folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

ayın ikiye bölündüğüne inanan biriyle neyi tartışabilirsin ki? boşver bence.

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

konuşulacak ne kaldı =D ha aramızda para toplucaz allaha matematik dersi aldırcaz diyorsanız o ayrı ahahahaha. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector611990
    hector611990's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam tartışabileceğin site bulursunda tartışma adabı bilen insan bulamıyorsun. Tartışma diyince ztn bizim milletin aklına hemen sözlü kavga gelir. Sebebini, olabilirliğini tartışmanın günah sayıldığı dine mensup insanlarla ne tartışabilirsin ki ztn.

Onun için anca ateist sitelerinde tartışabilirsn

burda çok dini konu gördüm hocam seninde dahil olupta ti'ye aldığın onlarda bu bahsettiğin tartışma adabına dahilmi

- - -
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

Şimdi  Risale-i Nur külliyatını okumayı tavsiye edecem, laf gelecek diye çekiniyorum. Dini konularda kafanıza takılan bir çok şey mevcut ve gerek yurt içi gerek yurt dışı konferanslar, paneller düzenleniyor ilim konusunda yeterli bilgiler mevcut. Sorularlaislamiyet.com aklınızda ki soruların kolayca sorulacağı bir site.

Hayallerim ve Kendim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    öyle bi olay yok, müslümanlar ve süslümanlar hatta müslümallar ile tartışamazsın...

mesela ben bir softaya kuranda "seni alemlere rahmet olsun diye seçtik" gibilerinden bi ayet var. neden şu zamana kadar yaşamış ve insanlığa büyük değerler katmış biri değil de pedofili, cahil ve şehvet düşkünü bir araba böyle bir imtiyaz tanımış diye sordum, mevzu karakolda bitiyordu...

ben dini tartışmalara girmiyorum artık çünkü gerçekten sorgulamaya açık ve konuşabilen adam nerdeyse yok.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

ben ateistim diyen adamlar açıp bi Kur'an okumuşlar mı, en azından bi kitap gibi türkçesinden okumuşlar mı acaba merak ediyorum.. atıp tutmak kolay, önce bi oku anlamaya çalış, ondan sonra yorum yap..

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

ben ateistim diyen adamlar açıp bi Kur'an okumuşlar mı, en azından bi kitap gibi türkçesinden okumuşlar mı acaba merak ediyorum.. atıp tutmak kolay, önce bi oku anlamaya çalış, ondan sonra yorum yap..

ben ateistim, bana ateizmi anlamak için kaynak soranlara kuranı türkçesinden okuyun diyorum. zaten kendim de kuranı okuyup anladığım için ateist oldum. bu kadar iki yüzlü, tutarsız ve bilgisiz bir tanrı kavramını kanl etmeyi aklıma ve insan zekasına hakaret kabul ederim....

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

ateistim diyen insanların çoğu (ben dahil) Kur'an'ı Kerim okumuştur, ayrıca diğer dinlere de göz atmıştır. en azından ben attım.

bence müslümanım diyenlerin Kur'an'ı Kerim'i şöyle okuyup anlayıp mantık süzgecinden geçirmeleri gerekir. 

türkiyedeki müslümanların %90'ı Kur'an'ı Kerim'den bir haber yaşıyorlar. aileden gelen bir inanç sistemi var yalnızca "annem babam müslüman mı, iyi ben de olayım madem" olayı tamamen.

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

biz bütü dinsizler kuranı okuduk, hele sen söyle bakalım müslüman olarak kuranı okudun mu?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

o inanışı yok sayabilmek için herhalde okumuşlardır.

bu soruyu veya cümleyi nasıl kurdun hayret. 

ne diyon?
Toplam Hit: 10695 Toplam Mesaj: 109