folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Saçı Gözükmemiştir İnşallah

Saçı Gözükmemiştir İnşallah

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek

Türban takıyor ibadetini ediyor olması insan oldugu gerçegini degiştirmiyor sanırım, her insanın duygusal oldugu ve duygusallıgını karşıdakine gösterebilmek için yaptıgı hareketler vardır.. Bırakın isteyen istedigini yapsın sorgulamak, yargılamak size düşmez!!? Yaptıgı günahsa günahı kendi boynuna, hesabını öldükden sonra allahına verir..

islam dini = hoşgörü  

I am a Gamer. Not because I dont have a life, but because I choose to have Many.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    yani belki sevinçli bi haber aldı atladı oğlanın boynuna olamazmı hemen kötüye yormayalım :)

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

sizler ve bizler diye kategoriler oluşturmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat olmuş.bakıyorum topice, bu tip konuların vazgeçilmez elemanları hemen söz almış ve direkt yargılayarak sonuca gitmiş.şimdi tabi bu arkadaşların nicklerini söylemiycem, ama en azından şu konuda biraz fazla sesi çıkmış olan arkadaşların profil bölümünden son mesajlarına veya genel olarak attıkları mesajlara bakarsanız anlayabilirsiniz.

mevzuya gelince.türbanın her alanda serbest olmasını savunanlardanım.ama körü körüne, her türbanlı namus timsalidir gibi bir kanıda olduğum da yok.ve türbanı savunan çoğu insanda da böyle bir kanı olduğunu sanmıyorum.çünkü bugün bir imam hatip lisesinin okul çıkışına denk gelen bir insan, türbanlılar arasında da ne kadar çok çürük yumurta olduğunu görebilir.

bu konuyu açanlarda, bu fotoğrafı çekenlerde ve bu tip konularda sesi türban aleyhine çok çıkanlarda, beyinlerine türbanlıların namus timsali olması gerektiğini montelemiş.veya bu arkadaşların beyinlerine montelenmiş bilemiyorum.savundukları şey antitürbancılık belki ama dediğim gibi sandıkları şey, tüm türbanlıların namuslu olması gerektiği.

laikliği gerçek anlamda yaşayamıyoruz ve ülkemizde sadece basit bir sözcük ''demokrasi''.burda anlatmak istediğim şey şu.türbanlı kız, ve başı açık kız.bu ikisi her alanda eşit olmalıdır.insanların öncelikle zihniyeti değişmeli.ne yani şimdi başı açık kızın parkta bu şekilde sevgilisiyle öpüşmesi normalmide, türbanlı kız öpüşünce ahlaksızlık oluyor ? hayır efendim.her ikiside ahlaksızlıkdır.ve her ikisinede aynı ölçüde muamele yapılmalıdır.başına taktığı türbanın samimiyeti Allah ile kendi arasındadır.aynı zamanda türban takmayan kızın, başına takmadığı türbanın samimiyeti ve günahı sevabı Allah ile kendi arasındadır ? işte bunu tam olarak kavrayabilmeliyiz.türbanlı kızda tipik bir türk vatandaşıdır, başı açık olanda.ve biz bu tip ahlaksızlıkları bu yönde eleştirmeliyiz.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

fatih

turbanli ve basi acik olan her alan da esit olmali diyorsun ama bugun sozum ona hangi din adamina sorsak

turbanlilar cennete gidecek basini kapatmayanlar cehenneme gidecek diyecektir.

eskiden beridir bize empoze edilen buydu simdi sen boyle dusunmuyor olabilirsin yani

turbanli bir kisi dinini vecibeleri layikiyla yerine getiren, etliye sutluye karismayan, namus timsali olarak gosterildi. sana boyle gosterildi gosterilmedi bilemem.

insanlar bu tip resimleri gordukleri zaman afallamalari bu yuzdendir. 

bize bunlari kim mi gosterdi

hani bizim din sarlatani dedigimiz sizin ise alim diye hitap ettiginiz kisiler. 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    her din alimi böyle birşeyi söylemez.zaten gerçek din aliminin böyle birşey söylemesi imkansızdır, çünkü o çok iyi bilirki, insanın günahı ve sevabı Allah ile kendisi arasındadır.ama tabi söyleyen hocalarda var ki bu hocaları da günümüzde biraz zor buluruz devir değişti eski kafalı hocaların artık çoğu yok.tek tükde olsa yobaz dediğimiz insanlar işte bu söylediğin insanlar.birşeye inanıp inanmamak, yargılamak ve bir sonuca varmaksa insanın elinde.benim ailemde birtek annemin başı açık.yani halamlar olsun, babaannem olsun hepsinin başı kapalı.bu kadar kapalının arasında yaşayan ben neden inanmıyorum peki o hocaların dediklerine ? böyle saçma birşey olabilirmi ? insanlarda zeka var, mantık var, beyin var.neyin mantıklı neyin saçma olabileceğini kavrayabiliriz sanırım.

başkaları sana empoze etmesin.sen oku ve doğruya ulaş.kutsal kitap vardır evinde sanırım.yoksa bile al ve oku.günümüzde sana nihat hatipoğlu'nu örnek verebilirim.onun kitaplarını oku.kesinlikle o söylediğin şekilde ibareyi ne kuranı kerimde, nede nihat hatipoğlu gibi gerçek din bilgisine sahip olan insanların kitabında bulamazsın.onu söyleyecek hocalar bellidir.bu işten rant sağlayanlar.onlar da yavaş yavaş yok oluyor zaten.

bu arada 28 şubat dönemindeki ali kalkancı vs. gibi adamları kastediyorsan, onların kimin kuklası olduğunu hepimiz iyi biliyoruz.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

ahahah şu kıza laf söyleyenleri rock festivallerinde görmek isteriz :P

dönen muhabbetleri dinlemek bile zevkli :D tabi göreceli bir kavram benim hoşma gidiyor (6)

yazmıcam yazmıcam diyorumda aşsdlasşld tepki belli akp :) yapcak bişe yok akp gibi bir parti oldugu sürece biz bunları konuşmaya devam edicez :D

zaman beklemiyor geçip gidiyor 3 günlük dünyada zevk almaya bak ama bir dine inanarak ama istediğini yaparak :P

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nnect
    c0nnect's avatar
    Erkek
    doğrudurrrr dooğrudurrr bunlar e-5 dekilerdende fenalardır.. ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    genellemek hiç bi şeydir, insan tanımak her şeydir.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

Şimdi kardeşim burdaki senin amaç ne biliyomusun ?

Söyleyeyim başörtüyü lekeleyip bu ülkede kötü göstermek .!

Bir arkadaş demişki fotoraf makinasını al bunlar gibi yüz tane görürsün ? Peki bende biliyorum açık daha çok kişi görüyorum ? Peki tüm açıklar böylemi oluyor.

Tabikide Hayır Tüm kapalılarda böyle olmuyor bunlar ahlaksızlık örneği bir kadın başörtü takıosa bir din görevini gerçekleştiriyor bunun için bi sevap kazanacak ama yaptığı zina ile büyük günah kazanacak "Aşağıdaki cümleye bak". Bir kadının ahlaksız olması başörtüsünden belli olmaz ! Şimdi Sen bir başörtülüye laf atmak için iki kere düşün sen bir başörtülüye laf atınca herkeze atmış oluyosun . Adam ol !

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    bulanik bunu yazdı:
    -----------------------------
    treasure sandım
    -----------------------------
    aynen bende :D

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
Toplam Hit: 18662 Toplam Mesaj: 97