folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Kainatın tesadüfi bir oluşumundan bahsedip evrimi de peşine vagon edeceksin sonra biz okuduk, mantıksız bulduk diyeceksin? Gülünç olmuyor mu?

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    iSo bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı

" Kur'an'ın tefsirini okuyup gelip saçma diyenlere ayrıca gülüyorum "

" İncil & Tevrat gibi kitaplardan halâ bahsedenlere ayrıca "

" Din uydurmadır toplum için diyenlere apayrıca "

" Dini sadece sanal ortamda analiz edenlere enikonu gülüyorum "

" Hepsinden apayrı bir şey hakkında malumatı olmadam malumat furuşçuluk yapanlara daha çok gülüyorum "

Veciz bir kaç sözle bitirmek istiyorum.

" İslâm derin bir denizdir zor diye dalmaktan vazgeçersen, mevlâ seni karada boğar "

Hiç bir zaman gerçek istemediğinizde nasip olmayacaktır doğrusu, önce içinize bakın gerçekten istiyormuyum diye, sonra dönüp sorun.

İslâma girdikten sonra doğruları öğrenmenin daha kolay olduğunu işin içindekiler bilir zaten, zikirleri, istihâre namazları hepsi apaçık delil sunuyor.

1- Bir kulun okuyup yorumlayıp yazdığı şeyi, başka bir kul sanki kendi yorumlama yeteneği yokmuş gibi okuyup. Onun yorumlamasına göre inancını şekillendirmesi, hep güldürmüştür benide. Garip
    2- Dünya din nüfus sayımına göre Müslümanın iki katına yakın bir rakam, incile inanıp incilden bahsediyor. Tabi gülebilirsin mizah anlayışı meselesi bu arada müslümandan çok ateist olduğunuda not atayım şuraya. (anketlere göre).
    3- Din uydurmadır evet.
    4- Dini sadece sanal ortamda tartışmayız, düşüncelerimizi her ortamda açıkca beyan edebiliriz. Bu düşünceleri beyan ettiğimiz için kılıçtan geçirmeyeceksen bizi?
    Einstein bu konu hakkında güzel bir şey söylüyor;
    "İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır."
    5- Hepsi hakkında tartışabiliriz. Bize göre bunları didiklemek düşünmek araştırmak günah değilki. Böyle bir yasağımız olmadığı için daha fazla malumatımız olması olası.

Zaten ateistler müslümandan fazla dediğinde farkına varmadan peygamber a.s'ın sözünü doğruluyorsun teşekkür ediyoruz tekrardan zuhur ettirdiğin için.

"“İslam, şüphesiz garip olarak başladı ve günün birinde garip hale dönecektir. Ne mutlu o garip mü'minlere!” Gariplerin kim olduğunu soran Abdullah bin Mesud'a, Peygamberimiz (asv), “Kabilelerinden dinleri için ayrılıp uzaklaşanlardır.” buyurmuştur. "

Gerçek islâmın azınlıkta olacağı zaten aşikâr ve geçmişte çok söylenmiştir, biz bunuda analiz ediyoruz hakketten baktığımızda gerçek müslüman olarak yaşamaya çaba gösteren dünya nüfusunu örnek alırsan 7 milyardan, 500 bin belki vardır, çok çaba gösteren gerisi bizim gibi tutunmaya çalışanlar işte günah sevap karıştırıp gidenler.

O 500 bin'in içinde'de 100 bin onun içinde de 50 bin, derken derken 40'lar 7'ler 3'lere kadar gidecektir ki yer yüzünden kesin olan şeydir bu yeryüzünde ibrahim a.s kalbi üzere 3-7 kişi mutlaka olur.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı

Kainatın tesadüfi bir oluşumundan bahsedip evrimi de peşine vagon edeceksin sonra biz okuduk, mantıksız bulduk diyeceksin? Gülünç olmuyor mu?

bana bi tane kainatın oluşumu veya evrime tesadüf diyen ateist göstersene birçok müslümanın diline dolanmış ama nerden geliyo bu hiç evrimle ilgili bi makale okudun mu hayatında ya da dürüst ol iki sözcük yazsam nası cevap vereceğine internetten bakacaksın ya da ateiste ayetle cevap vereceksin al önyargı öyle değil böyle olur.biz okuduk,mantıksız bulduk derken Kurandan bahsediyosan sırf bi kitaptan ateist olan biri varsa onun karşısında haklısın tek bi kitaptan tanrının reddedilmesi saçma olur çünkü ateizm bütün tanrıları ve dinleri reddeder.her şeyden geçtim evrim bu kadar mantıksız ve gülünç ama kardeş birlikteliğiyle insan neslinin oluşması,suyun şaraba çevrilmesi,ayın ikiye bölünmesi,denizin yarılması,kadının kaburgadan yaratılması ve niceleri çok mantıklı yav he he

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

"din kavramını siteden öğrenmek"  kavramı hangi mantığa hangi akla hangi zihniyete hangi tarza hangi delile sığıyor ki arkadaş..

bu ateist forumlarında hangi üye din hakkında bir bilgiye sahip ki sen onlarla muhabbet edeceksin tartışacaksın..

Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali

Alimle sohbet et , alırsın mertebe; cahille sohbet etme,dönersin merkebe

etme aptalla muhabbet fıttırırsın .....

Cahille girme münakaşaya; Ya Sinirini zıplatır Havaya , Yada yazık olur Adabına - Hz Mevlana

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

'en çok ta kuranı okuyup ateist oldum diyenlere gülüyorum' diyenlere gülüyorum 

Ey Nebî (Peygamber)! Muhakkak ki Biz, ecirlerini (mehirlerini) verdiğin zevcelerini ve elinin (altında) malik olduğun, Allah'ın ganimet olarak sana verdiği (cariyelerini) helâl kıldık. Ve seninle beraber hicret eden amcanın kızları, halanın kızları, dayının kızları, teyzenin kızları ve nefsini Nebî (Peygamber) için hibe eden ve Nebî'nin (Peygamber'in) de onu almak istediği mü'min kadınları, (diğer) mü'minler hariç, sana özel olarak (helâl kıldık). Onlara (diğer mü'minlere) zevceleri ve ellerinin (altında) malik oldukları (cariyeleri) konusunda neyi farz kıldık, Biz biliriz. (Bu), senin üzerine bir zorluk olmaması içindir. Ve Allah, Gafûr'dur (mağfiret eden), Rahîm'dir (Rahîm esmasıyla tecelli eden). 

allaha bak muhammedin arkasını temizlemek için gönderilmiş sanki

inanmayanlar için ahzab 50

c0nverse tarafından 21/Oca/14 22:42 tarihinde düzenlenmiştir

Converse giyen uzaylı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı

100 metre karelik bir alana 5 tane taş at, taşların boyu , sayısı ,  onların yerdeki şekli.

o şekilde durmaları olasılıkların belki milyarda biri. Ama öyle durmuş değilmi ? 

yani atıyorum insanız mükemmel yaratılmışız böyle birşey yaratılamaz deniyor fakat o kadar da mükemmel değiliz ayrıca

belki başka bir haldede olabilirdik , çok daha basit bir canlı veya çok daha güçlü bir canlı fakat bu hale gelmişiz. 

yada onu geçeyim 

942494_552804651483354_1091624591_n.jpg%20%28960×898%29

526866_552782018152284_1434694931_n.jpg%20%28623×322%29

1185531_552777481486071_822045477_n.jpg%20%28960×638%29

1526934_551629054934247_1337355311_n.jpg%20%28403×403%29

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek
    iSo bunu yazdı

Hasbel kader konuşurken muhammed 'in ismini söylediğin esnada başına hazreti sıfatı eklemezsen. "Hakaret ediyorsun sen" söylemlerine maruz kalacağın için. Genel de tartışması pek mümkün olmayan bişeydir bu ama bazı müslümanlar bu kadar alıngan olmayıp tartışılabilir oluyor.
    Yine de, en ılımlısı bile tartışırken verecek cevabı kalmadığında, sen hakaret ediyorsun seninle tartışmam diyor genelde.

bu arada ateistforum.org bu konuda nasıl başarabiliyorlarsa oldukça iyi bir tartışma ortamı sağlıyor.

Verdiğin örnek kadar masum değil hocam olay. Sadece bu konuda bile şeyh de dahil kışkırtma hakim tüm postlarda.

Müslümanlara tartışmayı bilmiyor diye bok atıp kendinizi sütten çıkmış ak kaşık ilan ediyosunuz hep.

@şeyh şu ve şu mesajları atan kafayla ne tartışabilirsin peki?

Ya da şu mesela taze örnek. Bi de konuşabilen adam neredeyse olmadığı için artık tartışmalara girmiyomuş haspam.

Bu tutumla nasıl bi cevap bekliyosunuz ki amk? Siz mi ılımlı ve tartışmayı bilen oluyorsunuz?

Allah, din gibi kavramlar 1. derece akrabalarınız, ırkınız, tuttuğunuz takım ayarında bişey. Örnek vermiycem bunlarla ilgili :) Empati yapmanız açısından belki faydası olur. 

He bi de yeni yetme, azimli ateistler var onlar apayrı bi dünya zaten. En son lotus mu ne vardı bilişim konusunu bile o taraflara çekmeyi başarıyodu bi şekilde.

Başka sitelere hiç bakmadım ama tbt için durum hep böyleydi.

Altan naptın oğlum :|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Peygamber efendimiz asırlar önce çıkıp Sizin dininiz size benim dinim bana demiş asırlar sonra hala insanlara dini anlatmaya çalışıyorsunuz boşverin arkadaş inanan adam inanıyor inanmayan inanmıyor burada çıkıp peygambere hakaret ederler atatürk e bi laf geldimi tanrılarını korurcasına savunmaya geçerler benim şahsi tavsiyem boşverin bunları.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi
    edit
    Nibun tarafından 22/Oca/14 00:56 tarihinde düzenlenmiştir

hadi sevişelim..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

adam site sormuş napıyonuz? uzun yoldan "burda konuşulmaz" demeye mi çalışıyonuz =P

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 10690 Toplam Mesaj: 109