folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Tahribat Programlama Rüzgarı Ne Dersiniz ??

Tahribat Programlama Rüzgarı Ne Dersiniz ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Elf
    Dark_Elf's avatar
    Erkek
    Bende borland c# 2006 ve kitabı 1200 sayfa. Hala okuyom onu

my name is nigga # köprü altında çakdım sürtüğe vurdum mala inlettim ortalığı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Mr_Dark bunu yazdı:
    -----------------------------
    Madem Çok istiyosunuz bana vbasicde Drag And Fillde yardım edin :R

Hoca yardım edin değil işte..Amacı bu.Proje de vbasic le ilgilenenler otuırup bir sözlük yazarsınız.Bu sırada birşeyler öğretirler.Yok kimse bilemezse forumdan yardım.

& Dark_Elf

vallahi bende delphi 7 kitabı var oku oku oku hiç bir kitabı bu kadar uzun süre okumadım.Fakat hala bazı şeylerolmuuyor.Yaparak öğrenmek daha zevkli.Yaparken takıldığında takıldığın konudaki dökümanları oku yine olmazsa örnek yine olmazsa bilene sor.Kesin çözüyorsun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

Hocam Projem hazır sadece daha güzel hale getirmeye çalışıyorum bi kaç eksiğim kaldı sonra drag fill bittikten sonra skin kalıcak 

!!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasattt
    hasattt's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Mr_Dark bunu yazdı:
    Madem Çok istiyosunuz bana vbasicde Drag And Fillde yardım edin :R

Hoca yardım edin değil işte..Amacı bu.Proje de vbasic le ilgilenenler otuırup bir sözlük yazarsınız.Bu sırada birşeyler öğretirler.Yok kimse bilemezse forumdan yardım.

& Dark_Elf

vallahi bende delphi 7 kitabı var oku oku oku hiç bir kitabı bu kadar uzun süre okumadım.Fakat hala bazı şeylerolmuuyor.Yaparak öğrenmek daha zevkli.Yaparken takıldığında takıldığın konudaki dökümanları oku yine olmazsa örnek yine olmazsa bilene sor.Kesin çözüyorsun

Hocam bir gelişme var mı kaç kişi katılacak ne gibi etkinlikler yapılacak gibi konulara yavas yavas karar verilse iyi olur. Konu ikinci sayfaya düştüğü anda proje yatarsa üzülürüm açıkçası, ben bir döküman yazmaya başladım bile, küçük de olsa bir ekip kurulsa gerisi gelir sanırım.

E=mc2 ise F=m.a dır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

arkadaşlar hasattt ında dediği gibi artık birşeylere başlamaklazım

ben python, delphi, asp, php konularında varım.Diğerlerinden anlamam, bazılarını hiç bilmem.

Yapacağımız projelere fikir verebilirsiniz.Önceki sayfalarda arkadaşlar zaten bir kaç program söylemişti

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

bence once ne yapılacagına karar verılıp gorev dagılımı yapılmalı takım ıcerısınde.Fakat once ne yapılmalı=)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Premium.
    h2so4
    h2so4's avatar
    Erkek
    hacılar ben vb ye yeni başladım belki programlama konusunda size pek bir yararım dokunmaz ama çok güzel fikirlerim var artık ekip üyelerini açıklasak diyorum bende size yardımcı olmak istiyorum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

bende konuyu yeni gördüm 

asp.net ,vb.net falan kısaca .net

pascalda falanda yardımcı olabilirim 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasattt
    hasattt's avatar
    Erkek

Tahribat çatısı altında bu işi yapmak en güzeli olur, bence herkes az bilinen ve kitaplarda az yer alan programcılık konularında döküman arşivine katkıda bulunabilir.

Ancak bir dili az çok biliyoruz diye sıfırdan ders anlatımı gibi döküman hazırlamanın kimseye bir faydası dokunmayacağı kanısındayım.

Mesela C ve soket programlama konusunda özellikle windows için hiç döküman yok, ben bu konuda birşeyler karalıyorum, uzaktan yönetim, chat uygulaması, klavye kaydedicisi gibi uygulamalarla anlatımı desteklemeyi umuyorum. Kabul edilirse döküman arşivine  eklenebilir.

Siz de aynı şekilde döküman yazıp aynı tür başlık altında mesela (tahribat programlama ekibi - C ve soket programlama) gibi bir başlıkla yayınlayabilirsiniz.

Ayrıca ortak proje geliştireceğimiz zaman projenin anlatım, kaynak kodu gibi şeyleri de döküman arşivinde paylaşırız.

Benim önerim legal adıyla remote conroller yani bir trojan hazırlamak, meselenin hack ile filan ilgisi yok tabiki ama, böyle bir proje hem ilgi görür hem de birçok konuyu bünyesinde barındıran bir proje, soket programlama ve windows apilerin sıklıkla kullanıldığı bir programlama çeşidi, resim küçültme işinden anlayan arkadaşlardan kod şifrelemeden anlayanlara kadar bir çok konuda çalışacak arkadaşlara ihtiyacımız var..

Üstelik temelde kolay bir proje olmasına rağmen Türkiye de pek fazla trojan yazarı yok, tahribat adına yazdığımız ve kaynak kodlarını paylaştığımız bir projenin Türkiye programcılığına faydası dokunacağını tahmin ediyorum.

tabiki bunlar benim fikrim, çok daha güzel proje fikirleri olan arkadaslar olabilir, yelpaze biraz geniş olursa daha iyi olur, yani bir soket programın sunucusu delphi ile istemcisi C ile yazılabilir. bir çok modülden oluşup başka arkadaşların mesela asm de yada pascal da kodladığı kütüphaneler kullanılabilir. Yani herkesin bir şekilde katkısı olacak şekilde bir proje düşünürsek daha iyi olur.

Kütüphane programı, hastane otomasyonu, muhasebe paketi, müşteri takip filan demezseniz sevinirim, milleti en baştan soğutmayalım :)

E=mc2 ise F=m.a dır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    kimono'larını giymiş arkadaşlar down/up göstergecinden başlıyabilir ^^,

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
Toplam Hit: 17910 Toplam Mesaj: 84