folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

yaptıkları diğer projelerden pek farkı olmayacak 

kimseye fayda sağlamayacak 

ama herkese girecek

2023 şakşakçılarıda buna sevinecek

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    snnyk bunu yazdı

yaptıkları diğer projelerden pek farkı olmayacak 

kimseye fayda sağlamayacak 

ama herkese girecek

2023 şakşakçılarıda buna sevinecek

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

evet tahmin ettiğim gibi gidiyor kimse öküz gibi açıklamayı okumamış ya da okumuş ama sikinde değil.

Okumayın amk okumayın ben yazacam siz okumayın amk

10 tane santral yapılsın diyen arkadaş içinde rica edeceğim sen oku 5. sayfadaki açıklamayı sonra 10 tane olunca ne olacağını sen tahmin et.

Anıl
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

türkiye de mühendisinden operatör doktoruna , işçisinden öğretmenine , müfettişinden bilirkişisine 

tek bir sektörde bana bir tanecik işini düzgün ve ciddiyetle yapan birisini bulabilir misiniz.

cevap : yarramı bulursunuz.

türkiye de insan hayatının bir değeri yoktur. bu bizim kültürel dokumuzdur. siyasetle zerre kadar ilgisi yok bu söylediklerimin. 

biz savaştan gayrı hiç birşeyi ciddiye almayan bir milletiz. 

madencilerimizi hangi koşullarda çalıştırdıgımızı hatırlayın.. bizim nükleer neyimize amk allah sonumuzu hayır etsin. 

tabi lan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

2000+18 yılındayız

100 yıl önceki solvay konferansına bu günleri göstersen toplu halde siyanür içerlerdi

hala toprak rüzger güneş enerjisi diyen var

kendi güneşimizi yapmadıkdan sonra aq böyle teknolojinin bilimin

https://en.wikipedia.org/wiki/ITER

az bi cami inşaatları bitsin bunada sıra gelir galiba

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Fallout to the fallout baby, in to your lovin arms...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

sayfa sayfa yazı yazarım. adam gelmiş diyor ki "fransa yapınca kirlenmiyor biz de mi kirleniyor anlamıyorum". adam sanıyor ki araba egzostundan çıkan bir gaz bu kirlilikte öyle bir şey.

özet yazayım: wiki yi açın şuna bakın

Dünya da kaç tane nükleer santral var?

Kaç tanesi halen faaliyette?

Yeni yapılan kaç tane var?

Bunları bir yerde toplayın kağıda yazın.

Sonra şuna bakın. Dünya da nükleer santral kazaları kaç tane olmuş.

Benim hatırladığım 5 / 1000 di yani %0.5 ihtimal kaza oluyor.

Şimdi gidin bakın bakalım santral nere yapılıyor ve yenileri nereye yapılacak

Sonra yapılacak olan 3 santralde herhangi bir kaza olursa ülkenin nufüsunun kaçı hayatta kalacak?

Kalanların kaçı yıllarca acı çekecek.

Buna rağmen kem küm diyenin aklını beynini sikeyim. 

He ek olarak neden nükleer santraller deniz kıyısına yapılır?

Isı arkadaşlar sıcaklıktan dolayı. Bizde buraya yapıyoruz ve 3 tarafı denizle çevrili olan ülkemizin güzelim denizlerindeki balıkların analarını sikeceğiz ama çoğalmayacaklar.

Çünkü nükleer santraller kuruldukları alanda deniz suyunun ısınını arttırırlar (enerjinin dönüşümü kanunu falan var ya nükleer çubuk gidiyor yerine ısı ve elektrik geliyor) bu ısı da doğal canlı yapısını sikip atacak.

Özet dedim ama yazdıkça delirdim cehaleti gördükçe sinirlendim.

Ülkenin enerjisinin %10 karşılayacak diye aldığımız riske bak amk. La kaçak elektrik kullanan orospu evlatlarını engellesek zati 10 yılda üretilecek santrale gerek kalmıyor.

La sikeyim cehaleti lanet olsun eğitimsizlik. Okumayacaksınız ya bu yazdıklarımı en çokta o koyuyor kitap yazsamda okumayacaksın, özet yazsam da amk sizin gibi okuyamanların.

Hep siz okumayanlardan oluyor alayınızı sikeyim okuyun amk okuyun.

Hocam sonunda kadar okudum. Yazdıklarında haklısın bu sözle son noktayı koyuyorum "anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı soksan az"

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Bir mersinli olarak buna karşı çıkıyorum çünkü giren ilk bize girecek :) Hayır güneş enerjisi diye bir yöntem var neden buna yönenilmiyor ? Geçenlerde televizyonda izlemiştim antalya stadyumuyla ilgili haber görmüştüm;

http://www.enerjiatlasi.com/gunes/antalya-arena-gunes-enerjisi-santrali.html

çok takdir ettim. Stadyum 4 yılda mı kendini amorti ediyormuş. Böyle şeyler yapılsa ? Rüzgar enerjisi mesela ? Şehirler arası yolculuk yaparken hepiniz farketmişsiniz bomboş araziler kur babacım oralara pervaneleri hadi rüzgar yok dersin eyvallah kur babacım güneş enerjisini nisandan ekime kadar babalar gibi güneş alırsın. Bakın bunlarında da doğaya zararı var fakat nükleer kadar değil. 

En nihayetinde türkiyede yaşıyoruz, ülke insanımızı biliyoruz. Yok şu kadar eğitilimiş yok bu kadar mühendis felan hepsi hikaye kanımca bir tanesinin bir tepesi atar patlatır uranyumu götümüzde :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

https://eksisozluk.com/entry/50506646

Burda güzel bir yazı mevcut incelenebilir.

Güneş enerjisi konusunda yeterli/yetersiz konusunda çok fazla zıt bilgiler var bazı kesim fazlasıyla yeter derken bazısı karşılamaz demekte elinde düzgün kaynak olan var mıdır ? 

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

bu ülkede bi kesim var anlamak mümkün değil amk ne yapılsa istemiyoruz şöyle kötü şu olsa bu olur bir sürü tatava ilk köprüyü istemeyenlerin cocukları köprüyü kullanıyo ben kullanmıyorum 3 köprüyü istemeyen tüp gecit istemeyen ya say say bitmez isteyiruzda istemiyoruz pkkda doğuya hiç bi yatırım istemiyor arkadaş siz ne istiyorsunuz açık açık söyleyin bilelim 

bide tayip yaparsa istemeyizciler var 

tmm istemeyin akarla selfi çeken gibi mühendis olursa ne olacak sen çalış sen mühendis ol akarla selfi çekilme sen yap ama yok bizim ülkede klasik bilgisiz fikir boş konuşma başka bi bok yapan yok memur akşama kadar bi sik yapmadan oturur o hırsız değil maaşı doğuştan hakkı zaten üniversitede prof olmuş bi bok yapmaz akşama kadar goygoy ya nerden tutarsan tut size tarihi bi laf

BU ÜLKEDE KİMSE İŞİNİN HAKKINI VEREREK YAPMIYOR 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
Toplam Hit: 17601 Toplam Mesaj: 148
türkiye akkuyu nükleer santral