folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mekanik Klavye Nedir ? Yeni Hobim

Mekanik Klavye Nedir ? Yeni Hobim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Bunlar da benim bebeklerim :v 

Peki şey sorcam, kendi glavyemizi yabmak istesek türkiyede mekanik switch satan var mıdır? 

Türkiyede malesef mekanik klavyeyle alakalı pek bir seçenek yok. Alibabadan falan getirtmen lazım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Ah 8086nın terminalleri ah....

Ebonit idi onlar... cam gibi parlak.. çıkıt çıkıt çıkıt

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Klavye fetişi 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

sanırım en güzel ses Chery MX Blue da.

bir de anlamadığım olay bu switchleri tek bir firma mı üretiyor? aynı kaliteyi baska renkle neden yapmıyorlar? maliyeti ucuz olanı mavi renkle yaparım al sana mavi switch

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

Chery MX genel olarak güzel sesli, razer huntsman elite'nin switchleri de çok iyi.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı

sanırım en güzel ses Chery MX Blue da.

bir de anlamadığım olay bu switchleri tek bir firma mı üretiyor? aynı kaliteyi baska renkle neden yapmıyorlar? maliyeti ucuz olanı mavi renkle yaparım al sana mavi switch

Bir ton farklı switch var ama belli başlı önde gelenlerden 3-4 çeşit var işte onların modelleri daha çok tercih ediliyor.

Kalitesi tutmuyor demek ki. Mesela bende çakma mavi cherry var ama orjinal mavi cheeryle yani Cherry firmasının kendi ürünüyle kıyaslayınca arada fark oluyor. Cheery zamanında pazarı domine ettiği için adamların kullandıkları switch renkleride kendi ürünlerinden hariç ayrı bir model olmuş. Mesela Sarelle istiyorum dedin mi onu marka olarak değilde o ekmeğe sürülen çikolatayı tanımlamak için kullanırsın ya onun gibi düşün.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Stifler bunu yazdı

Chery MX genel olarak güzel sesli, razer huntsman elite'nin switchleri de çok iyi.

Cheeryi bende eskiden en iyi olarak bulurdumda şimdi Kailh ve Gateron switchlerinde güzelleri var. Mesela şu turuncu Alpslere bak.

https://www.youtube.com/watch?v=RxYDNjspe1I

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Madem anlayanlar var, hissiyat olarak bastığını en iyi şekilde hissettiren tepkime süresi en iyi seviyede profesyonel oyun için sessiz nasıl bir klavye almak gerekiyor hangi renk olacak?

Benim bütün teknolojik ürünlerden istediğim windows 7 üstün performans modu gibi. Aeoruyu bile kapatacaksın ama yağ gibi akacak. Fakat böyle bir şey yok. Piyasadakilerin hepsi ışıklı falan. Bir de ses takıntıları var. Aga klavye sessiz olacak ki millete rahatsızlık vermesin.

Karışık yazdım ama

+Sessiz

+Sade

+Ultra hızlı (kısa tepkime süresi)

+Uzun ömürlü

+Tuşları kolay çıkıp takılan (mekanik olmasının özelliği bu mu artık)

+Mümkünse ucuz :D

Özellikleri olan klavyeler hangi renk

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    by_Tet bunu yazdı

+Sessiz

+Sade

+Uzun ömürlü

aga logitech alıcan onun için. tactile tuşları mx blue ile black arasında tuhaf, 10 ms tepki süresi var ve nispeten sessiz. yani ölümüne basmıyorsan sessiz tabi :D 

Çok sıkılıyom
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Madem anlayanlar var, hissiyat olarak bastığını en iyi şekilde hissettiren tepkime süresi en iyi seviyede profesyonel oyun için sessiz nasıl bir klavye almak gerekiyor hangi renk olacak?

Benim bütün teknolojik ürünlerden istediğim windows 7 üstün performans modu gibi. Aeoruyu bile kapatacaksın ama yağ gibi akacak. Fakat böyle bir şey yok. Piyasadakilerin hepsi ışıklı falan. Bir de ses takıntıları var. Aga klavye sessiz olacak ki millete rahatsızlık vermesin.

Karışık yazdım ama

+Sessiz

+Sade

+Uzun ömürlü

+Tuşları kolay çıkıp takılan (mekanik olmasının özelliği bu mu artık)

+Mümkünse ucuz :D

Özellikleri olan klavyeler hangi renk

Sen hiç mekanik alma direk membran klavye al hacım :D

Ucuz,sade,sessiz kısımları tutuyor  :D

Toplam Hit: 10386 Toplam Mesaj: 75
mekanik klavye