Yeter Artık Herkes Rap Yapmasın!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    Sen Yorumlarken Bu Kadar Saygısızsan Söyleyenlerden Ne Saygı Bekliyosunki ?

Mc Serkan Demişsin Ben Açar Arada Dinlerim O Adamı Çokta Güzel Şarkıları Var..

Sanki Adam Bandrollü Albüm Yapıp 5 10 Ytl'ye Satıyor.... Sizinde Zorunuza Gidiyor Anlamıyorumki

İster Dinlersin İster Dinlemessin Senin Keyfine Kalmış Bişey,,O Adam Bir Kitleye Sahipse Senin 'rapi batırıyor' Kanaat'ini Çürütmüş Oluyor Zaten...

Senin Rapin Sadece Sagodan Cezadan Fuattan İbaretse Diğerlerine Eleştiri Yapmana Gerek Yok Dinlediğinle Mutlu Olmaya Bak...

Sen Rap'i Batıran Adam Görmemişsin...

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

şu yönden baksak. her kafiye uyudurup altına beati çaktıktan sonra müzik yapanlar yaptıkları müzikleri bandrollü yapmıyor tamamen zevk uğruna istersen dinlersin isteezsen dinlemezsin.  ama sagopa ceza gibi bandrollü albüm yapıp eğer işi bok ediyorsa o zaman konuşabilirsin dersinki ben o kadar para verdim albümüne yazık etmişim diye.. underground karşılıksız yapılır.. iyiysen tutulursun (sansar salvo)  iyideğilsen zaten adın pek duyulmaz.. bu yönden düşün..

bide sagopanın bir röportajında soruyordu dışarıda nasıl giyiniyorsun diye.. sagopada normal herkesin giyindiği gibi.. yani ben rapperim bol giyim rockçıyım kara giyiniym ayağa döt ayağa.. içinde olcak.. eğer kendini rapper görüyorsan kendini rapper sananların yanına gitceksin hepsinie bi free atıcaksın.. gibi gibi bilmem anlatabildimmi.. sen takma kafana ama iyileri idnlemeye devam et ;)

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnT_X
    EnT_X's avatar
    Homo

Antioksidan Bence Senin Gevşemeye İhtiyacın Var Çok Sinirlisin :),

GuuusFraba

GuuussFraba

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

@Musket, bu olguya uzak biri olduğun için uzunca cümleler yazıp seni yormayacağım.

Yapman gereken en önemli eylem, insanlara az da olsa saygı duymak olsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı:
    -----------------------------

Sanki Adam Bandrollü Albüm Yapıp 5 10 Ytl'ye Satıyor.... Sizinde Zorunuza Gidiyor Anlamıyorumki

İster Dinlersin İster Dinlemessin Senin Keyfine Kalmış Bişey,,O Adam Bir Kitleye Sahipse Senin 'rapi batırıyor' Kanaat'ini Çürütmüş Oluyor Zaten...

Senin Rapin Sadece Sagodan Cezadan Fuattan İbaretse Diğerlerine Eleştiri Yapmana Gerek Yok Dinlediğinle Mutlu Olmaya Bak...

Benim rap anlayışım onlardan ibaret değil hocam.Benim rap anlayışım saçma spaan iki kafiye yazmak değil,o adam zaten albüm satamaz.
    Ama 2-3 küfür koy,2-3 skndirik kafiye koy yetenek gerektirmeyen kralsın bu mudur rap?
    hızlı söylemek midir rap?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Evet Türkçe Rap dinliyoruz, ama bu ara kirleniyor. Arabesk parçanın üstüne rap okuyanlar var. Sagopa da ilk zamanlar alıntıyı çok yapıyordu ve baya bi amatördü ama şimdi çok geliştirdi kendini. devir hit devri kim hit alırsa o yükselir, gerisi çöpe gider. Engelleyerek bi yere varılmaz :) O değil de cartel iyiyidi bea, cartel sevdirmişti bize sonra da sözlere ağırlık verildi hoş bi şey çıktı.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

Rap'de sonuçta popüler kültürün bir parçası ve poüler kültür tüketim üzerine kuruludur bence çok insan yapmalı bir süre sonra kaliteli olanlar sivrilecektir, öte yandan giyim tarzı bu kültürün bir parçasıdır, amerikada belli olayların gelişimiyle bu noktaya gelmiştir giyim türü. belki türkiyeye bu uymaz ama böyle bir mantık doğru değildir. Eğer öyle bakarsak hiç bir müzik kültürü bizim has kültürümüze uymaz. Yeni çağda müziğin evrenselliği ile kültürlerin sentezi bunu hoşgörmemizi zorunlu kılıyor.

Öte yandan ingilizce konusunda bir milleti var eden tek konu (artık kültürde tek başına yetmiyor) dil kaldı. Bu forumdada aptal aptal ingilizce konuşan tipler doldu mod'lar göreve....

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    Musket bunu yazdı:
    AntiOksidan bunu yazdı:
    Musket bunu yazdı:
    Duyan da RAP i kökü geçmişe dayanan,
    Sanatsal, ciddi bir müzik türü sancak.
    Sanki RAP bir müzik türü de katledilsin.
    Abi absurt zencilerin birbirlerine laf anlatırken,
    "Adamım bak zaten mal gibi sürekli kafiyeyle konuşuyoruz, arkaya bir de müzik koydun mu çok kewl oluruz"
    Demelerinden ibaret.
    Yani Allah aşkına, gören de Klasik müziği savunuyorsun sanır.

La zaten RAP dediğin bokun, yarısı "Yow yow, Oh yea, Ipdıs Çıkdıs vs..."
    Kim neresini bozmuş ?
    Mesela bana göre de "Punk-Rocker" kavramı çok ters.
    Metal kültürünü yansıtmadan Metalcı takılma çabası.
    Ama Metal denen muzik türü zaten başkaldırı ve aşırı duyguları temsil ettiği için,
    Saygılı bir şekilde bu tiplere içimizden "Mal" diyoruz.
    Ama saygımızı koruyoruz : |
    Evet sanatsal ciddi bir müzik türü.Giren çıkan ne sana hocam?
    Hayır yazıyorum konuyu piç etmek için girmeyin dinlemiyorsan dibleme eyvallah.Böyle saygı korunmaz hoca,zencilerin birbirine laf anlatırken yow yow vs vs diyosun,Sagopa kajmerin bana bir tane şarkısını göster zenci gibi paso yow yow dediği karı kız oynattığını klibinde adamım ne yapıyorsun sen dediğinde haklısın eyvallah diyecem ama bunu 5 dk içinde bulamazsan sen de susacaksın hocam oldu mu?
    yarısı şuymuş,sen ciddi manada rap yapan adamlar gibi anlamlı 2 dize bile yazamazsın hoca.Eleştirdiğin adamlar Türk diliyle ilgili programlara çıkıyorlar,bilgin yoksa sus kendini komik duruma düşürme bari

Şarkılarını bilmiyorum, ki "yow yow" demiyorsa "ahu ahu" diyordur.
    Ayrıca karı kız diyince:
    Neydi o hatunun adı Sagopa Feat Burcu Güneş miydi neydi ?

Ayrıca o adamlar gibi lafı gotunden basından anlamak için kastırırsan al sana rap ( 2 dize )
    Yow yow yow yow yow yow yow
    Buruk yüreğim sakatlandı,
    Ne doktor sardı,
    Ne saracak başkaları vardı...
    Klipte  çıplak karı kız oynatmakla bir sanatçı ile DÜET YAPMAK bir diyorsan  aradaki farkı anlamıyorsan IQ seviyenden şüphe ederim hoca.Bu örneği verdim çünkü RAPi adam gibi yapanlar böyle özenti işlerde yoklar.
    Ayrıca o cezadır düeti yapan,sagopa değil.Al bir de burdan yak neyin ne olduğunu bilmiyorsun.Pek tabii yapabilir o klipte götü başı açık kadın yok,bir sanatçıyla bir şarkı yapılmış,güzel de bir parça olmuş.
    He yazdın süper yazdın hocam sayfalarca söz kopyalar yapıştırırm ama ANLAYAMAZSIN.

Ben senin sorduğun herşeye cevap verirken, neden benim söylediğim şeyleri cevaplandırmak yerine konuyu sürekli olarak:

"Bilmezsinki Rap söyle rap böyle yok ki öyle bişe, anlamazsın sen Rap den çok uludur o çoook"

Muhabbetlerine çekiyorsun anlayabilmiş değilim : |
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    Dos_Attach bunu yazdı:

Benim rap anlayışım onlardan ibaret değil hocam.Benim rap anlayışım saçma spaan iki kafiye yazmak değil,o adam zaten albüm satamaz.
    Ama 2-3 küfür koy,2-3 skndirik kafiye koy yetenek gerektirmeyen kralsın bu mudur rap?
    hızlı söylemek midir rap?

Sago Pesimist Melankolik Yapar Yada Başka Birşey Baş Tacı Edersiniz Mt R&B Yapar Yada Başka Bişey Kafasından Yeni Bi Stil Uydurur Baş Tacı Edersiniz

Ama İş Senin Beğenmediğin Mc Serkana Gelince O Bir Stil Yapamaz Arabesk Rap Diye Bişey Yoktur Alayı Salak Olur..

İşine Geldiğince Yorumluyorsun Hocam Kusura Bakma...

Sen Kendi Rap Anlayışına Uygun Adamı Dinle Gerisine Karışma 

Biz Arabeskrap Diye Bir Stili Anlayışı Sevdik Ve Bu Stili İyi Yapanlardan Mc Serkanı Dinliyoruz

Mc Serkan Adını Kullanmasaydın Eğer Yazdıklarına Bende Destek Veriyodum Ama Sen Resmen İşine Gelmeyeni Vurup Öldürmüşsün...

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnT_X
    EnT_X's avatar
    Homo
    kafkafkaf bunu yazdı:

Rap'de sonuçta popüler kültürün bir parçası ve poüler kültür tüketim üzerine kuruludur bence çok insan yapmalı bir süre sonra kaliteli olanlar sivrilecektir, öte yandan giyim tarzı bu kültürün bir parçasıdır, amerikada belli olayların gelişimiyle bu noktaya gelmiştir giyim türü. belki türkiyeye bu uymaz ama böyle bir mantık doğru değildir. Eğer öyle bakarsak hiç bir müzik kültürü bizim has kültürümüze uymaz. Yeni çağda müziğin evrenselliği ile kültürlerin sentezi bunu hoşgörmemizi zorunlu kılıyor.

Öte yandan ingilizce konusunda bir milleti var eden tek konu (artık kültürde tek başına yetmiyor) dil kaldı. Bu forumdada aptal aptal ingilizce konuşan tipler doldu mod'lar göreve....

Rapin Popüler kültürle Bi Alakası Yok Arkadaşım TürkishRepe Bakıp Genelleme Yapmayalım Lütfen,Hiphopla Rap Arasındaki ince çizgiye Dikkat edelim 

Toplam Hit: 9292 Toplam Mesaj: 80