folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Kainatın tesadüfi bir oluşumundan bahsedip evrimi de peşine vagon edeceksin sonra biz okuduk, mantıksız bulduk diyeceksin? Gülünç olmuyor mu?

100 metre karelik bir alana 5 tane taş at, taşların boyu , sayısı ,  onların yerdeki şekli.

o şekilde durmaları olasılıkların belki milyarda biri. Ama öyle durmuş değilmi ? 

yani atıyorum insanız mükemmel yaratılmışız böyle birşey yaratılamaz deniyor fakat o kadar da mükemmel değiliz ayrıca

belki başka bir haldede olabilirdik , çok daha basit bir canlı veya çok daha güçlü bir canlı fakat bu hale gelmişiz. 

Neye kıyasla o kadar mükemmel olmadığımızı söylüyorsun ki? 

tek kelime : tıp =)

doktorların varlığı dahi mükemmel olmadığımızın ispatı

İnsanı doktorla kıyasladın yani. Neyse...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Kainatın tesadüfi bir oluşumundan bahsedip evrimi de peşine vagon edeceksin sonra biz okuduk, mantıksız bulduk diyeceksin? Gülünç olmuyor mu?

100 metre karelik bir alana 5 tane taş at, taşların boyu , sayısı ,  onların yerdeki şekli.

o şekilde durmaları olasılıkların belki milyarda biri. Ama öyle durmuş değilmi ? 

yani atıyorum insanız mükemmel yaratılmışız böyle birşey yaratılamaz deniyor fakat o kadar da mükemmel değiliz ayrıca

belki başka bir haldede olabilirdik , çok daha basit bir canlı veya çok daha güçlü bir canlı fakat bu hale gelmişiz. 

kendimizi iyileştiremiyoruz hasta oluyoruz yani onu kastediyor hocam ne anladın sen :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

kendimizi iyileştiremiyoruz hasta oluyoruz yani onu kastediyor hocam ne anladın sen :) 

Neye kıyasla diye bir soru sorulunca kıyas diğer canlı üstünden yapılır. Ayrıca ilaçsız geçen bir çok hastalık mevcut. Her hastalık da doktor gerektirmiyor sonuçta. Nerden nereye geldik :)

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Efendi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Neye kıyasla diye bir soru sorulunca kıyas diğer canlı üstünden yapılır. Ayrıca ilaçsız geçen bir çok hastalık mevcut. Her hastalık da doktor gerektirmiyor sonuçta. Nerden nereye geldik :)

http://www.youtube.com/watch?v=IzpxZX7rYkA 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

http://godlessmen.tumblr.com/post/64681848262/every-single-action-of-god-including-every

gcA3t7W.jpg%20%28720×404%29

krypt tarafından 22/Oca/14 12:13 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

edit

slanger tarafından 22/Oca/14 13:39 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    @zeybekustası

Hakancim uzun lafın kısası dini konu burada konuşulmaz, tbt hariç gider forumlara bak derim.

@teist arkadaşlar

yaw he allak var tamam biz yanarken 72 hurinizle gangbang yapın allaku ekber diyip kafa kesin, kadın taşlayın, peygarberiniz olacak seksomanyak gibi 9 yaşında "göğüsleri tomurcuklanmamış" bakireler ile evlenin. unutmayın ki allak cece çok bağışlayandır, çok merhametlidir...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Olaya ateist arkadaşların açısından bakınca dedikleri bir yere kadar mantıklı geliyor bana, hepsine sizin görüşünüzdür diyebiliyorum ama şu kusurlu yaratıldık lafını bi bırakın ya.

Bunun en büyük örneğini richard dawkins denen herif yaptıydı en alta videoyu eklerim.

Abi elinde ne var da senin kalkıp bu kusurludur diyebiliyorsun ya? Senin bilgin ne kadar be amk?

Ulan insanı inceleyen milyon tane bilim adamı var, 20 sene önce anne sütü zararlıdır dediler bunlar. Buna dair gazetelerde kaç kere manşet çıktı çocukluğumda çok net hatırlıyorum. Yanlış olduğu bariz olan o kadar çok şeyi bir dönem "ispatladılar". Sen kalkıp olmayan bilginle bu yanlış, kusurlu diyebiliyorsun ya.

Milyon tane bilim adamı insanı inceliyor, daha insana dair bilgimiz neredeyse 0. İnsan denen varlığın bütünüyle karşılaştırdığımızda bilgimiz 0a yakın, hele ki konu beyin olunca.

Ama adam toplasan kaç kişinin incelediği bi zürafanın boynuna bakıp diyorki bu gereksiz, kusurlu . Bi siktir git amk .

Her türlü tezinizi falan okurum, araştırırım ama şu olmayan bilgimizle kusurlu yaratılış konusunu açmayın müridler. Zira ne insana, ne hayvana, ne de evrene dair bilgimiz çok çok az. Birçoğu yeni bulunmuş şeyler.

Edit: Videoyu unuttum. Gerçekten merak ediyorum biri çıkıpta "yoo herşeyi biliyoz artık tıp ilerledi" falan diyecekmi.

http://www.youtube.com/watch?v=cO1a1Ek-HD0

pcdoktor636 tarafından 22/Oca/14 14:31 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Olaya ateist arkadaşların açısından bakınca dedikleri bir yere kadar mantıklı geliyor bana, hepsine sizin görüşünüzdür diyebiliyorum ama şu kusurlu yaratıldık lafını bi bırakın ya.

Bunun en büyük örneğini richard dawkins denen herif yaptıydı en alta videoyu eklerim.

Abi elinde ne var da senin kalkıp bu kusurludur diyebiliyorsun ya? Senin bilgin ne kadar be amk?

Ulan insanı inceleyen milyon tane bilim adamı var, 20 sene önce anne sütü zararlıdır dediler bunlar. Buna dair gazetelerde kaç kere manşet çıktı çocukluğumda çok net hatırlıyorum. Yanlış olduğu bariz olan o kadar çok şeyi bir dönem "ispatladılar". Sen kalkıp olmayan bilginle bu yanlış, kusurlu diyebiliyorsun ya.

Milyon tane bilim adamı insanı inceliyor, daha insana dair bilgimiz neredeyse 0. İnsan denen varlığın bütünüyle karşılaştırdığımızda bilgimiz 0a yakın, hele ki konu beyin olunca.

Ama adam toplasan kaç kişinin incelediği bi zürafanın boynuna bakıp diyorki bu gereksiz, kusurlu . Bi siktir git amk .

Her türlü tezinizi falan okurum, araştırırım ama şu olmayan bilgimizle kusurlu yaratılış konusunu açmayın müridler. Zira ne insana, ne hayvana, ne de evrene dair bilgimiz çok çok az. Birçoğu yeni bulunmuş şeyler.

Edit: Videoyu unuttum. Gerçekten merak ediyorum biri çıkıpta "yoo herşeyi biliyoz artık tıp ilerledi" falan diyecekmi.

bebeğim senin 20lik dişin yok mu? ya da kuyruk sokumun? kuyruğun olmadığı halde neden kuyruk sokumun var tatlım? yada bilinen 7000 civarında genetik hastalık var? insana en yakın primat olan şempanzelerde görülen 5 genetik hastalık neden insanlarda da var?

tip dünyası varsa, hastalık varsa akıllı tasarımdan bahsedilemez

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

bebeğim senin 20lik dişin yok mu? ya da kuyruk sokumun? kuyruğun olmadığı halde neden kuyruk sokumun var tatlım? yada bilinen 7000 civarında genetik hastalık var? insana en yakın primat olan şempanzelerde görülen 5 genetik hastalık neden insanlarda da var?

tip dünyası varsa, hastalık varsa akıllı tasarımdan bahsedilemez

Hastalık diye bildiğimiz şeylerin ne kadarını biliyoruz?

Sonuçta kanser hücresi denilen şey, asla ölmeyen bozuk bir hücre. Kanser hücresi üzerinde ölümsüzlük çalışmaları yapılıyor.

Daha bu hastalığı doğru düzgün bilmiyoruz, sebeplerini adam akıllı bilmiyoruz yanlış diyoruz işte.

Daha bilgisayarın açma düğmesinin nerede olduğunu, ne işe yaradığını bilmeyen bi insanın bilgisayarın karşısına oturup açıl demesi, bilgisayarın da tepki vermemesi üzerine bozuk lan bu demesi gibi bizim durumumuz. Aklıma gelen en iyi örnek bu oldu halimizi anlatan.

Bırak hayvanlar alemini, evreni falan sadece insana dair bu kadar zayıf bilgimiz varken, tutup o zürafa hatalı demek ne kadar mantıklı geliyor?

Olaya tüm bunların dışında dini açıdan bakacak olsak hastalıkların dini açıdan da sebepleri, nedenleri var. Ama şu an o konuya girmek istemiyorum, sizinle sadece sizin inandığınız şeyleri baz alarak konuşmaya çalışıyorum ve dediğim gibi diğer konulardaki bazı açıklamalarınızı yerinde görüyorum ama şu kusurlu yaratılış diye öne attığınız şey hakkında en ufak bir fikriniz yok. Bırak kusursuzunu, kusurlu halinin ufacık bir parçasını dahi üretemiyoruz, üretecek teknolojimiz, bilgimiz yok. Çünkü henüz varolanı anlayabilmiş değiliz.

Toplam Hit: 10691 Toplam Mesaj: 109