folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    krypt bunu yazdı

Millete atıp tutup haksız çıkınca tüyenler mi, yoksa kendi fikrinden olmayanlara söven vizyonsuzlar mı? Choose your destiny!

Hacım şimdi saydım sövdüm ama adamlar direk "aha biz böyle diyoz anlamıyorsun" , "mal olmasan bunun şart olduğunu anlarsın" , "vatan hainisiniz" diye dalıyorlar bende dayanamıyorum sövmeli saymalı cevap veriyorum ama altını da dolduruyorum.

Ne demiş ünlü düşünür aristo "ne yaparsan yap boş yapma" dolu yapıyorum yani

Anıl
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Bugünkü Akkuyu santral destekçilerine up olsun.

Destek argümanlarınızı bekliyoruz.

Ancak birlikte gelişebiliriz.

Anıl
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

Hocam savundugun gorus ne hic bi halt anlamadim, o kadar dandik bir dille yaziyorsun ki anlasilmiyor. 

Santrale karsisin bi onu anladim ama alternatifin ne ona gecemedim bi turlu? Her uretim teknigine biseyler demissin. Kattigin hic bisey yok yani gordugum kadariyla.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı

Hocam savundugun gorus ne hic bi halt anlamadim, o kadar dandik bir dille yaziyorsun ki anlasilmiyor. 

Santrale karsisin bi onu anladim ama alternatifin ne ona gecemedim bi turlu? Her uretim teknigine biseyler demissin. Kattigin hic bisey yok yani gordugum kadariyla.

Ben bir şey önermiyorum dandik olarak anlamandan burdan geliyor. Beklentin ancak a değilsen b sin kadar olursa anlayışında bu kadar olabilir(Yani anlamayışın. Anlamamışsınz kitap yazmadım eleştirilerimi ilettim. Türkçe üstadı da değilim ama yine de senin anlayışın kötü bil sağda solda çok zorlama anlamıyorsan senden kaynaklıdır). Ben ülkemizde yakıtı ülkemizden olmayan, teknolojisi bize ait olmadığı gibi(çok beklemiyorum tabi) bizim yönetemeyeceğimiz, haliyle ne karlı ne güvenli ne bağımsız olan bir enerji üretim sisteminin doğru olmadığını söylüyorum.

Yanı sıra alternatif dediğimiz teknolojilerinde aslında biraz bize(dünya insanlığı herkes yalnızca Türkiye değil) genel bir iteleme yöntemi olduğunu söylüyorum. 

İşin kökü : Enerji ihtiyacının kontrol altına alınması gerekir diyorum. Bak bu bir alternatif değil bu bir çözüm. Neden çok elektrik kullanıyoruz(biz => insanlık => dünya halkı) sınırlı kaynakların sınırsız tüketilebilir olarak lanse edilmesinin hatalı olduğunu ve sınırsız tüketime sınırsız üretimle yaklaşamayacağımızı söylüyorum. Nükleerde olsa o bir yakıt ve bir yerlerden çıkıyor ve eriyip bitiyor sonsuz değil hiç bir şey. Aman diyim atıplar alınıp tekrar kullanılıyoru sonsuz döngü sanmayın aynı verimler söz konusu değil. Arabalardaki katalitik konvektör gibi düşünün yakıyoruz ama birazını da yakamadan atıyoruz o birazı geri dönüştürüp kullanıyorlar.

Sonuç : Yukarıyı anlayasıya kadar oku. 3. okuyuşunda anlamadığını düşünüyorsan tekrar yaz o noktaya yoğunlaşıp anlatmayı deneyeyim.

Anıl
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Bugünkü akkuyu sorum şudur gençler cevap aranıyor?

Akkuyu 25 yıl rusya tarafından işletilecek. Size bir komplo teorisi yazıyorum.

Ek bilgi hava savunma sistemlerimiz için uzun kavgalar sonucu rusyadan s400 leri alma sözleşmesi imzalandı.

Şimdi rusya ile herhangi bir sebeple abd savaşa girdi ve rusya dediki Türkiye sende bize destek at.

Bizde atmazsak nolur dedik?

Şimdi burada rusya santral işletme mühendisleri dahil herkesi çekti bizim mal değneği gibi kaldı santral zira daha eğitilmiş adamlarımız falan yok ortada.

hoop tertemiz bir bomba ülkemiz için. işletemezsen patlayacak bir bomba mis gibi güney kıyısını komple 100 yıllık boşaltacak kadar güzel bir bomba.

Evet çok uç bir düşünün istedim.

Anıl
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    oinomaos bunu yazdı

Ek bilgi hava savunma sistemlerimiz için uzun kavgalar sonucu rusyadan s400 leri alma sözleşmesi imzalandı.

Şimdi rusya ile herhangi bir sebeple abd savaşa girdi ve rusya dediki Türkiye sende bize destek at.

Şimdi burada rusya santral işletme mühendisleri dahil herkesi çekti bizim mal değneği gibi kaldı santral zira daha eğitilmiş adamlarımız falan yok ortada.

hoop tertemiz bir bomba ülkemiz için. işletemezsen patlayacak bir bomba mis gibi güney kıyısını komple 100 yıllık boşaltacak kadar güzel bir bomba.

abd'li mühendisler var karşim, ne demiş aristo 'boş yapma' :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Nükleere ne gerek var. Bize turizm lazım. Pasta kırıntıları lazım. Bknz dunyada yapımı planlanan nukleer sayısı. 

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Adamlar güvenli olur diyor :D Yahu senin meclisin bile bombalandı, Ankaranın orta göbeğinde boyna patlıyor bombalar.. Ben olsam Hakkariye yapardım santrali, O zaman patlatamazlardı :D 

Ne Mutlu Türk Doğana..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    visualeffects bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı

abd'li mühendisler var karşim, ne demiş aristo 'boş yapma' :)

lütfen bu özlü sözü tam olarak kullanalım azıcık saygı aristoya "bu dünyada ne yaparsan yap boş yapma" :)

Anıl
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

Nükleere ne gerek var. Bize turizm lazım. Pasta kırıntıları lazım. Bknz dunyada yapımı planlanan nukleer sayısı. 

Dostum bir olay daha var. Biz dışa bağımlılığı azaltacak şekilde de nükleer santral yapabiliriz(sağda solda duyup okuduğum ama kesinliği tartışılır bir bilgi bu) bu durumda akkuyu gibi rusyaya 50 yıl göbekten bağlı olmayız.

http://www.gazetevatan.com/korkunc-suphe--ucak-dusuruldu-mu--149558-gundem/ bu haber i okuyabilirsin. Bu fizikçiler boğaziçinden gelen nükleer fizikçiler. haklarında söylelende şudur:

Biz nükleer santral yapılsın istiyoruz ancak dışa bağımlı olmayacak şekilde kendi yakıtımızı imal ederek yapabiliriz(Toryum maddesi). ek olarak şuan yapıldığı gibi dünyada sadece ilk defa türkiyede denenecek bir teknolojiyle değil.

Bu adamlar bunun konuşmasını yapmak için bindiği uçakta şans eseri uçak düşerek öldüler.

Bunlar da diğer haber kaynakları. Buyur oku.

http://www.arkaguverte.com/medyaciklar/supheli-sekilde-dusen-ucakta-olen-turk-bilim-insanlari-aselsanda-intihar-eden-turk-muhendislerin-ortak-noktasi-37676/

https://www.takvim.com.tr/yazarlar/erandac/2011/08/07/bor-toryum-ve-burdurda-dusendusurulen-ucak

Anıl
Toplam Hit: 17564 Toplam Mesaj: 148
türkiye akkuyu nükleer santral