Yeter Artık Herkes Rap Yapmasın!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Ben sorularıma cevap verdiğini görmedim.
    Sagopanın burcu güneşle düet yaptığını söylüyosun mesela.
    Ondan başka hıımm karı kızlı,yoww yoww şeklinde önde gelen rapçilerden bi şarkı göster dedim ona da cevap veremedin.Daha doğrusu bir cevap yok ortada bilimum boşaltım organlarından sallamalar var.
    senin bana herhangi bir sorun yok sen aklınca rape hakaret ediyorsun  o kadar.klasik müzikteki gibi müzikler yok o kadar çaba yok ama rap teki kadar iyi bir anlam rapteki anlatım gücü de yok klasik müzikte.rap şöyle böyle cart curt falan filan demekten öteye gidemiyorsun,cevap vermeye değmez ama yine de verdim.

dos_attach: arabesk rap şöyle böyle dediğimi hatırlamıyorum sen hatırlıyor musun?
    eğer o adamı dinliyorsun diye karşı çıkacaksan çık hoca,bu bunu çıkarmış bu bunu bizde dinlemişiz vs diyorsun iyi o zaman aynı şey senin için de geçerli?
    burada müzik türlerine atılan bir laf yok OLAYI BASİTLEŞTİRENLERE var
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek
    http://img413.imageshack.us/img413/2950/xtr1bo2.jpg

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------
    dos_attach: arabesk rap şöyle böyle dediğimi hatırlamıyorum sen hatırlıyor musun?
    eğer o adamı dinliyorsun diye karşı çıkacaksan çık hoca,bu bunu çıkarmış bu bunu bizde dinlemişiz vs diyorsun iyi o zaman aynı şey senin için de geçerli?

Örnek Verdiğin Adamlara Bakarak Arabeskrap Yok Dedin Varsayıyorum Ve Gene Aynı Şekilde Verdiğin Örneklere Baktığım Zaman OLAYI BASİTLEŞTİREN Bir Mc Serkan Görüyorum

Ve Diyorumki Olay Senin İçin Basitleşiyor Genel Bi Sorun Yok Yani :) Sorun Kişisel Rap Anlayışın.

Ve Kişisel Problemlerin Geneli Alakadar Edicek Kadar Büyük Değil Kendi Kendine Çözebilmen Dileğiyle...

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı:
    AntiOksidan bunu yazdı:

Örnek Verdiğin Adamlara Bakarak Arabeskrap Yok Dedin Varsayıyorum Ve Gene Aynı Şekilde Verdiğin Örneklere Baktığım Zaman OLAYI BASİTLEŞTİREN Bir Mc Serkan Görüyorum

Ve Diyorumki Olay Senin İçin Basitleşiyor Genel Bi Sorun Yok Yani :) Sorun Kişisel Rap Anlayışın.

Ve Kişisel Problemlerin Geneli Alakadar Edicek Kadar Büyük Değil Kendi Kendine Çözebilmen Dileğiyle...
    Evet hoca öyle anlıyorsan öyle anla mc_serkan gibi adamları sevmiyorum,keşke rap yapmasalar uzman oldukları işi yapsalar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    tartışmalarınıza katılmayacagım ama coluk cocuk olayına hakikaten bende deli oluyorum. 2 günlük veled 5-6 track dinleyip gaza gelip style yapmaya calısıyo. sorsan kızlar bunu begeniyo derler. özentilikten öteye gidemez. fab5freddy sor,afrika bambaataa sor,grandmaster flash sor. bi tanesini tanırlarsa adam deilim amk. onlar icin varsa yoksa sagopa,ceza. partiye gidersin velet dolu ortalık. rap müzik artık coluk cocuk müzigi olmaya basladı. tamamen 0-16 desek yeridir.bu konuda ne kadar küfretsen haklısın :)

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    EnT_X bunu yazdı:
    kafkafkaf bunu yazdı:

Rap'de sonuçta popüler kültürün bir parçası ve poüler kültür tüketim üzerine kuruludur bence çok insan yapmalı bir süre sonra kaliteli olanlar sivrilecektir, öte yandan giyim tarzı bu kültürün bir parçasıdır, amerikada belli olayların gelişimiyle bu noktaya gelmiştir giyim türü. belki türkiyeye bu uymaz ama böyle bir mantık doğru değildir. Eğer öyle bakarsak hiç bir müzik kültürü bizim has kültürümüze uymaz. Yeni çağda müziğin evrenselliği ile kültürlerin sentezi bunu hoşgörmemizi zorunlu kılıyor.

Öte yandan ingilizce konusunda bir milleti var eden tek konu (artık kültürde tek başına yetmiyor) dil kaldı. Bu forumdada aptal aptal ingilizce konuşan tipler doldu mod'lar göreve....

Rapin Popüler kültürle Bi Alakası Yok Arkadaşım TürkishRepe Bakıp Genelleme Yapmayalım Lütfen,Hiphopla Rap Arasındaki ince çizgiye Dikkat edelim

Hiphop bir kültür rap bunun içinde bir eleman, hiphop kültürü bir başkaldırı bir isyan niteliğinde başlasada tıpkı rock gibi doğal olarak metalaşarak popüler tüketim aracına dönüşmüştür ;)

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

bazı rapperların harbi harbi amk ...

adam müslümden yavas söliyor  rap yapıyorum diye geciniyor. ıyyyh bide ismail yk denen mal rap yapıor diyen kişiler var :S   sahsen  hiç sewmem o adamı 

Ceza--Sago-- Ekşın [hareketli] dolu --kfürsüz   rap sarkıları rullz ...  ;)

(:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    ap'in icra edilmesi güç bir müzik olduğunu kimse söyleyemez.müzikte temel kavram zaman kavramıdır.Ne kadar çok enstrüman kullanılırsa müzik icra etmek o kadar zorlanır.tabii kastettiğim kişilerin emek vererek canlı çaldıkları akustik müzik.ne demek istediğimi izah etmek gerekirse.elinize metronom alın moderatto 104'e getirin.sonra notalarla eşlik edin.sonra başka bir arkadaşınız melodiyi bozmadan eşlik etsin.sonra bir başkası,sonra bi başkası......

güzel söz yazmak müzisyen için marifet değildir.eğer güzel besteyle bunu harmanlıyabiliyorsa marifettir.iyi söz yazıyorsa sadece iyi bir ozandır.Fakat dinlediğim rap şarkılarının yüzde doksanı hiçte iyi söz yazmıyor.Dinlediklerim kadarıyla rapperların 'güzel söz' anlayışı.eski türkçeden veya fransızcadan dilimize geçen kelimeleri tek tek bulup kafiye yapmaktır.Her iyi kafiye iyi söz değildir.Her alengirli kelimeninde bir faydası yoktur.neyse söz demişken sevdiğim bir şiiri yazıp başlığı dahada 'piç' edeyim.madem ki arabeskçiler,rockçılar yazamıyormıuş.

daha cetin günler gelmekte
    bir zaman ki,geri cagrilmak üzere
    ertelenmis,görünüyor simdi ufukta.
    baglamalisin nerdeyse pabuclarini,
    köpekleri de kovmalisin toplanma yerlerine.
    cünkü baliklarin bağırsakları
    buz kesmiş rğzgar altında.
    yoksul bir ışık vermekte kandiller.
    bakışların bir hayalet olmuş sisler denizinde
    bir zaman ki,geri çağırılmak üzere
    ertelenmiş,görünüyor şimdi ufukta.

ötelerde sevgilin,gömülmekte yavas yavas
    dalgalanan saclarina kadar yükseltilmiş kum
    sözünü kesiyor konustuğunda,
    susmasi icin emir vererek,
    ölümlüdür nasılsa sevgilin,kumlara göre
    ve ayrılıslara da gönüllü
    her kucaklaşmanın ardından.

bakma etrafına.
    bağla pabuclarini.
    geri kovala köpekleri.
    dök balıkları denize.
    söndür kandilleri!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnT_X
    EnT_X's avatar
    Homo
    kafkafkaf bunu yazdı:

hiphop kültürü bir başkaldırı bir isyan niteliğinde başlasada tıpkı rock gibi doğal olarak metalaşarak popüler tüketim aracına dönüşmüştür ;)

Rapin Bir Elaman Olduğunu Biliyorum Ama Çok Farklılar,Demek İstediğini Anlıyorum Ama İnce Çizginin Farkında Değilsin

Öyle Adamlar Varki Bu Kültürü Devam Ettirmek İsteyen Senelerdir Bu İşleri Yapıyolar İstedikleri yerlere Rahatça gelebilecek Adamlar Ama Bir Klipleri Dahi yok mentalite Olayı ,

Ulaşmak İstediği yere de Gayet Ulaşıyo Mtv'ye Yada Altın Kolyelere İhtiyaçlarıda yok

Toplam Hit: 9268 Toplam Mesaj: 80