folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı

sadece 5 yıl bekleyin asıl yaratıcımızın kim olduğunu öğrenene kadar bekleyin.

converse giyen uzaylılar mı yarattı hocam yoksa :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İnsanlıga 3 kuruş faydası olmayan sırtı kalın insanların paraya tapmaları kendilerini allahtan güçlü sanmaları vs.vs. Gibi nedenlere ortaya attıkları fikirler. gözüm kapalı islama bağlıyım bu beni rahatsız etmiyo elimi kolumuda baglamıyo çokta mühim degil zaten bunlar

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

sadece dini konular değil türkiyede herhangi bir konuyu internette tartışamazsın

herkes herşeyin en doğrusunu biliyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    saqeslanger bunu yazdı
    c0nverse bunu yazdı

ben dünyalı adlı uzaylı sınıfına mensubum tarihleri boyunca birbirleyle savaşan doğanın dengesini alt üst eden götlerinden din uyduran bir ırk  görsen sende iğrenirsin.

Converse giyen uzaylı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    griffin bunu yazdı

İnsanlıga 3 kuruş faydası olmayan sırtı kalın insanların paraya tapmaları kendilerini allahtan güçlü sanmaları vs.vs. Gibi nedenlere ortaya attıkları fikirler. gözüm kapalı islama bağlıyım bu beni rahatsız etmiyo elimi kolumuda baglamıyo çokta mühim degil zaten bunlar

Eğer kitaba uygun yapsan öyle bir elini kolunu bağlar ki. Herkez bismillah çektikten sonra gerisini (islamın geri kalan 4 şartını bile) opsiyonel sandığı için öyle gibi geliyor size.

Türkiye cumhuriyetini seviyorum ama anayasa kitabı skimde değil, hırsızlık yapsam, adam öldürsem falan pişman olunca bırakırlar demek kadar cahilce bişey.

HolyOne tarafından 23/Oca/14 15:52 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    glaurung bunu yazdı

sayın futurist o adam müslüman olduğu için sonunda cennete gidecek ama ben sonsuza kadar yanacağım. Sen buna ister 100kmh de ister 500kmh de. adam islamın 5 şartına uyuyor yaşlanınca da pişman oluyor zaten az çok çakıyor bir töbe ooh mis, biz mi biz kimsenin canını yakmıyoruz efendi gibi yaşıyor seviyor seviliyoruz sonra sonsuza kadar cehennemde yanıyoruyz hey gidi yüce adalete bak sen.

sayın glaurung,

öncelikle bu bakış açısıyla haklısın.  kim olsa, müslümanda olsak bizde böyle düşünürüz ama işler senin zaneetiğin gibi değil tabiki.

bütün islam 5 şarttan ibaret değil ki.

çakıyor bir tövbe diyorsun tövbeyi çakmak değil tövbenin kabul olmasıdır önemli olan.  öyle tövbe ettim demekle herşey silinmiyor.

Üstelik islamda cana kıymak (kasden) ebedi cehennemdir. Savaşta bile teslim olmuş bir kişiyi öldüremezsin. dine zorlayamazsın, kadın ve çocuklara kesinlikle zarar veremezsin.

öldürmek sadece nefsi müdafa gibi mevzularda izin veriliyor. onda bile ince noktalar var. öldürmeme gibi bir seçenek varsa önce onu uygulayacaksın.

*

o videodaki adamın cennete gidecek diye düşünme bunu bilmiyoruz.

çünkü bir insan kitap gibidir. giriş gelişme ve sonuçtan ibarettir.

sen rasgele bir sayfayı açıp bir satır okuyarak o kitabı anlayamazsın sadece fikir edinirsin.

sen bu video ile o adamın(öldüren kişiyi diyorum) hayatının sadece 30 saniyesine şahit oldun. ondan önce neydi ve sonu ne olacak görmedin.

aynı şekilde sende bir kitapsın. kendini bildiğini düşünüyorsun ama 1 gün sonra ne olacak hayatında?  desem kesin bir cevap veremezsin

sadece yapacaklarını planlarını anlatabilirsin.

o yüzden kendini cehennemde yanacak gibi  de düşünme.bunuda bilmiyoruz

yaşıyorsun ve daha senin hikayenin sonu yazılmadı ben göremem ama sen göreceksin bir gün. umarım güzel bir son olur :)

*

Forumdaki yazılara baktımda; 

ateistler de hep bir savunma içgüdüsü geliştirmişler. sanki tenhada yakalasak sizi öldüreceğiz:) çok komik geliyor

Ateist olan kişiden herkes biraz korkar açıkçası bende.

sebebide şudur. işin dini kısmını düşünmeyin

çünkü yukarıda bir resim var "ateist  kendi kurallarını koyar ve yaşar" yazıyor

kendi kurallarını koymak demek "herkesin kurallarını çiğnemeye meğilli olmak" demektir.

Buda biraz kaba bir tabirle "ne yapacağı belli olmaz tipler " vardır ya öyle düşünülüyor.

Böyle bir insanda maalesef sizde takdir edersiniz ki hiç güven arz etmiyor. her türlü kötülük gelecekmiş gibi bir imaj çiziyor.

öyle olmasanda öyle ..

o yüzden birçok dindar insan, hangi din olduğu çok önemli değil sizi böyle görüyor.

*

Allah a inanamadığınız için doğal olarak peygambere ve hiçbirşeye inanmıyorsunuz.

ama hiçbirşeye inanmamakta bir inançtır. yani temelde herkes birşeye inanır.

inaçsızlık diye birşey yoktur. doğru yada yanlış şeye inanamak vardır

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı
    saqeslanger bunu yazdı
    c0nverse bunu yazdı

ben dünyalı adlı uzaylı sınıfına mensubum tarihleri boyunca birbirleyle savaşan doğanın dengesini alt üst eden götlerinden din uyduran bir ırk  görsen sende iğrenirsin.

5 yıl sonra ne olcak peki hocam engin bilgilerinle aydınlatır mısın lütfen :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı
    saqeslanger bunu yazdı
    c0nverse bunu yazdı

nea%20:P

buruksu tarafından 23/Oca/14 19:52 tarihinde düzenlenmiştir

:) mutluyum, huzurluyum
Toplam Hit: 10693 Toplam Mesaj: 109