folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    can498 bunu yazdı

Mürid normalde sana cevap vermezdim. Kusura bakma ama soruların gerçekten aptalca. Aşağılamak için söylemiyorum. Sorular Zeki Müren de bizi görecek mi tarzında...

Neden cevap verdim?  Seni tanımıyorum liseye giden biri olduğunu düşündüm. Böyle saçmalıklarla beynini doldurma YouTube da orada burada izlediğin gerizekalı videolara inanma. Hepsinin kaynağı: "g.tüm"

1. Aya gidildi. Apollo programları çerçevesinde defalarca gidildi. Günümüzde gidilmesi gerekmiyor. Ayda değerli bir şey yok. Ayrıca NASA nın bütçesi yetmiyor sırf zevk için gidilmesine.

2. Aya neden gidelim ya şunu bir cevaplayın neden şu lanet olası Aya gidelim durmadan?

3. Görememe gibi bir durum yok. Hatta arka tarafın haritası bile çıkarıldı.

4-5-6 İlk senden duydum. Bilmiyorum ama bilmemem komplo teorilerine sığınacağım anlamına gelmiyor. 

7. lan asdadasdadad :)))))

8. Bir ülkenin askeri bölgesi turistik gezi bölgesi mi olsun? Sen Türkiye 'de çok çok özel askeri bölgelere gir gel ne istersen yapıcam?

9. Kutuplara giden insanlar var fakat oralar yerleşmeye müsait değil. İnsanlar gidip ne yapacak bir söyle?

10. Mağara soğuk muydu? Millet 7/24 Ay dan canlı yayın yapıyor(yani teleskopla) UFO falan yakalarız diye.  20000 liralık teleskop al istediğin gezegeni gösterelim.

11. Hangi bilimsel veriler? Versenizde baksak. Ayrıca dini bilgilerde sübjektiftir. Hİç birşeyi kanıtlamaz. Bu sebeple dini bilgiyle bilim yapılmaz.

12. Evet bu gibi yapıları halen daha anlamaya çalışıyoruz fakat tekrar söyliyim şimdilik anlamamış olmamız saçma salak teorilere inanmamızı gerektirmiyor.

13. Sorduğun sorular içinde tek anlamlı soru bu. Tarihçiler açıklasın bunu da.

Selam skynetx öncelikle lise çağında çömez bir birey olmadığımı ve otuz yaşıma dayandığımı ve yıllarca bu tarz konuları araştırmalarım sonunda, günümüz insanları için saçma gelen ama kendimce mantıklı gelen sorulara sahip olduğumu belirtmek istiyorum;

4 ve 5. sorularım özellikle dünya tarihi ile alakalı kesinlikle araştırman gerektiğini sanuvuyorum.

Ayın arka yüzünü resimleyen yine nasa, yeryüzünden hiçbir ikman ayın arkasını görüntüleyemez. (ay ile ilgili şüpheli durumlar var o konuyu hiç açmıyorum)

kutuplar konusunda orada tek bir ülke değil, bir çok avrupa ülkesinin hem askeri hemde bilimsel araştırma tesisleri var. yani ülke değil ülkeler var.

teleskop konusunda zaten uzun zamandır araştırıyorum henüz bütçe ayıramadım. malum ülke ekonomisi belli pek hobi amaçlı para ayıramıyoruz.

dini bilgi ile bilim yapılmaz söylemine katılıyorum. sadece bilgiler paralel gittiği için örnekledim.

ama kabul et hayvanlar ile konuşma konusu ciddi konu : ) belkide insanların geçmişini insanlardan iyi biliyorlardır. kimbilebilir ki : )

can498 tarafından 06/Şub/17 20:42 tarihinde düzenlenmiştir

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    can498 bunu yazdı 

Ayın arka yüzünü resimleyen yine nasa, yeryüzünden hiçbir ikman ayın arkasını görüntüleyemez. (ay ile ilgili şüpheli durumlar var o konuyu hiç açmıyorum)

Hacım otuzlu yaşlarda biriysen ve o söylediklerine inanıyorsan ben artık bir şey diyemem, konudan çekilirim.

Sadece yukarıdakine bir şey söyliyim; Ayın arka tarafını haritalayan NASA değil Rusya.

DÜnyadan değil zaten sonda gönderiyorlar.

SkynetX tarafından 06/Şub/17 20:46 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Bu tür şeylerden NASA'nın sorumlu tutulmasının mantıklı bir açıklaması var mı ?

Dünyanın yuvarlak olduğunu NASA dğeil Pisagor iddia etti. Eratosthenes kısmen kanıtladı. Magellanve takip eden denizciler bunu %100 kanıtladı.

NASA ne alaka ?

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    can498 bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    can498 bunu yazdı 

Hacım otuzlu yaşlarda biriysen ve o söylediklerine inanıyorsan ben artık bir şey diyemem, konudan çekilirim.

Sadece yukarıdakine bir şey söyliyim; Ayın arka tarafını haritalayan NASA değil Rusya.

DÜnyadan değil zaten sonda gönderiyorlar.

konudan çekilirim diye bir tutuma gerek yok. burada amaç beyin fırtınası yapmak. araştırdım dediğin doğru 1950lerde ilk nasa ayın arkasını görüntülemiş. senin dediğin doğru ben yanılmışım.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

1960’lara kadar, Dünya’dan göremediğimiz ve uzay aracı gönderemediğimiz için gözleme şansımız olmamıştı bu bölgeyi. 1959 yılında; üstünde sadece fotoğraf makinesi, radyo ünitesi, bataryası ve jiroskobu olan Luna 3 isimli Sovyetler Birliği uzay aracı ilk kez Ay’ın arka tarafını görüntüledi. Günümüz standartlarına göre basit olsa da iddialı bir düzeneği vardı. Fotoğraf makinesi, fotoğraf filmleriyle görüntü alıyordu ve çekilen filmler bu insansız uzay aracının içinde taranıp dijital bilgiye dönüştürülüp Dünya’ya radyo dalgalarıyla yollanıyordu.

http://www.kozmikanafor.com/ayin-karanlik-yuzu/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    can498 bunu yazdı

1960’lara kadar, Dünya’dan göremediğimiz ve uzay aracı gönderemediğimiz için gözleme şansımız olmamıştı bu bölgeyi. 1959 yılında; üstünde sadece fotoğraf makinesi, radyo ünitesi, bataryası ve jiroskobu olan Luna 3 isimli Sovyetler Birliği uzay aracı ilk kez Ay’ın arka tarafını görüntüledi. Günümüz standartlarına göre basit olsa da iddialı bir düzeneği vardı. Fotoğraf makinesi, fotoğraf filmleriyle görüntü alıyordu ve çekilen filmler bu insansız uzay aracının içinde taranıp dijital bilgiye dönüştürülüp Dünya’ya radyo dalgalarıyla yollanıyordu.

http://www.kozmikanafor.com/ayin-karanlik-yuzu/

ayın karanlık yüzü de hiç de güzel değilmiş, iyi ki hep ön yüzünü görüyüoruz :D

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

@can498, insanlar milyonlarca yildir yok, son 120.000 yildir var, 11.700 yil oncesine kadar son buz devri devam ettigi icin insanlar medeniyet kurmak, tarim yapmak gibi seylerle degil kiclarini sicak tutmakla ugrasiyorlardi. Buz caginin sona ermesi ile birlikte ilk kulturler olusmaya basladi. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Natufian_culture

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Vay amk. Bütün gezegenler, güneşler, uydular, meteorlar küre ama dünya tepsi :) 8 yaşındaki yeğenime söylesem o bile g.tüyle güler :))

Ne Mutlu Türk Doğana..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

kabaca bakmak gerekirse inandırıcı kanıtlar ile gelinirse inanırım. sebebini ancak sorular ile açıklayabilirim;

1. neden aya gidilmedi yada gidildiyse bile yalandan bir video , ay videosu diye sunuldu?

2. aya gitmişsek neden 2. bir defa gitmiyoruz ?

3. ayın arka yüzünü göremiyoruz ki bunu araştırınca doğal olarak böyle birşey olamayacağı sadece yapay olarak mümkün olabileceği biliniyor.

4.yerin altında magma var diyorlar peki neden yerin altına girdikçe ısı artaacğına düşüyor?

5. petrol ve kömürün nasıl oluştuğuna dair tam kesin bir bilgi neden yok?

6. dinazor gibi büyük bir ırkın yok oluşu meteor çarpması gibi bir sebebe dayanırken, nasıl oldu da o meteor sadace dinazorları etkiledi ve tüm diğer günümüzde ki canlılar neslini sürdürdü?

7. neden insan ırkı, uzaylılar ile iletişime geçmeye çalışıyorda hayvanlar ile konuşmaya çalışan bir bilim dalı yok

8. 51. bölge neden gizli?

9. neden insanlar kutup noktalarına keşfe gitmiyor ve neden hep askeri güçler gidip üs kuruyor?

10. neden teleskopu olan insanlar gezegen veya uydu resimleri çekmiyor. çekiyorlarsa neden paylaşmıyorlar?

11. neden bilimsel ve dinsel verilere göre yerin altında 2 ayrı ırk var

12. neden piramitler ve peribacaları gibi dünyanın bir çok noktasında yer altına giden ve ucu nereye çıktığı bilinmeyen tüneller var.

13. milyonlarca yıldır insanlar varken neden son 4bin yıl söz konusu, bunca zaman neden insanlık yok oldu defalarca, birileri gelip bizi temizleme eğiliminde mi oldu?

inanın yazarken bile yazmayı hatırlayıp unuttuğum sorularım var.

4 - 5- 6 y ıda ben açıklayayım.

4 Yer kabuğunun belli bir sıcaklığı vardır ve derine gittikçe ısı artar. Ama en üst katmanı güneşin ısıtmasından dolayı aslında en başta soğuk hissetmemiz normal. Yani derinlere indikçe ısı artar. Yanardağ patlaması sonucunda açığa çıkan mağmanın bi ispat olduğunu düşünüyorum

5. Petrol ve kömürün oluşumu genel olarak tahmin ediliyor. Fosilleşmiş maddelerin dönüştüğü maddeler olarak döüşünülüyor. Elmas vs Kömürü bütün lise döneminde defalarca kimya hocamızdan duymuştuk zaten.

6. Meteor sadece dinazorları öldürmedi. Fizyolojik olarak büyük olan bütün ırkları öldürdü. DÜnya genelinde yaşamın çok büyük bir kısmını yok etti. Solunum gazlarını elverişsiz kıldı.

http://yanduvar.blogspot.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

kabaca bakmak gerekirse inandırıcı kanıtlar ile gelinirse inanırım. sebebini ancak sorular ile açıklayabilirim;

1. neden aya gidilmedi yada gidildiyse bile yalandan bir video , ay videosu diye sunuldu?

2. aya gitmişsek neden 2. bir defa gitmiyoruz ?

3. ayın arka yüzünü göremiyoruz ki bunu araştırınca doğal olarak böyle birşey olamayacağı sadece yapay olarak mümkün olabileceği biliniyor.

4.yerin altında magma var diyorlar peki neden yerin altına girdikçe ısı artaacğına düşüyor?

5. petrol ve kömürün nasıl oluştuğuna dair tam kesin bir bilgi neden yok?

6. dinazor gibi büyük bir ırkın yok oluşu meteor çarpması gibi bir sebebe dayanırken, nasıl oldu da o meteor sadace dinazorları etkiledi ve tüm diğer günümüzde ki canlılar neslini sürdürdü?

7. neden insan ırkı, uzaylılar ile iletişime geçmeye çalışıyorda hayvanlar ile konuşmaya çalışan bir bilim dalı yok

8. 51. bölge neden gizli?

9. neden insanlar kutup noktalarına keşfe gitmiyor ve neden hep askeri güçler gidip üs kuruyor?

10. neden teleskopu olan insanlar gezegen veya uydu resimleri çekmiyor. çekiyorlarsa neden paylaşmıyorlar?

11. neden bilimsel ve dinsel verilere göre yerin altında 2 ayrı ırk var

12. neden piramitler ve peribacaları gibi dünyanın bir çok noktasında yer altına giden ve ucu nereye çıktığı bilinmeyen tüneller var.

13. milyonlarca yıldır insanlar varken neden son 4bin yıl söz konusu, bunca zaman neden insanlık yok oldu defalarca, birileri gelip bizi temizleme eğiliminde mi oldu?

inanın yazarken bile yazmayı hatırlayıp unuttuğum sorularım var.

hocam;

1-) ilk cikan video sahteydi. aya daha sonradan gidildi. sahte video cikartmalarinin sebebi halktan toplanan olagan ustu paraydi. onca para toplanmisken boyle bir program icin gidemek diyemezdiler, isyan cikardi. (Nasa: if we can not make it, we can fake it).

2-) 2. defa gitmemelerinin nedeni olarak NASA astronomik butceyi ve ayin bilmedigimiz bir tarafi kalmadi bahanesini gosteriyor. Bana gore baska haltlar donuyor. sadece NASA degil rusya da aya gitmiyor, cin de gitmiyor.

3-) Yapay olma olasiligi biraz fantastik gelse de ayin ozellikleri kadar fantastik degildir. ay dunyadan 3 milyar yil daha yaslidir. ayrica diger gezegen ve uydularina gore kusursuz yuvarlak seklindedir. Sumer tabletlerinin cevirisini yapan unlu sumerolog Zacharia Sitchin e gore ay daha onceden nibirunun uydusuymus, gecis sirasinda dunyanin cekim alanina kapilarak burada kalmis.

4-) Yerin altina incikce isi dusmuyor tam tersi isiniyor. Ruslarin baslattigi bir deneyde 11.000km de isi 80 C dereceye kadar yukseldigi icin delmeyi durdurdular ve proje iptal edildi.

5-) Bilgim yok :)

6-) Meteor teorisi en cok kabul gormus teoridir. fakat hala daha teoridir. Yok ettiyse de sadece dinozorlari degil tum yasami yoketmistir.

7-) İnsan irki hayvanlarla zaten iletisim icinde. bahettigin sey bilincli olarak konusmak ise hayvanlardaki bilinc bu duzeyde degildir. hayvanlar dusunemez demiycem, cunku aksini kaitlayan bircok hayvan var. uzaylilarla iletisime gecmeye calisiyorlar cunku onlarin da bizim gibi dusunebilen ve bilincli varliklar oldugunu varsayiyorlar.

8-) Cunku askeri bir bolge.

9-) Cunku cok buyuk butce gerektiriyor ve riskleri cok yuksek. Fakat bu bolgede bir ton animali tespit edilmistir. Almanlar 2. dunya savasi doneminde bu bolgeyle asiri derecede ilgilenmislerdi. hatta amerikalilar bilimsel kesif adi altinda bolgeye destroyer ve asker gondermislerdir. operasyonun adi "Operation HighJump". arastirmak isteyen baksin. giden filo bilinmeyen ucan nesneler tarafindan saldiriya ugramis ve destroyer batirilmistir.

10-) teleskopu olan amator ve profesyonel astronoımlar tabikide resim cekip paylasiyorlar. fakat goruntuler pek ic acici degil. bunun nedeni ise atmosferin gorus alanini ciddi sekilde kisitlamasidir. istedigin kadar guclu teleskopun olsun optik olarak 400x yakinlastirmadan fazlasini net olarak gormen mumkun degil. zaten en net goruntu araligi 200 ila 270x olarak belirlenmistir. o da acik hava sartlarinda. net gorunen resimler dunya disindan cekildigi icin atmosferin filtre engeline takilmiyorlar.

11-) bilgim yok :)

12-) Piramitlerin yapisini hala daha cozebilmis degiller. buyzuden ne soylesek yalan olur. Buyuk piramidin havalandirma saftlarinda bir kapi bulundu UATPUT projesi olarak arastirabilirsiniz. kapiyi bir robot yardimiyla deldilar ve onun ardinda da 2. bir kapi bulundu. bu kapinin da delinmesi planlandi fakat misir hukumeti projeyi durdurdu. birseyden mi tirstilar acaba. bahsettigim saftlara insanin gibmesi mumkun degil. 

13-) Bu konuda sana M.Ö 4500 yilina ait sumer tabletlerini olumani tavsiue ederim. tamamen sorunu yanitlayacaktir. Moden insanin birde ortaya cikmasini guzelce anlatiyor. 

Shaban Interactive Pro.
Toplam Hit: 49566 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık