folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

edit..

myblackworldweb tarafından 21/Oca/14 01:56 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

" Kur'an'ın tefsirini okuyup gelip saçma diyenlere ayrıca gülüyorum "

" İncil & Tevrat gibi kitaplardan halâ bahsedenlere ayrıca "

" Din uydurmadır toplum için diyenlere apayrıca "

" Dini sadece sanal ortamda analiz edenlere enikonu gülüyorum "

" Hepsinden apayrı bir şey hakkında malumatı olmadam malumat furuşçuluk yapanlara daha çok gülüyorum "

Veciz bir kaç sözle bitirmek istiyorum.

" İslâm derin bir denizdir zor diye dalmaktan vazgeçersen, mevlâ seni karada boğar "

Hiç bir zaman gerçek istemediğinizde nasip olmayacaktır doğrusu, önce içinize bakın gerçekten istiyormuyum diye, sonra dönüp sorun.

İslâma girdikten sonra doğruları öğrenmenin daha kolay olduğunu işin içindekiler bilir zaten, zikirleri, istihâre namazları hepsi apaçık delil sunuyor.

Zeytun-i tarafından 21/Oca/14 00:46 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

" Hepsinden apayrı bir şey hakkında malumatı olmadam malumat furuşçuluk yapanlara daha çok gülüyorum "

" İslâm derin bir denizdir zor diye dalmaktan vazgeçersen, mevlâ seni karada boğar "

Hiç bir zaman gerçek istemediğinizde nasip olmayacaktır doğrusu, önce içinize bakın gerçekten istiyormuyum diye, sonra dönüp sorun.

İslâma girdikten sonra doğruları öğrenmenin daha kolay olduğunu işin içindekiler bilir zaten, zikirleri, istihâre namazları hepsi apaçık delil sunuyor.

Tamam da niye gülüyorsun ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    Baracuda bunu yazdı

ateist arkadaşlara soruyorum ama sizleri deneme için değil merak ettiğimdem soruyorum . Kuranın kimden çevirisini okudunuz bende okumak istiyorum ama hangi çeviri daha dogrudur emin olamıyorum

ben elmalılı, diyanet ve yaşar nuriden okudum. diğer çevirilere de göz attım karşılaştırma maksatlı. 

peki hocam okuduklarında yazanlar birbiriyle tutarlımı 

kitaplıkta tanrı yanılgısı duruyor bi kaç ay önce okurum diye almıştım ama okumadım önce kuran okuyup sonra karşıt görüşlü kitapları okursam daha mantıklı olur diye düşnüüyorum içlerinde anlatılan redleri daha iyi anlayabilmek için dogrumu düşünüyorum acaba ?

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Zeytun-i bunu yazdı

ne süper söz öyle. benimde aklıma geldi şimdi bir tane

"Doğa bilimleri bardağından içilen ilk yudum insanı ateist yapar.ama bardağın dibinde tanrı sizi beklemektedir...!"
    -Werner Heisenberg- (Nobel Ödüllü Fizikçi)

Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
    -Necip Fazıl Kısakürek-

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

şimdi yazardım ama yazdığım cevap arada kaynayacağı için bi işe yaramıyacak o yüzden yazmıyorum lan -_-

Mevzu derin | Papikolas Planet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Baracuda bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    Baracuda bunu yazdı

ateist arkadaşlara soruyorum ama sizleri deneme için değil merak ettiğimdem soruyorum . Kuranın kimden çevirisini okudunuz bende okumak istiyorum ama hangi çeviri daha dogrudur emin olamıyorum

ben elmalılı, diyanet ve yaşar nuriden okudum. diğer çevirilere de göz attım karşılaştırma maksatlı. 

peki hocam okuduklarında yazanlar birbiriyle tutarlımı 

kitaplıkta tanrı yanılgısı duruyor bi kaç ay önce okurum diye almıştım ama okumadım önce kuran okuyup sonra karşıt görüşlü kitapları okursam daha mantıklı olur diye düşnüüyorum içlerinde anlatılan redleri daha iyi anlayabilmek için dogrumu düşünüyorum acaba ?

önce kuran okuman daha mantıklı tabi. çünkü eleştiri metinlerinde atıflar olacaktır. ben çok kişi gördüm, ayet veriyon böyle bişey olur mu diye. adam diyor ki cımbızlama. oysa kendi okumamış. sen tamamını oku sonra gel cımbızladın de.

neyse çeviriler arasında farklar var. özellikle yaşar nuri birçok konuda yumuşatmalar yapmış gözüküyor. hatta bunu bariz şekilde yanlış çevirilerle de yaptığını düşünüyorum. yine de genel konsept olarak çeviriler birbiriyle tutarlı diyebiliriz. çeşitli kelime oyunlarıyla yumuşatmak mümkün fakat anlamı tamamen değiştirmek çok mümkün değil. mesela kadınları dövün cümlesine parantez içinde "hafifçe" yazabilirsin. değişebilecek şey bu kadar. tabi sormak lazım sen allahından daha iyi mi biliyon da onun metnine ek yapıyon diye.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

edited.

exception tarafından 21/Oca/14 02:33 tarihinde düzenlenmiştir

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

1- Bir kulun okuyup yorumlayıp yazdığı şeyi, başka bir kul sanki kendi yorumlama yeteneği yokmuş gibi okuyup. Onun yorumlamasına göre inancını şekillendirmesi, hep güldürmüştür benide. Garip
    2- Dünya din nüfus sayımına göre Müslümanın iki katına yakın bir rakam, incile inanıp incilden bahsediyor. Tabi gülebilirsin mizah anlayışı meselesi bu arada müslümandan çok ateist olduğunuda not atayım şuraya. (anketlere göre).
    3- Din uydurmadır evet.
    4- Dini sadece sanal ortamda tartışmayız, düşüncelerimizi her ortamda açıkca beyan edebiliriz. Bu düşünceleri beyan ettiğimiz için kılıçtan geçirmeyeceksen bizi?
    Einstein bu konu hakkında güzel bir şey söylüyor;
    "İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır."
    5- Hepsi hakkında tartışabiliriz. Bize göre bunları didiklemek düşünmek araştırmak günah değilki. Böyle bir yasağımız olmadığı için daha fazla malumatımız olması olası.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Yanlış düşünüyorsunuz.bir kişi birşey öğrenmek isterse" git şu kişiyle bunu tartış" denmez"git öğren aklına takılan olursa gel sor" denir. özellikle dini konularda böyledir.Eğer çocukluğundan beri inandığın dinden şüphen varsa bunu birine sormak yada tartışmak demek sorduğun kişinin yolundan gideceksin demektir. çünkü seni kendi inandığına inandırmaya çalışır.şöyle düşün yolunu kaybettin 5 tane yol var önünde "neresi şehir yolu" dersen kişi yanlış gittiği yolu gösterip "burası der " gider sende peşinden...Akıllıysan her farklı yoldan gidene neden o yoldan gittiğini sorarsın her öğrendiğini çapraz sorgu gibi birbirine tekrar sorar aklının dediğine gidersin.Ateistken müslüman müslümanken ateist olabilirsinince bir çizgidir sende cambaz olmadığına göre bir zahmet bütün kitapları oku araştır kimseye sormadan önce...

Bu duruma bir örnek video:

Kardeş Allah razı olsun. bu videodaki gibi, bir insan eğer gerçekten canı yürekten  yönelirse Allah ona yardım ediyor.Hiçbirşey tesadüf değildir. insanlar doğuyor, büyüyor , bir müddet yaşayıp ölüyor. Dünyanın en zenginide olsan,dünyanın 1.bilim adamıda olsan bunun aksini yapamazsın. Bir yerden gelip bir yere doğru gidiyorsun işte, bu akımı görmüyormusun. Hiçbir beşerede ebedilik verilmedi. inanmak isteyipte kalben yönelmeyenlerin ise Allah'ta kalbindeki mührü açmıyor.(Herşeyin en doğrusunu Allah bilir)

Zira Allah onların kalblerini ve kulaklarını mühürlemiştir.Gözlerinde de perde vardır (Bakara Suesi,2/7)

ProBilisim tarafından 21/Oca/14 09:16 tarihinde düzenlenmiştir

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
Toplam Hit: 10698 Toplam Mesaj: 109