folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mekanik Klavye Nedir ? Yeni Hobim

Mekanik Klavye Nedir ? Yeni Hobim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

Kailh mavi switchli, turuncu ışıklı (özellikle gece gözü en az yoran ışık buymuş) bir klavye aldım (James Donkey), daha öncesinde Roccat ISKU FX kullanıyordum oyuncu klavyesi olarak, bunun kullanım hissiyatı mükemmel, tek dezavantajı mavi switchlerde bulunan yüksek sesin geceleri çok gürültü yapması ama yazı yazılmadığı sürece oyunda çok problem olmuyor :D bir de alırken dikkat etmemişim, direk çin'den ithal ürünler olduğu için Türkçe klavye değil :D

Daktilo hissiyatı muazzam ya :D

enzo tarafından 04/Haz/18 17:09 tarihinde düzenlenmiştir

"İstikbal göklerdedir..."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocalar klavye tavsiye edemicem Türkiyede ne var ne yok bilmiyorum araştırmak lazım.Ama ducky ve ikbc iyi markalardır mekanik klavyede.Türkiyede hyperx pro kırmızı switch ve mavi switch test edilebilir büyük ihtimal vardır bunlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Hehehe Sene 80ler ..( 1000 yıl önce yani )

Bizim fakültenin bilgisayar terminalleri Ege Üniversitesi Bilg. Müh. Merkezi bilgisayarına bağlı idi.. IBM o biçim terminaller.. klavyeler elektro-mekanik.. bakalit tuşlar hagaden o his o kalite farklıydı..

Bizim arkadaşlar M 7 ve tilde'den at yapıp yarıştırır   6lı oynatirlardi 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Bayadır istiyorum bir mekanik klavye fakat stanadart bir klavye bulamıyorum.

Hepsi pavyon klavyesi gibi renkli ışıklı falan.

Tek istediğim üstünü gece görebileceğim, kaliteli click sesi veren ve o ses geldigi anda ekrana yazdıran (yarım bastığımda değil) bir klavye.

Steelseries 6gv2 kullanıyorum gayet güzel ama istediğin ışıklandırma malesef yok. 

Apex 100 var mekanik değil ama hissiyatı var. Işıklı mışıklı :)

Wingardium Leviosa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

yıllarca gamer klavye mause kullandım , heralde en nefret ettiğim microsoft un üretmiş olduğu klavyeler olmuştur.

razer ve logitech önermiyorum almam demişsin hocam ama türkiye de garanti olarak bu ikisinden iyisini bulamazsın oyuncu ekipmanlarında ses sistemlerinde.

başka bir markanın gamer mause unu servise gönderdiğinde sana kullanıcı hatası der geri yollarlar yada acıdık yaptık ama bu sefer son derler. bizzat başıma gelmiş olaydır.

bu arada numpadsiz klavye olmaz , bırak sadece klavyeyi numpad i olmayan laptoplaradan bile nefret ederim full klavye iyidir :) 

güzel bilgilendirmelerin için teşekkürler hocam. 

bir zamanlar herşeyin sessizi çıkarken ( tuş sessiz mause tuş sessiz klavye) şimdi tam tersi sesiye dönmekte ne kadar garip canlılar olduğumuzun kanıtı heral

Kisir bir dongu. Moda gibi düşün. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

En beğendiğim klavye cherry mx6 oldu ama 2 sene önce Türkçe uretmediklerini soylediler. Direkt almanyayi aradim maillestim ama ibnelik yaptilar.

Bende gittim logitech g710+ aldim. Bizim elemana da aldim aynisindan, ciddi farkli güzel bir hissi var. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Tayfununda dediği gibi türkiyede ki ekipman konusunda en iyi desteği logitech veriyor arkadaşımda g710 vardı 2 tuşu eksikti logitech'e mail attı logitech komple tuşların hepsini gönderdi daha sonra yine logitech z5500 için ana kumandası arızalanmıştır sorgusuz sualsiz sıfır ana kumanda gönderdiler bende g810 aldım efsane klavye sıkıntısız 

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Tayfununda dediği gibi türkiyede ki ekipman konusunda en iyi desteği logitech veriyor arkadaşımda g710 vardı 2 tuşu eksikti logitech'e mail attı logitech komple tuşların hepsini gönderdi daha sonra yine logitech z5500 için ana kumandası arızalanmıştır sorgusuz sualsiz sıfır ana kumanda gönderdiler bende g810 aldım efsane klavye sıkıntısız 

hacı o para bi klavyeye verilirmi gözünü seveyim ne yaptın sen ne yapıyo senin yerine oyun mu oynuo

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Atlas bunu yazdı

hacı o para bi klavyeye verilirmi gözünü seveyim ne yaptın sen ne yapıyo senin yerine oyun mu oynuo

Ben onu 400 lirayken almıştım şuan ki fiyat değil :D zevk meselesi moruk mekanik hissiyatı hoşuma gidiyor ve yazmayı sevdiğim için diğer klavyeler tat vermiyor bunda sanki daktiloda yazıyorum 

-
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Atlas bunu yazdı

Ben onu 400 lirayken almıştım şuan ki fiyat değil :D zevk meselesi moruk mekanik hissiyatı hoşuma gidiyor ve yazmayı sevdiğim için diğer klavyeler tat vermiyor bunda sanki daktiloda yazıyorum 

Hacı valla bence adamın hoşuna gidiyorsa gayetde verilir. 120 $ mekanik klavye için büyük bir para değil millet 300 dolara mekanik klavye alıp üstünede 100 dolarlık keycap alıyor avrupada amerikada.

250 tl  ayakkabıya veriyorsan 150 tl jeanse veriyorsan bence internette takılmayı,yazı yazmayı seven biri olarak  verebilirsin. Ha arkadaşın yukarda belirttiği modele ben değil 120 dolar 50 dolar bile vermem o başka meselede yani adamı zorlamıyorsa ya da adam başka bir lüksünden kısıyorsa gayetde normal bir durumdur : )

Toplam Hit: 10387 Toplam Mesaj: 75
mekanik klavye