folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Sigarayı Bıraktım/Bırakıyorum (İmdat :)

Sigarayı Bıraktım/Bırakıyorum (İmdat :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

2 gün sonra bırakmamın 5. yılı olacak.

İnat etmekten başka yolu yok.

Ben önceleri yapmadım ama yerine başka bir bağımlılık koyman lazım, hafta 5-6 gün spor.

Sigara içtiğin yer mekan nereye gidersen aklına sigara gelip içmek istiyorsun, sonralar da ise bu istek sönüp gidiyor.

Sağlık vs her şey iyi olacaktır, kendinin farkına varacaksın, uyku, baş ağrısı vs. bir çok konu çözülüp gidiyor..

Biraz sabır..

boş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Champix, denendi onaylandı 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Birde bir yöntem daha var. sigarayı bıraktım ulen deyip ertesi gün yine içiyorsun, sonra tekrar bıraktım deyip birdaha içiyorsun, sonra birdaha içmeyeceğim deyip yine içiyorsun.. yani aslında sigarayı bıraktım sitresini eziyor törpülüyorsun bu süreç bir kaç gün devam ediyor sigarayı bıraktım ruh hali folloş oluyor. Sonra ölümcül darbeyi indiriyorsun sigarayı bırakıyorsun, bırakma sitresine alışıksınız. Hadi kolay gelsin. Yatırım tavsiyesi değildir.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

1 buçuk 2 yıla yakındır alkol tüketmiyorum son 4 aydırda sigara içmiyorum canım istiyor mu hayır nadirende olsa bazen yemekten sonra birisi karşımda içip dumanı gelince canım anca o durumda istiyor onda da içmeyip duruyorum

alkol ise her masada alkolün olduğu cafeye gidip çay içmişliğim var tek alkol içmeyen bendim mekanda masamdaki arkadaşlarda içiyordu :) alkolü canım istiyor mu hiç birini değilde bir kaç ayda bir sadece bira istiyor tadı için o da 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

Değişik bi dostluğumuz vardı sigarayla, 6-7 ay her gün bi paket içerdim sonra elimdeki paketi atardım kenara 1-2 ay hiç icmezdim. Bu şekilde 10 yıl geçti sanırım. Ne yoksunluk, ne nikotin krizi. Hiç biri skmde değil açıkçası. Şimdi de içkili, rakili sohbet ortamında içerim başka da içmem. Sokarlar bağımlılığa.

Bu şekilde yaklaşırsan daha kolay bırakırsın, gün sayarak sadece ertelersin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

2005 vs 2012 arası bir fiil içtim.

16 mayıs 2012 den beri sigara içmedim. Ağlaya ağlaya bıraktım.

İlk 6 ay zordur.

İyiki bırakmışım ama.

O tek fırtı almayacaksın nasıl olsa bırakabiliyorum diye. O fırt bir tuzaktır aklınıza sokun.

DrKill tarafından 13/Nis/21 22:54 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freeline
    freeline's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

25 yildir hic ara vermeden ictim 2 gün önce biraktim icmiyorum iki tane elektrikli sigara aldim birinde 10 mg nikotin digerinde 3mg nikotin var  yemeklerde sonra 10mg lik olani iciyorum sonrasinda 3 mg lik olani zamanla nikotin miktarini azaltmayi böylelikle nikotin bagimliligindan kurtulmayi planliyorum

ise yararmi bilmiyorum ama 2 gündür  sigara icme istegi yok 

aklın yolu birdir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Bu gün itibariyle 21 gün oldu , kısmî istek var fakat içmeyeceğim , içersem yarınım için sorun ...

Diyerek beynime telkin veriyorum 

Zararını yaşadım ve gördüm 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam bende baya bi denedim farklı marka sigara, elektronik falan derken ciğerlerin hamına koduk.

2,5 sene oldu bırakalı sonra tütüne başladım. hem cebe zararı minimize ettim hem peş peşe içme olayını bitirdim eskiden olan öksürme tıksırma olayı da bitti(ciğerlerim çıkıyodu bea), tabi bunun tütün kalitesiyle alakası çok fazla.

sana da temennim inşallah muvaffak olursun.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Güzel bişi bırakmak ama uygulamayla takip etmek gereksiz bence, vayh amuha bana ne olmui cebime ne kadar girdi falan hikaye.

İçmiyorum kardeşim. Bitti.

2016 da bıraktım, cebimdeki %80 dolu winston paketi çöpe attım, olay bu şekil başladı ve devam etti deliksiz. Bayram seyran dost ortamı keyfe keder bikaç dal içerim onun haricinde içmem.

Ek olarak sigarayı bırakmak yerine öncelikle alkolü bıraksan daha iyimiş

next next next install
Toplam Hit: 6893 Toplam Mesaj: 68
sigara kamu spotu temiz ciğerler