folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı
    Zalimcocuq bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı
    tanrı diye birşey yokken ne kıyameti amk, o kadar milyar yıldır ne halt ediyordun allah kardeş diye sorarlar adama...

bu tavrın hoşmu beyinsiz ? senin inançsız olmana biz laf ediyomuyuzda sen inancımızla dalga geçercesine konuşuyosun ? böyle malları görünce hala forumda embesillerin yaşadığına inanıyorum

hannibalın cümlesinde inancın ile alakalı tek bir hakaret yok?

Atayiz gözüyle bakarsan evet yok .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı
    Zalimcocuq bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı
    tanrı diye birşey yokken ne kıyameti amk, o kadar milyar yıldır ne halt ediyordun allah kardeş diye sorarlar adama...

bu tavrın hoşmu beyinsiz ? senin inançsız olmana biz laf ediyomuyuzda sen inancımızla dalga geçercesine konuşuyosun ? böyle malları görünce hala forumda embesillerin yaşadığına inanıyorum

Atayiz gözüyle bakarsan evet yok .

Hocam kuranda hepsi yazıyor bunların hiç kimseyle polemiğine girmene gerek yok. Bak adnan hocam da anlatıyor

youtu.be/b63hVrweb9k

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalimcocuq
    Zalimcocuq's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı
    Zalimcocuq bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı

@Lotus Abi/KArdeş herneyse  senin inancın varmı yokmu bilmem neye inandıgın yada inanmadığında beni ilgilendirmez ama bu düpedüz hakaret Yaradanı basite indirgemek yada böyle karşısında iplemediği bi arkadaşı gibi varmış gibi konuşmak (haşa)  bana göre hakaretle eşdeğerdir nasıl ki saygı bekliyosunuz fikirlerinize o zaman aynı şekil sayı gösterin fikirlerimzi/inançlarımıza

http://tahribat.com/Forum-Djarum-Geldi-191190/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek
    EnableTurk bunu yazdı
    İster inanın, ister inanmayın, bizler yıldızların ve kozmik tozun çocuklarıyız. Eğer ki yıldızlar inanılmaz şiddetli patlamalar olan süpernovalar şeklinde patlamasalardı, bizleri oluşturacak hiçbir element uzayda serbest olarak var olamazdı. Bir diğer deyişle, yıldızlar öldükleri için bizler var olabilmekteyiz.

şu cümlenin bir benzerini ve daha kapsamlısını adını unuttuğum bir kitapta okumuştum. hatta şunuda ekleyebilirim: eski mısırın ezoterik öğretisinin temeli bunun üzerine kurulu.

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı

senin gibileri yaratırken keşke içine biraz daha beyin koysaydım diye düşünüyordur herhalde.

önce insanın inandıklarına saygı duymayı ögren sonra cevap yaz , konustugun şeyleri eğer düşünebiliyorsan  ilk önce bi düşün sonra yaz .

Nev-i Şahsına Münhasır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    Zalimcocuq bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı
    Zalimcocuq bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı

@Lotus Abi/KArdeş herneyse  senin inancın varmı yokmu bilmem neye inandıgın yada inanmadığında beni ilgilendirmez ama bu düpedüz hakaret Yaradanı basite indirgemek yada böyle karşısında iplemediği bi arkadaşı gibi varmış gibi konuşmak (haşa)  bana göre hakaretle eşdeğerdir nasıl ki saygı bekliyosunuz fikirlerinize o zaman aynı şekil sayı gösterin fikirlerimzi/inançlarımıza
    antivirus bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı

senin gibileri yaratırken keşke içine biraz daha beyin koysaydım diye düşünüyordur herhalde.

önce insanın inandıklarına saygı duymayı ögren sonra cevap yaz , konustugun şeyleri eğer düşünebiliyorsan  ilk önce bi düşün sonra yaz .

bunuda dininize saygısızlık olarak algılamamanızı umarak yazıyorum , diyelimki ben evreni bir armutun yarattığını düşünüyorum ciddi anlamda meyve olan armutun , desemki armut hakkında konuşurken saygılı olacaksınız , ciddiye alır mısınız beni almazsınız yani ortada bir şahıs yokken tam olarak somut bir şahıs yokken demek daha doğru olacak , bu varlıktan bahsederken saygılı olmuyorsa bir kişi buna kızmanız saçma , hakaret ederse tepki vermeye hakkınız var yada sana ulan namaz niye kılıyorsun mal mısın derse buda büyük bir saygısızlıktır ama yaratıcı varlıktan bahsederken saygılı olmaması sizin dininize bir hakaret değil 

Lotus tarafından 08/Eki/13 20:00 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

şimdi üzerinde fazla durmadan örnek verdiğin kısımlardan bir kaçı ile alakalı konuşmak istiyorum , araf 179. ayet gösteriyorki o zamanlar

düşünmenin idrakın kalp ile yapılan birşey olduğuna inanılıyormuş beynin işlevinin bilinmediğine dair net bir bilgi , lütfen din kalp işidir o yüzden

burada akıl anlamında kalp denmiş demeyin bununla alakası olmadığı belirgin bir şekilde ortada tek durum birisinin beyin hakkında bilgi sahibi

olmaması ve bu kişinin tanrı olmadığı kesin , verdiğin bonus maide 100 oradada çeviriyi düşünür beyni olanlar olarak yazmışsın ama ayette geçen kısım kesinlikle akıl yada beyin demiyor arapça bilen biri tam olarak anlamında çevirebilir 

hocam kaçırdığın bi nokta var. Arapça dilindeki her hangi bir kelime türkçe de bir sürü anlama gelir, bu türkçenin zayıflığını gösterir. Arapça ise dünyanın en zengin dillerinden biridir hatta dilidir. Arapça gelişimini tamamladıktan sonra kur'an arapça olarak gelmiştir. Ve ondan sonraki dönemlerde arapça'nın gelişimi kur'an daki edebi dil ile olmuştur.

Senin dediğin olaya gelirsek, İslam maneviyat üzerine kuruludur, bir insanı müslüman ya da kafir yapan tek şey imandır. Ve inanmak gibi bir fiil maneviyat ile bağdaştırılır. Merhametsiz, gaddar, kötü olan insanlara Allah kafir demiştir. Biz merhametsiz insana ne deriz? kalpsiz deriz.. İşte burada maneviyata vurgu vardır. Şimdi hacc suresi 46 da bak ne diyor

Akıl edecekleri kalplere ve duyacakları kulaklara sahip olmak için yeryüzünde dolaşmadılar mı?. Doğrusu gözler kör olmaz ama göğüslerdeki kalpler kör olur. 

burada kimse neden demiyor ki kalp nasıl kör olur? bu ayetin daha farklı meallerinde kalpteki göz olarak belirtilir. Kalpte göz mü var ? Burada bir edebi anlam vardır. Zaten peygamberimize gelmiş en büyük mucizenin kur'an denmesinin sebebi, içerisindeki anlatım zenginliğidir. O yüzden Allah meydan okuyor insanlara bunun gibi bir söz yazamazsınız diye. Ben çok yabancı arkadaşlarıma dinlettim ve okutturdum hepsi içerisindeki farklılığı hissedebildi ve çok şaşırdılar. Ama kalpleri kör olmuş insanlar bu güzelliği fark edemezler..  

İslami felsefede kalp ile tasdik, dil ile ikrar vardır. Beyin ile tastik yok. Çünkü insanların küçücük akılları her şeyi algılayacak kuvvette değildir. Henüz o evreye varamadık, zaten varana kadar bu dünya yok olacaktır. 150 yıl önceki insanlara televizyonu anlatsan hayal edebilirler miydi? Ama bize çok basit geliyor, ama 100 yıl sonra bizim akledemediğimiz şey onlara daha basit gelecek.. Ama bu karmaşalığı insanoğlu çözemeden evren çökecektir. Biz imkanımız elverdiği müddetçe Allah'ın yaratmış olduğu bilim aracını kullanarak bu bulmacayı mümkün mertebe çözmeliyiz. 

Benim itikatim bu şekildedir. Ha sen ya da başkası inanmıyor, saygı duyarım, ister spagettinin peşinden gidin ister ineklerin isterseniz kendinizi tanrı ilan edin, benim için bir sıkıntı yok.. Ama bir müslüman olarak görevim yanlış yolda olduğunu söylememdir. Ve evet arkadaşım maalesef sen yanlış yoldasın. Umarım Allah hidayet verir.. 

Hoşçakalın

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalimcocuq
    Zalimcocuq's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı
    Zalimcocuq bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı
    Zalimcocuq bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı

antivirus bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı

bunuda dininize saygısızlık olarak algılamamanızı umarak yazıyorum , diyelimki ben evreni bir armutun yarattığını düşünüyorum ciddi anlamda meyve olan armutun , desemki armut hakkında konuşurken saygılı olacaksınız , ciddiye alır mısınız beni almazsınız yani ortada bir şahıs yokken tam olarak somut bir şahıs yokken demek daha doğru olacak , bu varlıktan bahsederken saygılı olmuyorsa bir kişi buna kızmanız saçma , hakaret ederse tepki vermeye hakkınız var yada sana ulan namaz niye kılıyorsun mal mısın derse buda büyük bir saygısızlıktır ama yaratıcı varlıktan bahsederken saygılı olmaması sizin dininize bir hakaret değil 

Hocam eğer sen bana öyle bişey söyleseydin ben sana da saygı duyardım kimsenin inancına/inandığına/inanmadığına  durduk yere küçültücü yada saygısızca bir tavır sergilemem ben

http://tahribat.com/Forum-Djarum-Geldi-191190/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

Bu alandaki tartışmaların ne yazık ki bi sonuca varması, çok güç.

Ateist veya Deist olan birisi için "Tanrı yoktur." ya da "Din yoktur." yargıları, aynı zaman müslümanların peygamberi için "Yalancı." veya "Deli." veya "Hiç varolmamış biri." anlamlarına geliyo. E bunu da inananlar hakaret olarak algılıyo. Yalnız işin diğer yanında, yani inananların düşünceleri Ateistler veya Deistler için herhangi bi hakaret algısı yaratmıyo. Yani, "Allah var." dediğinde, "Allah yok." diyene hakaret etmiş olmuyosun. Sadece yanıldığını söylüyorsun. Ancak inanan birine "Yanılıyorsun." dediğinde, inan kişi onu hakaret olarak algılıyor. Yapılanın hakaret olmadığı olgunluğuna erişmemiş kişilerle tartışmak, asla verimli olamaz.

Kısacası, eğer inanıyorsanız, meselenin hakaret etmekle alakalı olmadığını anlayana kadar herhangi bi tartışmaya girmeyin.

hay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    pcdoktor636 bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    smok3 bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Big bang'in en büyük kanıtlarından birisi de evrenin sürekli genişliyor olmasıdır.

Ama evrenin genişlemesi sürekli aynı hızda değil,yani ilk patlama anındaki hızı ile şimdiki hızı aynı değil.

Git gide yavaşlıyor bu genişleme,ve belli bir değeri geçtiğinde evren tekrar içine çökmeye başlayacak,kısacası bilimsel olarak ortada tüm evrenin bir kıyameti var zaten. Evren belli bir büyüklükten sonra tekrar ilk andaki haline doğru çökmeye başlayacak.

yanlışın var hocam evrenin genişlemesi gittikçe hızlanıyor. hatta bunu keşfeden fizikçiler nobel aldı: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-15165371

o değil de bigbang hakkında evrimden daha az delil var diyolar onu napıcaz?

Herhangi birşey yapılması gerekmiyor? Ayrıca üzerinde allah yazan karpuz ne kadar islamı ispatlıyorsa,evrim de o derece ateizmin destekleyicisidir gözümde.

Evrim konusunda ateistlerin de oldukça yobaz davrandığını düşünüyorum,sanki mutlak bir şekilde yaratıcı olmadığının ispatıymış gibi konuşuyorlar.

Richard dawkins'i evrim konusunda daha iyi dinlemenizi tavsiye ederim,kendisi olaya mantıklı açıklama bulamadığından ilk hücreleri uzaylılar yaratmış olabilir demekle yetiniyor.

evrimle ateizmin ilgisi olmadığı konusunda haklısın. ben de bunu savunuyorum. zira ne ateistim ne de yaratılışçı. fakat dinlerin sayıca küçük, mensup sayısında büyük bi kısmı evrimi reddeder çünkü tanrı çat diye olduğu gibi yaratmıştır herşeyi. dolayısıyla evrim, büyük bir darbe vuracaktır 3 büyük dine.

richard meselesine gelirsek, avukatı değilim fakat bahsettiğin videoyu bildiğimden cevap vereyim. belli ki teist sitelerinden birinde görmüşsün. sözkonusu videoda teist kişiler adamı tuzağa düşürmek için abidik kubidik sorular sorarak ağzından saçma şeyler duymayı bekliyorlar. richard bunu anlayınca röportaja devam etmemeyi seçiyor. mağlum şahıslar da ellerindeki videoyu kesip biçerek mümkün olduğunca aptal durumuna düşürmeye çalışıyorlar. olay bundan ibaret.

ne yazık ki richard hakkında bildiği şeyler adnan hocanın "bak atayiz mendebura nasıl da cahil" tarzı videolarından gelen sen ve senin gibi arkadaşlar (suçlama yapmıyorum insanlık halidir olabilir) böyle komik durumlara düşebiliyor.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 9920 Toplam Mesaj: 101