folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Zaman Gazetesinin Logosu Ve Bilinçaltına İşlenen GerçekZaman Gazetesinin Logosu Ve Bilinçaltına İşlenen Gerçek

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Marslan
  Marslan's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Ağustos/2012
  Erkek

  ne diyeyim kum saatinden soğudum şimdi zaman belirtmek için başka bir araç bulmamız lazım:)


  ...
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3Dxsolid
  3Dxsolid's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Aralık/2009
  Erkek

  Kardeşim ben inanıyorum kim ne derse desin ama çoğu saçmalıyorsun diyecek bu yazıyı görünce, desin... yarın isriail vaadedilen toprakları karış karış alnca görecem onları ama yazık. Göstere göstere kıyım zulüm yapıyorlar ...


  Hayırlısı...
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  asiminnesli
  asiminnesli's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Mart/2010
  Erkek

  lan o ne buna gerçek diyenelr istedikleri gibi 5 çizgi çekip bana versinler 1 haftada sizi yahudi yapayım


  I am Jack's inflamed sense of rejection
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ayro
  Ayro's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Ağustos/2005
  Erkek
  zumsuk bunu yazdı

  Konuyla ilgili fikrime gelirsek ; "blackglove" , dostum bu şeyleri seviyorum. Psikoloji, propaganda, bilinçaltı mesajları falan. Bulabildiğim güzel kitpaları almaya çalışıyorum. İnternetten falan bulabildiğimde okuyorum. 

  Her nekadar taşlama amacıyla bilinçaltı mesajı için bilinç gerekir dediysemde maalesef bunun bilinçaltı mesajı olduğunu sanmıyorum. Uzman değilim fkat neden öyle olduğunu açıklayayım (evet zaman gazetesi okuyucularının çoğunun bilinçsiz olduğunu hala düşünüyorum)

  ----

  Bilinçaltı için çağrışım yapması gerek. O kadar çok şey söylenmiş ki, bu kdar karmaşık olmaz bilinçaltı mesajı. Bak bir kaç örnek ;

   

  --------

  Gördüğün gibi bunlar açıklanması gereken şeyler değil. Sadece gözden kaçanlar. Gösterdiğinde başka birşey açıklamana gerek kalmıyor. Bunu bilincin fark etmiyor, fakat bilinçaltı direkt fark ediyor. Bu yüzden dizilerde, televizyonlarda görünen Apple bilgisayarlar şunlar bunlar ilk bakışta fark etmesende (ben nerdeyse her izlediğimde bilgisayar markasına bakıyorum), markalaşma açısından önem taşıyor.

  ---

  Gelelim ne anlatmak istemiş olabilirler ?

  Zaman son reklamlarında tarafsız olduğunu ve her kesime hitap ettiğini söylüyordu (ben inanmıyorum). 

  "zaman" gazetenin adı. Etki edebilecek en güzel şey saat yada kum saatidir (başka şeylerde bulunabilir ama 1000 kişiye sorsan ilk cevaplar saat ayda kum saati olur). Bu yüzden güzel bir şey seçip kum saati seçmişler. 

  Renklere bakarsan mavi ve turuncu. Birbirine karşıt iki renk. Burda her iki tarafa hitap ettiğini göstermek istemiş. Kum saati iki tarafın tam kesiştiği yerde. Eğer kum saatinin iki yanına bakarsan yarıklar var.

  Yarıklarda görebilceğin gibi üst ve alt birbirinin sınırı geçmiş. Ne sayesinde ? kum saati sayesinde. Yani her iki tarfa hitap ediyoruz, birbirinle kaynaştırıyoruz mesajı vermeye çalışmışlar.

  --------

  Tabi ki mavi kısmın uzun olması eğer bu tarz bir fikirleri varsa, başarılı olmayacakları anlamına gelir. Çünkü iki tarafa eşit mesafede değil. 

  Uzman değilim, belki durum böyle değildir. Fakat markalaşma, pazarlama, propaganda gibi konularda öğrendiklerimle yorumlamaya çalıştım.

  ---

  Benim için ; coca cola yazısına aynada bak, eğ, bük, kafanı %30 açıyla çevir, götüne sok sonra allah ve peygambere hakaret göreceksin ne kadar mantıklıysa buda onun kadar mantıklıdır.

  Bilinçaltı mesajları ekstra açıklama gerekiyorsa bilinçaltı mesajı değildir. Bilinçaltı mantıklı değildir. ÖYle bilimem kaç bilinmeyenli denklemleri falan çözüp anlamaz. Sadece gözün kaçırdığı detayları kabullenir. 

  Şahsen ben israilin haritasını bilmiyordum. Türkiye'nin %90'ıda o şekilde burun olduğunu hatırlama. O zaman etkisiz bilinçaltı mesajı vs.. gibi bir çok konuda çürütülebilir.

  Yani olmamış bence.

  bunu tekrar yayınlamak istiyorum sanırım görülmedi. İşin özü : göz kaçırır, bilinçaltı görür. Olay bu. FAkat dikkati çekince gözde görür ve görür görmez ne olduğunu anlarsın.

  Eğer görünce ne olduğunu anlamıyorsan ;

  o bir bilinçaltı mesajı değildir. Çok fazla karışıksa, anlam kaybolur

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mfatihbodur
  mfatihbodur's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ağustos/2006
  Erkek
  HighElf bunu yazdı

  bence zaman gazetesi tarafından ahanda bizi karalıyor denilmek için yapılmışta olabilir

   

  alın size komplo teorisinin kralı :D

  "bence zaman gazetesi tarafından ahanda bizi karalıyor denilmek için yapılmışta olabilir" dememiz için de yapılmış olabilir

   

  Senin teorin kralsa benim kisi ne hacı :D


  Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sigortacı
  DJ_Alper
  DJ_Alper's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  :))


  Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  zalimadam
  zalimadam's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Şubat/2011
  Erkek

  234

  bu daha inandırıcı :)

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cecenya
  cecenya's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Temmuz/2012
  Erkek
  zalimadam bunu yazdı

  234

  bu daha inandırıcı :)

  katılıyorum bi ara bir arkadaş vardı google eart dan toki konutlarının fotolarını cekmiş birde utanmadan fotomontajla üzerindeki büyük T yi küçük t yapmış oda haç işereti gibi duruyordu..milletetede utanmadan bide bunu pazarlıyordu.beyler insan oğlunun beyni bir okyanustan daha büyüktür hayal dünyan ne kadar genişse o kadar şey canlandırabilirsin kafanda...sorun birlik değil sorun ülkenin ideolojik olarak kimde olması yani anlayacagınız kimse birlikten yana değil herkes güçten yana o yüzden arkadaşlar boşa kürek cekmenin anlamı yok güç artık bazılarına göre cemaat bazılarına göre yalancı hocalar herne ad takarsanız onlarda boşa kürek çekmeyin burası türkiye kimse kimseye artık inanmıyor kimse kimseye güvenmiyor cünkü dürüstün ve sahtekarın kim olduğu belli olmayan bir ülkede bir dünyada yaşıyoruz...

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Hunter
  j4x
  j4x's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Temmuz/2005
  Erkek

  aman tanrım : |


  The king is bleeding.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  slmarlq
  slmarlq's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Temmuz/2005
  Erkek

  kesin sözcü gazetesi yapmıştır bu videoyu.  


  Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
Toplam Hit: 13178 Toplam Mesaj: 92