folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    wm-t bunu yazdı

insanların ön yargısı yüzünden gerçekler gün yüzüne çıkamıyor.

Türk mucit yıllar önce dünyanın düz olduğunu anlatmaya çalışmış.

https://www.youtube.com/watch?v=k-eIItkgKOw

Tek bir sorunun cevabini ver bana sana inanayim:

Gozlerimle goruyorum Ay Gunes Jupiter Venus yuvarlakken su koydugumun dunyasi neden duz olsun?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

ciddi anlamda düz dünya kanıtları var. düzdür değildir bilemem. ama aklımı kurcalayan bir soru var. dünya güneş çevresinde dönüyorsa, neden aylık olarak gördüğümüz yıldızlar değişmiyor. 1 yıl boyunca her gün aynı yıldızları aynı açıdan görüyoruz. Dünya güneş çevresinde dönüyorsa ,yıldızların açıları da değişmeli ama hiç değişmiyor. Dünya düzdür, değildir bilemem ama bize öğretilen uzay bilgisinin %100 doğru olduğuna inanmıyorum. (ayın arka yüzünü hiç dünyada göremeyişimizi söylemiyorum bile...)

can498 tarafından 24/Eyl/17 21:50 tarihinde düzenlenmiştir

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

ciddi anlamda düz dünya kanıtları var. düzdür değildir bilemem. ama aklımı kurcalayan bir soru var. dünya güneş çevresinde dönüyorsa, neden aylık olarak gördüğümüz yıldızlar değişmiyor. 1 yıl boyunca her gün aynı yıldızları aynı açıdan görüyoruz. Dünya güneş çevresinde dönüyorsa ,yıldızların açıları da değişmeli ama hiç değişmiyor. Dünya düzdür, değildir bilemem ama bize öğretilen uzay bilgisinin %100 doğru olduğuna inanmıyorum. (ayın arka yüzünü hiç dünyada göremeyişimizi söylemiyorum bile...)

Örneğin ayın evreleri de aslınca çok ilginç. Eğer dünya küreyse ve güneşin etrafında dönüyorsa yaz ve kış aylarında ayın evreleri tam ters olmalı. örneğin Hilal kışın C şeklinde ise yazın sola bakan C şeklinde olmalı.

Video da güzel açıklanmış.

https://www.youtube.com/watch?v=fN7Ngh9RGag

wm-t tarafından 24/Eyl/17 22:03 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Bir soru yoneltilince kacmak yok. :)))

Yukardaki sorunun cevabini bekliyorum. Neden tum diger gezegenler yuvarlakta sadece dunya duz?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Su konunun tartisildigina inanamiyorum ya.. kendi gozlerimizle bile sahilde otururken denizin ufuk cizgisine bakinca dunyanin yuvarlak oldugunu goruyoruz. Ucakta giderken bile dunyanin yuvarlak oldugu camdan ufuga bakinca goruluyor. Parasutculer parasutten atlarken cektigi videolarda dunyanin yuvarlak oldugu goruluyor. Gokyuzunde ayi ve gunesk yuvarlak olarak goruyoruz. Yani su teknolojiyle su cagda gelmis bu trajikomik basliklarda tartisiyoruz ya harbiden saka gibi... 

DrKeworks tarafından 24/Eyl/17 22:23 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

yok ebesini örekesi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Bir soru yoneltilince kacmak yok. :)))

Yukardaki sorunun cevabini bekliyorum. Neden tum diger gezegenler yuvarlakta sadece dunya duz?

Aslında ilk sayfadki videoları izlesen ve başlığı ol-kursan bunu sormazdın.

Ben dünya yuvarlak değil demedim dünya küre değil dedim. dünya da yuvarlak.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

Görmüyoruz. Yeterince beklersen yıldızların kuzey yıldızı çevresinde yer değiştirdiğini görürsün. Dünya oldukça yavaş döndüğü için baya bir beklemen gerek. Ya da yıldazı long exposure tekniğiyle çekip bakabilirsin. Hatta çekilmişi var.

long-exposure-startrail-photography-lincoln-harrison-5.jpg (880×582)

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Valla hocam lafi dolandiriyorsun. Ben senden cok basit bir cevap istedim. Kendine guvenseydin soylerdin. Aptal aptal videolar izletip milletin kafasini karistiriyorsunuz. 

Saçmaliklara ayıracak zamanim yok. 1 2 cumlede su nedenden dolayi sadece Dunya duzdur diyeceksin.

Ayrica dünya kuredir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Dünya düz diyenleri de küre olduğuna inanana kadar yukarılarda uçuracak birileri lazım. Bunların hiç biri uçağa falan binmemiş belli.

Toplam Hit: 49765 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık