folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dunya duz ise kitalarda gece-gunduz nasil olusuyor ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı

Hocam IŞID radikal Islam, sen ılımlı Islamsın

Hani bana meydan okumuşsun "Göster bi ayet" şeklinde, ben de sana meydan okuyorum "Bu gonderdiğin mesajı Iraqta IŞIDLIYE gonder" ve tartışın, bakalım kim gerçek müslümanmış :)

Hani demişsin ya kitap değişmedi dıe, kitap değişmedi ama din değişti. Bugun birçok farklı Islam adı altında inanış var
    Sunni, Şii, Alevi, Hanbeli, Hanefi, Şafi . . . . . . . . .
    İnanışları, ibadetleri farklı. Hatta birbirlerine kız vermiolar
    Hatta Irak'ta birbirlerini kesiolar Sunni-Şii kavgası
    Taraflar birbirini müslüman olmamakla itham edio, senin yaptığın gibi

Ilımlı Islam'da cihat, barbarlık, adam kesme olmadığına katılıorum ancak radikal Islam dıe de bir şey var

T

Hah ağzınla bin yaşa hocam..! İşte İslam dediğim o islam, onlardan nefret ediyorum, yoksa adam bokada tapsa bana ne..! Kimsenin inanışıyla işim olmaz benim.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Hocam dünya düz ise (planar) ve kendi etrafında donüor ise gece-gunduz olur ancak çok keskin olur. Birden hava kararır birden hava aydınlanır. gece-gunduz zamanları farklı olur, sıcaklıklar farklı olur, güneşin vuruş açısı farklı olur.

Tabi modelleip görmek lazım

Ancak gece gündüz olayı dünyanın kendi etrafındaki döünüşünden kaynaklanır, şeklinden değil

T

Cevdet tarafından 25/Eyl/17 13:10 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

hocam düz dünya teorisin birleşmiş milletler haritası üzerinden açıklayayım; Dünyanın düz bir şekilde tepsi üstünde gözünde canlandır. Bu bağlamda aşağıdaki resimlerde en göbekteki dairenin etrafından başlayarak Güneş'in dünya üzerinde döndüğünü zaman içinde en dış çembere gidip geri geldiğini kabul ediyorlar. Mevsimleri ve gece gündüzü vs. bu şekilde açıklıyorlar. Özetle Dünya dönmüyor sabit güneş dünya üzerinde belli bir eksen ile dönerek gidip geliyor..

http://testingtheglobe.com/images/EarthSunMoon.gif

Turania tarafından 25/Eyl/17 13:11 tarihinde düzenlenmiştir

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı

Hani bana meydan okumuşsun "Göster bi ayet" şeklinde, ben de sana meydan okuyorum "Bu gonderdiğin mesajı Iraqta IŞIDLIYE gonder" ve tartışın, bakalım kim gerçek müslümanmış :)

Hani demişsin ya kitap değişmedi dıe, kitap değişmedi ama din değişti. Bugun birçok farklı Islam adı altında inanış var

Ilımlı Islam'da cihat, barbarlık, adam kesme olmadığına katılıorum ancak radikal Islam dıe de bir şey var

T

Rum 32,Enam 159,Muminun 53 Ayetlerine bir bak hele? 

Bak şöyle bir ayet de var :) Ali imran 103 

Allah kesinlikle emretmiştir Ayrılığa düşmememeyi. Dikkatli bak. :) Müslümansan bunu yapmaman gerekir.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata33333333
    patata33333333's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Allah kesinlikle emretmiştir Ayrılığa düşmememeyi. Dikkatli bak. :) Müslümansan bunu yapmaman gerekir

3 savaş yapılan din bu değil miydi yav, savaşı mı desteklemiyormuş anlamadım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    patata33333333 bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Allah kesinlikle emretmiştir Ayrılığa düşmememeyi. Dikkatli bak. :) Müslümansan bunu yapmaman gerekir

3 savaş yapılan din bu değil miydi yav, savaşı mı desteklemiyormuş anlamadım

Bu konu ap ayrı yerlere gidiyor. Burdan sonrası mezheplere Hadislere zayıf hadis bilmem ne hadis e. Namazı neye göre kılıyorsun a falan gidecek. Tartışmaya gerek varsa tartışalım şayet bir sonuca varacağımızı düşünmüyorum 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    Cevdet bunu yazdı

T

Allah kesinlikle emretmiştir Ayrılığa düşmememeyi. Dikkatli bak. :) Müslümansan bunu yapmaman gerekir.

Hocam şimdi Kitap tartışmıoruz ki, okumadığım Kitap hakkında ne diyebilirim?

Zaten konumuz din değil dinin uygulanması 

Haşa şu soruyu sorayım: "Allah bir melek görevlendirse, meleğin görevi de 'Allah'ın gönderdiği din gerçekten olduğu gibi mi uygulanıyor'u kontrol edip rapor etmek olsa"
    Sence insanoğlu İslam konusunda 10 üzerinden kaç alırdı? Bence 0

Allah'ın emri demişsin, insanoğlu kim ki Allah'ın emrettiğini anlayabilsin? İnsan en çok yorumlar, onu da muhtemelen yanlış yorumlar

T

Cevdet tarafından 25/Eyl/17 13:26 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

EK OLARAK;

istediğin şey Allah'ın emrini öğrenmek ıse, musluman ısen, Kur'an orada. Okursun yorumlarsın, muhtemelen yanlış yorumlayıp IŞID'çı olursun

İstediğin şey İslam kültürünü öğrenmek ise, Kitabı okumana bile gerek yok; din hocaları yorumlamış zaten bir cemaat seçeersin kendine İslam kültürünü öğrenirsin onlardan, hadisler, menkıbeler ve benzeri

O zaman da TÜrkiye'de yaşıyorsan ılımlı Islam olursun, Irakta yaşıyorsan radikal Islam olursun

T

Cevdet tarafından 25/Eyl/17 13:44 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dünya yuvarlak fotografı bile var koskoca nasa çekmiş nasa haşa yalan söylicek değil ya

dünya jpg ile ilgili görsel sonucu

havada durdum,şahitlerim var
Toplam Hit: 49557 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık