folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

bilim herşeye cevap veremiyor diye müslüman olacak halimiz yok ya.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tanrı diye birşey yokken ne kıyameti amk, o kadar milyar yıldır ne halt ediyordun allah kardeş diye sorarlar adama...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

ne oldu beyler konuyu tam okumadım yine ateistler dünyayı mı çözmüşler :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Lafı dolandırmanın ne alemi var? Gerçek diye bir tabir kullanıyorsun o zaman insanın yıldız tozundan meydana geldiğini kanıtlayacak bilimsel bir kanun göstereceksin bana. Big Bang bile hâlâ bir teori iken sen kalkmış bana onun içinde şu var e bizde de bu var o zaman gerçek bu gibi cümleler kullanıyorsun. Sana tavsiyem önce bir  iddianın gelişim evrelerini iyice bir incele. Tez neymiş, anti tez neymiş, ne zaman bu kanun oluyor da biz buna gerçek bu diyormuşuz? Öyle ben fizikten konuştum gerçek bu gibi cümlelerle, sen şaka mısın filanla olacak işler değil bunlar. Bir siz okuyorsunuz zaten gerisi hep yobaz...

Bilimsel bir olayda neden sonuç ilişkisi kanıtlansa bile teori olarak kalabilir. Adam yerçekimi var diyor sen ama o hala teori diye zırlıyorsun.Ki yerçekimi de kanun değildir henüz. Çünkü yerin neden çektiği bilinmez.

Yerçekimi kanun değilmiş. Buyur burdan yak. Gravitasyon diye arat bakalım Google'da ne göreceksin. dedim ya konu saçma saçma yerlere gidiyor diye işte bu da öyle...

Unutmadan o zırlama kelimesini bir daha kullanmazsan çok sevinirim. Savunabilecek bir düşüncen olursa özel mesajla yazarsın. 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı
    tanrı diye birşey yokken ne kıyameti amk, o kadar milyar yıldır ne halt ediyordun allah kardeş diye sorarlar adama...

Sende yavaş gel hocu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bu gezegende sadece insanın yaşadığını nerden bilebiliyorsun ki? (Bakara 216) yani dediğin gibi evren çok geniş ve keşfedilmemiş o kadar çok şey var ki.. şuan beynimiz bi çok şeyi algılamak için yeteri kadar gelişmedi. biz küçücük beynimizle büyük parçayı algılamaya çalışıyoruz.. (Araf 179) ve dediğin gibi zaman kısıtlı. O yüzden en iyi şekilde yaşamak gerek. kendi adıma ve inancıma göre söyleyebilirim ki, yaratıcı bana bir sorumluluk verdi (İnsan 3), o sorumluluğu mümkün mertebe yerine getirmem gerekiyor. Bu sorumluluğun genişliği nedir dersen belli değil..O yüzden elimden geldiğince bir şeyler üretmeye, hayataartı değer katmaya çalışıyorum. gün geldiğinde büyük patlama ile yaratılan ve şüphesiz genişleyen bu evren (Zariyat 47),  kendi içine çökecektir tekrar.. işte o zaman tüm değerli diyebileceğimiz her şeyin sonu gelmiş olur.. bu büyük kıyamet(Mü'min 59).. bizi şimdi ilgilendiren küçük kıyamet yani ölümümüz.. öldükten sonra, beni de hayvanlar gibi toprak yap  (Nebe 40) dememek için sorumluluğu bilmek gerek şimdiden ;))

Bu da bonus olsun 

De ki: «Pis ile temiz bir olmaz, pis olanın çokluğu tuhafına gitse bile. O halde ey temiz özü, düşünür beyni olanlar, Allah'a sığının ki, kurtuluşa eresiniz! (Maide 100)

Hidayete tabi olanlara selam olsun.. 

Helal olsun.. 

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı
    glaurung bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Lafı dolandırmanın ne alemi var? Gerçek diye bir tabir kullanıyorsun o zaman insanın yıldız tozundan meydana geldiğini kanıtlayacak bilimsel bir kanun göstereceksin bana. Big Bang bile hâlâ bir teori iken sen kalkmış bana onun içinde şu var e bizde de bu var o zaman gerçek bu gibi cümleler kullanıyorsun. Sana tavsiyem önce bir  iddianın gelişim evrelerini iyice bir incele. Tez neymiş, anti tez neymiş, ne zaman bu kanun oluyor da biz buna gerçek bu diyormuşuz? Öyle ben fizikten konuştum gerçek bu gibi cümlelerle, sen şaka mısın filanla olacak işler değil bunlar. Bir siz okuyorsunuz zaten gerisi hep yobaz...

Bilimsel bir olayda neden sonuç ilişkisi kanıtlansa bile teori olarak kalabilir. Adam yerçekimi var diyor sen ama o hala teori diye zırlıyorsun.Ki yerçekimi de kanun değildir henüz. Çünkü yerin neden çektiği bilinmez.

Yerçekimi kanun değilmiş. Buyur burdan yak. Gravitasyon diye arat bakalım Google'da ne göreceksin. dedim ya konu saçma saçma yerlere gidiyor diye işte bu da öyle...

Unutmadan o zırlama kelimesini bir daha kullanmazsan çok sevinirim. Savunabilecek bir düşüncen olursa özel mesajla yazarsın. 

Anlat da öğrenelim bakalım kütle kütleyi niye çekermiş. Kanunmuş ya biliniyor olması lazım. Deney ve gözlemle tüm dünya tarafından kabul edilebilir olması lazım. Aman diyim çarşafa bilye koyma, sonra bak çukur oluyor ondan çekiyor falan. dinliyorm bakalm seni ne anlatcaksn, bana anlattıktan sonra nobele başvur yalnız=D 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Big bang'in en büyük kanıtlarından birisi de evrenin sürekli genişliyor olmasıdır.

Ama evrenin genişlemesi sürekli aynı hızda değil,yani ilk patlama anındaki hızı ile şimdiki hızı aynı değil.

Git gide yavaşlıyor bu genişleme,ve belli bir değeri geçtiğinde evren tekrar içine çökmeye başlayacak,kısacası bilimsel olarak ortada tüm evrenin bir kıyameti var zaten. Evren belli bir büyüklükten sonra tekrar ilk andaki haline doğru çökmeye başlayacak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Beyler bunların hepsi zaten kuranda yazıyor... Adnan reyis evrimcileri darma duman etti. Hadi dağılın şimdi.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smok3
    smok3's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Big bang'in en büyük kanıtlarından birisi de evrenin sürekli genişliyor olmasıdır.

Ama evrenin genişlemesi sürekli aynı hızda değil,yani ilk patlama anındaki hızı ile şimdiki hızı aynı değil.

Git gide yavaşlıyor bu genişleme,ve belli bir değeri geçtiğinde evren tekrar içine çökmeye başlayacak,kısacası bilimsel olarak ortada tüm evrenin bir kıyameti var zaten. Evren belli bir büyüklükten sonra tekrar ilk andaki haline doğru çökmeye başlayacak.

yanlışın var hocam evrenin genişlemesi gittikçe hızlanıyor. hatta bunu keşfeden fizikçiler nobel aldı: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-15165371

smok3 tarafından 08/Eki/13 18:50 tarihinde düzenlenmiştir

never say never...
Toplam Hit: 9924 Toplam Mesaj: 101