folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    smok3 bunu yazdı

Yıldız tozu olduğumuz gerçeğiyle dalga geçen arkadaşlar, vücudumuzu oluşturan atomların nasıl oluştuğunu düşünüyorsunuz acaba? Periyodik

tabloda gördüğünüz elementlerin çoğu yıldızların içinde olan nükleer reaksiyonlar sonucu oluşmuştur önce bunu bi öğrenin...

İlim Çin'de de olsa gidip alınız diye hadis var ama artık o kadar yobazlaşmışsınızki ilim elinizin altında olduğu halde siz inanmak istemiyorsunuz...

Yıldız tozu oldumuz GERÇEĞİ? Gerçeğin tartışılmaz bir tarafı vardır. Bu bahsettiğin ise bir teori safhasına vardı mı Acaba? Sen eğer bunu kendi başına bir gerçek olarak kabul edip ısrar ediyorsan asıl yobaz sen oluyorsun. Çünkü TDK diyor ki; 

yobaz 
    sıfat
    1. sıfat Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse)
    "Bu memleketi de dört buçuk yobaza bırakamayız." - A. Gündüz
    2. Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse)
    3. Kaba saba, incelikten anlamayan (kimse)

Bu durumda sen de 2 numaralı tanıma göre Yobaz oluyorsun. Hayırlı, uğurlu olsun :)

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı
    smok3 bunu yazdı

Yıldız tozu olduğumuz gerçeğiyle dalga geçen arkadaşlar, vücudumuzu oluşturan atomların nasıl oluştuğunu düşünüyorsunuz acaba? Periyodik

tabloda gördüğünüz elementlerin çoğu yıldızların içinde olan nükleer reaksiyonlar sonucu oluşmuştur önce bunu bi öğrenin...

İlim Çin'de de olsa gidip alınız diye hadis var ama artık o kadar yobazlaşmışsınızki ilim elinizin altında olduğu halde siz inanmak istemiyorsunuz...

Yıldız tozu oldumuz GERÇEĞİ? Gerçeğin tartışılmaz bir tarafı vardır. Bu bahsettiğin ise bir teori safhasına vardı mı Acaba? Sen eğer bunu kendi başına bir gerçek olarak kabul edip ısrar ediyorsan asıl yobaz sen oluyorsun. Çünkü TDK diyor ki; 

yobaz 
    sıfat
    1. sıfat Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse)

Bu durumda sen de 2 numaralı tanıma göre Yobaz oluyorsun. Hayırlı, uğurlu olsun :)

konu takip ediyordum. yorum yazmayayım yazmayayım dedim tuttum kendimi. dayanamadım yazayım dedim.

evet doğru yıldız tozundan oluşuyoruz neden mi ? evet arkadaşın dediği doğru çünkü yıldız tozlarındaki atomların aynıları bizim bedenimizdede var. şuan fareyi tuttuğun eline bir bak.. o el yediğin yemeklerin birleşiminden oluşmuyor mu ? Demir (Fe) yok mu o  elde ya su (H2O) hepsi var. ve atom altı parçacıklar var yani tüm evren aynı hammaddelerden oluşuyor. bu bilimsel yönü.

Dini yönüne gelecek olursak o insanların kendi inancına göre değişir. kimse kimseye yobaz diyerek göndermeler yaparak saygısızlık edemez.

Müslümanımdır beni Allah yarattı derim. Başka bir dine mensub durumdayımdır. Kurbağa fıraklaması ile yaratıldım derim. tüm bunlar inanç meselesidir.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Kişisel fikirlerinizle ilgilenmiyorum lakin evdendeki en büyük yıldız Canis Majoris değil.

evrendeki de değil bir de, görünen evrendeki, hey gidi hey.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smok3
    smok3's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı
    smok3 bunu yazdı

yobaz 
    sıfat

hocam sen şaka mısın? ben şimdi 2 kere 2'nin 4 ettiği gerçeğini söylediğimde yobaz mı oluyorum???  veya fizyon reaksiyonu sonucunda

maddedinin enerjiye dönüştüğünü söylediğimde yobaz mı oluyorum? eğer evet diyorsan bunu hiroşima ve nagazaki'de ölen insanların

yakınlarına da söyle bir zahmet... Hayatında hiç fizik dersi aldın mı bilmiyorum ama biraz nükleer reaksiyonlardan bahsedeyim belki ufkun az da

olsa açılır.. Atom bombasında meydana gelen reaksiyonun adı fizyondur.. Bu reaksiyonda ağır ve kararsız atomlar çekirdeğinin bir kısmını

enerjiye dönüştürerek daha küçük ve daha kararlı atomlara dönüşür. Füzyon reaksiyonunda ise daha küçük ve hafif atomlar birleşerek daha

ağır atomlara dönüşür. Bu bilimsel bir gerçektir ve defalarca kanıtlanmış birşeydir. Fizyon reaksiyonuyla çalışan nükleer reaktörler vardır belki

duymuşsundur Türkiye!de de yapılıyor. Aynı zamanda füzyon reaktörleri de vardır ama şu an için verimli olmadığından

kullanılmamaktadır.Yıldızlarda bu reaksiyon milyarlarca yıldır devam etmektedir. Yani yıldızın içinde kömür falan yok...

never say never...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Lafı dolandırmanın ne alemi var? Gerçek diye bir tabir kullanıyorsun o zaman insanın yıldız tozundan meydana geldiğini kanıtlayacak bilimsel bir kanun göstereceksin bana. Big Bang bile hâlâ bir teori iken sen kalkmış bana onun içinde şu var e bizde de bu var o zaman gerçek bu gibi cümleler kullanıyorsun. Sana tavsiyem önce bir  iddianın gelişim evrelerini iyice bir incele. Tez neymiş, anti tez neymiş, ne zaman bu kanun oluyor da biz buna gerçek bu diyormuşuz? Öyle ben fizikten konuştum gerçek bu gibi cümlelerle, sen şaka mısın filanla olacak işler değil bunlar. Bir siz okuyorsunuz zaten gerisi hep yobaz...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

Evren Zaten İnsandan Milyarlarca Yıl Önce de Vardı. Dinimize Göre Hz Adem Çamurdan Yaratılmıştır Dolayısıyla Çamur Dünyaya Ait Bir Maddedir. Dolayısıyla Biz Zaten Var Olan Evrene Ait Maddeyle Allah (c.c.) Tarafından İnsan Olarak Yaratıldık.

Senin Bahsettiğin  Oyuncak Bir Bebeğin Diğer Bebeklere: " Arkadaşlar Biz Aslında bebek değil plastikten yapılmışız. aslında plastik bile değil hidrojen, karbon, oksijen, azot gibi maddelerin döllenmesi sonucu varolmuşuz "  demesi gibi bişey.

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı

Lafı dolandırmanın ne alemi var? Gerçek diye bir tabir kullanıyorsun o zaman insanın yıldız tozundan meydana geldiğini kanıtlayacak bilimsel bir kanun göstereceksin bana. Big Bang bile hâlâ bir teori iken sen kalkmış bana onun içinde şu var e bizde de bu var o zaman gerçek bu gibi cümleler kullanıyorsun. Sana tavsiyem önce bir  iddianın gelişim evrelerini iyice bir incele. Tez neymiş, anti tez neymiş, ne zaman bu kanun oluyor da biz buna gerçek bu diyormuşuz? Öyle ben fizikten konuştum gerçek bu gibi cümlelerle, sen şaka mısın filanla olacak işler değil bunlar. Bir siz okuyorsunuz zaten gerisi hep yobaz...

lan olum Kur'an da da geçmiyormu ben sizi bir balçıktan yarattım diye bir ifade geçmiyormu 

http://kurandaceliskiyoktur.com/2007/01/09/insan-neden-yaratilmistir/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

lan olum Kur'an da da geçmiyormu ben sizi bir balçıktan yarattım diye bir ifade geçmiyormu 

http://kurandaceliskiyoktur.com/2007/01/09/insan-neden-yaratilmistir/

Senin anladığın benim toprağı reddettiğim mi? Bana Kur'an'dan bahsedip durma bari. Ne yazdığını olayın ilahi boyutunu biliyorum. Burda anlatmak istediğim gerçeklik kavramı. Kabul edilme bakımından daha yolun yarısına ulaşmamış bir teorinin gerçek bu diye kabul edilip bir de insanlara yobaz denilmesi. Uzamasın. Çok saçma bir yere gitmeye başladı. Devam etmek isteyenlerle de özel mesajla devam ederiz. Selametle...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smok3
    smok3's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı

Tez, anti tez, teori nedir biliyorum hocam merak etme. Sadece şunu sormak istiyorum sana. İnsanların atomlardan oluştuğuyla ilgili bir sıkıntın yok sanırım ama neden atomların yıldızlarda oluştuğunu kabul etmek bu kadar zor? Bu reaksiyonlar zaten önce teorize edilip sonra deneylerle ıspatlanmış hergün kullanılan şeyler daha neyin ispatını göstereyim sana? Ayrıca bir siz okuyorsunuz derken kimi kastediyorsun? Ben kendi adıma konuşuyorum. Benim yobaz derken kastettiğim insanların müslümanlar olduğunu zannediyorsan yanılıyorsun. Ben sadece araştırıp soruşturmadan konuşan insanlara yobaz diyorum.Yoksa bildiğim yüzlerce müslüman bilim adamı var birçok şeyi batılılardan önce keşfetmiş ( http://egitimedair.net/index.php/bilim-insanlar%C4%B1/525-m%C3%BCsl%C3%BCman-bilim-adamlar%C4%B1-bulu%C5%9Flar%C4%B1).

never say never...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı

Bilimsel bir olayda neden sonuç ilişkisi kanıtlansa bile teori olarak kalabilir. Adam yerçekimi var diyor sen ama o hala teori diye zırlıyorsun.Ki yerçekimi de kanun değildir henüz. Çünkü yerin neden çektiği bilinmez.

Toplam Hit: 9926 Toplam Mesaj: 101