folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

Yahu sanki uzaya tek giden Nasa! Bunun Çinlisi var, Rusu var, Hintlisi var, Japonu var. Ne yani hepsi bir olmuş hadi insan ırkını dünya yuvarlak diye kandırıp taşak geçelim mi demiş. Ki tartışmanın saçmalığına girmiyorum bile. Bu arada başlık tam da bilimde, sanatta üretmeyen, hep kötüleyen, lanetleyen, ysaklayan, ölümle, cehennemle tehdit eden, din bezirganı, yobazlıkta ve cahillikte çığır atmış büyük bir kısım müslümanların kafası ürünü olmuş. Türkiye’de bu yönde ilerlediği için şaşırtıcı değil popülerliği. Açan arkadaş alınmasın bu arada, saf bir şekilde bu konuyu merak etmiş olabilir. Ayrıca bu kafaya sahip diğer dinlere mensup insanlarda var lakin müslümanların eline su dökemezler.

Arkadaşım paylaşımlarımın hiç bir tanesinin dini arguman içermemesine rağmen niye sürekli dini konular üzerinden tartışmayı sürdüyorsunuz?

@turania'nın sorularına bilimsel cevaplar verin, tamam dünya küredir inanacağım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek
    SpoofU bunu yazdı

Dunyanin yuvarlak mi duz mu oldugunu cok basit bir deneyle kendimiz dogrulayabiliriz.

Öncelikle yerden yuksekligi 1m ve yere tam dik olacak bir cubuk sapliyoruz, bu cubugun golgesinin boyunu (cubuk dibinden başlayarak olcecegiz) saat tam 12:00 de olcuyoruz, bunu dogu-bati yonunde arasinda min. 700km olan iki sehirdeki iki kisiyle yapiyor ve golge boyu sonuclarini paylasiyoruz. Gönüllüleri görelim?!

bi şu videoları izle. tabi ki gölgeler farklı çıkacak. gölgelerin farklı çıkmasının flat earth teorisiyle alakası yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    Turania bunu yazdı

ha bir de şu var biliyorsunuz Uzun pozlama ile yıldızlar çekiliyor ve kusursuz daireler ortaya çıkıyor. Dünyanın kendi etrafında dönüşünden kaynaklı bu görüntünün olması çok doğal ancak güneş etrafındaki hareketinden kaynaklı da bu dairelerin kusurlu olması gerekmiyor mu ya da o Yıldız dediğimiz Gezegenlerin hareketlerinden kaynaklı? 

Uzun pozlama maks 24 saat yapılıyor mesela değil mi ? Peki ya o yıldızların buraya ışıklarının gelmesi ? Güneşin bile 8 saniye sürüyor. Bunu hesaba katıyor musun ? 

https://spotthestation.nasa.gov/ buyur hocam buradan bakabilirsin. Hatta 2 gün önce istanbul üzerinden geçti bildiğimiz ışık gibi çıplak gözle görebiliyordun.

Hocam ışık 8 saniye geç gelse bile sonuçta uzun pozlama boyunca geç geliyor bu ışık artık kaç saatse 24 saat falan yani nasıl böyle daire  biçimini alabilir? dünya kendi ekseni etrafında dönüyor aynı zamanda güneş etrafında hareketi var keza bu yıldız dediğimiz Gezegenlerin de mutlaka ki bir ekseni ve hareketi var bu 3 hareketten kusursuz daireler çıkması imkansız.

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Var mi bir gelisme, kimse kimsenin fikrini degistirebildi mi 32 sayfa sonunda?

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kurtismail
    Kurtismail's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

Var mi bir gelisme, kimse kimsenin fikrini degistirebildi mi 32 sayfa sonunda?

He he he tespit diye buna derim. :)

Işık Savaşçısı...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    wm-t bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Yahu sanki uzaya tek giden Nasa! Bunun Çinlisi var, Rusu var, Hintlisi var, Japonu var. Ne yani hepsi bir olmuş hadi insan ırkını dünya yuvarlak diye kandırıp taşak geçelim mi demiş. Ki tartışmanın saçmalığına girmiyorum bile. Bu arada başlık tam da bilimde, sanatta üretmeyen, hep kötüleyen, lanetleyen, ysaklayan, ölümle, cehennemle tehdit eden, din bezirganı, yobazlıkta ve cahillikte çığır atmış büyük bir kısım müslümanların kafası ürünü olmuş. Türkiye’de bu yönde ilerlediği için şaşırtıcı değil popülerliği. Açan arkadaş alınmasın bu arada, saf bir şekilde bu konuyu merak etmiş olabilir. Ayrıca bu kafaya sahip diğer dinlere mensup insanlarda var lakin müslümanların eline su dökemezler.

Arkadaşım paylaşımlarımın hiç bir tanesinin dini arguman içermemesine rağmen niye sürekli dini konular üzerinden tartışmayı sürdüyorsunuz?

@turania'nın sorularına bilimsel cevaplar verin, tamam dünya küredir inanacağım.

Ben sana konun dini argüman iceriyor diye mi yazdim?(ki bir altta not düstüm icerdigini de ya :)) Bu dandik teoriye benzerlerinin belirttigim güruh tarafindan hep dillendirildigini soyledim.

Ki bir zahmet cogulda kullanma, baslik disinda icerik hakkinda tek satir okumadim, digerleri ne düsünüyor merakta etmiyorum.

Birde baslik boyle popüler oldu diye de biri beni lütfen inandirsin taklidi yapma, sevimsiz duruyo.

Florenzi tarafından 29/Eyl/17 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    wm-t bunu yazdı

Bir de ben dini argüman kullanmiyorum diyosun da bak sag altta ne yaziyor: „ the Bible“

:)

Cahilligin, din bezirganliginin dini, dili, irki yok. Hepsi her yerde ayni bokun laciverti.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    wm-t bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Sen benim sorularıma yanıt ver ben inanayım düz olduğuna... Söylediklerinin hepsi saçmalık. Sadece ilkokul terkleri kandırabilirsiniz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek
    wm-t bunu yazdı

yobaz her yerde yobaz. Aklı sıra kanıt buluyor. 2 resimde amerikanın yüz ölçümü neden farklı gözüküyor diyor. Be gebeş ilk resimde direkt amerika kıtasının üzerinden çekim yapılmış, 2.resimde afrikaya inilmiş öyle bir çekim var. Sonuçta bir cisimden uzaklaşırsan alanı küçülecek. Amerika kıtası ikinci resimde daha uzakta ve doğal olarak tabiki alanı birinci resme göre daha küçük gözükecek. Amerikada da yok mu sanıyorsunuz garip garip tarikatlar. Yarım akıllıları tepelemek için dünyanın her yerinde sömürücüler mevcut, bu çalışmalarda onlardan biri işte.

Ruslar, nasa, avrupa, japonya hepsi insanoğlunu kandırma derdine düşmüş ha? Yav arkadaşlar bu saçma sapan konuya 32 sayfalık yorum yaptığınaza inanamıyorum.

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
Toplam Hit: 49666 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık