folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

Dini Konuların Serbest Konuşulduğu Siteler Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kuranı bi kere okudum, dedim ki bu kadar insan yanılıyor olamaz. Bir süre sonra bir kere daha okudum bende bi puştluk var sandım.
    Sonra ikinciyide bitirince bu kadar insanın yanıldığına karar verdim. 
    Onun dışın da bir çok dinden çıkmış (sapkın, ateşlerde yanacak olan, dost edinilmemesi gereken ) arkadaşlarda kuranı incili tevratı ve bir çok pagan dinini araştırmışlardır.
    Onun bunun çevirisini bi kulun kendi kafasından yorumlarını değil de kuranın tam çevirisini okuyup ( tabi ki daha kapağını açmadan yahu içinde ne yazıyorsa doğrudur diyerek değilde)  tarafsız okuyup, karar vermesi gereken bir şey inanç. (bence tabi tüm bunlar, yoksa okumadan inanmakta bir tercih )

iso tarafından 20/Oca/14 16:36 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

Kuran türkce olmaliydi bence yillardir yok cevrilemez kesinlikle bire bir olmaz diyerekten yapmiyorlar. 

Birde insanlarin kutsal degerlerini direk asagiliyici sekilde sorular sorarark baslarsaniz muhabbete elbette normal cevap alamazsiniz. 

paduwan tarafından 20/Oca/14 16:45 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

kuranı okudum özetini çıkaryım size ;

inanmayanlar-------->cehenneme ve bu neredeyse bütün ayetlerde geçiyor.

kuranı sorgulamayın çünkü sorgulayanlar kafir kavimler diye geçiyor.

hele ki muhammede hiç bulaşmayın.

bazen de arabistan dan masallar var içinde özellikle israfil oğulları ile ilgili ktsal kitap olmasa sövecekler israfiloğullarına

Converse giyen uzaylı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

ciz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hıristiyanlık = Bizden olan kötüde olsa cennete , bizden olmayan iyi biri bile olsa cehenneme

Müslümanlık = Bizden olan kötüde olsa cennete , bizden olmayan iyi biri bile olsa cehenneme

Anlayan düşünen adam zaten mantığı çözer agalar. 

Din = Toplumu kontrol etmek için geliştirilmiş siyasi bir araçtır. 

Hac = Hacca gitmek müslümanlığın doğduğu toprakları ekonomik olarak kalkındırmak için yaratılmış , put pazarının yerine konmuş bir pazarlamadır. 

Örnek A1 

04lx.png%20%28631×393%29

Kabe , Mekke

mekke%20otel.hlarge.jpg%20%28516×259%29

Dinleri okuyup anlayana Ateist , anlamayıp körü körüne inana müslüman , hıristiyan vs. denir.

Şimdi gelde bir müslümanın bunu anlamasını bekle ? hadi anladı diyelim o artık müslüman değildir.

PanxeR tarafından 20/Oca/14 20:46 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

ben ateistim diyen adamlar açıp bi Kur'an okumuşlar mı, en azından bi kitap gibi türkçesinden okumuşlar mı acaba merak ediyorum.. atıp tutmak kolay, önce bi oku anlamaya çalış, ondan sonra yorum yap..

o inanışı yok sayabilmek için herhalde okumuşlardır.

bu soruyu veya cümleyi nasıl kurdun hayret. 

kim nedir piyasaya çıksın diye yemledim :)

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

ateist arkadaşlara soruyorum ama sizleri deneme için değil merak ettiğimdem soruyorum . Kuranın kimden çevirisini okudunuz bende okumak istiyorum ama hangi çeviri daha dogrudur emin olamıyorum

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    Baracuda bunu yazdı

ateist arkadaşlara soruyorum ama sizleri deneme için değil merak ettiğimdem soruyorum . Kuranın kimden çevirisini okudunuz bende okumak istiyorum ama hangi çeviri daha dogrudur emin olamıyorum

çevirmen farkları çok büyük boyutlara ulaşıyor mu ki? böyle bişey var mı

şu hayatta 1 siyaset 2 din konusunda konuşmam. insanlar bu konularda çok hassasdırlar kalp kırılsın istemem birde ilahi kitapların hepsini okumadım bu yüzden din hakkında bilgisizce münakaşa etmek saçma geliyo bana. Aynı şekilde karşımda ki insanında inandığı dinin kitabını dahi okumadan aile yadigarı şekilde gelip atıp tutmasıda hoş olmuyo. Birde paleontoloji dersi görmüş biri olarak evrim bana çok mantıklı akla yatkın bir olay olarak geliyo bu sebeple belki de inanamıyorum. Her neyse işte cidden bazen böyle muhabbetlerde döndürmek gerekli tek taraflı olaya bakarken karşı tarafın size başka şekillerde sorular yöneltmesi salt bilginizi sorgulamaya yöneltiyo ve ufkunuzu açıyo. Mesela geçen gün arkadaşımla evrimi konuşurken şöyle bir muhabbet geçti ; allah kainatı yaratıp dünyada ilk canlı organizmayı bıraktı ve evrilmesini izledi nasıl süreçlerden geçtiğini gözlemledi ve dinler aracılığıyla kontrol etmek istediyse diye bi şey attı teoride. şimdi bu olaya dinler açısından kitaplarda mesela (yanlış olabilir ) topraktan geldik toprağa gidicez muhabbeti var. bu sebeple evrilmesini izlemiş veya sistemi gözlemlemiş olamaz mevzusunu karşı tez olarak sunabilirdim ama dediğim gibi işte okumadığım kitap hakkında da sallamak saçma geldi bişey demek istemedim. ama sanırım en temiz din konuları yüzyüze kalp kırmadan yapılır. zaten türkiye klavye delikanlısı adamlarla dolu.

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    Baracuda bunu yazdı

kuranda zaten biz sizin için apaçık anlaşılır bir dille yazdık diyor, bir kelimeden 500 anlam çıkarıp beğendiğinizi kendinize yamayın yazmıyor =D incili eleştiriyorsunuz değişmiş diye ama kendi kitabınızdan her bir kafa ayrı anlam çıktığında sanki din değişmiyor, oruçtan namaza o kadar farklılık varki bir çok şeyde.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Baracuda bunu yazdı

ben elmalılı, diyanet ve yaşar nuriden okudum. diğer çevirilere de göz attım karşılaştırma maksatlı. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 10697 Toplam Mesaj: 109