folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Turania bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı

Dünya yuvarlak değil diğene şı video yu gösterin

https://www.facebook.com/dusunenanimal/videos/1069542476470800/

çok net balıkgözü kamera asla o kadar yuvarlak olamaz buna dair ispatlar yine internet ortamında mevcut. 

ha bu arada birileri de kalkıp benim yazdıklarıma cevap verememiş veya vermemiş..

Hacım önce siz bizim sorulara cevap verseniz. Hani olağanüstü iddialar olağanüstü kanıtlar gerektirir ya?

1-2 sayfa önce sorduğum bir soru var. Cevaplarsan memnum olurum. :))))

wm-t yi köşeye sıkıştırdım soruma cevap veremedi kaç sayfadır. kaçtıkça kaçıyor. :))))

soru sormak kolay da cevap vermek kolay değil işte o yüzden hep siz sordunuz biraz da biz soralım :)

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    Turania bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı

Dünya yuvarlak değil diğene şı video yu gösterin

https://www.facebook.com/dusunenanimal/videos/1069542476470800/

çok net balıkgözü kamera asla o kadar yuvarlak olamaz buna dair ispatlar yine internet ortamında mevcut. 

ha bu arada birileri de kalkıp benim yazdıklarıma cevap verememiş veya vermemiş..

Hacım önce siz bizim sorulara cevap verseniz. Hani olağanüstü iddialar olağanüstü kanıtlar gerektirir ya?

1-2 sayfa önce sorduğum bir soru var. Cevaplarsan memnum olurum. :))))

wm-t yi köşeye sıkıştırdım soruma cevap veremedi kaç sayfadır. kaçtıkça kaçıyor. :))))

soru sormak kolay da cevap vermek kolay değil işte o yüzden hep siz sordunuz biraz da biz soralım :)

İddia sahibi siz olduğunuzdan öncelikle sizin cevap vermeniz gerekiyor. Ki hocam sende soruma cevap veremedin kaçtın. :))))))

Dünya düz değildir. Konu kilit !

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

birçok video izledim tamam dünya yuvarlakta bazı şeylerde sormuyor değilim
    aşagıdaki astronot resimlerinde neden yıldızlar yok? bir sahtelik var ama çözemedim

astronot ile ilgili görsel sonucuastronot ile ilgili görsel sonucu

astronot ile ilgili görsel sonucuastronot ile ilgili görsel sonucuastronot nasa ile ilgili görsel sonucu

İlgili resimastronot nasa ile ilgili görsel sonucu

havada durdum,şahitlerim var
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Acaba yıldızların olduğu/olmadığı resimlerin hangi makinelerle hangi ayarlarla çekildiğini hiç düşündünüz mü?

Google resimlerden rastgele bir resim alarak olmaz bu iş?

Ayrıca resimleri gitmiş Sabah gazatesinin boktan bir haberinden almışsınız güya aklınızca 'sorguladığınızı' düşünüyorsunuz. 

Komedi lan ben de doğru yolu göstermeye çalışıyorum burada. asdadadadasf :))))))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

@SkynetX, hocam senin sordugun soruyu 6. sayfa da ben de sordum, ancak anladigim kadariyla bu flat earth society dini tarafi da olan bir grup.

Yani bu insanlar dunya evrenin merkezidir ve ozeldir diye inaniyor olabilir. Dunya disinda yasam henuz bulamadigimiz icin bu iddia yi da curutemeyiz, ki dinlere inanan insanlarin tamami evrenin insanlar icin yaratildigina inaniyor zaten.

Bu durumda diger gezegenlerin ve yildizlarin yuvarlak olmasi, dunyanin ozel ve duz olmasina karsi bir sav olarak kullanilamaz.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

@Turania

1) NASA'nin koydugu fotografin editlenmeden koyulmus olmasina pek ihtimal vermiyorum zaten ancak o resimde gosterilen editler neden yapilmis bir sey soyleyemeyiz, spekulasyon olur, belki adam resim daha guzel olsun diye PS de saga sola bulut saciyordu, belki bir seyler sakliyorlar vs.

2) Portakalin icinde filan SEX kelimesi bulup gosteren bir grup vardi, nerdeyse tum TV dizilerinde ve filmlerde buluyorlardi, insan beyni pattern recognition konusunda cok basarili oldugu icin heryerde herseyi gorebiliyoruz, ozellikle de yuz tanima kismi cok gelismis oldugu icin sagda solda yuz gorme basarimiz cok yuksek. Yine de bilincli olabilir ama cok konu disi bir soru bence.

3) Uzun pozlama olayinda 1/365 oraninda bir kayma olmasi gerekir ancak muhtemelen vardir da, gozun ayirt edebilecegi bir sey oldugunu sanmiyorum.

4) Uydular cok kucuk ve cok yuksekte, ornegin gokturk 2 uydusu 700 km yuksekte, yani ciplak gozle o uyduyu gormeye calismak istanbuldan bakip kayserideki bir yemek masasini gormeye benziyor. Buna ragmen ilk yapay uydu olan sputnik sanirim cok isik yansittigi icin olsa gerek geceleri ciplak gozle gorulebiliyordu amerikadan filan, bununla ilgili guzel bir film izlemistim, october sky.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

@SkynetX, hocam senin sordugun soruyu 6. sayfa da ben de sordum, ancak anladigim kadariyla bu flat earth society dini tarafi da olan bir grup.

Yani bu insanlar dunya evrenin merkezidir ve ozeldir diye inaniyor olabilir. Dunya disinda yasam henuz bulamadigimiz icin bu iddia yi da curutemeyiz, ki dinlere inanan insanlarin tamami evrenin insanlar icin yaratildigina inaniyor zaten.

Bu durumda diger gezegenlerin ve yildizlarin yuvarlak olmasi, dunyanin ozel ve duz olmasina karsi bir sav olarak kullanilamaz.

Ya zaten durum bundan ibaret. İncilde falan da düz olarak geçiyor herhalde dünya tam bilmiyorum ama. Tek dertleri bu. 

Matematiksel kanıtları zaten yok da.... Benim derdim troll olanlar değil de gerçekten inananlar varsa az da olsa doğru yolu göstermek.

Ülkeyi b*k götürüyor zaten..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Ya zaten durum bundan ibaret. İncilde falan da düz olarak geçiyor herhalde dünya tam bilmiyorum ama. Tek dertleri bu. 

Matematiksel kanıtları zaten yok da.... Benim derdim troll olanlar değil de gerçekten inananlar varsa az da olsa doğru yolu göstermek.

Hocam neden ugrasiyorsun ki? Zaten NASA'nin ESA'nin rus japon cinli uzay ajanslarinin ve ozel kuruluslarin bu bir avuc insani ikna etmek istese gayet kolayca edebileceklerini biliyorsun ama ugrasmiyorlar cunku gerek yok. Ellerine bir sey gecmeyecek ve zaten cok az sayida insan bunlar.

Ayrica bu adamlar sadece sayduyuyu baz aliyorlar. Evrende bir cok sey sagduyuya aykiri, isik hizina yaklastikca zamanin yavaslamasi gibi. Hatta vakumlu ortamda kus tuyu ve cekicin yere ayni anda dusmesi bile bunun ornegi. 

Insan buyurken cevresini izleyerek dunya ile ilgili tutarli bir resim olusturuyor beyninde ve buna aykiri bir sey gordugunde karsi cikiyor. 3 yasinda cocugun koca kayayi kaldirmasi gibi. Simdi bunu neden soyluyorum, sagduyumuz dunyanin kure degil duz oldugunu soyluyor, ancak bilim yapiyorsan sagduyunu bir kenara birakmak zorundasin. Aksi halde okuyunca aslinda mantikli gelen ama arkasinda hic bir bilimsel kanit olmayan bir suru teori ile gelebilirsin.

Mesela dunya donuyorsa neden zipladigimda daha uzaga dusmuyorum. Dunya yuvarlaksa avustralyadakiler tepe taklak mi duruyor. Ornekler cogaltilabilir.

Bu zevat istese ornegin ekvatorun cevresini olcup bir de antartikanin cevresini olcup ekvatorun daha genis oldugunu gorup dunyanin duz olmadigini ispatlayabilir, ancak amaclari gercekleri ogrenmek degil, motivasyonlari da merak degil. Bir kac tane sagduyuya uygun sey sallayip kac yuz yillik bilim ve teknolojiyi yok sayiyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Hocam neden ugrasiyorsun ki? Zaten NASA'nin ESA'nin rus japon cinli uzay ajanslarinin ve ozel kuruluslarin bu bir avuc insani ikna etmek istese gayet kolayca edebileceklerini biliyorsun ama ugrasmiyorlar cunku gerek yok. Ellerine bir sey gecmeyecek ve zaten cok az sayida insan bunlar.

Ayrica bu adamlar sadece sayduyuyu baz aliyorlar. Evrende bir cok sey sagduyuya aykiri, isik hizina yaklastikca zamanin yavaslamasi gibi. Hatta vakumlu ortamda kus tuyu ve cekicin yere ayni anda dusmesi bile bunun ornegi. 

Insan buyurken cevresini izleyerek dunya ile ilgili tutarli bir resim olusturuyor beyninde ve buna aykiri bir sey gordugunde karsi cikiyor. 3 yasinda cocugun koca kayayi kaldirmasi gibi. Simdi bunu neden soyluyorum, sagduyumuz dunyanin kure degil duz oldugunu soyluyor, ancak bilim yapiyorsan sagduyunu bir kenara birakmak zorundasin. Aksi halde okuyunca aslinda mantikli gelen ama arkasinda hic bir bilimsel kanit olmayan bir suru teori ile gelebilirsin.

Mesela dunya donuyorsa neden zipladigimda daha uzaga dusmuyorum. Dunya yuvarlaksa avustralyadakiler tepe taklak mi duruyor. Ornekler cogaltilabilir.

Bu zevat istese ornegin ekvatorun cevresini olcup bir de antartikanin cevresini olcup ekvatorun daha genis oldugunu gorup dunyanin duz olmadigini ispatlayabilir, ancak amaclari gercekleri ogrenmek degil, motivasyonlari da merak degil. Bir kac tane sagduyuya uygun sey sallayip kac yuz yillik bilim ve teknolojiyi yok sayiyorlar.

Kesinlikle haklısın.Yazmayacam daha. Eğlendirsinler kendilerini. Kimse bilimle giriştiği savaşı kazanamadı.

Yapacakları şey çok basit: Toplansınlar kendi aralarında bir tane uydu fırlatsınlar. Hatta atmosferi çıkmasına bile gerek yok. Her şey ortaya çıkacak ama hiç bir zaman yapmayacaklar bunu. biliyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

banlanmamak için görmezden geliyorum görmemek için siteye girmiyorum şu siktiğimin konusu ne zaman anasayfadan düşecek ya bu ne amk

Toplam Hit: 49563 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık