folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Vücuttaki Meninin Şehvetle Dışarı Atılması Günah Mı? (Dini Bilgisine Güvenen Gelsin)Vücuttaki Meninin Şehvetle Dışarı Atılması Günah Mı? (Dini Bilgisine Güvenen Gelsin)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AyHaNN
  AyHaNN's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Eylül/2003
  Erkek
  Bakiniz arkadaslarim.

   Rabbimizin bize verdigi duygulari dogru tatmin etmenin en iyi yolu, onlari fitri ve normal bi sekilde kullanmaktir..

  Cinsel arzularin mesru dairede tatmin yöntemi de, evliliktir.Bunun disindaki usuller,normalden sapmadir.

  Cinsel arzulari tatmin icin gencler arasinda yaygin olarak kullanilan bi yönntem  masturbasyondur.. Istimna veya elle tatmin de denilen bu yöntem , saglik ve din acisindan uygun görülmemistir.

  Bazi gencler üzerlerindeki cinsel baskiyi hafifletmek icin ara sira bu yola basvururken, bir kismi bunu bir cesit zevk vasitasi olarak görmektedir..

  Genel olarak elle tatmin vucüt fonksiyonlarini olumsuz etkiler.Basta merkezi sinir sistemi olmak üzeri bazi organ ve dokularda degisik hasara yol acar.Psikolojik acidan da gencleri sikintiya sokar, günahkarlik buhrani yasatir.

  Herseye ragmen elle tatmin vucüt icin genelgecer bir kuraldan söz edemeyiz.Kisinin fizyolojik yapisi,bulundugu ortam ve sartlara göre farkli degerlendirmeler söz konusudur..

  Söz gelisi, censel tahriklerle sürekli uyarilan bir gencle, arzularini pornografik filmler izleyerek canli tutmaya calisan bir orta yaslinin durumu ayni degildir.

  Yine evliyle bekar , tahrik edici bir otrtamda bulunan kimseyle sakin bir ortamda bulunan kisiyi ayni kategoride degerlendiremeyiz..

  Belki garip gelecek ama , esiyle saglikli bir iliski kurmak yerine istimna yolunu secen evliler var.Bunlarin durumu hicbir sekilde hosgörülemez ve büyük bir günah islemis olurlar.

  Istimna hakkinda dinimizde mezheplere göre degisen farkli farkli görüsler var.

  bir kismi  bunu kesinlikle reddederken, bazisi "vücuttan kan aldirmak gibi" görmektedir..

  ancak masturbasyonu reddedenlerin de görüsü "agir cinsel tahrik ve uyarilma durumunda olan bir gencin ,evlenme imakni yoksa, zinaya düsme tehlikesi karsisinda ,asiriya gitmemek sartiyla, elle tatmine basvurulacagi seklindedir!!!!!!1

   

   

  umarim aradiginiz bilgiyi bulursunuz.

  selam ve dua ile

   

  .
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  delichoban
  delichoban's avatar
  Kayıt Tarihi: 26/Ağustos/2005
  Erkek
  saolo kardeşim yani ben bekarım ama benim üstümde baskı yok demekki bana günah dimi
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AyHaNN
  AyHaNN's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Eylül/2003
  Erkek
  asiriya gitmiyorsan,evlenme imkanin yoksa..zinaya düsme tehlikesi karsisinda caizdir

  arti+ zevk amacla günahtir.sadece cinsel baski altinda .

  .
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  maynak
  maynak's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ağustos/2005
  Erkek

  31'in gunah olup olmamasi ayri bir tartisma konusu gercekten de tartismaya acik bir konu ama bunu tartismak istiyorsaniz baska bir topic acin onun altinda tartisin


  konuya geri donersek 31 insani gusul abdestini bozar yani cenabet olursunuz cenabetken oruc tutulmaz tutulmadigi gibi hicbir ibadet de kabul olmaz dolayisiyla oruc da bozulmus olur bu arada akla gelen bir soruya daha cewap wereyim


  sahur yapip yattiniz oruc tutacaksiniz fakat gece guzel bir ruya gordunuz ve bosaldiniz naapmak lazim??


  zatn eger imsak(sabah ezani saati) gecmediyse hemn dus almaniz yeter. ama imsak vakti gectiyse eger nafile ya da adak orucu ise tutulmaz cunku o gun tutmaniz sart degil ama eger ramazan orucu ise ogle ezanina kadar dus alirsaniz bi problem olmaz amabu sadece istemsiz bosalma isin seks ya da 31 ise bu gecerli degil cunku bunda elinizden geln bir sey yok kendiliginden oluyo


  umarim yeterince aydinlatici olmustur


  varlikta var olabilmak icin yoklukta yok olmak gerek ama yokluk oyle bir yokkluk ki hicbir sey yok yokluk bile yok oyleyese bir sey var yoklugun dahi olmadigi noktada varolan birsey o varsa hersey var o yoksa hicbir sey yok
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  IsLaMiC_ForCe
  IsLaMiC_ForCe's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Haziran/2002
  Erkek

  computerwolf bunu yazdı:  muhammet küçükken çölde 1 ay aç susuz kalmış onun için tutulur oruç diyanete sorun isterseniz...(bir insanın 1 ay aç susuz kalması imkansız biyolojikmen ölür...şimdi o peygamber diyeceksiniz hadi öle olsun bakalım :)))


  1. muhammet degil, Muhammed..


  2. Islamiyet, oruc ibadetini insanlara her farzda oldugu gibi Kutsal Kitaptaki ayetler ile belirtmistir.


       183. Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı. 
   
       184. Oruç, sayılı günlerdedir. Sizden kim hasta, ya da yolculukta olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutar. Oruca gücü yetmeyenler ise bir yoksul doyumu fidye verir. Bununla birlikte, gönülden kim bir iyilik yaparsa (mesela fidyeyi fazla verirse) o kendisi için daha hayırlıdır. Eğer bilirseniz oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır. 
   
       185. (O sayılı günler), insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur’an’ın kendisinde indirildiği Ramazan ayıdır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa onu oruçla geçirsin. Kim de hasta veya yolcu olursa tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutsun. Allah size kolaylık diler, zorluk dilemez. Bu da sayıyı tamamlamanız ve hidayete ulaştırmasına karşılık Allah’ı yüceltmeniz ve şükretmeniz içindir.
  Bakara Sûresi, 2/183-185, KK


   Bir seyler biliyormus gibi konusuyorsun ama hep fasafiso konusuyorsun.. Forumda hep ayni seyi yaptigini görüyorum, milyonlarca insanin uyuyupda farkina varamadigi seyleri farketmis ciplak uyarici.. Yanlis  yapiyorsun computerwolf kardesim yanlis.. Insanlarin inanc ile inandigi bir seyi bile (Peygamber mi degil mi) tartismaya acarak ne kadar kisir islerde usta oldugunu gösteriyorsun ya, "hadi bakalim".. ;)


  "Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı alak'tan yaratmıştır. Oku, Rabbin sonsuz iyilikler sahibidir. İnsana bilmediklerini, ve kalemle öğreten, O'dur."
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  IsLaMiC_ForCe
  IsLaMiC_ForCe's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Haziran/2002
  Erkek

  snmez bunu yazdı:


  saçmalamayın ya attırınca abdest gider abdest olmayınca oruc tutulmaz bu kadar basit orucu açınca çekin sizde akşam topmu kosturuyonuz.


   


  Abdest ibadet degil, bir ibadete hazirliktir. Namaz, ALLAH'a bilincsel teslimiyet ile birlikte fiziksel teslimiyetimizi de göstermek ve yaratilmis, aciz muhtac nefsimizi, Yaratıcı karsisinda terbiye etmek icin bizim icin olan bir ibadettir, bu ibadet icin insanin psikolojik olarak kendisini temiz hissetmesi gerekmesinin yani sira bedensel olarak da temiz hissetmesi ve olmasi sarttir, bu namaz ibadetinin safligini ve temizligini vurgulamaktir, cünkü namaz Yaraticinin huzuruna ciktigimiz andir..


  Abdest ise namazdan önce namaz örtüsünü yere sermeniz gibi, etrafi müsait kilmaniz gibi gerekli, ama farz olan bir gerektir..


  Sözün özü, abdest bir ibadet degildir, hele orucla ilgili bir ibadet hic degildir.. Bahsettiginiz oruc icin gerekli olduguna inandiginiz boy abdesti de ayni sekilde bir temizliktir, ibadet degildir.. Insanlar oructan önce, uykularinda ya da namüsait bir zamanda kendi istekleri ile (boy)abdestsiz kalmis olabilirler, oruc ibadetini geregince yaptiklari sürece Rabb'in emrini yerine dogruca getirmis olacaklardir, günesin dogusundan batisina kadar yeme, icme ve cinsel iliskiden uzak durma, nefsini terbiye etme..


  Elbette ki boy abdesti olmayanlar ramazan ayinda boy abdestlerini en kisa sürede almalari ibadetin ciddiyeti ve Müslüman'in samimiyeti acisindan daha dogrudur, önce Kuran sonra vicdaniniz en büyük yargicinizdir..


  Tesekkürler.. (Bu forumda din konusunda hicbirsey bilmeden cok konusan ve bu konulari adeta bir geyik haline getiren cok arkadas var, bir seyler biliyorsaniz konusun, bilmiyorsaniz susun, tesekkürler..)


  "Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku. O insanı alak'tan yaratmıştır. Oku, Rabbin sonsuz iyilikler sahibidir. İnsana bilmediklerini, ve kalemle öğreten, O'dur."
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  delichoban
  delichoban's avatar
  Kayıt Tarihi: 26/Ağustos/2005
  Erkek
  ewet beyler son günlerde ortalıklarda boşalma günah deil diolar sözüm ona abdestde gitmiomuş ne diosunuz kesin birlik miyiz günah olduğunda
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  halsycan
  halsycan's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ocak/2006
  Erkek
  kardeşim onu allah bilir ama bence bozulur
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kokainman
  kokainman's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Ocak/2006
  Erkek
  yaw örneğin sıçarken de menin sıvısı gelir ve bu durumda cenabet olunmaz... 31 çekilince oruç bozulur... yoksa zekeriya hoca neden desin oruç cinsel ilişkiyle açılabilir di mi?
  demiş outla

  ... sorcerer & musket ...
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kokainman
  kokainman's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Ocak/2006
  Erkek
  üstteki sözü theoutlaw sölemiş de ben anlamadım yanii sıçarken nası gelir ya.bana hiç olmadı bendemi bi sorun var aq?

  ... sorcerer & musket ...
Toplam Hit: 40347 Toplam Mesaj: 89