folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

tbt'deki en sığ tartışma. şimdi şöyle bişi var herkes dünya düz derken 1 kişi çıktı ve yuvarlak dedi. kimse inanmadı salak fln dediler ama sonuç belli oldu ki dünya yuvarlakmış. aynı mantığı burda da uygularsak hemen küçük bir araştırma yapılır. dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlamak şu teknoloji ile çok kolay. bi sürü uydunun 7-24 canlı yayını var. açarsın izlersin orda da belli olur zaten. bunu akıl edemeyecek kadar mal adamların zaten dünya yuvarlak değildir demesi normaldir. onu bırak uçaklada mı uçmadınız amk. güneş batarken ufuk çizgisinin bitimide yuvarlaktır.

boş beleş adamların ünlü olmak için ortaya attıkları teoriler.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

üçgen aq 

Yıllardır uzaydan resimler geliyor yetmedi adamlar canlı yayın yapsın diye TV kanalı ve youtube kanalı yaptılar.

Sen gel burda dünya küre mi diye sor.

Üçgen hocam aslında yalan atmışlar. Hemde dik üçgenmiş. Sen bilime ilime inan ma bana inan üçgen üçgen...

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

7 sayfa post var. Vahabilerden/selefilerden bahseden kimseler olur diye düşündüm olmamış. Ben bahsedeyim. Vahabilerde/selefilerde dünyanın düz olduğunu sözde kanıtlarlar. Hatta Türkiyeden bir tanesi kitap yazmıştır. Kendisiyle çok az olmak üzere, öğrencileriyle ise saatlerce tartıştım bu durumu. Şimdi mobilim belki daha sonra detaylı şeyler yazarım.

Benim onlara sorduğum sorulardan birisi:

Amerika'dan ve Çin'den (ya da dünya yuvarlak mantığı ile birbirine iki uzak noktadan olmak üzere) birer tane uzaya doğru füze kaldıralım. Birisi çok özel teleskoplar ile 360 görüş açısına sahip olsun, diğeri oldukça iyi miktarda patlayıcı içeriyor olsun. Bu iki füzeyi kaldırıp patlayıcılı olanı patlattığımızda teleskoplu füze patlamayı görür mü? Ve bu sizin için kanıt olarak değer görür mü?

diye sormuştum. Evet görür ve bununla doğruluğunu yanlışlığını kabul ederiz demişlerdi.

Sadece bi imza..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    balbazar bunu yazdı

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/yilmaz-ozdil/napolyon-evet-diyor-sezar-sen-de-var-misin-kardesim-1659592/

Yilmaz ozdil yine dokturmus cevaben.

En cok su kismina guldum

Abdülhamid için pekçok olumsuz şey söylenebilir ama, asla cahil denemez… Fransızca, İtalyanca bilirdi. Kitap kurduydu, Yıldız Sarayı'nda özel kütüphanesi vardı, 18 binden fazla el yazması, 30 bine yakın kitabı vardı. İki bin kitaptan oluşan polisiye roman koleksiyonu vardı, çoğunu Osmanlıcaya tercüme ettirmişti. Matbaaya pek meraklıydı, makineler getirtti, kaliteli divan eserleri bastırdı. Avrupa'da yayınlanan önemli tüm gazetelere aboneydi, ciltletir, kütüphanesinde biriktirirdi. Sporcuydu, çok iyi biniciydi, yüzerdi, güreşi sadece desteklemekle kalmaz, bizzat güreşirdi. Hobileri vardı, marangozluk yapardı, usta işi mobilyalar üretirdi. Tiyatro ve operayı çok severdi, Yıldız Sarayı'na özel tiyatro salonu yaptırdı, yabancı kumpanyalar getirtir, ailesiyle birlikte seyrederdi. Nota bilirdi, piyano ve keman çalardı, viyolonsel dinlemeye bayılırdı. Dedim ya, olumsuz pekçok şey söylenebilir ama, asla bilgisiz denemez, özellikle tarih konusunda yüksek eğitimli, kültürlü bir aristokrattı.

*

Bu Abdülhamid'in “torunuyum” diye ortaya çıkan bi arkadaş var, kendisine “sultan” diye hitap edilmesini istiyor. Saltanat esnafı bi arkadaş… İnternette dükkanı var, tuğralı yüzük, padişah parfümü, püsküllü hanedan fesi, Osmanlı armalı çay bardağı filan satarak, üç beş yolunu buluyor. Referandum vesilesiyle -fırsat bu fırsat- dükkanı büyütmeye niyet etti, “parlamenter sistem canımıza yetti” falan diyerek “evet” kampanyası yürütüyor. Bir yandan Akp'yi şakşaklıyor, beri yandan “padişah dedemin tapulu mallarını geri istiyorum, mesela Boğaz'daki Suada'yı istiyorum, vermezlerse Avrupa insan hakları mahkemesine başvuracağım” diyor. Veraset davası için Napolyon'u şahit gösteriyor, “Napolyon'un Abdülhamid han hakkında meşhur sözü vardır” diyor, Napolyon'un “Abdülhamid han benden sonra ikinci zengindir” dediğini söylüyor.

*

Napolyon paradan iyi anlar.

*

Ama küçük bi pürüz var…

*

Napolyon öldüğünde, Abdülhamid henüz dünyaya gelmemişti.
    İkinci Napolyon öldüğünde, Abdülhamid hâlâ dünyaya gelmemişti.
    Üçüncü Napolyon öldüğünde, Abdülhamid henüz tahta çıkmamıştı.
    Dördüncü Napolyon zaten yok.

hocam çok yanlış gelmişsin 

http://www.tahribat.com/forum/cilgin-padisah-torunu-su-adayi-istiyor-226836

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

ya 5 sayfa bu saçmalıkları okuyamadım kusura bakmayın. neymiş dünya yuvarlakmış, hadi oradan ! madem öyle karadeniz niye üzerimize dökülmüyor?

çünkü karadenizde dağlar denize paralel, bu kadarını düşünün bari...

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Arkadaslar bu is cok kolay cozulur. Oturun arastirma yapin. Google scholar da peer reviewed cok guzel kaynaklar var. Okuyun, arastirin. Bir arkadas ucak demis. Mesela seattle dubai ucaklari kuzey kutbu uzerinden gecer. 

Birbirinden en uzak hemisfer uzerinden iki hava alani sec ucagin rotasi dunya yuvarlakmi duzmu kanitlar sana. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

La gardaş o kadarına bile gerek yok. Artık millet hobi olarak balon atıyor la uzaya.

Millet iPhone un video kaydını açıp balona koyup gönderiyor amk. NASA ya güvenmeyenler ultra süper zeki arkadaşlar kendileri göndersinler balonu baksınlar amk.

Gönderemezler amk onlar da biliyor dünya  yuvarlak. İşte laf olsun dikkat çekelim derdindeler.

Flat Earth Society para toplasın destekçilerinden yapsın bir balon.

------

Sanki NASA 1000000 yıldır var. Yüzyıllar öncesinden kaç tane insan dünya yuvarlak demiş.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

ilkokulda serviste oç un biri haftasonu babamla dünyanın sonuna gittik demişti arabayla, ne var demiştim orda , uçurum var dediydi. inandım ben de :/

Toplam Hit: 49714 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık