folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cemaatçiler Orduya Mı Sızıyor?

Cemaatçiler Orduya Mı Sızıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Bi dönüp bakalım Amerika'ya evet Amerika'nın aleyhinde en küçük bir hareket yapanı örgüt kuranı cemaat kuranı yaşatıyolarmı...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:
    -----------------------------

Bi dönüp bakalım Amerika'ya evet Amerika'nın aleyhinde en küçük bir hareket yapanı örgüt kuranı cemaat kuranı yaşatıyolarmı...

evet teröristi yaşatmıyorlar, ama bazı topluluklara karşıda paranoyak olmuş değiller.zengin bir Türk amerika'ya gider ve yüzbinlerce metrekare toprak alarak işini kurabilir.kimse de bundan gocunmaz.aksine Amerikan ekonomisine katkı olduğu için desteklenir.

bide Türkiye'ye bakalım.sami ofer'in galata projesi o kadar yararlı olacaktı ki...ama adam sırf yahudimidir nedir diye ihale chp zihniyeti tarafından iptal edildi.

bunların cemaatle ne ilgisi var ? evet var.aynı konu.adam fethullah gülen sempatizanı olup ordu'ya girip çok değerli işler yapabilir.ama gidip de ordunun altını oymaya kalkarsa zaten yolu verirsin gider.ama daha ilk etapta nedir bu önyargılarımız anlamıyorum.o adam yahudi topraklarımızı satın alamaz.o adam cemaatten ordunun altını oyar.bu adam ermeni kitabı okunmaz.vs.vs.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Hayır ben bunları direk kendilerinden duydum diyorum sıradan asker mesleği yapmak için girenler değil bunlar o okuldaki adamların ağzında;

"İnşallah ordunun içine de iyice sızarız sindire sindire yavaşça ele geçiririz milletin gözünde kafir olan bu orduyu eski haline getirirz."

Hiç kimse de bana paranoyaksın demesin bunların içinde bulunmadan bilemezsiniz...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

HeroiquE bunu yazdı:

Promethus sen mi karar veriosun ,kendini o mevkiye gelmiş sanıyomusun,müslüman olp olmadklarini bileceksin ?

para ile imanin kimde oldugu bilinmez dogru ama en azından darbeci yobazların ses kayıtları heryerde izlenebilir halde geldi.

artık beyinlerinize çeki düzen verinde dogmatik düşüncelerle birilerinin fikir kölesi olup yorulmaktan kurtulun.

Kur'ân karar veriyo ben de ona göre süzgeçten geçiriyorum bunu bil

mal gerizekalı değilsen karar verebilecek kadar aklın çalışıyodur illa Allah olmana gerek yok görmek için

kilise papazına göz göre göre müslüman diyebilir misin?

bunları görmek kilise papazını görmek kadar kısa sürmese de gördüm 2 yılda iyice gördüm

kalkıp sen mi karar veriyosun diye boş laf yapma hiç

senin hesabını yaparsak hitlerden firavuna kadar herkesi müslüman çıkarırız burda

Süzgeçten geçirmek senin haddin değil arkadaşım...

Peygamber efendimizi (a.s.m.) dinleyelim: “kim kardeşine kâfir derse, ikisinden biri mutlaka kâfir olmuştur. Eğer itham edilen kâfir değilse, küfür itham edene döner.” İşte yağmurdan kaçarken doluya tutulmanın en acı tablosu... Nefis durmadan zorluyor, şeytan aralıksız teşvik ediyor: şuna söv! Bunu döv! Şuna kâfir, buna münafık de!. Bu, büyük bir yaramızdır. Üzerinde ne kadar durulsa yeridir.

Bu kumarı oynayacak kadar cesur musun? İçlerinden bir tanesi bile kafir değilse sen kafir olacaksın değer mi bu riske girmeye?

Ayrıntılı bilgi almak istersen:

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=show_qna&id=4926

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

-jipe biniyorlarmış.
    -villa'da oturuyorlarmış.
    -5 yıldızlı otelde tatil yapıyorlarmış...

müslüman komşusu açken kendisi tok yatan adam mıdır :) işte kastettiğim şey bu hangi islamdan bahsediyoruz? Hz Muhammed vefat ettiğinde maddi neyi vardı? şimdi islamı yaydığını iddia edenlerin maddi neleri var?

Ermenistanın anayasasında TC topraklarından parça talep ettiğini, ermeni yatırımcıların ermenistan devleti tarafından desteklendiğini bilmediğini, yahudi inancına göre vaadedilmiş toprakların fırat ve dicle nehirleri arasında bulunan alan olduğunu ve bu ırk dışında diğer tüm insanların onlara hizmet etmek amacıyla dünyaya gönderildiğini bilmediğini, ve bakara suresini iyi değerlendiremediğini düşünüyorum.

edit: bu saatten sonra geri dönüş olacağını ve ülkenin kaçınılmaz sondan kurtulacağına inancım kalmadı, uğruna savaşacak birşey de bırakmadılar, televizyon ve radyo açmadığım için her yeni güne daha fazla tahammül edebiliyorum, kör insana bile üç kere tokat atsan savuşturmaya çalışır, toplum ne hâle geldiğinin farkında değil! Allaha şükür çocuk evlat sahibi, hele ki kız evlat sahibi değilim! ortam iyice netleşene kadar evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum, iç savaş durumunda çıkar şansımı dışarıda ararım, eskiden savaşır ülkemizi kurtarırız inancına sahiptim bu düşünceyi el birliğiyle yıkan bizzat hergün gördüğüm insanlar oldu, işsiz, kirasını ödeyememiş, eşini çocuklarını almış babasının yanına taşınmış, sigortası yok, yinede elhamdülillah istikrar var diyor yamalı pantolonu, altı delik ayakkabısıyla politika yapmaya çalışıyor. madem öyle, halk bunu istiyor herkes mutlu sorun yok o zaman..., sorumlusu ben değilsem cezasını neden ben çekeyim, neden benim gibiler çeksin bize de yazık!

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ZoktriP bunu yazdı:

Allahın verdiği aklı neremize sürücez peki?

onu düşünme bunu düşünme mına koyim napim o zaman ben bu aklı?

ne adamlarsınız ya sizin hesabınıza kalsam çoktan ateist olmuştum

dur bakalım çabalarınız devam ediyor zaten

durmak yok yola devam başarıcaksınız

(şimdi bir de hadisler hakkında tartışmaya girerdim aslında)

edit :  evet benim haddim ve ben iddialıyım birader

o adamlar müslümansa müslümanlık onların yaptığıysa ben kesinlikle değilim olmak da istemiyorum

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

@ZoktriP

konu nedir bilmiyorum ama arkadaş haklı yani sen bi papaza gidip de Müslüman diyemezsin zaten fethullah gülenin sitesinde de bir müslümana yakışmayacak bir söz bulunmaktadır:

Bu temel noktalar bir amentüden başkası değildir ve biz ehl-i kitapla bu amentüde müttefikiz. Garip olan şudur ki ittifak ettiğimiz amentüyü öne geçirmiyor da ihtilaf ettiğimiz teferruatı ileri sürüp mutlak küfre karşı dayanışmamıza engel olarak görüyoruz. Halbuki temelde ittifak varken teferruattaki ihtilaflara takılıp kalmak makul değildir. Burada Kur'an'ın bir ayetini hatırlamak yerinde olsa gerektir: (Mealen.)

"Ey ehl-i kitap! Geliniz ittifak ettiğiniz amentüde buluşunuz."

kaynak: http://tr.fgulen.com/content/view/2852/76/

peki burası neresi koyu renkle yazdığım yer teferruat dediği yer neresi biliyormusun?

Peygamber efendimiz, herşeyin yüzüsuyu hürmetine yaratıldığı kişi buraya teferruat diyor. Buraya takılıp kalmak makul değildir diyor. Bu dedğin fetullah gülenin düşüncesidir Allah'a inanan herkes müslümandır...

Her neyse araştırmak gerekli bazı şeyleri görmek için aralarına girip incelemek gerekli ve onları incelemeden Ehl-i sünnet alimlerinin temel iman ve fıkıh bilgilerini bilmek gerekir ki yanlışlarını göresiniz...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

-jipe biniyorlarmış.

müslüman komşusu açken kendisi tok yatan adam mıdır :) işte kastettiğim şey bu hangi islamdan bahsediyoruz? Hz Muhammed vefat ettiğinde maddi neyi vardı? şimdi islamı yaydığını iddia edenlerin maddi neleri var?

Ermenistanın anayasasında TC topraklarından parça talep ettiğini, ermeni yatırımcıların ermenistan devleti tarafından desteklendiğini bilmediğini, yahudi inancına göre vaadedilmiş toprakların fırat ve dicle nehirleri arasında bulunan alan olduğunu ve bu ırk dışında diğer tüm insanların onlara hizmet etmek amacıyla dünyaya gönderildiğini bilmediğini, ve bakara suresini iyi değerlendiremediğini düşünüyorum.

bunlar geçti artık güzel kardeşim.yaşın kaç bilmiyorum, ama son yılların popüler paranoyak gündemlerine ayak uydurup o yönde düşünceler ve fikirler belirtmek de sen de haklısın.herkes gizli adı altında sunulan herşeyi biliyor ne hikmetse.e o zaman nerde bunun gizliliği diye sorarlar adama ?

ermenistan veya başka bir ülkenin anayasası seni ırgalamaz.senin yasaların nettir.Türkiye vermek istemediği sürece, kimse toprak falan alamaz.bu kadar basit.

ayrıca müslümanın aç tok meselesine geleyim.nerden biliyorsun kipe binen, villa'da oturan, 5 yıldızlı otelde tatil yapan insanların, fakirlere yardım etmediğini ? fakirlere yardım etmek illa da tüm mal varlığını sıfırlayıp onlar gibi yaşamak mı ? 21. yüzyılda kim yapar bunu ? peygamber efendimizin dönemiyle bugünü yargılayamazsın.biraz gerçekçi ol.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:

@ZoktriP

konu nedir bilmiyorum ama arkadaş haklı yani sen bi papaza gidip de Müslüman diyemezsin zaten fethullah gülenin sitesinde de bir müslümana yakışmayacak bir söz bulunmaktadır:

Bu temel noktalar bir amentüden başkası değildir ve biz ehl-i kitapla bu amentüde müttefikiz. Garip olan şudur ki ittifak ettiğimiz amentüyü öne geçirmiyor da ihtilaf ettiğimiz teferruatı ileri sürüp mutlak küfre karşı dayanışmamıza engel olarak görüyoruz. Halbuki temelde ittifak varken teferruattaki ihtilaflara takılıp kalmak makul değildir. Burada Kur'an'ın bir ayetini hatırlamak yerinde olsa gerektir: (Mealen.)

"Ey ehl-i kitap! Geliniz ittifak ettiğiniz amentüde buluşunuz."

kaynak: http://tr.fgulen.com/content/view/2852/76/

peki burası neresi koyu renkle yazdığım yer teferruat dediği yer neresi biliyormusun?

Peygamber efendimiz, herşeyin yüzüsuyu hürmetine yaratıldığı kişi buraya teferruat diyor. Buraya takılıp kalmak makul değildir diyor. Bu dedğin fetullah gülenin düşüncesidir Allah'a inanan herkes müslümandır...

Her neyse araştırmak gerekli bazı şeyleri görmek için aralarına girip incelemek gerekli ve onları incelemeden Ehl-i sünnet alimlerinin temel iman ve fıkıh bilgilerini bilmek gerekir ki yanlışlarını göresiniz...

Hocam ben neyden bahsediyorum siz ne diyorsunuz..

Bi insan sokağın ortasında "Ben kafirim "diye bağırsa bile ona kafir demeye hakkınız yok sonuçta kalbini okuyabilecek değilsiniz. Bu insan iman'a sahip bi yalancı olabilir.. Ve bununla ilgili hadis-i şerif var..

Yukarıda verdiğim linkte uzunca anlatılmış konu..

Burda ben Fetullahçılar müslümandır, değildir tartışmasını yapmıyorum. Herhangi bir insana müslüman veya kafir deme muhabbetinden bahsediyorum...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

1903 bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

-jipe biniyorlarmış.

bunlar geçti artık güzel kardeşim.yaşın kaç bilmiyorum, ama son yılların popüler paranoyak gündemlerine ayak uydurup o yönde düşünceler ve fikirler belirtmek de sen de haklısın.herkes gizli adı altında sunulan herşeyi biliyor ne hikmetse.e o zaman nerde bunun gizliliği diye sorarlar adama ?

ermenistan veya başka bir ülkenin anayasası seni ırgalamaz.senin yasaların nettir.Türkiye vermek istemediği sürece, kimse toprak falan alamaz.bu kadar basit.

ayrıca müslümanın aç tok meselesine geleyim.nerden biliyorsun kipe binen, villa'da oturan, 5 yıldızlı otelde tatil yapan insanların, fakirlere yardım etmediğini ? fakirlere yardım etmek illa da tüm mal varlığını sıfırlayıp onlar gibi yaşamak mı ? 21. yüzyılda kim yapar bunu ? peygamber efendimizin dönemiyle bugünü yargılayamazsın.biraz gerçekçi ol.

İnsanlar gerçekleri asla unutmaz, sadece yalan söylemekte ustalaşırlar. gözlerini kör, kulaklarını sağır etmişler senin, yediğin ekmeğin içtiğin suyun soluduğun havanın bir bedeli var, bir köpek bile kimin çanağından yerse onun için havlar. dünya hayatına bu kadar sahip olacaksan ahirete ne ihtiyacın var? sattığın toprakları elbette gelip alacaklar senin yıpratıp ortadan kaldırdığın ordunun yerini alan kurum buna öncülük edecek sadece seyredeceksin ve umursamayacaksın şimdi yaptığın gibi.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 24668 Toplam Mesaj: 196