folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

Bir şey sorucam pcdoktor636;

Hiç birşey bilmediğimizi nerden biliyorsun? Sen herşeyi biliyorsun da, insanoğulunun bildikleriyle karşılatırıp çok az olduğu sonucuna mı varıyorsun? 

Örneğin kanser hücresi hakkında ne biliyoruz gibi bir şey söylemişsin. Ben de otomatik olarak düşünüyorum ki; bu başlıkla ilgili bütün literatürü okudun, hatmettin ve yetersiz olduğu kanısına vardın.

Öyle mi? Öyleyse büyük saygı duyacağım sana.

Evet hocam erdim, sonsuz bilgi kaynağına ulaştım şuan. Burdan holyone ile beraber aşağıdaki acizleri izliyoruz.

He şu tepesi kel olan sensin o halde. Kolay gelsin.

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

İnsan ömrü ortalama 60-70 yıl.

İnanan ve inanmayan için süre bu kadar.

Çok bir süre değil. Herkes dilediği gibi yaşasın ve inansın.

Bekleyelim ve görelim...

Bilgi Güçtür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

irtidadın/mürtedin cezası seni neden ilgilendiriyor hocam? sen nerede yaşıyorsun?

Şeriat ile yönetilen bir ülkede yaşayanları ilgilendiren konular bunlar. mürtedin yaptırımı devletçe uygulanır, islam ile yönetilen ve yönetim olarak şeriatı seçmiş ülkelerde.

Bu daha çok anayasa ile ilgilidir. Amerika veya herhangi bir ülke nasılki kendi şartlarına göre anayasa koyar ve uygular, islam şeriatini anayasa olarak uygulayan bir ülkede o kuralları uygular. Yani bu ülkede bu şartlarda yaşarsın, yoksa yaşamazsın (ki bu yüzden iranlılar çoğunlukla diğer ülkelerden sığınma talep edip ülke değiştirmiştir.

Kişisel değil yönetsel kavramlar bunlar.

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    nukeshore bunu yazdı

irtidadın/mürtedin cezası seni neden ilgilendiriyor hocam? sen nerede yaşıyorsun?

Şeriat ile yönetilen bir ülkede yaşayanları ilgilendiren konular bunlar. mürtedin yaptırımı devletçe uygulanır, islam ile yönetilen ve yönetim olarak şeriatı seçmiş ülkelerde.

Bu daha çok anayasa ile ilgilidir. Amerika veya herhangi bir ülke nasılki kendi şartlarına göre anayasa koyar ve uygular, islam şeriatini anayasa olarak uygulayan bir ülkede o kuralları uygular. Yani bu ülkede bu şartlarda yaşarsın, yoksa yaşamazsın (ki bu yüzden iranlılar çoğunlukla diğer ülkelerden sığınma talep edip ülke değiştirmiştir.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    nukeshore bunu yazdı

nisa süresi 89. ayeti oku bebeğim.

al burdan bak : www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/89.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

şimdi sen islamı allaktan daha mı iyi biliyon?

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    zone bunu yazdı

"din kavramını siteden öğrenmek"  kavramı hangi mantığa hangi akla hangi zihniyete hangi tarza hangi delile sığıyor ki arkadaş..

bu ateist forumlarında hangi üye din hakkında bir bilgiye sahip ki sen onlarla muhabbet edeceksin tartışacaksın..

Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali

Alimle sohbet et , alırsın mertebe; cahille sohbet etme,dönersin merkebe

etme aptalla muhabbet fıttırırsın .....

Cahille girme münakaşaya; Ya Sinirini zıplatır Havaya , Yada yazık olur Adabına - Hz Mevlana

Konuya müdahil olmaya niyetim yok, şayet bu arkadaşın mesajıyla çok farklı bir boyuta girdik.

Başkası herhangi bir dine mensup iken internetten bilgi topluyorsa senin ne gibi bir çözümün var?

Var olan bir kavramı çürütmek için oturup aksi teori mi geliştiriyorsun?. Neyse.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

hocam saygı-sevgi çerçevesinde hareket ediyorsan aklına takılan bi konuyu bana yaz. müsait olduğum her vakitte seve seve (istediğin şey bilgim dahilindeyse) cevaplarım. Değilse araştırırım.

İsim yapmış hacı-hoca-cemaat-tarikat liderlerinin satanist olduğunu düşünen, hadislere yalan gözüyle bakan biriyim. Diyanetin bile halkın alışkanlıklarına göre hareket ettiğini düşünüyorum. Baştan belirteyim.

attackatak tarafından 22/Oca/14 17:20 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

hala mantıklı yazma tuzağına düşüyoruz kendimizi alamıyoruz iki adım katedemedik kendi kişiliğimizde.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Kainatın tesadüfi bir oluşumundan bahsedip evrimi de peşine vagon edeceksin sonra biz okuduk, mantıksız bulduk diyeceksin? Gülünç olmuyor mu?

100 metre karelik bir alana 5 tane taş at, taşların boyu , sayısı ,  onların yerdeki şekli.

o şekilde durmaları olasılıkların belki milyarda biri. Ama öyle durmuş değilmi ? 

yani atıyorum insanız mükemmel yaratılmışız böyle birşey yaratılamaz deniyor fakat o kadar da mükemmel değiliz ayrıca

belki başka bir haldede olabilirdik , çok daha basit bir canlı veya çok daha güçlü bir canlı fakat bu hale gelmişiz. 

Neye kıyasla o kadar mükemmel olmadığımızı söylüyorsun ki? 

birçok şey olabilir , en basiti doğadaki her canlının kendini savunma mekanizması var ancak bizde aklımız dışında hiç bir silah yok

hocam akıl dünyada en mükemmel şey. sen hala pc başında oturuyor olabilirsin ama insan akıl sayesinde fezaya çıktı. bir çok teknolojik gelişme evrim teorisindeki gibi kendiliğinden olmuyor malesef..

HannibALgan bunu yazdı
    @zeybekustası 

Hakancim uzun lafın kısası dini konu burada konuşulmaz, tbt hariç gider forumlara bak derim. 

@teist arkadaşlar 

yaw he allak var tamam biz yanarken 72 hurinizle gangbang yapın allaku ekber diyip kafa kesin, kadın taşlayın, peygarberiniz olacak seksomanyak gibi 9 yaşında "göğüsleri tomurcuklanmamış" bakireler ile evlenin. unutmayın ki allak cece çok bağışlayandır, çok merhametlidir... 

allak değil Allah. önce bi neyi tartıştığını öğren de ondan sonra gel burda yaz çiz..

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

hannibal

birisi seni sikse sike öldürsede kurtulsak.

nedir bu forumun bu şizofrenden çektiği ya

swordfish tarafından 22/Oca/14 20:40 tarihinde düzenlenmiştir

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
Toplam Hit: 10694 Toplam Mesaj: 109