folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mekanik Klavye Nedir ? Yeni Hobim

Mekanik Klavye Nedir ? Yeni Hobim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Madem anlayanlar var, hissiyat olarak bastığını en iyi şekilde hissettiren tepkime süresi en iyi seviyede profesyonel oyun için sessiz nasıl bir klavye almak gerekiyor hangi renk olacak?

Benim bütün teknolojik ürünlerden istediğim windows 7 üstün performans modu gibi. Aeoruyu bile kapatacaksın ama yağ gibi akacak. Fakat böyle bir şey yok. Piyasadakilerin hepsi ışıklı falan. Bir de ses takıntıları var. Aga klavye sessiz olacak ki millete rahatsızlık vermesin.

Karışık yazdım ama

+Sessiz

+Sade

+Ultra hızlı (kısa tepkime süresi)

+Uzun ömürlü

+Tuşları kolay çıkıp takılan (mekanik olmasının özelliği bu mu artık)

+Mümkünse ucuz :D

Özellikleri olan klavyeler hangi renk

Sen hiç mekanik alma direk membran klavye al hacım :D

Ucuz,sade,sessiz kısımları tutuyor  :D

:D ms çok fazla ve hissiyat yok yoksa gayet mantıklı :D

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Madem anlayanlar var, hissiyat olarak bastığını en iyi şekilde hissettiren tepkime süresi en iyi seviyede profesyonel oyun için sessiz nasıl bir klavye almak gerekiyor hangi renk olacak?

Benim bütün teknolojik ürünlerden istediğim windows 7 üstün performans modu gibi. Aeoruyu bile kapatacaksın ama yağ gibi akacak. Fakat böyle bir şey yok. Piyasadakilerin hepsi ışıklı falan. Bir de ses takıntıları var. Aga klavye sessiz olacak ki millete rahatsızlık vermesin.

Karışık yazdım ama

+Sessiz

+Sade

+Uzun ömürlü

Membran kadar sessiz ve ucuz olan mekanik klavye bulamazsın hocam. Cherry nin sessiz modelleri var ama onlarda malesef ucuz olmaz hocam dediğim gibi : )

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    u235 bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Karışık yazdım ama

+Sessiz

+Sade

+Uzun ömürlü

Membran kadar sessiz ve ucuz olan mekanik klavye bulamazsın hocam. Cherry nin sessiz modelleri var ama onlarda malesef ucuz olmaz hocam dediğim gibi : )

yarı mekanik klavyeler var, hissiyat var ama yine de membran tabi ama idare eder diyosan teknosa da 100 lira falandı 

Çok sıkılıyom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Karışık yazdım ama

+Sessiz

+Sade

+Uzun ömürlü

yarı mekanik klavyeler var, hissiyat var ama yine de membran tabi ama idare eder diyosan teknosa da 100 lira falandı 

Onlardan uzun süre hiç kullanmadım. Teknoloji marketinde öyle bir deneme yapmıştım.

Onlar membran olduğu için tepki süresi,tuşların uzun ömrü konularında mekanik gibi olmaz. Ama istiyorsa deneyebilir tabi mürid. Zaten saydığı özelliklerin hepsinin tuttuğu bir klavye bulması çok zor : )

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Geçen şu ürün 50 dolara düşmüştü. Vergi ve kargoyla 75 dolara geliyordu. Amerikada olsam alırdım.

https://www.amazon.com/HyperX-Alloy-FPS-Pro-Ultra-Compact/dp/B074F5L8GQ?tag=kinjadeals-20&ascsubtag=6735708616e1694dd3166d27f3e2e47ac23a97c1

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Ah 8086nın terminalleri ah....

Ebonit idi onlar... cam gibi parlak.. çıkıt çıkıt çıkıt

^^D acaip yakıştırmışsın. niye bilmiyorum ilk zamanlar bu sesler şahane geliyor, sonraları sinir olmaya başlıyorum. acaba diyorum, çıkan o sesler arasında bir düzen arayıp bulamayınca doğal olarak böyle mi sonuçlanıyor. 

bu membran tuşlu klavye diyorsunuz da, bir ara meraktan baktım, onların tuşlarıda sert ve kimi zaman basmıyor. @@, alışana kadar sıkıntı. 

RitmFarbRacourci tarafından 08/Mar/19 01:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

heves ettim aldım ben de çok numarası yok ses falan rahatsız ediyor bi süre sonra. Sevemedim kara gözlüm. Çin keranesi gibi ışık modları da var aşljksdfşlakf Satacam galiba :D

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

heves ettim aldım ben de çok numarası yok ses falan rahatsız ediyor bi süre sonra. Sevemedim kara gözlüm. Çin keranesi gibi ışık modları da var aşljksdfşlakf Satacam galiba :D

Ne aldın hacı yaz bakayım.

Herkes sevmeyebiliyor tabi : )

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

^^D acaip yakıştırmışsın. niye bilmiyorum ilk zamanlar bu sesler şahane geliyor, sonraları sinir olmaya başlıyorum. acaba diyorum, çıkan o sesler arasında bir düzen arayıp bulamayınca doğal olarak böyle mi sonuçlanıyor. 

bu membran tuşlu klavye diyorsunuz da, bir ara meraktan baktım, onların tuşlarıda sert ve kimi zaman basmıyor. @@, alışana kadar sıkıntı. 

Membran klavye şuan çoğumuzun kullandığı klasik bilgisayar klavyeleri işte hacı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Membran klavye şuan çoğumuzun kullandığı klasik bilgisayar klavyeleri işte hacı.

Dostum, benim baktığım şuna benzer birşeydi;

https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-2250917ccc7b31378f6048ecacbd7a68-c

şu da link'i ;

https://www.quora.com/What-are-the-different-types-of-keyboards

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 10280 Toplam Mesaj: 75
mekanik klavye