folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Sigarayı Bıraktım/Bırakıyorum (İmdat :)

Sigarayı Bıraktım/Bırakıyorum (İmdat :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Dün akşam saat 20:00'den bu yana içmiyorum.

Sabah saat 06:30'da uyanır uyanmaz nikotin bandı taktım.

Yoksunluk yok ama bulantı ve baş dönmesi yaptı.

Sigarayı bırakma sebebim de aynıydı gerçi.

Bir haftadır baş dönmesi, hafif bulantı ve gırtlakta garip bir sürtünme/tahriş hissi yapıyordu.

Daha da geri dönmem diye düşünüyorum.

En kötü bantla alırım nikotinimi.

Sizde vaziyetler ne durumda hocalar?

Çoktan 24 saati doldurdum. Sıfır sıkıntıyla gidiyorum.

Arada taktir edersiniz ki sigara krizleri oluyor fakat bunlar maksimum 5-10 dakika sürüyor.

Tesbihimi elime alıp iki sallıyorum unutuyorum.

Çünkü nikotinle ilgili bir sıkıntım yok, biliyorum. El alışkanlığı dürtüyor.

Etrafımda da fosur fosur sigara içiliyor. Bu beni tercihime karşı daha da teşvik ediyor. Acayip bir maymunluk 20-40 dakikada 1 çubuk yakıp dumanını ciğerlerine çekmek.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

ben liseyi meslek lisesi okudum. bu sigarayıda sadece merak ediyordum nasıl bişey olduğunu ulan koskoca meslek lisesi okuyorum çoğu arkadaşım zaten içiyor burda denemeyecemde nerde deneyecem dedim bi gün arkadaştan sadece bir fırt çektim anında boğazımı yaktı acı bir tadı vardı "ulan nasıl içiyonuz bunu" dedim anında attım elimden bi daha da hiç alakam olmadı. dahada üstüne sigara içen bütün arkadaşlarıma hep diyorum "bok için" diye nasıl olsa ben içmiyorum bana bişey diyemiyorlar (: sigara içen bütün müridler sizde "bok için" :DDD

işin esprisi bi yana abimde sigara içiyor, ciddi ciddi bırakmaya çalıştı bırakabilmek için dini yönden destek aldı diyeyim hemde sonuçta sağlığımıza zarar diye haram, abim kendisine hakim biridir, bu kadar detay var bıraksa bıraksa abim bırakır diye düşünüyordum bir ay falan içmedi galiba yani en azından biz öyle gördük sonra yine başladı.

benim görüşüme göre; bu sigarayı bırakma muhabbetini doktor kontrolü olmadan bırakılamaz galiba.

@noname sende sigarayı içeceğin vakit aklına ben geleyim "bok iç" lafımı hatırla (: belki içmezsin belki de bırakırsın. ama harbiden az düşün içtiğin sigaranın "bok"tan ne farkı var? (: bide kaç para olmuşlar. ona vereceğin parayı herhangi birine ver bari sana dua ederler (:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

sevdiğin için bırakamıyorsundur, stres de en az sigara kadar zararlı bir şey, sigaranın yerine ne koyacaksın önce onu bulman lazım, spor olabilir, yemek olabilir, sataşacak birileri olabilir çenenle insan kaçırırsın, önce yerine koyacağın şeyi bul ondan sonra bırak.

Katılıyorum, sigaranın yerine koyulacak bir şey etkili olur. Bıtaktığımda spor salonuna yazılmıştım, salondan çıktım bir gün üzerimde tishort, şort bileklik spor ayakkabısı spor çantası böyle spor sevdalısı sağlıklı bir adam görüntüsü, elimde sigara bir tuhaf oldu. Yere attım spor yapan adam sigara mı içer saçmalık dedim bir daha içmedim.

günlerden bir gün bir sigara buldum içime çeke çeke içtim, bir ter bastı tansiyon mu yaptı havale mi geçirtti panik atak mı yaptım bilmiyorum elim ayağım boşaldı nasıl pis bir meret siz düşünün. Sonra aradan aylar geçti sporu falan bırakmıştım gizli gizli içmeye başladım. Şimdi malum nasıl bırakırım diye uğraşıyorum. Yemekten sonraları canımın çok çekmesine bir çare bulsam olacak bu iş bulamadım.

yemekten sonrası kısmı için tasiyelere açığım.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

Sonuçlar nasıl şuanda bıraktınız ?

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Olum boyle bi dunyada sigara mi birakilir (((: Takdir ediyor, destekliyorum. Keske bende biraksam. Bulundugum yerde komsular rahatsiz oldu ofiste icmiyorum. Yine ara ara yakiyorum unutup. Dusman basina vermesin dedikleri dertlerden bu sigara..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Sigara lanet şeysini ortaokul 2.sınıftayken hayatıma soktum ama serseri ruhlu bir tip için eksiklik olurdu olmazsa olmaz ilk alkol aldığım yaşla aynıdır sigara içmeleri. bahar ayların da içip bayıldığım uzun camel efsane sigara idi sigara değil fare zehiri resmen.sonra L&m, winstone yıllar yılları böyle oldu bir gün amcaoğlu ile iddiaya girdik sigara yı bırakıyoruz tamam nesine kaybeden kazanana 1 paket kısa marlboro verecek.ok 10 15 gün geçti ben sigarayı bıraktım ama kendimi şu cümlelerle telkin ediyorum sigara içmeyi düşünmüyorum veya sigara içmemeyi istiyorum VS gibi içmiyorum nihayetinde de.15 gün geçti ben kazandım ama hala o kısa marlboro yu alamadım ama geyiği kaldı ortada.sigara yı bıraktım alkolü bırakamadım ama sosyal seviye de içerim.birader Küba dan puro getir di sigara içicisi gibi içtim puroları sonuçta benim istemem ile alakalı olay.

weskeyy tarafından 14/Kas/21 14:55 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Bant+ sakız işe yarıyor. 

Toplam Hit: 6890 Toplam Mesaj: 68
sigara kamu spotu temiz ciğerler