folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Sigarayı Bıraktım/Bırakıyorum (İmdat :)

Sigarayı Bıraktım/Bırakıyorum (İmdat :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cocaine
    cocaine's avatar
    Erkek

Öncelikle tebrik ederim iyi bir karar verip sigarayı bırakmak için bir yola girmişsin ama yaptığın hatalardan bazılarını söyleyeyim sana.

Öncelikle Sigarayı bırakmak için bu başlık altında bizi toplaman ve her yoruma cevap vermen sigarayı bırakman için çok ama çok büyük bir engel.

Sigarayı bırakmaya çalışırken tam tersine her gelen yorumda beğenide sürekli buraya gelip  sigara hakkında bilgiler alıp günlük yaşamında hiç bahsetmediğin kadar sigaradan bahsediyorsun yada sigara hakkındaki hikayeleri duyuyorsun ve bunlar kafandan asla çıkmaz.

Gerçekten sigarayı bırakmak istiyorsan App falan kullandığını gördüm kesinlikle sigarayı gözünde bu kadar büyütmemelisin. Mesela bir örnek sen Türk askerisin sigarada pkk pyd ypg sdf gdf xcv sdf gfd tyu asa bir app indirdin ve her gün sana saldırmadığı zamanlarda yaşadığın karları not alıyorsun. aslında bu aşağılayıcı bir örnek ama malesef sigarada kanser çubuğu ve en az pkk vs vs kadar büyük bir düşman hem senin hem ailen ve çevren için.

Belgesele gelince, yanlış hatırlamıyorsam Allen Car yönteminden bahsetmişsin. Bu yöntem ile yüz binlerce insanın sigarayı bıraktığı doğrudur fakat büyük bir çoğunluğu sigaraya tekrardan döndü ve bu yöntemş bulan kişi yani buluşa adını veren dediki şimdide bırakıp tekrardan sigaraya başlayanlar için bir kitap yazacağım.. Malesef ömrü yetmedi gitti diğer tarafa.

Bu adamın Türkiye'de temsilcileri var iyi paralar alıyorlar sonuç alan sayısı çok fazla bu doğrudur ama kitabı sen okursan aynı terapiyi görüyorsun.

Soruna gelelim, bu belgeseli tavsiye edermiyiz işine yarar mı ? Cevap, kesinlikle hayır. Neden mi ?

Sen zaten ilk biranı sigarasız içmeyi başarmışsın bu belgesel yada kitap açıp izlediğinde/okuduğunda sana terapi aralarında bir sigara çıkar yak keyfine bak diyor ve yapmalısın.

1 2 saatlik belgeselde yanılmıyorsam 3 4 defa sigara içirtiyor sana. Ama içmeden dayanabilirim dersen sigarayı sana çok güzel anlatıyor ve düşmanını iyi tanımanı sağlıyor.

Bu arada Starbucks Sabiha Gökçen Dış Hatlarda Amsterdam Uçağımı beklerken yazdım bu yorumu

Sigara içmek için çıkacağım sigara içtiğimiz ölüm tünelinin resminide göndereceğim belki bir katkım olur :)

https://www.youtube.com/watch?v=_PYeoWSrlUY&ab_channel=Erdal

Aklıma gelişini seveyim. Ne güzel de darma duman ediyorsun beni
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

Güzel bişi bırakmak ama uygulamayla takip etmek gereksiz bence, vayh amuha bana ne olmui cebime ne kadar girdi falan hikaye.

İçmiyorum kardeşim. Bitti.

2016 da bıraktım, cebimdeki %80 dolu winston paketi çöpe attım, olay bu şekil başladı ve devam etti deliksiz. Bayram seyran dost ortamı keyfe keder bikaç dal içerim onun haricinde içmem.

Ek olarak sigarayı bırakmak yerine öncelikle alkolü bıraksan daha iyimiş

Evet bu konuyu ne kadar hayatın için önemsiz olarak nitelendirirsen o kadar kolay bırakıyorsun.

Diğer türlü yatıp kalkıp sigara düşünüyon, sonunda bir yerde de iraden pes ediyor yanıyo bi dal :D

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Benimde 1 sene oldu. İlk ay çok zor oluyor. Her sigara içmek istediiğinde kendine engel olursan, belirli bir süre sonra alışıyorsun ve aşıyorsun. Ama ver bir fırt dan birşey olmaz, bir fırt çekeyim amk dediğin zaman olay tamamen değişiyor. Bir kaç güne yeniden başlamış oluyorsun.

Çok bırakmaya çalıştım. Her seferinde başarısızlıkla sonuçlandı. Bırakmak istiyordum fakat kendimde o özgüven kalmamıştı. Nasıl olsa bırakamayacağım diye bırakmayı denemiyordum bile artık.
    Champix kullandım. Sadece 1 ay kullandım. O ilaç sayesinde bıraktım.

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

herkesin hikâyesini okudukça sigara yakıyorum. @noname hocam, durum nedir?

Allah Türktür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hiç bir zaman tiryaki olmadım 

üni zamanında çok içtim günlük 1 pakete çıkınca 1 ay bıraktım sonra tekrar

aynı durum askerdede oldu baktım çok içi,yom sonra içmemeye başladım

askerden geldim baya içmedim sonra korona ile başladım :) şimdi günde 1 adet yakıyodum onuda 3-4 gündür yakmıyorum

öyle benim durum keyfe göre yani kontrolü kaybetmiyorum :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Şoyle keyfe keder yakıyorum diyenleri görünce imreniyorum ben sıkıntıdan stresten dakika bası sigara yakar hale geldim

nasil başarıyorsunuz bilmiyorum daha önce elektronik sigarayla 6 ay kadar ara verebildim sonrasında yok pil biter likit biter öyle bakkala tekele gidip alamıyorsun kolayca ee ne oluyor yakinindakilerden otlanmaya başladım sonra yine paket almaya...

lanet olsun tütüne...

Edit: ayrıca lanet olsun ki çok seviyorum sigarayı aşk besliyor gibiyim kurtarın lan beni 

PsychoDawn tarafından 14/Nis/21 12:27 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bütün tahribat sigara bağımlısıymış meğer.

ister alkol, ister sigara, ister kilo vermek olsun hepsinde önemli olan motivasyondur.

senin için en önemli konuyu tesbit edip her o şeye yöneldiğinde onu hatırlayacaksın

hayatta ne istedin ve bu istediğini bu yüzden yapamadığını düşünmelisin.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Selam.

..

.. E haliyle Korona`sıydı falan da derken, artık Doğum Günü bir eğlence değil, Yas Tutma(^^D) aşamasına geldi :D , hediye falan gelmiyor çocukluğumuzdaki gibi  .... Hâl böyle olunca kendime bir Hediye vereyim dedim. (^^D`)

Neticede vol. 234214, sigarayı bıraktım. Bu sefer , biraz daha Samimi ama. dışarıdan Baskıyla değil ,Kendi Kendime hediye vermek gibi oldu.

(foto)

(foto)

3.gün dolmak üzere. 10.04.2021 saat 23:59 itibariyle (üç aşağı beş yukarı evet :D) son sigaralarımı içtim. Bu gece oniki'de 72 saat dolacak.

** Kardeşim gidip gelip, Yüzünün Rengi niye açıldı senin diyor. Sivilcemsi İzler falan azalmaya başladı(oha@@.) sanki. Dişlerim beyazlamaya başladı. Sabah 6 gibi yattım 10-11 gibi telefona uyandım. Mümkün değil 4-5 saat uyku'yla Böyle Enerjik olmazdım. Şuan gayet uykumu almışım gibi. Üstelik gece 2-3litre Bira içmişken, akşamdan kalmalığa rağmen.

...

Yarın bi gün sikerler deyip, geri dönmek istemiyorum. Buraya kadar güzel güzel anlattım ama, kafamda hep "bir taneden bişey olmaz akşamları içebilirsin" cümleleri var. Daha önce de hep böyle oluyordu. Sadece akşam yemeğinden sonra diyordum. Sonra kahvaltıdan sonraya da ekleniyordu. Sonra tüm öğünlerden sonra bi sigara. sonra Alkol'ün yanında Sigara.... derken eskiye dönüyordu. 

Dün ilk defa biranın yanında sigara içmedim. Böyle devam etsin inşAllah.

..

..

Tişikkirler....

sadece şu (**`lı) paragraf'a yazdığın sebeplerden dolayı, bırakman lâzım zaten. (al sana Motivasyon kaynağı, sonuçlar doğuran-doğurabilecek Paragraf'ın.)

Yemeklerden sonra, Olduğun yerde Hareket et, Spor yap, bir miktar Volta at, olmadı Skuat yap, evin bir duvarının dibinde.  ısınma-germe-direnç egzersiz'i alıştırması, artık neyse, yap.

(bir de, Sigara içmeyince dâhâ mı Düşük İQ'lu oluyorsun, yada içince Yüksek İQ'lu mu oluyorsun.,

ama okuduğum kadarıyla, dış görünüşü'n gâyet düzeliyor. Fizyolojik olarak da, uyku'nu da alabiliyorsun. dâhâ  enerjiksin. dâhâ ne ..       

@korKarabatak ^^D` bro-bra , guy-gay, ğaffa  nerelere gitti, tek harf değişikliğiyle.) 

{Anchor'ing neymiş ^^D`(çapa'yı, çaba diye okuyorum.), yada Programm'ing ve NL'de sıkıntı yok. osgh    }

RitmFarbRacourci tarafından 14/Nis/21 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

%100 etki alabileceğin bir sihirli değnek yok.

Herkesin de bahsini sıkça geçirdiği "irade" durumu var sadece (nikotin bandı/sakızı/iğnesi ya da dopamin geri alım inhibitörü kullanmadığın durumlardan söz ediyorum).

Peki irade dediğin şey nedir? Şartlanma ve bu şartlanmayı sürdürme durumudur.

O halde sana birkaç anahtar kelime vereyim.

NLP (Natural Language Processing olan NLP değil elbette. Burada bahsi geçen, Neuro Linguistic Programming) - kabaca ne olduğuna dair bilgi edin.

NLP anchoring - kendi çapanı oluştur.

Kimseye de para ödeme, çünkü hakiki/bâtıl herkes uzman eğitmen ayağı çekiyor.

Gönüllü olarak ücretsiz video/makale yazanları bulup takip edebilirsin.

Bir primat olduğunu ve beyninin de bir organ olduğunu unutma. Yüz kasların gerildiği için endorfin salgılayan, evrimsel süreç çerçevesinde seni hayatta tutabilmek adına bugünlere gelmiş bir organ.

PM atarsan yardımcı olabilirim kaynak noktasında. Önce Google'lamalısın elbette. 

Haydi sağlıcakla!

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Vay arkadaş yaa.Ne alkol ne sigara ne bilmem ne hiç bir şey içmiyorum.Kendimle gurur mu duysam ot gibi mi yaşadığım desem bilemedim  :)) 

SaNaL_AjaN tarafından 14/Nis/21 21:33 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
Toplam Hit: 6897 Toplam Mesaj: 68
sigara kamu spotu temiz ciğerler