folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkçe İbadet Hakkında..

Türkçe İbadet Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Sizce caizmi değilmi? Bence değil..
    ayrıca bilgi olsun diye söylüyorum. Türkçe ibadet için bu millete olmadık zulümler yapılmıştır..Ve uzun yıllara yayılması için imam ve hatip yetiştirilmemiştir. O dönemde genelgeye imzakoyan milletvekilleri sonralarda bu yaptıklarının olmayacak bir şey olduğunu itiraf etmiştir..

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek
    bence ibadetin dili olmaz. türkçede olsa  çincede olsa ibadet ibadettir..

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    İbadetin dini dili olmaz, Türkçe kılınmasında yapılmasında bir sakınca yoktur. Kuranıda aynı şekilde Türkçe okumakda aynı şeydir , arapmısın arapça okuyacaksın. Ne kadar saçma bişeydir bu.

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek
    DecaMeroN bunu yazdı:

İbadetin dini dili olmaz, Türkçe kılınmasında yapılmasında bir sakınca yoktur. Kuranıda aynı şekilde Türkçe okumakda aynı şeydir , arapmısın arapça okuyacaksın. Ne kadar saçma bişeydir bu.

+100000.....

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yani namazı türkçe okuyacağımız ayet ve surelerle kılmanın sakıncası olmadıgı kanaatınde oldugunuzmu soyluyorsunuz?
    eger oyleyse kı anladıgım bu sızın soyledıklerınızdn katılmıyorum fıkırlerınıze. bence;kıtap arapca ınmıstır onun ıcın arapça yapılması daha eftaldır. Ha bakın sunu dersenız anlarım. Ben artık anlamıyorum arapcayı ezberleyemıyorum ama ıbadetımızde aksatmak ıstemıyorum bu bakımdan yuze-unden anadılımde okusam olmuyormu dersenız o olur bence. Ama dıger tum bıcemler olumsuz gelıyor..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ayrıca ender neden sacma buldugunu anlayamadım bır neden soylermısın bana? Bunda sacma bır taraf yoktur fıkrımce. Bu mıllete olmadık zulüm edilmiştir dıyorum sıze bu yuzden. Camıler satılıga cıkarılmıstır bır donem yahu. Bakın camının hukmunu soyleyım sıze sonra kararını verın. Bır arazı camı olarak vakfedılse uzerıne camı kurulsa ve dahı o camı yıkılsa bıle vakfedıldıgı tarıhten kıyamete kadar o arazının altı da ustude (kı bırcok sehırde bazı camılerın uztunde apartman ısyerı vs gıbı yapılar yukselmekte) camıdır. Bunu hıc kımse degıstıremez.
    Ne dıyorduk chp hukumetı (tek partılı donemde nasıl bır hukumetse artık mıllet ıradesınden yoksun) ve bas satıcı ısmet pasa camılerı ahırlara donusturmeyı yanlıs bulmamıs ve hatta sahısların zamanında yaptırdıgı vakfettıgı camılerı sankı devlet malıymıs gıbı satmanında yanlıs olmayacagını dusunmustur.
    Asıl sacma olan bu bence.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İbadet Nedir arkadaşlar ..

Nasıl olurda bunun dil ile ayrırsınız yani Arapça olmazsa günaha mı giricez caiz değilmidir ne kadar saçma bişey bu ..

İbadet Allaha Gönül yoluyla bağlanmaktır bu namaz olur oruc olur zikir olur sonuçta Kuran-ı Kerim i arapça bilmeyenler kendi dillerinde okusun demiştir ..

İbadet Dille olmaz Türkçesi arapçası yoktur ne saçma şeyler bunlar insanları saptırmayın Lütfen

İbadet Gönülden Yapılan Dünyayı bi kenara koyupta gönül yoluyla Allah a bağlanmaktır.. Herşeyi unutup Fani dünyayı unutup Yaratana Zikir etmektir ..

Size Bir Örnek Vereyim Gidin araştırın.. Ahmet Bedevi Hazretleri Bir Evin Çatısında Oturup Tesbih çekermiş yıllarca ve ona İnsanı üstü İnsanı kamil Şerefi geldiqinden beri o çatıda otururmuş Suratında bir peçe varmış ve Ne tuvalete gidermiş nede birşey sadece allaha zikir eder ve Yaratana Gönülden ibadet yaparmış Öğrencilerinide Doğru yolda eğitirmiş bu büyük evliyanın film leri de vardır araştırın görüceksiniz .. Gerçek İbadet Gönülden yapılan ibadettir.. Namaz aracılıqıyla olsun başka bişeyler ne olursa olsun ama gönülden yapılan ibadet gerçek ibadettir ..

Neden Kuran da diyorki o zaman Niceleri vardır ki Onların kıldığı Namaz Namaz mıdır diye ..

İbadet Çok incelikli bir kavramdır Lütfen Güzelce araştırdıktan sonra .. Kendinize bir pay çıkarınız ..

Dediqim kişiyide bi Araştırınız Çoğu kişi Ahmet Bedevi Hazretlerini Anlatmıştır kitablarda ..

Ve Onun bir öğrencisi kırk yıl sonra suratını görmek istediqinde Göstermiştirki nur nimetini ..

Öğrencisi Allah diyerek Ölmüştür... Konu belki size saptı gibi gelicek ama ben sadece bir örnek verdim bunlar benim düşüncelerim ister inanırsınız ister inanmazsınız bu sizin iradenize kalmış bişeydir..

Teşekkürler..

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Her 10 metrye 1 cami olursa , tabiki kapanan olur .. Kitap arapça geldi diye , arapça okumak zorumda değilsin , bu diyanet işleri tarafından açıklanan bir olay, "ender" demiyor bunu. Senin fikrinde kendince haklı. Burda hiphopda yapsam sana türkçe okunur dedirtilmez yada bana arapça okutulamaz. o yüzden havanda su dökmiek. Ben arap değilim , olmakta istemem. Öyle yani

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dediqim Ahmet Bedevi Hazretleri .

Büyük Bir Evliya olup Yüzünü Tek gören Kişi Onun en yakın Öğrencisidir..

Ve Ne yemek Yemiştir Nede Bir ihtiyaçı olmuştur ..

Allaha Gönülden Bağlanan ve Allahın Bir Hikmetidir.. O inSan ..

Bu Kişiyi Araştırmanızı Gerçekten Çok iStiorum Çok ağır bir konudur .. Aslında..

Çok ağır kitablarıda Vardır.. O yüzden Din hakkında Biyerlere Ulaşmamış insanlara Çok ağır Gelebilir ve çelişkilere ve piskoloji bozuluquna çökebilir insanlar o yüzden araştırmadan önce Baya kademelerden geçinizki Karamsarlıqa falan düşmeyiniz .. Allah (c.c.) Ne iSterse Olur bunu unutmayın ne dilersede O olur .. İbadet Benim Yorumumca Yaradana Gönülden Bağlanmaktır ..

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    deca nın ve remote nin dediklerine katılıyorum ve elimden geldiğince eklim.ibadet deki amacın Allah a baglanmak sa sen bunu fransızca yapsan nolurr?ingilizce yapsan nolur?sonuçta okuyucağın diğer dillerde de anlamı yokmu var..eee ?? Allah sanki sadece arapça mı biliyo veya şart koşuyo?hiç bir yerde rastlayamazsın buna.ayrıca deca da yazdı ibadetin DİLİ ve DİNİ yoktur.sen hristiyan olsanda amacın belli müslüman olsanda,budist olsanda..gidiş yolları farklı amaç aynı...e sen uza yolu seçersin diğeri yakın fark eden bişey olurmu? eğer gidiceğin yolu biliyorsan ,içinde varsa iman ve bağlılık olmaz elbette,devam etmekte benim kanımca sakınca yok.ayrıca bu kuran da da belirtilmiş diye hatırlıyorum her ulusa yani türke amerikana fransıza kitap yollanmıştır bunlardan ayakta kalanları biliyoruz.bakarsan hristiyanda Allah yolundadır müslümanda..amacını bilip Allah a bağlı olduğun sürece dil de önemli değil bence dinde ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 13404 Toplam Mesaj: 71