folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

dünya düzdür, sorulariniz varsa cevap vereyim.

uzaydan cekilen o goruntulerin yuvarlak gorunmesinin sebebi uzayda hava olmadigi icin uzay basinci sebebiyle cisimler yuvarlak gorunmektedir.

dünya düz oldugu için dönmemektedir. dünya yerinde duruyor bütün evren dünyanin etrafinda dönüyor. buyrun bilimsel aciklamasi

https://www.youtube.com/watch?v=drdzXECkzmc

Dunya da yer cekimi nasil oluyor derseniz, yercekimi de yoktur gok itimi vardir. newton dan once bulunmustur fakat müslümanligin gelismesini istemeyen batililar tarafindan saklanmistir. Bilimsel  aciklama burda:

https://www.izlesene.com/video/gok-itimi-kanunu/9234331

dünya yuvarlak degil ise gece gunduz nasil oluyor derseniz bilimsel aciklamasi burda;

https://www.youtube.com/watch?v=8AcXZI5ztBI

-
    ek:günese 1cm yakin olsaydik yanardik, uzak olsaydik donardik diyorlar, everest'e cikinda g.tüm donuyor nasil olacak ? yeri kazdikca bellibir mt sonra 1derece isiniyor hani soguyacaktifatality vurus :https://www.youtube.com/watch?v=E5muylAoR7w

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

şaka filan, olm siz malmısınız ya? şaka şaka bu konu 10 sayfa tartışılıp düşünüldü mü? Vay amk... bir yorumda bende olsun madem.

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bütün mesajları okuyacağım diye beynim yandı, arada napolyondan abdulhamid handan falan bile kupleler var, cevap falan yok ne diyeceğimi diyip diyemeyeceğimi ne söylemek vallah ben bilmirem

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

konuya lütfen yazmayın aktif konulardan düşsün ve kaybolsun

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek

Teknoloji devrinde lütfen bunu yapmayın arkadaşım, nasanın canlı yayınını göndermişsin, biz zaten nasanın yalan söylediğini iddia ediyoruz.

Ataist'e Kur'an'dan ayet getirerek birşeyler isbat etmekten farksız senin yaptığın.

Günümüzde her tütlü video üzerinde her türlü oynama yapılabiliyor, bir tane küre modelleyip üzerine Düz dünyayı giydirmek çok zor olmasa gerek nasa için,

Nasa dediğimiz kurum Ay videolarını Holywood'da çekti, NASA'ya nasıl güvenebiliriz?

ciddi kanıtlar var. Hatta birçok bilim adamı dahi bu konuyla ilgili açıklamalar yapıyor. yakında bir dökümantasyon hazırlayacağım bu konuyla ilgili, oraya herşeyi madde madde yazacağım. Tüm arkadaşlar ile bu konuyu bilimsel olarak tartışmak isterim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

dünya düzdür, sorulariniz varsa cevap vereyim.

uzaydan cekilen o goruntulerin yuvarlak gorunmesinin sebebi uzayda hava olmadigi icin uzay basinci sebebiyle cisimler yuvarlak gorunmektedir.

dünya düz oldugu için dönmemektedir. dünya yerinde duruyor bütün evren dünyanin etrafinda dönüyor. buyrun bilimsel aciklamasi

https://www.youtube.com/watch?v=drdzXECkzmc

Dunya da yer cekimi nasil oluyor derseniz, yercekimi de yoktur gok itimi vardir. newton dan once bulunmustur fakat müslümanligin gelismesini istemeyen batililar tarafindan saklanmistir. Bilimsel  aciklama burda:

https://www.izlesene.com/video/gok-itimi-kanunu/9234331

dünya yuvarlak degil ise gece gunduz nasil oluyor derseniz bilimsel aciklamasi burda;

https://www.youtube.com/watch?v=8AcXZI5ztBI

-
    ek:günese 1cm yakin olsaydik yanardik, uzak olsaydik donardik diyorlar, everest'e cikinda g.tüm donuyor nasil olacak ? yeri kazdikca bellibir mt sonra 1derece isiniyor hani soguyacaktifatality vurus :https://www.youtube.com/watch?v=E5muylAoR7w

işin ilginci bu adamların inandıklarını(!) söyledikleri Kuran da da açık ve net birşekilde dünynın şekli ve hareketleriyle alakalı ayetler mevcut.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    wm-t bunu yazdı

Teknoloji devrinde lütfen bunu yapmayın arkadaşım, nasanın canlı yayınını göndermişsin, biz zaten nasanın yalan söylediğini iddia ediyoruz.

Ataist'e Kur'an'dan ayet getirerek birşeyler isbat etmekten farksız senin yaptığın.

Günümüzde her tütlü video üzerinde her türlü oynama yapılabiliyor, bir tane küre modelleyip üzerine Düz dünyayı giydirmek çok zor olmasa gerek nasa için,

Nasa dediğimiz kurum Ay videolarını Holywood'da çekti, NASA'ya nasıl güvenebiliriz?

ciddi kanıtlar var. Hatta birçok bilim adamı dahi bu konuyla ilgili açıklamalar yapıyor. yakında bir dökümantasyon hazırlayacağım bu konuyla ilgili, oraya herşeyi madde madde yazacağım. Tüm arkadaşlar ile bu konuyu bilimsel olarak tartışmak isterim.

Adam ciddi ciddi inanıyor ya la düz olduğuna

ben ironi falan yapıyor sanmıştım.

he he bilim adamları konuyla açıklama yapıyormuş. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    wm-t bunu yazdı

Adam ciddi ciddi inanıyor ya la düz olduğuna

ben ironi falan yapıyor sanmıştım.

he he bilim adamları konuyla açıklama yapıyormuş. 

dünya düz olsa düşmemiz gerekmez mi :D 

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

kabaca bakmak gerekirse inandırıcı kanıtlar ile gelinirse inanırım. sebebini ancak sorular ile açıklayabilirim;

1. neden aya gidilmedi yada gidildiyse bile yalandan bir video , ay videosu diye sunuldu?

2. aya gitmişsek neden 2. bir defa gitmiyoruz ?

3. ayın arka yüzünü göremiyoruz ki bunu araştırınca doğal olarak böyle birşey olamayacağı sadece yapay olarak mümkün olabileceği biliniyor.

4.yerin altında magma var diyorlar peki neden yerin altına girdikçe ısı artaacğına düşüyor?

5. petrol ve kömürün nasıl oluştuğuna dair tam kesin bir bilgi neden yok?

6. dinazor gibi büyük bir ırkın yok oluşu meteor çarpması gibi bir sebebe dayanırken, nasıl oldu da o meteor sadace dinazorları etkiledi ve tüm diğer günümüzde ki canlılar neslini sürdürdü?

7. neden insan ırkı, uzaylılar ile iletişime geçmeye çalışıyorda hayvanlar ile konuşmaya çalışan bir bilim dalı yok

8. 51. bölge neden gizli?

9. neden insanlar kutup noktalarına keşfe gitmiyor ve neden hep askeri güçler gidip üs kuruyor?

10. neden teleskopu olan insanlar gezegen veya uydu resimleri çekmiyor. çekiyorlarsa neden paylaşmıyorlar?

11. neden bilimsel ve dinsel verilere göre yerin altında 2 ayrı ırk var

12. neden piramitler ve peribacaları gibi dünyanın bir çok noktasında yer altına giden ve ucu nereye çıktığı bilinmeyen tüneller var.

13. milyonlarca yıldır insanlar varken neden son 4bin yıl söz konusu, bunca zaman neden insanlık yok oldu defalarca, birileri gelip bizi temizleme eğiliminde mi oldu?

inanın yazarken bile yazmayı hatırlayıp unuttuğum sorularım var.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

Mürid normalde sana cevap vermezdim. Kusura bakma ama soruların gerçekten aptalca. Aşağılamak için söylemiyorum. Sorular Zeki Müren de bizi görecek mi tarzında...

Neden cevap verdim?  Seni tanımıyorum liseye giden biri olduğunu düşündüm. Böyle saçmalıklarla beynini doldurma YouTube da orada burada izlediğin gerizekalı videolara inanma. Hepsinin kaynağı: "g.tüm"

1. Aya gidildi. Apollo programları çerçevesinde defalarca gidildi. Günümüzde gidilmesi gerekmiyor. Ayda değerli bir şey yok. Ayrıca NASA nın bütçesi yetmiyor sırf zevk için gidilmesine.

2. Aya neden gidelim ya şunu bir cevaplayın neden şu lanet olası Aya gidelim durmadan?

3. Görememe gibi bir durum yok. Hatta arka tarafın haritası bile çıkarıldı.

4-5-6 İlk senden duydum. Bilmiyorum ama bilmemem komplo teorilerine sığınacağım anlamına gelmiyor. 

7. lan asdadasdadad :)))))

8. Bir ülkenin askeri bölgesi turistik gezi bölgesi mi olsun? Sen Türkiye 'de çok çok özel askeri bölgelere gir gel ne istersen yapıcam?

9. Kutuplara giden insanlar var fakat oralar yerleşmeye müsait değil. İnsanlar gidip ne yapacak bir söyle?

10. Mağara soğuk muydu? Millet 7/24 Ay dan canlı yayın yapıyor(yani teleskopla) UFO falan yakalarız diye.  20000 liralık teleskop al istediğin gezegeni gösterelim.

11. Hangi bilimsel veriler? Versenizde baksak. Ayrıca dini bilgilerde sübjektiftir. Hİç birşeyi kanıtlamaz. Bu sebeple dini bilgiyle bilim yapılmaz.

12. Evet bu gibi yapıları halen daha anlamaya çalışıyoruz fakat tekrar söyliyim şimdilik anlamamış olmamız saçma salak teorilere inanmamızı gerektirmiyor.

13. Sorduğun sorular içinde tek anlamlı soru bu. Tarihçiler açıklasın bunu da.

SkynetX tarafından 06/Şub/17 20:31 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 49343 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık