folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek

Reklamlarını gördünüz mü? Aziz Sancar falan oynuyor. 

Eskisi gibi değildir belki!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bazı arkadaşlar temiz enerjiden bahsetmişler. temiz enerjilerin günümüz teknolojisinde verimi nükleerle kıyaslanmaz. o yüzden şuan nükleer enerjiye ihtiyacımız var. merak etmeyin ne avrupa ne rusya ne de amerika bu kadar kritik noktada bu tesisi kontrolsüz bırakmaz. çernobilde takılı kalınmasın. çünkü ne ilk santral bizim ki ne son santral bizimki olacak. götümüzün dibinde iran, ermenistan var. öte tarafta bulgaristan var. aldığımız doğal gazın 4/3 ünü elektrik üretmek için kullanıyoruz. nükleeri sadece elektrik için düşünmeyin. doğalgazı da otomatik olarak etkileyecek.

iktidarın köküne kadar mualif biri olarak yazıyorum bunları.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=eABkbdGM-RQ

Siz Akkuyu'dan önce Ermenistan'daki santralden korkun. Sovyetler döneminden kalma ve hala aktif. Santralin bacasındaki betonlar artık dökülmeye başlamış.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Elektrik faturaları aynı gelir :) vatandaşa yaramaz. Bana kw fiyatını 20kuruştan veremiyeceksen ne anlamı var. Haa verirsen eyvallah

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Elektrik faturaları aynı gelir :) vatandaşa yaramaz. Bana kw fiyatını 20kuruştan veremiyeceksen ne anlamı var. Haa verirsen eyvallah

ozaman da kötü olur bu baştakiler. Merak etme :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

yapilsin arkadas elestirmeyin.

oldurecek diye korkuyorsan, adamlar oyle de oldurecek sizi, boyle de oldurecek. Turkiye'de insan hayatinin degeri mi var da bunu burda sorguluyorsun.

o yatirim bize gelir getirmez diyorsan, adam zaten sana koklatmiyor ki, birak boyle bir sansin olsun. hic gelir getirmezse bir suru insana is sahasi iste, yandas olsun, muhalif olsun, bakanlarin bilmem nelerin cebine gidecegine calisan adamin cebine gitsin. 

boyle seyleri elestirmeyin ki, elestirdiginiz seylerin degeri azalmasin. Doguda kullanilan kacak elektrik konusulmali bence, kurulan santral degil. 

All I need is a possibility.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı

bazı arkadaşlar temiz enerjiden bahsetmişler. temiz enerjilerin günümüz teknolojisinde verimi nükleerle kıyaslanmaz. o yüzden şuan nükleer enerjiye ihtiyacımız var. merak etmeyin ne avrupa ne rusya ne de amerika bu kadar kritik noktada bu tesisi kontrolsüz bırakmaz. çernobilde takılı kalınmasın. çünkü ne ilk santral bizim ki ne son santral bizimki olacak. götümüzün dibinde iran, ermenistan var. öte tarafta bulgaristan var. aldığımız doğal gazın 4/3 ünü elektrik üretmek için kullanıyoruz. nükleeri sadece elektrik için düşünmeyin. doğalgazı da otomatik olarak etkileyecek.

iktidarın köküne kadar mualif biri olarak yazıyorum bunları.

Zaten bu tarz uzun vadeli yatırımları günümüz teknolojisi ile kıyaslamak pek uygun değil. Nükleer enerjiye karşı değilim, geç kalındığını düşünüyorum.

http://wua-wien.at/images/stories/publikationen/renewable-energy-versus-nuclear-power.pdf

krypt tarafından 03/Nis/18 23:38 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

2 Tarafında ayrı dertleri var.  Önce akp ne yaparsa yapsın karşı çıkma olayına gelelim.

Altyapı yatırımı olarak köprü , tüpgeçit , marmaray , 3. havalimanı vb. bir çok proje yapılacaktır ve yapılması gerekiyor zaten fakat sorun nerde ? 

Abi köprü ihalesine bakıyorum yandaş grup devletin bankasından kredi çekerek yapıyor inşaatı devletin garanti ettiği bir geçiş ücretine %100 kâr edecek bir şekilde inşa ediyor ve açıyor. 

Şimdi ihaleyi veren devlet , parayı veren devlet , inşa eden firmanın %100 kâr garantisi var ve o köprden ben geçerken girecek kol gibi bir geçiş ücreti var + geçmezsem vergi olarak gene ödüyorum.

şimdi soruyorum bu köprü biz geçelim diye mi var ? yoksa illaki birilerini legal yoldan zengin etmek için mi ?

--------------------

yukarıda yazdığımı alın AKP nin ihale açtığı her şey için geçeridir bu 

1. çanakkale köprüsü , tüneller şehir hastaneleri yollar vs.   AKP bir şeyi ihale ediyorsa %100 yandaş firma kazanır , gerekirse zararına girer fakat bir bakarsınız o firmanın vergi borçları silinir. 

Yine yatırım olayına gelelim  YAP İŞLET DEVLET  ne demektir ?  yap işlet devret şu demektir MAL devletindir sen kiracısındır , devlet cebinden para vermez yatırımı özel sermaye yapar ve belli bir süre sonra yine devlete geri verilir ,  AKP başa geldiğinden beri YAP İŞLET DEVRET olarak işletilen veya inşa edilen her proje  devlet bankaları tarafından finanse edilmiştir 

Sözde ülkeye döviz girsin diye telekomu satan AKP niye yaptı bu satışı ? ülkeye para girsin diye.  araplar hangi parayla aldı telekomu ? AKbank ve diğer türk bankalarından çektikleri krediyle. eee hani döviz girecekti ? 

2. Hayat kalitemize artısı.

Evet elektrik üretilmesi lazım , şeker üretilmesi laızm , nükleer de lazım çünkü enerji açığı olan bir ülke olarak petrol ve doğalgaz ve kömür bize yetmiyor. 

Ammavelakin bakıyorsunuz nükleer santral yapılırken yap işlet devret modellerinde olduğu gibi yüksek bir satın alma garantisi verilmiş fiyata bakıyorsunuz hiçte faturalarımızı ucuzlatacak birşey değil peki faturalar düşmeyecekse biz daha pahalıya enerji satın alacaksak yine özel bir firmadan ( ruslardan ) niye yaptırıyoruz bu nükleeri ? )

3. Yurtdışında büyük yatırım grupları var , ülkelere risk grubuna paranın geri dönüş hızına göre yatırım yapıyorlar yada yapmıyorlar. bu yatırım firmalarından birinde( avrupada) kuzenim çalışıyor ve 2 yıldır türkiye ve rusyayı yatırım yapılacak ülkelerden çıkarmış durumdalar , ethiopya ya yatırım yapıyorlar doğu avrupaya afrikaya yatırım yapıyorlar ama türkiyeye yatırım yapmıyorlar neden diye sorduğumda

AKP hükümetinde bir ihaleye girdiğinizde zaten kimin alacağı önceden belli , rekabet olursa anca 2 yandaş firma arasında veya zararına da olsa o işi yapacak bazı şirketler arasında oluyor 

ha kaza bela bir şekilde ihaleyi alsanız bile dünya kadar yatırım yapıp bir şekilde ya ihale koşullarını değiştiriyorlar yada iptal edip kendi adamları kazanana kadar tekrar yapıyorlar , şimdi soruyorum siz olsanız böyle bir ülkeye yatırım yaparmısınız ? 

neyse sonuç olarak böyle halka böyle hükümet böyle göte böyle y**rak diyorum.  Evet mecburen o yapılması gereken köprüden geçiyorum , evet mecburen yandaş firmaları zengin etmek için ayarlanmış o geçiş ücretini ödüyorum evet hem o hizmeti kullanmak hemde domalmak zorundayım.

ÖZET HÜKÜMET o yolları o köprüyü o hava limanını zaten yapmak zorunda ama beni sikmek zorunda değil onu yaparken. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Yenilebilir enerji kaynaklarını kullanarak daha güvenli ve masrafsız enerji kaynaklarını kullanabilme imkanı varken direk nükleer bana riskli geldi...Teknoloji olarak gereği aşikar ancak gerek güvenlik gerek güvenlik yine güvenlik hsusu gereğince pek güvenilir bulmuyorum..

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Yenilebilir enerji kaynaklarını kullanarak daha güvenli ve masrafsız enerji kaynaklarını kullanabilme imkanı varken direk nükleer bana riskli geldi...Teknoloji olarak gereği aşikar ancak gerek güvenlik gerek güvenlik yine güvenlik hsusu gereğince pek güvenilir bulmuyorum..

Elektriği Snickers'tan üretelim.

while (1<2)
Toplam Hit: 17449 Toplam Mesaj: 148
türkiye akkuyu nükleer santral