folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkçe İbadet Hakkında..

Türkçe İbadet Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    krestonum can kardesım en basta dedım zaten " bence caız degıldır dıye" farkındaysanız burada bana kızanlarda var (önemsemiyorum kızmaları çünkü kızan kızmayan herkesi kardeş gibi görüyom hemde fikir paylaşıyorum sadece kavga etmiyorum) gerçeğin göreceliği buradan geliyor...
    o arapca yazılanları okumaya calıstıgınızda aslında bunların elifbalarda verilen alıstırmalık kelımeler kokler oldugunu anlarsınız. Arasında bismillahirrahmanirrahim var bi tane daha da incelemedim ilk bakışta gözüme çarpan şey bu. Mesele okuyamamak değil anlayamamak! Sen bismillah kelimesinin anlamını bilmiyorsan ki en basit şeydir ( bi dönemde tetikçi medya almanyadaki bir büronun kapısındaki besmeleye dua deyip çıknıştı) müslümanım diye ortalarda gezme kardeşim..
    Herşeyi doğru bilen benim diye bir iddiam asla olmadı. Haşa! Remote üslubun çok ağırıma gitti kardeşim. Dğrusu bunu kimseden beklemezdim. (acizmendi bile gelip yazmış olsa o yazdıklarını zoruma giderdi)
    Deca sanada aşkolsun kardeş! Ben de senin gibi fikrimi belirttim sadece. Ve fikrimi savundum bunun dışında kimseye bir şey itham ettiğimi sanmıyorum. Ha fikrimden geri adım mı attım hayır!

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

bismillahirrahmanirrahim yazmıyor resmin hiçbir yerinde , orada yazan :

"Sizden biriniz evine girmek istediği zaman şeytan onu ta'kîb eder. O kimse evine girdiği zaman besmele ile girerse şeytan der ki: Bu evde bana girecek yer yok." (5)

"Her günün sabahında ve her gecenin akşamında:

yazıyor orada , arapça bilmiyorsun madem, kulaktan dolma olarak okumak ne okuduğunu yanlış okuyup okumadığını bilmemektir , şöyle bir örnek verirsem ,

come with me bunu okuduğum zaman " kam vit mi " diyorum , sende bunu ezberleyip ( çat pat ) kem wit mi " diyorsun... Bırak arapça arapların kalsın. Allaha inanıyorsan , Kuran-ı kerim in tılsımı bozulmaz. Yada seni cehenneme yollamaz: ANADİLİNDE okudun diye.

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Turulbabo neden kırıldın ki bana.. Bende buna kırıldım... Ya yazdığında bir anlam bulamadığım için eleştirdim. Madem arapça bilmiyorsun.. Nedendir arapça okuyalım diyorsun. Yaz bakayım arapça " Nush ile uslanmayanı etmeli tektir , tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir " diye , yani sadece okuma mı var ? Yazmadan o dili bilmeden nasıl okuyorsun ? Bazısı ne ezberlediğini bilir , anlar. Ama bazısı kulaktan dolma okur... Neden ezbere yanlış iş yapasın???

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek

Asirlardan beri bugüne kadar gelen ve Yüce Yaradanin Bozulmayacagina dair garanti  verdigi dinimi tartisiyorsunuz Allah askina,

Arapca indirilmis Ayetler

Sen arapca Oku ,Meal Oku,Anlamlarini Oku ,Oku idrak et yeterki oku kardesim  ...Alla(c.c) in buyruklarini oku evrenin kitabini oku.

Ama sunu  bilki, okumadan yorum yapma o zaman bu Din hakkinda  neyi bileceksinde neyin yorumunu yapacaksin.Mantik ile cözülemez ,Herkes bence diyemez ISLAM icin...kurallari var ,yasaklari var kardesim ..

Laaaaaan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bence Burda Kırılcak gücencek hiçbir şey yok turulbaba Biz görüşlerimizi Sunduk ve doğru olduquna inanıyoruz sonuçta burda tartışıyoruz tartışma içerisinde arkadaşlık dostluk olmazmış zaten..

Sen işi arkadaşlıqa dostluqa vurup kırıldım falan diyorsun tamam eğer gerçekten incilticek bir laf söylemişsem o benim özrümdür ama görüşlerimde hiçbir yanlışlık görmüyorum ve hala orda yazanları bilmediqin halde bize arapçadan bahsediyorsun buda ilginç birşey herneyse

+ DeCa

+10000000000000000000000

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kabus bunu yazdı:

Asirlardan beri bugüne kadar gelen ve Yüce Yaradanin Bozulmayacagina dair garanti  verdigi dinimi tartisiyorsunuz Allah askina,

Arapca indirilmis Ayetler

Sen arapca Oku ,Meal Oku,Anlamlarini Oku ,Oku idrak et yeterki oku kardesim  ...Alla(c.c) in buyruklarini oku evrenin kitabini oku.

Bizde onu açıklamaya çalışıyoruz işte ibadet bu dili dini olmaz ibadet ayrı bir olgudur..

+ Ben arapça yaptıqım ibadetten birşey anlamıyorum kuran-ı kerim i türkçe mailini okurum her zaman neden o kitab okuyun geçin diye indirilmemiş kitabı anlayın yazılanları yerine getirin diye indirilmiş o zaman benim o kitabı türkçe okumam ve anlamam gerekir buda en büyük ibadettir bence

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    RemotE bunu yazdı:

Bence Burda Kırılcak gücencek hiçbir şey yok turulbaba Biz görüşlerimizi Sunduk ve doğru olduquna inanıyoruz sonuçta burda tartışıyoruz tartışma içerisinde arkadaşlık dostluk olmazmış zaten..

Sen işi arkadaşlıqa dostluqa vurup kırıldım falan diyorsun tamam eğer gerçekten incilticek bir laf söylemişsem o benim özrümdür ama görüşlerimde hiçbir yanlışlık görmüyorum ve hala orda yazanları bilmediqin halde bize arapçadan bahsediyorsun buda ilginç birşey herneyse

+ DeCa

+10000000000000000000000

Dostum adam arapca bilmek zorunda degil bu görüsü savunabilmesi icin..Dini bilgiler edinmemiz icin okudugumuz kitablarda türkce bunu belirtmek isterim

fakat  ibadetin sekilleri vardir dua da bir ibadettir namazda bir ibadettir tefekkürde bir ibadettir.Ama ben sunu iddia ediyorum Kuran-Kerim ´i Arapca dinlemek yada okumak inanan bir insanin manevi dünyasinda daha cok etkiler yaratiyor,buna örneklerde verilebilir Kuran -i Kerim i duyup dinleyip müslüman olanlar var..

ayrica Namazda  bize ögretildigi gibi sureler arapca okunur heee türkce sini bilmekmi istiyorsun  otur,ezberle kardesim,isteyen kisi okur ögrenir.hem böylesi daha makbuldür ,Anlamini bilmek zaten lazim,Simdi benim karsi oldugum bir nokta daha var Arapmiyiz biz Arapca okuyalim demisler...Ne alakasi var Allah yüce kitabi araplara indirmediki sadece, tüm dünyaya gönderdi cagrisini,ama Arap olan Perygamberimiz esliginde  biz Allahin buyruklarini gönderildigi gibi okudugumuz zaman Arapmi oluyourz,saygisizlikmi yapiyouz HAYIR tam aksine bence hayirli olani yapiyoruz.

Laaaaaan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ıyıde arapcayı dort dortluk bılıyorum demedım. Bu bır sadece bazı kelmılerı anlayabılıyorum kendımce cevırı yapabılıyorum bazı seylerı dedım. Ikıncısı 2. satırın 6ncı kelımesınden ıtıbaren okumaya baslayın 3ncu satırın ılk kelımesınıde ıcıne alın bısmıllahırrahmanırrahım varmı yokmu karar verın. Ben dedımkı ustun koru kelımelere baktım ve son derece basıt kokler gordum dedım. Mukemmel derecede muterercımlıgım vardır falan gıbı bır kelıme etmedım. Arapca okumayı bılıyorum bazı kelımelerın anlamlarınıda bılırım ve hatta sıkıstırsanız yevm kelımesının gun anlamına geldıgını sız bıle sadece mantık yuruterek bulabılırsınız. (Benım cıkıs noktam yevmıye kelımesıdır. Gunluk anlamına gelır. Yanımda calıstırdımız ınsanların kac gun calıstıgının hesabını cıkartırken kullandıgımız bır terımdır. Ve yukarıda sadece ornek olarak verılmıstır)(Bır ornek daha vereyım ıkıncı kelıme "ehadın" Bırlık bırcılık bır anlamanına gelır. Bunu ben bılıyorum bılmeyecek bır sey de yoktur. Sızın ısım olarak bıldıgınız rabıa kelımesı (dorduncu anlamına gelır) 4 (erba)rakamının(bıldıgınız uzere arapcada seslı harf yoktur. Bunun yerıne harekelerle sessız harflere ses verılır. "erba" kelımesının seslı harflerını cıkartın "rb" kalır "rabıa" kelımesınınde seslı harflerını cıkartın "rb" kalır bu arapcada dort rakamının kokunu verır bıze) arapca ıfadesınden gelmektedır. Sittin sene dedıgımız mevzu altmıs sene mevzusudur. Siktin sene degıl yane. Bu yazıda bıle bır dolu arapca kelıme <-mesela bu var.

Gelelım mevzuya. Aslında mıllete ben sunu demedıgıme pısmanım. Madem turkce ıbadet caızdır de neden hala butun musluman ulkelerınde hala arapca ıbadet edılır? Bı cevap verın buna mantıklı? Benım dememle caız oluyor olmuyor mevzusu cevırmedım burada hıc bır yazımda bunu goremezsınız. Bnece caız degıldır demısımdır. Kımseye dayatma yapmamısımdır. Kırıldıgım noktalar oldu onlarda benı dayatmacı hayır kesınlıkle oyle degıl boyledır demısım gıbı gosteren turden yazılaradır.

sozun kısası ben bılmedıgım bırseyı bılıyormus gıbı yaparak kendımı asagılatacak bır ınsan degılım. Bılmedıgım bır mevzuya bılmem der gecerım. Arapcayı bılıyorum demedım ben anlıyorum az cok dedım buda hadı catır catır her yazılanı her konusulanı cevır demek degıl asla burada bunu ıspat edemezsınız. Hem zaten ben mantıgımla varıyorum kelımenın benım anlayacagım turden cevırısıne. Ve babam arapca bılır baya ıyı bılır hemde. Ona sorarım gercı onunkısı Lıbyanın berberı arapcası ama baya yakınlık var..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bıde tek basına kaldım ha butun mıllet bana karsı ben herkese karsı . Kabusta olmasa arada bı destek veren harcayacaksınız ha allahaıma.. Kıme cevap yetıstırecegımı sasıyorum vallahı...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ha konuya eklemeyı unuttugum bır sey daha var. Özür dilerim yeni aklıma geldi. Bu turkce ıbadet konusunun hala yahudılesme temayulu oldugu kanısındayım. Var mı aksını kanıtlayabılecek?

Toplam Hit: 13407 Toplam Mesaj: 71