folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    moi bunu yazdı

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2010/10/20101006-6.htm

Yine aynı anlaşma maddesinden:

MADDE 10 - 5. TETAŞ, Proje Şirketi'nden, ESA'da belirtildiği şekilde, NGS'de üretilmesi planlanan elektriğin -Ünite 1 ve Ünite 2 için % 70'ine (yüzde yetmiş) ve Ünite 3 ve Ünite 4 için % 30'una (yüzde otuz)- tekabül eden sabit miktarlarını her bir güç ünitesinin ticari işletmeye alınma tarihinden itibaren 15 (on beş) yıl boyunca 12.35 (on iki nokta otuz beş) Amerika Birleşik Devletleri (ABD) senti/kWh ağırlıklı ortalama fiyattan (Katma Değer Vergisi dahil değildir) satın almayı garanti eder.

Şu an vergiler dahil kullanıcıya gelen elektriğin 1 kWh ücreti 45 kuruş diyelim;

An itibariyle dolar da 3,98;

TETAŞ'ın santralden satın almayı garanti ettiği fiyat (vergiler hariç) 3,98 * 12,35 = 49,153 kuruş

Yanlışım varsa düzeltin ama bir problem var gibi bu hesapta.

simdi santral yaptirip sonra da orda uretilen elektrigi  parayla mi satin aliyoruz ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Keban barajında üretilen elektriği de parayla satın alıyoruz. Parasız dönen bir iş varmı ?

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Valla muhalefet yapardim normal sartlarda ama. Cok muallaktayim su konuda.

Bence yapilmali elektrik ucuzlarsa benzinde ucuzlar. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

Valla muhalefet yapardim normal sartlarda ama. Cok muallaktayim su konuda.

Bence yapilmali elektrik ucuzlarsa benzinde ucuzlar. 

Benzinin ucuzlama işini unut. Petrol fiyatları düşerken hic indirim yapılmadı. Ama petrole zam geldiği zaman benzine hemen zam yaparlar. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

ÖZET HÜKÜMET o yolları o köprüyü o hava limanını zaten yapmak zorunda ama beni sikmek zorunda değil onu yaparken. 

Hükümetin yaptiklarini bravoo yapiyor diyemiyenler, herseye karsi olanlar Hükümet yapmak zorunda diye kendilerini avutuyorlar.

yapma yaa??

hani bak Yunan hükümeti ne halde? onlarin hükümetide yapmak zorunda demi ama yapamiyor.

cevremize bir bakin, Türkiyeden baska istikrarli Devlet varmi?

2000 yillari hatta 2001'i hatirlayalim.Ozamanda hükümet yapmak zorundaydi, yaptimi? ne oldu? Develasyon oldu.

Tayyipci degilim ama su zamanlarda AB'ye Emperyalist ABD'ye , israile kafa tutmasi, büyük Projeler yapmasi hosuma gidiyor.Bunuda itiraf ediyorum....!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    Kanakan bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ÖZET HÜKÜMET o yolları o köprüyü o hava limanını zaten yapmak zorunda ama beni sikmek zorunda değil onu yaparken. 

Hükümetin yaptiklarini bravoo yapiyor diyemiyenler, herseye karsi olanlar Hükümet yapmak zorunda diye kendilerini avutuyorlar.

yapma yaa??

hani bak Yunan hükümeti ne halde? onlarin hükümetide yapmak zorunda demi ama yapamiyor.

cevremize bir bakin, Türkiyeden baska istikrarli Devlet varmi?

2000 yillari hatta 2001'i hatirlayalim.Ozamanda hükümet yapmak zorundaydi, yaptimi? ne oldu? Develasyon oldu.

Tayyipci degilim ama su zamanlarda AB'ye Emperyalist ABD'ye , israile kafa tutmasi, büyük Projeler yapmasi hosuma gidiyor.Bunuda itiraf ediyorum....!

+ 1 Hocam "Tayyipci degilim ama su zamanlarda AB'ye Emperyalist ABD'ye , israile kafa tutmasi, büyük Projeler yapmasi hosuma gidiyor.Bunuda itiraf ediyorum....! "

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

hükümet değil devlet yapmak zorunda

sizden vergi alınması sebebide bunlardır zaten

yani ülkenin başında recai kutan olsa bunlar yapılmayacak felan mı sanıyorsunuz

ayrıca bi sike kafa tuttuğuda yok kendinizi kandırmayın kafa tutma putinin yaptığı gibi olur

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

bak 2000 li yıllara diyenler

2000li yıldada 80li yıllara bakın 

diyenlerle aynı tiplermi acep

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

destekliyorum reisçiyim  iktidar chp olsaydı desteklemzdim

http://www.ensonhaber.com/resimler/userUploads/nonuser/2015/11/04/1428757715.jpeg

havada durdum,şahitlerim var
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

sayfa sayfa yazı yazarım. adam gelmiş diyor ki "fransa yapınca kirlenmiyor biz de mi kirleniyor anlamıyorum". adam sanıyor ki araba egzostundan çıkan bir gaz bu kirlilikte öyle bir şey.

özet yazayım: wiki yi açın şuna bakın

Dünya da kaç tane nükleer santral var?

Kaç tanesi halen faaliyette?

Yeni yapılan kaç tane var?

Bunları bir yerde toplayın kağıda yazın.

Sonra şuna bakın. Dünya da nükleer santral kazaları kaç tane olmuş.

Benim hatırladığım 5 / 1000 di yani %0.5 ihtimal kaza oluyor.

Şimdi gidin bakın bakalım santral nere yapılıyor ve yenileri nereye yapılacak

Sonra yapılacak olan 3 santralde herhangi bir kaza olursa ülkenin nufüsunun kaçı hayatta kalacak?

Kalanların kaçı yıllarca acı çekecek.

Buna rağmen kem küm diyenin aklını beynini sikeyim. 

He ek olarak neden nükleer santraller deniz kıyısına yapılır?

Isı arkadaşlar sıcaklıktan dolayı. Bizde buraya yapıyoruz ve 3 tarafı denizle çevrili olan ülkemizin güzelim denizlerindeki balıkların analarını sikeceğiz ama çoğalmayacaklar.

Çünkü nükleer santraller kuruldukları alanda deniz suyunun ısınını arttırırlar (enerjinin dönüşümü kanunu falan var ya nükleer çubuk gidiyor yerine ısı ve elektrik geliyor) bu ısı da doğal canlı yapısını sikip atacak.

Özet dedim ama yazdıkça delirdim cehaleti gördükçe sinirlendim.

Ülkenin enerjisinin %10 karşılayacak diye aldığımız riske bak amk. La kaçak elektrik kullanan orospu evlatlarını engellesek zati 10 yılda üretilecek santrale gerek kalmıyor.

La sikeyim cehaleti lanet olsun eğitimsizlik. Okumayacaksınız ya bu yazdıklarımı en çokta o koyuyor kitap yazsamda okumayacaksın, özet yazsam da amk sizin gibi okuyamanların.

Hep siz okumayanlardan oluyor alayınızı sikeyim okuyun amk okuyun.

eğlendirirken bilgilendirdin hocam eyv. bayağı güzel yazmışsın ^^

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 17474 Toplam Mesaj: 148
türkiye akkuyu nükleer santral