folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkçe İbadet Hakkında..

Türkçe İbadet Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    ragmendous bunu yazdı:

size ingilizlerin bi taktigini soyleyim trigonometri ve arapca....hindistanda1940li yıllarda daha kucuk yaslardaki cocuklara(ilkokulda)bunları ogreterek onların yaratıcılıklarını yok ediyorlarsa niye arapca ogrenelim????

araplar o kadar saf ve temiz bir ırksa niye ingilizlerle birlikte olup bize 1.dunya savasında saldırdılar????bu ikiyuzluluk degilmidir???bu binlerce turk insanını katletmenin neresi temiz ve saf bir ırkın gostergesidir????

niye gelismis bir tane arap ulkesi yok veya musluman ulkesi????

Konudan disari cikmissin...Kuran- kerim hic bir ülke icin ayricalik tanimiyor

gecmiste islam bayraktarligi yapip  sonradan helak olan bi sürü kavim görürsünüz ..

bir hadis-i serifinde Peygamberimiz söyle diyor..

Benden sonra, müşrik olmanızdan (Allah'a ortak, eş koşmanızdan) korkmuyorum. Dünyâya düşkün olarak, birbirinizi öldürmenizden, böylece geçmiş kavimler gibi helâk olmanızdan korkuyorum.

Laaaaaan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Nerde kalmıştık? Evet yahudılesme temayulu demıstım en son. Sözüm üzeer kaldığım yerden devam ediyorum.
    Bakın Türkçe ibadet, Çince ezan, ingilizce ayet, fransızca bılmemne ıle namaz kılmak olmuyor. (namazı en basıte ındırgeme ornegı olarak verdım) Eger bız ıbadetı turkce yaparsak bu dını turk dını halıne sokar. Mıllılestırır. Irkcı bır hal alır daha sonraları. Safhalar ılerledıkce artık daha baska cıkmazlara sokar. Ibadetın dılı olmaz dıyenlere hayret edıyorum. Bu sacmalıktır ya! Yahudılerın dun yaptıgından farkı nedır o zman bunun. Bugun ezanı turkce okuyun. Yarın namazı turkcelestırın. Kuranı Kerım sadece turkce basılsın. Yarın musluman olamazsın musluman dogarsın turk degılsen musluman degısındır, gıbı bır ton sacmalıga bogarsın. Tanrı tengrı olur dın adamlarını samanlastırırsın olur bıter.
    Cahıl olmayın beyler! Yahudılerden farkınız ne olur o zman? Ha Yehova ha tengri, ha musluman olamazsın ha sadece yahudı dogulur felsefesı arasındakı fark nedır?
    Yahudılesme temayuludur turkce ıbadet. Bunu savunanlar dun chp ıktıdarı ıdı. Ismet ınonuydu. Bunların memleketı sattıgı gun gıbı asıkar be. Dını satmadıgını nerden bıleyım?

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ee hanı nerde turkce ıbadet edenler?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    vıper bu arada bazı arkadaslar özellikle graywolf sana söylenmesi gerekeni söylemişte bende söyleyim içimde kalmasın.
    Resmen tek kelımeyle rezalet bir şekilde saçmalamışsın. Ibadetın dını yada dılı olmaz ne demek kı sımdı? Dılını anladıkta dını ne ola?
    Birde dinde reform dıyenler var onlara da soyleyecek kelıme bulamıyorum. Sız ne dusunursunuz konu hakkında? Reform olmalımı olmamalımı? Bence olmamalı..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

TugrulBaba bunu yazdı:

Nerde kalmıştık? Evet yahudılesme temayulu demıstım en son. Sözüm üzeer kaldığım yerden devam ediyorum.
    Bakın Türkçe ibadet, Çince ezan, ingilizce ayet, fransızca bılmemne ıle namaz kılmak olmuyor. (namazı en basıte ındırgeme ornegı olarak verdım) Eger bız ıbadetı turkce yaparsak bu dını turk dını halıne sokar. Mıllılestırır. Irkcı bır hal alır daha sonraları. Safhalar ılerledıkce artık daha baska cıkmazlara sokar. Ibadetın dılı olmaz dıyenlere hayret edıyorum. Bu sacmalıktır ya! Yahudılerın dun yaptıgından farkı nedır o zman bunun. Bugun ezanı turkce okuyun. Yarın namazı turkcelestırın. Kuranı Kerım sadece turkce basılsın. Yarın musluman olamazsın musluman dogarsın turk degılsen musluman degısındır, gıbı bır ton sacmalıga bogarsın. Tanrı tengrı olur dın adamlarını samanlastırırsın olur bıter.
    Cahıl olmayın beyler! Yahudılerden farkınız ne olur o zman? Ha Yehova ha tengri, ha musluman olamazsın ha sadece yahudı dogulur felsefesı arasındakı fark nedır?
    Yahudılesme temayuludur turkce ıbadet. Bunu savunanlar dun chp ıktıdarı ıdı. Ismet ınonuydu. Bunların memleketı sattıgı gun gıbı asıkar be. Dını satmadıgını nerden bıleyım?

Abi sana sonuna kadar karşı çıkıyorum zaten siyaset ile sölediklerine hiç deyinmeyecem çünki bu gün sözde başımızdaki koyu müslümanlar Hatayda Dinler toplantısı yaptı ve orda çok büyük saçmalıklar oldu T harfi haç gibi yapıldı falan.

Bunun ırkcılıkla hiç bir alakası yoktur,olaya yenilikci aydınlık bir şeyle bakın,sen bu forumda onlarca sure yazdın çizdin ettin neden türkçe idi neden arapça değildi.İnsanlar ibadetlerini Türk.e ile yapmalıdır,ben anlamadım şeyi neden okiyimki arapçamı öğrencem hiç nietli değilim.Sureleride Türkçe ezberlerim,Namazımıda Türkçe okurum...

Ülkede her kes müslüman her kez Fatiha bilmemne ne kdr sure warsa biliyor,ama adam gibi müslüman değiller neden?neden?neden sölyiim anlamıyorlar anlasa adam o ezberlediği okuduğu şeyleri zamanla aklına girecek ne yapması gerektiğini bilecek.

Orta okul liselerde amele gibi çocuklar Sure ezberletiyor adam ezberliyor ama ne olduğundan haberi bile yok.
    Bunun ırkcılıkla falan hiç bir alaksı yok insan dinini anladığı bildiği dilde yapmalıdır.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hıc kıms kımseyı su sekılde yapmalısın seklınde kıstlamıyor. Elımızn altında da mealler var. Anlamak ısteyen acar turkcesını okur. Ben anlıyorum az cok. Cunku kelımelerı cevırıyorum bakıyorum kı anladıgım seyler bunlar.
    sonra kıyamet gununde "Men Rabbuke" Dıyecek allahu teala ben sızın tanrınızım degıl...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek

dinin sadece  arapca olması o dinin yalnızca araplara ozgu olması gibi bir seydir.....yalnızca arapların......yalnızca....

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kelıme oyunu yapıyorsun. Durust ol bence.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ragmendous
    ragmendous's avatar
    Erkek

yabancı ulkelerde arapların yaptıgı terrorist saldırılar neden islamic terrorist diye adlandırılıyo sence?????

neden arap terrorist deilde islamic????

biz terorist miyiz sorarım sana????

ben soyleyim muslumanlık dininin yalnızca araplara kişilestirilmesinden malesef.....

yurtdısında bir kişiye bu muslumanmıs dendigi zaman niye aaa arap mı yani deniliyo????

ben soyleyim muslumanlıgın arapcaya ve araplara baglı olmasından....

eger ibadetlerimizi turkce anlayarak yapsaydık bunlar olmayacaktı...saygılarımla

serseriyim,icerim,dagıtırım bar bar gezerim soranlara kaportacıyım derim kimseyi kafaya takmam sekil yapmaya bayılırım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    saçmalamışımdır,doğrudur,bakış ,görüş herşey...Oku Allahın adıyla oku...
Toplam Hit: 13415 Toplam Mesaj: 71