folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek
     14 milyar yıllık evrende, 4.5 milyar yıllık dünyada sadece ortalama 60 yılını milyonlarca insan ile birlikte yaşama şansına sahibiz.

Evrendeki en büyük yıldızın içini dünya ile doldurmak istesek, 7 katrilyon adet dünya sığabiliyormuş.

Yıldızın adı : Canis Majoris

7 Katrilyon adet dünya düşünün, ve bunun sadece her geçen gün büyüyen evrendeki 1 yıldız olduğunu düşünün. 

Ve bu dünyalardan,sadece 1 tanesi üzerinde kendi varlığınızı düşünün. 

İster inanın, ister inanmayın, bizler yıldızların ve kozmik tozun çocuklarıyız. Eğer ki yıldızlar inanılmaz şiddetli patlamalar olan süpernovalar şeklinde patlamasalardı, bizleri oluşturacak hiçbir element uzayda serbest olarak var olamazdı. Bir diğer deyişle, yıldızlar öldükleri için bizler var olabilmekteyiz.

Sizler bukadar büyük bir evrenin, sadece insanlık için yaratıldığına ve sizin günahlarınız yüzünden ( kıyamet ) yok olacağına inanıyormusunuz ? 

I don't believe that.

Tamam herneyse, diyelimki burada başarısız olduk. Eksilemeyin, şu yönden düşünün.

Bukadar basit varlıklarken, birbirimizi üzmek, kendimize zarar vermek niye ?

Sadece sevişip çoğalacaksınız, hepsi bu :) En yakın göktaşı yüzlerce yıl sonra gelicek rahatız, en az 8 - 10 nesil daha özgürce sevişebilir.

Rahat olun, kasmayın.

Samimiyetimizin, laubaliliğimizin sebebi maphus yatmamış olmamız değil. ᵉᶰᵃᵇˡᵉᵗᵘʳᵏ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

farklı bir bakış açısı

sabah sabah deli mi dürttü hacı

son sigaramı içeyim de yatayım bari

gurbaaanın üstüne düştüm gurbaa vaaak dedi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    EnableTurk bunu yazdı
     14 milyar yıllık evrende, 4.5 milyar yıllık dünyada sadece ortalama 60 yılını milyonlarca insan ile birlikte yaşama şansına sahibiz.

o da rteye denk geldi mk

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Kıyamet ve Kozmik tozun çocuğu yan yana gitmemiş. Bilinçaltı hâlâ sıyrılamamış her ne kadar I don't believe that desen de :)

İyi uykular...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

bu yeni moda mı ? Herkes Tyler Dürüm. Ben Jack'in mahalle baskısıyım, dağılın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bu gezegende sadece insanın yaşadığını nerden bilebiliyorsun ki? (Bakara 216) yani dediğin gibi evren çok geniş ve keşfedilmemiş o kadar çok şey var ki.. şuan beynimiz bi çok şeyi algılamak için yeteri kadar gelişmedi. biz küçücük beynimizle büyük parçayı algılamaya çalışıyoruz.. (Araf 179) ve dediğin gibi zaman kısıtlı. O yüzden en iyi şekilde yaşamak gerek. kendi adıma ve inancıma göre söyleyebilirim ki, yaratıcı bana bir sorumluluk verdi (İnsan 3), o sorumluluğu mümkün mertebe yerine getirmem gerekiyor. Bu sorumluluğun genişliği nedir dersen belli değil..O yüzden elimden geldiğince bir şeyler üretmeye, hayataartı değer katmaya çalışıyorum. gün geldiğinde büyük patlama ile yaratılan ve şüphesiz genişleyen bu evren (Zariyat 47),  kendi içine çökecektir tekrar.. işte o zaman tüm değerli diyebileceğimiz her şeyin sonu gelmiş olur.. bu büyük kıyamet(Mü'min 59).. bizi şimdi ilgilendiren küçük kıyamet yani ölümümüz.. öldükten sonra, beni de hayvanlar gibi toprak yap  (Nebe 40) dememek için sorumluluğu bilmek gerek şimdiden ;))

Bu da bonus olsun 

De ki: «Pis ile temiz bir olmaz, pis olanın çokluğu tuhafına gitse bile. O halde ey temiz özü, düşünür beyni olanlar, Allah'a sığının ki, kurtuluşa eresiniz! (Maide 100)

Hidayete tabi olanlara selam olsun.. 

Aydınlık sabahı düşün ve durgun karanlık geceyi. Rabb'in seni ne unuttu ne de darıldı. Öteki dünya senin için (hayatının) bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! Ve zamanı geldiğinde Rabb'in sana (kalbinden geçeni) bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak. O seni yetim olarak bulup bir sığınak vermedi mi? Ve yolunu kaybetmiş görüp seni doğru yola ulaştırmadı mı? İhtiyaç içinde bulup seni tatmin etmedi mi? Öyleyse yetime haksızlık yapma, yardım isteyeni asla geri çevirme, ve (her zaman) Rabb'ini(n) nimetlerini an.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Erkek

bizim için yaratılmış bizim günahlarımız içinde yok olabilir hocam şuanlık öyle buldukmu bizden başkasını bulamadık  ?

Sikerler random bir şifre yaptım şifremi değiştiriyorum ve bir daha hatırlamıyorum. Ulaşmak isteyen : twitter: 0x656e'den ulaşır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

bu konu burdan ateistliğe gider ehe buraya yazdım.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

vazgeçtim

Lotus tarafından 08/Eki/13 06:12 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Lan o değilde gece gece canım acılı adana dürüm çekti, gidip sucuk falan kızartayım olay tatlıya bağlansın.

Bu arada ne kıyameti, ne tanrısı sene 2013 olmuş vazgeçin şunlardan. Millet FTL'i keşfedecek CERN'de biz 50 milyon doları onlara vermeyip diyanete 3 katrilyon verdiğimizden bu dünyada kalacaz 100-200 seneye.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

düşüncenize saygı duyarım hocam

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
Toplam Hit: 6981 Toplam Mesaj: 101