folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Sigarayı Bıraktım/Bırakıyorum (İmdat :)

Sigarayı Bıraktım/Bırakıyorum (İmdat :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

yurt dışında çalışıyordum. bir gün sabah kalktım dışarı çıktım. - 25 derece. açılmamış bir paket parliament var cebimde. açtım ama çakmak yok. Bir iki kişiye sordum, kullanmıyorum dediler. Hastayım da hafif balgamlı. sinirlendim paketi fırlattım attım. Sonra dolmuşa bindim para için elimi cebime attım. Birde ne göreyim çakmak. =) iş yerine gittim, kahveler sigaralar havalarda uçuşuyor. şantiye olduğu için yakmak serbest. heryer duman. ne hikmetse içmedim. 1.5 sene sonra bir dal yaktım ve yeniden başladım. Ağzımda diş bırakmadı amk mereti.

bıraktıktan 1 hafta sonra canım çekmemeye, hatta sigara içen arkadaşlarımla mesafe koyup konuşmaya başladım. çünkü inanılmaz bir koku alıyordum. Demek ki bizde böyle kokuyoruz. 

Bıraktıktan sonra sigara canın çekiyor 5 sn sonra gidiyor. Bazen nikotin ihtiyacın artınca ot kafası geliyor dalıyorsun bir yerlere. vücudum ısınırdı, geçince inanılmaz bir huzur bulurdum. 

Bırakma aşaması da güzeldi, içmediğim günlerde, canımın çektiği ama içmediğim anlarda.

Bende gün saydım 1 ay sonra geçti. 

Tekrar bırakacağım. İçme zıkkımı amk. 45 yaşındayım. Hayatta her boku yedim. Tek pişman olduğum sigara oldu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

o değilde la bugün bütün gün

kadıköyde old holborn aradım bulamadım 

bulabileceğim bir yer bilen varmı

wert tarafından 15/Nis/21 00:03 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Oturduğum odadan kül tabağını kaldırınca sigara yarı yarıya düştü . Şimdilik sadece mutfakta içiyorum. Birde balkona çıkabilirsem yine yarıya düşer :) bir gün bırakacağıma inanıyorum.

@noname hocam lütfen imzanı değiştir. Olayın bütün ciddiyetini bozuyor. Ciddi ciddi yazdığın yazıyı okudum okudum imzanı görünce bütün ciddiyet bozuldu :))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

Bende sigara içen biriyim. Ama canım ne zaman isterse o zaman içiyorum. Günde 1 paket bitirmişliğim de var, 1 paketin 3 gün gittiği de. Mesela ramazan ayı boyunca ailemin evinde olacağım için hiç içmeyeceğim belki de. Ramazan bittikten sonra go go go :D Alkol'de öyle. Canım ne zaman çekerse. İkisi de bağımlılık gibi değilde, kola,cips,hamburger gibi arada bir canının çektiği istek gibi. Umarım bırakırsın.

Caglar.Boss
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

Daha önce iki defa Champix kullandım, yapamadım.

Günde 1 paket içen birisiydim, 22 Ocak'da benim meleğim olan anneannem vefat etti gözlerimin önünde. 2 pakete çıkardım, 9 Mart'da sabah uyandım ve hırlıyordum, doğru dürüst nefes alamıyordum 26 yaşındayım 50'ye gelsek ne olacak dedim? Bir de anneannem çok istiyordu bırakmamı. İçmiyorum ulan dedim ve o günden beri hiç içmedim. kafanda bitir hocam, inandır kendini.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam,

Bunu yazarken app'te 4 gün 19 saat 58 dakika doldu ve saymaya devam ediyor.... Birazdan sigarasız 5. gün olacak :)

Öyle kafamda gün saydığım falan yok, konuyu açarken görsel olsun diye koyduydum. 

İyi gidiyor. 

Günde üç aşağı beş yukarı(genelde yukarı) 1 paket içen birine göre fazla yoksunluk çekmiyorum diyebilirim.

Ağzımın içinde uzun zamandır acıyan yerler vardı. Özellikle dilimin arka sağ ve sol yanında. Başka başka şeytani şeylere yoruyordum o yaraları. 48. saatte falan artık acımadıklarını fark ettim.

Sinüzitten dolayı nefes alamıyordum yıllardır. E şimdi alıyorum aq burnum yine tıkalı ama o kadar tıkalı değil.

Herkese tavsiye ederim. En az 2-3 senede bir bırakılmalı sigara, hiç içmeyen biri bu faydaları yaşayamaz :D

Devam şimdilik. Geri dönmek gibi bir niyetim yok...

noname tarafından 15/Nis/21 20:02 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Yemeklerden sonra ya da tatlı birşeyler yedikten sonra, kahve falan içerken içememnin yöntemini bulduğum an bırakacağım. İçip ama sigaradan rahatsız olanlardanım. Ve her içtiğimden sonra lanet olsun sigaraya diyorum pis pis üstün başın kokuyor. 

Bende birde zaman bölme alışlanlığı var, bir iki saat geçti bir sigara içeyim, işi çözdük bir sigara içeyim, işi çözemedik dur bir sigara içeyim gibi gibi bir sürü dalavere.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Yemeklerden sonra ya da tatlı birşeyler yedikten sonra, kahve falan içerken içememnin yöntemini bulduğum an bırakacağım. İçip ama sigaradan rahatsız olanlardanım. Ve her içtiğimden sonra lanet olsun sigaraya diyorum pis pis üstün başın kokuyor. 

Bende birde zaman bölme alışlanlığı var, bir iki saat geçti bir sigara içeyim, işi çözdük bir sigara içeyim, işi çözemedik dur bir sigara içeyim gibi gibi bir sürü dalavere.

Asıl sıkıntı bu anlattıklarında evet.

Az önce yemeği yerken sigara isteği geldi. Yedikçe yedim ben de, yavaş ama uzun uzun yedim. Şimdi de bi soda açtım. Sikerler sigarayı. 5 gün içmemişim, yemek üstü diye çarçur edemem :D

Ama daha önceleri bu kadar kolay olmuyordu, bu sefer kafamda bitirdiğimi fark ettim sanırım.

Aklıma gelince, daha önce hiç tiryaki olmadığımı telkin ediyorum kendime.

Yani hayır içmemeliyim demiyorum, zaten bu güne kadar hiç içmedim ki diyorum.. beyin yiyor...

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

2 ayı geçti bıraktım spor yapıyorum mutlaka spora başla en kötü yürüyüş yap bi motivasyon lazım yoksa tekrar başlıyorsun. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

2 ayı geçti bıraktım spor yapıyorum mutlaka spora başla en kötü yürüyüş yap bi motivasyon lazım yoksa tekrar başlıyorsun. 

Nasıl gidiyor?

her gün yürüyorum ben de. ( çaktırmayın pide almaya gidiyorum =)

1 ayı devirdim. iyi gidiyor.

2 kere içtim; biri manitayla görüştük uzun bi aradan sonra birlikte 1paket mentollü bitirdik. keyifli bir akşamdı. gerçi sigarayı öyle bir aradan sonra çekince fena etti beni çarpıntı yapar gibi oldu :D

ikinicisi ise sınav haftasının son günü son sınavdan çıkınca bi keyif sigarası içtim.

ilk zamanlar, özellikle akşam yemeğinden sonra ne yapacağımı şaşardım.

artık aklıma gelmiyor eskisi kadar. yemekten sonra ufak bi yoklar gibi olup gidiyor sadece.

finallerden sonra da bi tane yakarım kafasını yaşarım

güzel böyle :)

bir de şey farkettim, özellikle közlenmiş ama her türlü patlıcana hastaydım ben. çok severdim. sanki sigarayı bıraktığımdan beridir o kadar vazgeçilmez gelmiyor patlıcan da :D

noname tarafından 12/May/21 14:52 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
Toplam Hit: 6895 Toplam Mesaj: 68
sigara kamu spotu temiz ciğerler