#Renodireniyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

hoca viper felanda yazsaydın herkesin garajında var zaten ya üretim bandında olan arabalardan bahsediyoruz diğer örneklemerine gelince özellikle fiat hadi alman arabalarından örnek versen anlarım inan bana alman arabaları italyanlardan daha çok yerli üretim

neyse cam jant ayna gibi aksamların nerede üretildiğini araştır seni çok tanıdık bir memlekete çıkaracak

hoca çok yanlış biliyorsun uzun uzun yazmak istedim ama boşa zaman geçecek neyse vardır bir bildiğin diyelim

ne dicen jantı cevher jant mı yapıyordu diyecektin :)

ya sen anlamak istemiyorsun heralde

marka diyoruz marka? ona bakarsan audi de hindistanda da üretio arabasını

sen türkiyedeki bir fabrika yabancı bir markanın herhangi bir aksamını türkiyedeki fabrikasında veya türkiyedeki kaliteyi tutturabilen bir türk firması herhangi bir aksamı parçayı üretiyor demek istiyorsun

ben diyorum ankara sen diyorsun ...kara

ben diyorum ki marka yani 0 dan yani garajlar yani motor elektronik aksamı diyorum yazılım diyorum türk yapabilir mi diyorum yapamaz

arge yok olsada türkiye bir ferrari gibi bir marka yaratamaz hiçbir zaman alfa bile yapamaz

anca sanayide elemanlar modifiye yada çeşitli sikindirik yazılımlarla çipleri modifiye edebiliyorlar biliyoruz neyin ne olduğunu

yok işte tek yapabildikleri bu kardeşim yapamıyorlar öyle bir kültür yok

öyle olsaydı şimdi muhasır medeniyeti geçmiş olurduk

Eğer araba sağlam ve iyiyse sen kendi malını kullan merak etme diğerleride kullanır. Ama sen kendi malını kullanmazsan kimse kullanmaz..

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

hoca viper felanda yazsaydın herkesin garajında var zaten ya üretim bandında olan arabalardan bahsediyoruz diğer örneklemerine gelince özellikle fiat hadi alman arabalarından örnek versen anlarım inan bana alman arabaları italyanlardan daha çok yerli üretim

neyse cam jant ayna gibi aksamların nerede üretildiğini araştır seni çok tanıdık bir memlekete çıkaracak

hoca çok yanlış biliyorsun uzun uzun yazmak istedim ama boşa zaman geçecek neyse vardır bir bildiğin diyelim

ne dicen jantı cevher jant mı yapıyordu diyecektin :)

ya sen anlamak istemiyorsun heralde

marka diyoruz marka? ona bakarsan audi de hindistanda da üretio arabasını

sen türkiyedeki bir fabrika yabancı bir markanın herhangi bir aksamını türkiyedeki fabrikasında veya türkiyedeki kaliteyi tutturabilen bir türk firması herhangi bir aksamı parçayı üretiyor demek istiyorsun

ben diyorum ankara sen diyorsun ...kara

ben diyorum ki marka yani 0 dan yani garajlar yani motor elektronik aksamı diyorum yazılım diyorum türk yapabilir mi diyorum yapamaz

arge yok olsada türkiye bir ferrari gibi bir marka yaratamaz hiçbir zaman alfa bile yapamaz

anca sanayide elemanlar modifiye yada çeşitli sikindirik yazılımlarla çipleri modifiye edebiliyorlar biliyoruz neyin ne olduğunu

yok işte tek yapabildikleri bu kardeşim yapamıyorlar öyle bir kültür yok

öyle olsaydı şimdi muhasır medeniyeti geçmiş olurduk

Eğer araba sağlam ve iyiyse sen kendi malını kullan merak etme diğerleride kullanır. Ama sen kendi malını kullanmazsan kimse kullanmaz..

sonunda anlayabildin sanırım marka oluşturmayı demek istediğimi

keşke hoca bir %100 türk yapsada ferrari gibi bir dünya markası gururlansak

ama işte bir italyanlar gibi pompayı bile icat edemedik ki...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

http://www.haberturk.com/galeri/ekonomi/449169-hangi-marka-otomobil-hangi-motoru-kullaniyor

Dipnot kalsın

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

türkiye hiçbir zaman hiçbir şeyini kendisi üretmeyecek.zaten akpnin yapmak istediği politikada buydu.bunuda başardılar.üretimde olan mallarında kaynaklarını italata yönelik yapılandırdılar

mesela biz ne üretimi yapıyoruz? tarım. tarım ürünlerinde yerli tohum ekmek yasak.yurt dışı tohumlarını kullanıyoruz.yani elinden geldiğinde dışa bağımlı devlet yapısı oluşturuldu.

bi tanıdığım yerli tohum alıp saklamak istedi ama maaliyeti nedeniyle yapamadı.tamamen milliyetçilik duygusuyla yapmaya çalıştı...fakat israil tohumları bizden daha ucuz olduğu için çiftçi o tohumu tercih etti.nitekim ekilen bir tohum bir daha ekilemiyor.kullan at mantıgı ve dışa bağımlılık...

sonra akpliler diyor ki ülke çok gelişti.hep balon gelişme.asıl gelişme üretimle olur.neyi ürettik ki biz geliştik ?

tekstil ve inşaat sektörümüz var.tekstil neden son zamanlarda revaçtaydı ? çünkü avrupa ülkeleri tekstil işini bıraktılar.tekstil işini 3. dünya ülkeleri yapıyor artık çünkü katma değeri düşük.inşaat..işte duruyor yavaş yavaş.

devletin kasasını boşaltıp hemde dışa bağımlı hale getiren bir hükümeti sevebilmek için beyin yerine başka bişi taşıyor olmak gerekir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

türkiye hiçbir zaman hiçbir şeyini kendisi üretmeyecek.zaten akpnin yapmak istediği politikada buydu.bunuda başardılar.üretimde olan mallarında kaynaklarını italata yönelik yapılandırdılar

mesela biz ne üretimi yapıyoruz? tarım. tarım ürünlerinde yerli tohum ekmek yasak.yurt dışı tohumlarını kullanıyoruz.yani elinden geldiğinde dışa bağımlı devlet yapısı oluşturuldu.

bi tanıdığım yerli tohum alıp saklamak istedi ama maaliyeti nedeniyle yapamadı.tamamen milliyetçilik duygusuyla yapmaya çalıştı...fakat israil tohumları bizden daha ucuz olduğu için çiftçi o tohumu tercih etti.nitekim ekilen bir tohum bir daha ekilemiyor.kullan at mantıgı ve dışa bağımlılık...

sonra akpliler diyor ki ülke çok gelişti.hep balon gelişme.asıl gelişme üretimle olur.neyi ürettik ki biz geliştik ?

tekstil ve inşaat sektörümüz var.tekstil neden son zamanlarda revaçtaydı ? çünkü avrupa ülkeleri tekstil işini bıraktılar.tekstil işini 3. dünya ülkeleri yapıyor artık çünkü katma değeri düşük.inşaat..işte duruyor yavaş yavaş.

devletin kasasını boşaltıp hemde dışa bağımlı hale getiren bir hükümeti sevebilmek için beyin yerine başka bişi taşıyor olmak gerekir

sen yanlış biliyorsun muhterem 

tarımımız dünyada 1 numero , adam hibe almak için 2 çuval küpe alıyor tanıdığı eş dosttan , koyun keçi ortada yok ,bir tek küpesi var , olmayan hayvan için hibeleniyorlar işi bilenler

varmı bu tür tarımı icat eden yok elhamdülillah

tohum işine gelirsek tohum orjinal bozulmamış hibritlenmemiş falansa saklaması çok kolay, ama kırma olmuşsa sağdan soldan bulaşmışsa genetik yapı bozuluyor fazla dayanmıyor

zamanında meydanlarda boşa bağırmadılar dışarıda ucuz oradan alalım diye , sonuçları patates bile aya çıktı ,kırmızı eti unutun koyun keçi sığırlarımızı yaptılar kümes hayvanı , kümeste büyük baş bakılıyor artık ,  tavuklar zaten ayrı komedi yarısı kuş gripli

tarım bitti ama 3-4 tv kanalı var tarımla ilgili habbire gaz veriyorlar, pembe bir rüyaya dalıyor insan ama o iş öyle değil işte , yayınları reklama döndü zaten 

hazır yazmışken fındıkçı müritlere not: bu sene fındık 35-40 lirayı görecek 

endenius tarafından 15/May/15 20:00 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

isterimki türkiyede şimdi şöyle ford renault fabrikalarını sahipleri kapatsın

şöyle ekonomi bir dibe vursun iyice ülkenin pili sıfırlansın

belki o zaman ülkece rahatlarız

valla koçun oyak ın yerinde ben olsam direk üretimi durdurur ülkeden çekilirdim

bu ülke yatırımı fln haketmiyor

Dibe vurmaz aksine güçlenir, yerli otomobil önünde en büyük engel renault, ford, fiat. Çıkma şansları yok daha az kâra razı olup işçilere istediklerini verecekler.

bu yobazlar mı yerli otomobil yapacak güldürme hocam imza vardı ne oldu :)

valla bunlar bu büyük gruplar otomobil fabrikalarını kapatsalar komple ülkede çok şey değişir taşlar yerinden oynar

hükümet bile devrilir yalvarırlar koçlara vs

Türkiyede yıllardın üretim yapılıyor Çizim yapan kalıp çıkaran mühendislerin hepsi yerli bursa izmit gölcükte düz dünya tip ve modeller çıkıyor Fordun batışını bile Zamanında eski kalıp gönderip hor gördükleri Türkler koç firması kurtardı 

bu konu hakkında çok bilgiye sahibim hoca

sadece marka olayı var başka birşey değil

zaten olay üretim değil üretim adı altıda diğer unsurlar söz konusu yetkili servis ağı, satış ağı, yedek parça üretimi 

ve en büyük risk senin gibi düşünen insanlar

Türk malları Herzaman kaliteli mallar arasında geçer Yoksa Bir tata bir dacia gibi araba üretmekte sıkıntı çıkmaz

türkiyenin tamamı türkiyede %100 yerli bir katma değeri yüksek bir otomobil marka yapması imkansıza yakın birşey

ne sanayi devrini yakalamış ne öyle italya gibi motor sporları geçmişi var ne devletin ne firmaların milyar $ları gömecekleri paraları

kimse kendini kandırmasın bugün dubainin bile w motors şirketi var

türkiyenin dünya çapında tek kalite çalıştığı alan tekstil ama pamuğu bile üretemiycek durumda kötü politika yüzünden

türkiyenin dünyaya satabileceği dacia gibi bir markası bile yok

o yüzden yerli marka otomobil fln türkiye için hayal bile olamaz boş laf bana göre

tasarımı herkes yapıyor mühim olan o motoru elektroniği yazılımı %100 kaliteli üretebilmek pazarlayabilmek

hoca %100 yerli üretim bir araç söylermisin? Şasesinden motoruna göğüslüğünden jantına camından farına kadar %100 olacak bir marka söyle bana Allah aşkına :)

dönüyor konu aynı yere geliyor gerçi :) 

örnek mi çok misal lamborghini %100 italyada %100 italyan parçalarla ve daha bilinen katma değeri yüksek bir çok italyan markası onun dışında alfa sı fiat ı vs vs

marka dan bahsediyoruz marka

marka oluşturmak için en azından bir otomobil geçmişin olması veya emirliklerdeki gibi çok para yatırım yapması gerekiyor

senin demek istediğin dünya markaları ucuz işçi gücü olduğu için hindistanda çinde korede türkiyede vs ülkelerdeki fabrikalarda üretim yaptığını demek istiyorsun buda %100 yerli olmuyor demek istiyorsun bu başka benim demek istediğim başka

bu ülke o treni kaçırmış hükümet istiyorki devlet 3-5 milyar $ destek çıksın gelsin koç gibi bir büyük grup bize yerli otomobil yapsın

markalar böyle doğmuyorki herşeyin bir tarihi var garajlardan dünyaya açılan hikayelerin olması lazım safkan bir marka

türkiyede bu imkansız yani ne öyle paralar gömerler bu işlere ne birşey bi tarhan telli vardı motorda onu bile araplara kaptırmışlar adam arabın parasıyla türkiyede birşeyler yapıyor böyle vatandaşını beyin gücünü desteklemeyen bi ülke ne beklicen ki

ha gelipte şimdi otokar fln var yerli kamyon çekici üretiyorlar demesin kimse

türkiye %100 yerli ne yapabilir anca ben sana söyleyim mi

arçelik triportör fln :)))))

birader lamborghini audi'nin haberin olsun , birde hyundainin kuruluşunu araştırırsan yararlı olur senin adına

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

Arkadaslar yerli uretim oto bilmemne diye konuyu baska yere cekmezseniz sevinirim.

Siz bunlari tartışırken TOFAŞ iscileri de üretimi  durdurdu. Direniş büyüyor.

Ayrıntıları paylaştığım linklerden okuyabilirsiniz. 

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Flagellumdei bunu yazdı

birader lamborghini audi'nin haberin olsun , birde hyundainin kuruluşunu araştırırsan yararlı olur senin adına

e ne yapalım audi lambo yu satın aldıysa

bu %100 safkan italyan markası olduğunu italyada doğan bir marka olduğu gerçeğini değiştiriyor mu

ne gibi yararı olacak benim adıma amk

sen önce yukarda yazdığım yazıları oku hocam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Dunyadaki butun araclar fason olarak uretilir..Buna bugatti de dahildir..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    SyspioniC bunu yazdı

Arkadaslar yerli uretim oto bilmemne diye konuyu baska yere cekmezseniz sevinirim.

Siz bunlari tartışırken TOFAŞ iscileri de üretimi  durdurdu. Direniş büyüyor.

Ayrıntıları paylaştığım linklerden okuyabilirsiniz. 

Aynen şimdi bende haberlerde gördüm. Fiat işçileride üretimi durmuş. Bu iki büyük fabrikanın yan sanayiye etkisi çok büyük olacak. 

Yan sanayi belki bir süre stok doldurur ama sonra? Onlarda istemeyerek durmak zorunda kalır. 

coLin tarafından 15/May/15 22:59 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 13364 Toplam Mesaj: 121