Twitter Kapatıldı..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Bu arada bu söylediklerim normal vatandaşlar için geçerli.

Eğer isminiz ve soyisminiz doğruysa kullandığınız platformlarda.

Kapınızda her an bilişim şubeyle karşılabilirsiniz.

Üstelik bulunmanız çok kolay. :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

1.Twiter erişime açılıyormuş. Twitter'le anlaşma yapma adına TİB'in avukatları sabahtan beri görüşme halindeydiler.Anlaşma sağlandı demek ki

2. Antlaşma için bazı hesapların nereden nasıl bağlandığı bilgilerinin TİB'le dolayısıyla MİT'le paylaşılması isteniyordu.

3.On beş gün önce bazı hesaplarla ilgili VPN'le zaten antlaşmışlardı.Twitter'la da anlaştıysalar kısa zaman sonra hesabım kapatılacaktır.

4. Güzel insanlar, Twitter'dan sadece içeriklerin iptali değil, kimlerin nereden paylaşım yaptığı da isteniyor.İçerde gazete çıkarırım artık

5. BB'nin ağzından yapılmış güzel bir espri dolaşıyordu sabah. 'Fuat Avni'yi verin twitter'i açalım' diye. Bence gerçekçi şakalar yapmayın.

İçeri de alsan dışarıda da bıraksan bir hesaptan ne kadar korktuğunu gördüm gözlerinde. Korku imparatorluğun çöktü. Korkma, titre.

fuat avni nin son tweetleri

HeYeT tarafından 21/Mar/14 16:33 tarihinde düzenlenmiştir

matematik24.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

twitterin erisime kapatilmasinda emegi gecen herkesin amina koyayim. soyunu sopunu siktimin haysiyetsiz karaktersiz picleri. gotunuzu mavi kuslar didiklesin.

Anarsistherif...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Web nedeniyle her hangi bir suçlamayla kapınıza gelirlerse yapacağınız şey hiç bir şeye imza atmamak ve susma hakkınızı kullanmaktır. Alsınlar götürsünler bekleyin sakince sorulara cevap da vermeyin neden burada olduğumu bilmiyorum sizi anlamıyorum cümleleri yeterlidir. İyi polis kötü polis oynayacaklar, savcı aynı şeyi 50 farklı şekilde soracak. Soruya soruyla yanıt vermek de ayrı bir olaydır, İnsan Hakları evrensel bildirgesi ve anayasanın ilgili maddelerini ezberleyip tekrarlamanız kâfi. Bu noktadan sonra hiç bir şeye karışmayın ve imzalamayın, sözün yok mu dediklerinde de susun yok bile demeyin.

Şu anda halk üzerinde psikolojik baskı var, ve size sunulan 2 seçim var; güçlüden yana olun yada bertaraaf olun ezilin. Bu işin sonu psikolojik baskıdan fiziksel şiddete ve işkenceye kadar uzanabilir. Şu kitabı şiddetle tavsiye ederim: " kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=16407 "

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Mahkeme kararlarını yerine getirmek ve taleperine cevap vermek için illa kapatılmayı mı bekliyordu twitter..?

Şahsen yasaklara sonuna kadar karşı olmakla beraber hakaret ve tehdit içerikli mesajların kimler tarafından yazıldığının öğrenilebilmesi ve kişilerin haklarını arayabilmesi için twitter in diğer ülkelere olduğu gibi Türkiye mahkemelerine de bilgi vermesi gerektiği kanaatindeyim.. Eğer birini tehdit ediyorsa biri ya da hakaret - küfür ediliyorsa birine bunun faili bulunabilmeli ve hukuk sınırları içinde gerekli müeyyideler uygulanabilmelidir..

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Mahkeme kararlarını yerine getirmek ve taleperine cevap vermek için illa kapatılmayı mı bekliyordu twitter..?

Şahsen yasaklara sonuna kadar karşı olmakla beraber hakaret ve tehdit içerikli mesajların kimler tarafından yazıldığının öğrenilebilmesi ve kişilerin haklarını arayabilmesi için twitter in diğer ülkelere olduğu gibi Türkiye mahkemelerine de bilgi vermesi gerektiği kanaatindeyim.. Eğer birini tehdit ediyorsa biri ya da hakaret - küfür ediliyorsa birine bunun faili bulunabilmeli ve hukuk sınırları içinde gerekli müeyyideler uygulanabilmelidir..

Tayyibin elinde olan o hukuku mu diyorsun hacım ? 

Twitter in kapatılmasında emeği geçen herkezin amına koyayım.

Sansürcü zihniyetin amına koyayım.

Yasakçı zihniyetin amına koyayım.

Anonimlik için profesyonel uygulamalar mı kullanalım illaki ?. 

internet evrenseldir TC kimlik numaramız ile mi girelim illaki her izimizi takip etsinler. Veri gizliliği ilkeleri nerede kaldı ?

Sadece kendini savunmak için yapıyor bunları AKP. 

Kim neyi paylaşmış neyi nasıl paylaşmış bilmek istiyorlar. Bi sktrsinler. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Hocam ben olması gerekeni söylüyorum , olanları maalesef aklım almıyor :S 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Hocam ben olması gerekeni söylüyorum , olanları maalesef aklım almıyor :S 

Olması gereken , internet evrenseldir hiç bir web sitesi kurulduğu ülke haricinde bir ülkede ofis açma zorunluluğunda değildir. 

Hiç bir ülkeye vergi ödemek zorunda değildir. 

Hiç bir ülkeye ve onların çakma hukuk sistemine hesap vermek zorunda değildir. 

Türkye Cumhuriyeti ve bu başımızdaki diktatör hiç bir web sitesini kapatma hakkına ve olanağına sahip değildir. Anca filitre koyar. 

Yapılması gereken o web sitelerinin sahibi tarafından durumu boykot etmek ve hükümetin istediği şeyleri reddetmektir. 

Kişisel veri gizliliğini sağlamalı ve şahıs bilgilerini hükümet ile paylaşmamalıdır. 

Twitter veya diğer web sitelerinde işlenilebilecek tek suç düşünce suçudur bunun da cezası yoktur. 

Böyle bir iktidar karşınıza geldiğinde yapmanız gereken 2 şeyi izmir halkı yapmıştır. Örnek olsun size.

16-mart-2014-akp.jpg%20%28720×540%29

erdo3.jpg%20%28600×800%29

PanxeR tarafından 21/Mar/14 16:59 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

black implies white, self implies other, life implies death.
Toplam Hit: 27634 Toplam Mesaj: 254