folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İnsanları Zombi Yapabilecek İki Virüs - Kuduz Ve Covid19 / 2021 Zombi Salgını

İnsanları Zombi Yapabilecek İki Virüs - Kuduz Ve Covid19 / 2021 Zombi Salgını

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

6-Şunu belirtmekte fayda var.Aşı ile ilgili veriler ve teorilerin alayı genelde mrna ile aşıları ile alakalı.Bizde uygulanan Sinovac gibi geleneksel aşıların bunlarla alakası yoktur.Şu an tüm dünyada uygulanan 11 çeşit aşı var.Bunlar arasında en güvenli kabul edilen Sinovac aşısıdır.Ve aşılandıktan sonra ölüm rapor edilmeyen tek aşı budur.Ayrıca ciddi yan etkisi olmayan tek aşı da budur.Tabii baş dönmesi,kusma vb. gelip geçici anlık yan etkileri göz ardı edelim.Bunlar her çeşit aşının ortak yan etkisidir.

Sağlık bakanı koca, lütfen bu kadar kötü olmayın, biz halkın ölmesini, yan etkiler yaşamasını mı istiyoruz? sağlık durumuna lütfen siyaset sokmayın demişti.

verileri gizlediler eleştirdim, ama bu konuda da tebrik ediyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Yazılımdan anlayan ve daha önce Çinlilerin yaptığı herhangi bir yazılımı kullanmış bir kişi sikseler Çin aşısını olmaz. Ayrıca diğer aşı üreticileri aptal mı sözde bu kadar riski olan mRNA yöntemini kullanıyorlar? Çin aşısı mutant varyantlara karşı ne kadar etkili olacak?

Çin hala komunist parti tarafından yönetiliyor bunu unutuyor bazıları. Komunist sistemde bireyin değeri yoktur toplumun değeri vardır ve bu virüs %95 öldürmediği için Çin için önem arz etmez.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Kafama göre düzenledim.(bir sonraki sayfaya geçer dedim, ama geçmedi ^^` neyse.  111. ..1 sonrası)

BitChute'deki video'lara baktım da,

Indiana'lı hemşireye de acayip canım sıkıldı ya, milyonda 1 olsa da, bildiğin Parkinson'un bütün Vücuda yayılmış hâli gibi titriyor kadın.

~@~

o Kemik İliği Hücresi , nasıl beyne ulaştığı konusunu ben de merâk ettim. 

Acaba diyorum, hastanın geçmiş hikayesinde bir Kemik Kırılması var mıymış. şâyet böyle bir durum var ise, damarlara geçebilir de, Damar-Beyin Bariyeri mi neydi, buradan beyne bu hücre nasıl geçmiş @@,

Acaba beyinde de,  KafaTası'nı bir yere Çarpmak suretiyle ilgili Bariyer'de, Geçici bir çatlak filan oluşabilir mi ki.

Aga sen naaabüon ya?....

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Yazılımdan anlayan ve daha önce Çinlilerin yaptığı herhangi bir yazılımı kullanmış bir kişi sikseler Çin aşısını olmaz. Ayrıca diğer aşı üreticileri aptal mı sözde bu kadar riski olan mRNA yöntemini kullanıyorlar? Çin aşısı mutant varyantlara karşı ne kadar etkili olacak?

Çin hala komunist parti tarafından yönetiliyor bunu unutuyor bazıları. Komunist sistemde bireyin değeri yoktur toplumun değeri vardır ve bu virüs %95 öldürmediği için Çin için önem arz etmez.

Ben hiç kullanmadım. Biraz açar mısın? :D

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

iyi bari... hala vaktiniz varken vurdurunuz efendim aşıyı götten!

wh0 tarafından 25/Şub/21 05:22 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Hocam 3 tane Çin aşısı var.Hepsi için mi aynı şeyi söylüyorsun,yoksa sadece Sinovac için mi ? Yazılım konusuna gelirsek;Bilal seviyesinde olduğum bir alan,o yüzden yorumum yok.

Ayrıca diğer aşı üreticileri aptal değil.Rna aşıları ilk kez kullanılmıyor,35 senedir bu aşılar mevcut zaten.Ancak bugüne kadar hiçbiri onay alamamıştı.Şimdi onay alanlar ise 'acil durum onayı' alıyor.Sadece 'vektör' aşılar farklı.Bugüne kadar 1 tane onay almış vektör aşısı vardı,o da 1999 da son buldu.Artık aşıları tek tek incelemenin vakti geldi.

Ben neden 'Sinovac güvenlidir.' yazdığımı açıklamak isterim.Bunu diğer tüm aşıları incelediğimzde anlıyoruz.Öncelikle aşı yan etkileri için 'advers' durumunu açıklayayım.Aşı uygulandıktan sonra onayını iptal edebilecek bir yan etki görülürse,hemen incelemeye alınır.Bu etkiye sebep bulunamaz ise 'advers' durumu devreye girer.Yani aşı oldunuz,önemli yan görüldü.Ancak bu aşı ile bağdaştırılamadı.Ama aşı harici bir neden de bulanamadı.Bu 'advers' durumudur.Bu durumda yan etki ile aşının bağdaştırılması üzerine çalışılırken,aşının uygulanması devam eder.Yani onayına zeval gelmez.İşte 'acil durum onayı' budur.Şubat ayı itibariyle dünyada uygulanan 11 aşıya göz atalım ;

A-Vektör Aşıları

1-Gamaleya-Rusya

Hastaların 1/6 i grip semptomları göstermiştir.1/20 inde bağışıklık sisteminin aşırı çalışmasından ötürü iltihaplanma görülmüştür.Ancak 'advers' yan etkileri şunlardır ;akut sinüzit,böbrek taşı(Bu kabaca şöyle;ileride böbrek taşı sorunu yaşayacaksanız,aşı bunu erkene alıyor.),yaralanmaya benzer ciddi deri enfeksiyonları,kalp ritmi bozulması.

2-Oxford-İngiltere

Eylül başında,tehlikeli bir yan etki görülünce durduruldu.Bu;omurlikteki iltihaplanma sonucu,nörolojik bozukluk.Sonra bu durum 'advers' olarak nitelendirildi.ABD harici ülkeler devam etti.En son ekim sonunda ABD de uygulamaya devam kararı aldı.Hastaların yarısında beyaz kan hücrelerinin azaldığı tespit edilmiştir.Bunun aşı sebepli olduğu bilindiği halde uygulamaya devam edilmektedir.

3-Cansinbio-Çin

Son faza geçilmeden 'acil durum onayı'nı almıştır.Bu yeterli.Bizim twitter da dombıracı,uzun adama rabia hareketi çeken tayfanın 'Aşı denenmeden geliyor,bizim üstümüzde deneyecekler lea,kahrolsun ameriga.'' tweetleri,bu aşıdan ötürü.Bu mal kesim,bunu ülkemizde uygulanan Sinovac zannediyor.

4-Johnson&Johnson-Hollanda/ABD

Onay aldıktan sonra bilinmeyen hastalık nedeniyle durduruldu.2 hafta geçtikten sonra yine onay alınıp devam edild.Gizemli sorunlar yine görüldü,ancak raporlar paylaşılmadı.Koruyuculuğu en az olanlardan biridir.Şirket 'En az yan etki bizde' tarzı bir açıklama yapmıştır.Ancak raporlar paylaşılmadı.

B-mRna Aşıları

1-Moderna-ABD

Ciddi yan etkileri olan aşıdır.Virüsün yol açtığı semptomlara benzer yan etkileri vardır.Acil tıbbi müdahele gerektiren reaksiyonlara yol açar.Bu sebeple aşı bir süre askıya alınmıştır.8 milyon doz vurulmuştur.Kayıtlı anafilaksi yaşayan hasta sayısı iki hanelidir.Başlarda 10 hastanın birinde lenf düğümü sorunu vardı.Şimdi ise bu oran 2/10 seviyesine çıkmıştır.Benim tahminim,gençlere uygulanmaya başlayınca bu aşı sonlandırılacaktır.Çünkü aynı virüsün kendisi gibi bu da aşırı bağışıklık tepkisine yol açar.Aşı vurulurken/vurulduktan bir süre sonra daha kontrol ve gözlem altında tutulursunuz.Shawn Skelton 'a bu aşı verilmiştir.

2-Pfizer-ABD/Almanya

Tekrar etmeye gerek yok.Bu konuda alaklı bir çok veri var.Moderna ile aynıdır.30 a yakın kişi ölmüştür.(Aslında daha fazla.Bunu yazının sonunda açıklayalım.)Aşı ile ilgili olmadığı açıklansa da,Fauci ; hafif yan etkileri zayıf bünyelerin kaldıramamış olabileceğini söylemiştir.

3-Curevac-Almanya

Henüz acil durum onayı dahi almamıştır.40k kişi üstünde faz3 denemeleri bitmek üzeredir.Daha ilk faz denemelerinde güçlü bağışıklık tepkisi görülmüştür.Advers etkileri şimdilik açıklanmamıştır.En geniş ağa sahip aşı adayı budur,ki büyük ihtimal onaylanacaktır.Mevcut tesislerinde,sene sonuna kadar 300milyon doz üretebileceğini açıklamıştır.Seneye ise 600milyon üretebilme garantisini vermiştir.Bu üretilenlerin yarım milyar dozu Avrupa için ayrılmış,kalanı anlaşılan ülkelere gönderilecek.Büyük ihtimal bize de gelecektir.

C-Geleneksel Aşılar

1-Novavax-İngiltere

Çok az kişide denenmiştir.Yan etkisi yoktur ama etkinliği çok düşüktür.Heleki yeni mutasyonlara karşı %50 nin altındadır.Bunlar zaten 10k kişiye aşıyı yetiştiremediği için üretimi durdurmuştu.Sonra devam için uğraştıralar.Az sayıda üretebildiler.

2-Sinopharm-Çin

Etkisi düşüktür.Üreticisi Pekin IBP nerdeyse hiç veri paylaşmamıştır.Mevcut oranlar sorulduğunda,açıklama yapmayı reddetmişlerdir.Bu aşıyı birkaç Arap ülkesi kullanıyor.Üstelik Who onayını beklemeden kullanmaya başlamıştı.(Burası yanlış anlaşılmasın.Who aşılar için 'onay' veremez.Tavsiye verir.)Bu ayın başında ortaya çıktı ki,Araplar turizm bitmesin diye paldır küldür bu aşıyı kullanmaya başlamış.Zaten aşıyı üreten şirket veri/oran paylaşmıyor.Bilinen sayılar da sanırsam Arapların bildirdikleri.Bir habere göre bu aşı alışverişinin,şirket ile Arapların karşılıklı bir ticaret anlaşması olabileceği.Sanırsam Fatih54 bu aşıdan bahsediyor.Sinoparm aşı pazarında 4.büyük şirket ve kuduz aşısı da üretiyor.Ben verileri bulamadım ama büyük ihtimal kuduz aşılarını buradan alıyoruz.Buradan aldığımızı varsayarsak, Fatih54 arkadaşa şunu sormak isterim.Kuduz bir hayvan tarafından ısırılırsa,aşı olur mu ?

3-Sinovac-Çin

Yan etkisi yoktur.Faz 3 testleri erken başladığından avantajlıdır.İlk denemeler riskli hastalar üzerinde denenmiştir.Olumsuz sonuç içeren rapor yoktur.Kasım ayında Brezilya'da bir kişi ölmüştür.Aşı durdurulmuştur.Ancak daha sonra bu ölümün intihar sebebiyle olduğu,Brezilya tarafından açıklanmıştır.1 gün sonra uygulama tekrar devam etmiştir.Yani bu aşı için 'advers' durumu da yoktur.Ölümün aşı kaynaklı olmadığı,başka bir nedeni olduğu ispatlanmıştır.

Sinovac ; yayılımı önlemede ancak %50 etkilidir.Hastaneye yatma oranını ise %80 azaltır.Ve ölümleri engellemede %100 etkilidir.%50 oranı Who kriterlerinin üzerindedir.Ve Sinovac Who nün 'tavsiye' ettiği bir aşıdır.

4-Bharat Bio-Hindistan

Yan etkisi yoktur.Ancak faz3 verileri beklenmeden,acil onayı almıştır.Ve bu veriler paylaşılmamıştır.Sadece kendileri kullanmaktadır.

Tüm aşıların kısaca özeti budur.Şunu belirtmek lazım;hepsinin ortak yan etkisi vardır.Bunlar aşı vurulan yerde kaşıntı,kusma,aşı vurulan yerde kas ağrısı,ilk dakikalarda baş dönmesi vb.Ki bunlar günlük gelip geçici yan etkilerdir.Ve her çeşit hastalğın,her çeşit aşısında bunlar hep görülür.

Şimdi Vaers sistemini ele alalım.Açılımı 'aşı yan etkileri izleme programı' dır.Amerikada bu veriler halka açıktır.Orada uygulanan 2 rna aşısı sonrası,bu sisteme gönderilen verilere bakalım ;

Bunlar iyimser sayılardır.Çünkü milyonlarca kişinin ayrı ayrı tespiti ve izlemesi zordur.Ve hepsi için lab testi ve analizleri vakit alacaktır.Örneğin bizim vaers sistemi formlarını envanter.kaysis.gov.tr/HizmetDetay.aspx?ID=45242 sitesinden inceleyebilirsiniz.Zaten sağlık ocağında iki kişi var.Koca mahalle için bu formları doldurasıya kadar pandemi biter.Mesela ;aşı beyin dokusu iltihabına neden oluyor diyelim.Formadaki ilgili bölümü doldurmak için her kişiyi beyin taramasına sokmanız gerekir.Veya aşı olan kişi bir zaman sonra şikayet üzerine hastaneye başvuracak.Ensefalit tespit edilecek.Sonra bunun aşı kaynaklı olduğu tespit edilecek.Sonra bu veri vaers e kayıt edilecek.O yüzden tüm aşılar için 'yan etkiler' ve advers etkiler' rakamları daha fazladır.Ve çoğu ileriki zamanlarda ortaya çıkabilir.Bilhassa nörolojik sorunlar.

RitmFarbRacourci
    O hücreler kemik kırılması sonucu beyne gidebilir mi,daha doğrusu kana karışabilir mi,onu bilmiyorum.Eğer öyle olsa dahi; bu durum 'yan etkiler' veya 'advers etkiler' kısımına dahil edilmezdi.Çünkü buna sebep virüs değil,hastanın kemiklerinin kırılmasıdır.Bu yeni semptom keşfini gizemli yapan; kan hücresinden 15 kat daha büyük olan bir hücrenin,beyin kılcal damarlarına nasıl girebildiği.

Eyyorlamam bu kadar.

obie tarafından 26/Şub/21 00:21 tarihinde düzenlenmiştir

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Anladığım kadarıyla bizim kullandığımız aşı hastalığı normal grip gibi geçirmemize imkan sağlıyor. 

Peki diyelim Sinovac ı vurulduk hocam. Sonra hastalığımızı da geçirdik. Bize tekrar bulaşıyor mu ? Bağışıklık kazanma şansımız var mı hiç ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Anladığım kadarıyla bizim kullandığımız aşı hastalığı normal grip gibi geçirmemize imkan sağlıyor. 

Peki diyelim Sinovac ı vurulduk hocam. Sonra hastalığımızı da geçirdik. Bize tekrar bulaşıyor mu ? Bağışıklık kazanma şansımız var mı hiç ?

Hatta hiç belirti göstermeden bile atlatabiliyorsun.Ancak ne kadar süre bağışıklık kazandırdığı şimdilik bilinmiyor.1. ve 2. faz deneylerinde etkili bağışıklık kazandırdığı açıklandı.Ancak 3.faz verileri henüz açıklanmadı.Büyük ihtimal kalıcı olacaktır.

Aşı olduktan sonra tekrar bulaşma riski %50.Ancak bu önemli değil.Zaten bağışıklık olduğundan,vücut derhal savaşır ve ne olduğu anlaşılmadan atlatılır.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    wh0 bunu yazdı

iyi bari... hala vaktiniz varken vurdurunuz efendim aşıyı götten!

Ben fitilinin çıkmasını bekliyorum

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Sağlık çalışanıyım, sinovac aşısı oldum, geçenlerde de 2. Doz aşımı oldum. 2. Doz açıdan iki hafta sonra antikor testine gideceğim. Umarım yüksek çıkar, eğer öyle olursa en az 6 ay koruması olacağı söyleniyor. Covid e yakalanma riski de yayma riski de ciddi manada düşüyor. Çalıştığım hastanedeki herkes aşıyı oldu hem de ilk günden. 

Geleneksel aşı olduğu için korkulacak bir durum yok aslında. Sadece 1-2 arkadaşımızda bir iki saat baş dönmesi, kusma belirtisi oldu o kadar. 

Yeni nesil aşılardan gelseydi açıkçası yaptırmayabilirdim. Ne olacağı pekte belli değildi çünkü. Bu eski tip aşı, tutmazsa boşa gider sadece. O yüzden ciddi yan etkileri olan, ölümlere sebep olan Bi aşı değil. Çevremde de şikayet eden birine denk gelmedim açıkçası. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
Toplam Hit: 38516 Toplam Mesaj: 145
sars mers lyssavirus sars-cov-2 mehmet karahanlı covid19 zombi kuduz rabies