birşeyi gösteriyorsa,

kesin daha ileri seviyesi gizliden ellerindedir.

yani bu gösterdikeri yapay zekanın üst modeli vardır

bazen tek eksik veri oluyor

işte böyle çerezlik şeylerle o eksiğide kapatıyorlar

geçen gündem konusunda da benzer bir konu vardı pandeminin aslında asıl senaryo için bir hazırlık  veri eksiği tamamlaması olduğuna dair haber paylaşıldı.

film izlerken sahnede dna almak için boğazdan çubukla kür alıyorlardı

birden şimşek çaktı. tesadüfe bak ki virüsün anlaşılma test yöntemi de aynı. kesin diyemeyiz ama bunlar ciddi şüpheler.

ileri yaşdakiler daha iyi hatırlayacak

görevimiz tehlike dizisi vardı. 1980lerde 3d yazıcıyı orada seyrettik ..

teknolojinin de hızla ilerleyeceğini ve çok fazla ezberlik meslekler yavaştan yok olacak. bilimkurgu filminğin içinde yaşıyoruz

ancak yıl konusunda emin değilim. 

10 yıl ancak bence kısa bir süre..

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

bu konu hakkında iki kelam da ben edersem

ben şuna inanıyorum . her seferindede yazdım

ülkeler piyasaya "bakın biz bunu yeni bulduk" diye birşeyi gösteriyorsa,

kesin daha ileri seviyesi gizliden ellerindedir.

yani bu gösterdikeri yapay zekanın üst modeli vardır

bazen tek eksik veri oluyor

işte böyle çerezlik şeylerle o eksiğide kapatıyorlar

geçen gündem konusunda da benzer bir konu vardı pandeminin aslında asıl senaryo için bir hazırlık  veri eksiği tamamlaması olduğuna dair haber paylaşıldı.

film izlerken sahnede dna almak için boğazdan çubukla kür alıyorlardı

birden şimşek çaktı. tesadüfe bak ki virüsün anlaşılma test yöntemi de aynı. kesin diyemeyiz ama bunlar ciddi şüpheler.

ileri yaşdakiler daha iyi hatırlayacak

görevimiz tehlike dizisi vardı. 1980lerde 3d yazıcıyı orada seyrettik ..

teknolojinin de hızla ilerleyeceğini ve çok fazla ezberlik meslekler yavaştan yok olacak. bilimkurgu filminğin içinde yaşıyoruz

ancak yıl konusunda emin değilim. 

10 yıl ancak bence kısa bir süre..

https://www.youtube.com/watch?v=-e1_QhJ1EhQ

bunun maliyeti 3.000.000 dolar değil de 500 usd olursa epey alanı olur.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

gpt nin çok fazla yanlışı var sakın buna güvenmeyin. veri almıyorum diyor aldığını tespit ettim. bariz net hataları da var tespit ettim. birine örnek vereyim. hatayı düzeltince de aynı hatayı yapmamak için çabalıyor. dil modeliyim falan dediğine bakmayın bu köftenin yalan söylüyor.

çocuğun dersi: çocuk diyor ki fark yoktur aynı işlevi görür. kendini doğrulamak için bir de gpt abisine soruyor. sonra kafası karışıyor bana whatsapp dan atıyor aynıdır diyorum yok baba diyor ve açıyorum ekranını uzaktan... önce ekrana bakalım:

iki kodun işlevi aynı ve ikisi de set oluşturmak için. fakat gpt nin verdiği yanıt yanlış. evet düzeltme yapmadığını söylemişti bunu ikna ediyorum ve sonra ne diyor bakalım.

gördüğünüz gibi hatalı bilgi veriyor veriyor...

neyse bir father olarak işlevimi yitirmemiş olmak çok güzel.

eude toilette olayını da vakit olursa yükleyeceğim. kolonya ile taşınabilir tuvaleti dezenfekte etme konusunda ikna ettim çok acayip şeyler çıkıyor ortaya...

matematikte iyi, satrançta üst sıralara oynar biz yenemiyoruz, işlerinizde ve eğitimde kullanılırken son doğru budur noktasında gpt verilerini kabul etmeyin bu arkadaşı hele ki üniversite öğrencileri... yanılırsınız yanıltır. kodlarınızı da proje içinde kullanacaksanız buna eklemeyin tüm geçmiş kayıtları tutuluyor silinme falan yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

söyle bir resme denk geldim.. 

AI sizin gözünüzle görmeye basliyor.. Bu daha olayin milyonda biri.. Ayrica bize gösterilmeyen cok sey var.

Gecen gün bir haberde cin'de, AI bir pilot ile it dalasi yapiyor ve pilotu alt ediyor.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Chatgpt yi 1 aydır projelerimde kullanıyorum. 

İşe yarıyor ama yanlış kod ve mantık verdiği çok oluyor. Yazılım sektörü üzerine konuşuyorum  

Mevcut sürümünde yazılımcı olmayan birinin bununla kompleks uygulamalar yapması mümkün değil. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

visual studio'ya github'un copilot-x 'i eklenmis ama sanirmi bizlere henüz acik degil. 

https://www.youtube.com/watch?v=5XheKKZoGnE 

Suan asistan olarak görev görecek, bir kac yil bunu görecegiz ve daha sonra yavas yavas daha etkin rol alacaktir.. Suan pair-programming asamasindalar aslinda.. Daha sonra o senior sen junior olacaksin :) 

Bu arada copilot ile copilot-x i karistirmayin.

Ayrica bilmeyenler icin söyleyeyim, microsoft, github'u satin almisti (2018 de)

Toplam Hit: 8057 Toplam Mesaj: 79
skynet code gpt thinking code