folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

Kıyamet Hakkında ( Kıyametle Evren Yok Olacak Mı ? )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    smok3 bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Big bang'in en büyük kanıtlarından birisi de evrenin sürekli genişliyor olmasıdır.

Ama evrenin genişlemesi sürekli aynı hızda değil,yani ilk patlama anındaki hızı ile şimdiki hızı aynı değil.

Git gide yavaşlıyor bu genişleme,ve belli bir değeri geçtiğinde evren tekrar içine çökmeye başlayacak,kısacası bilimsel olarak ortada tüm evrenin bir kıyameti var zaten. Evren belli bir büyüklükten sonra tekrar ilk andaki haline doğru çökmeye başlayacak.

yanlışın var hocam evrenin genişlemesi gittikçe hızlanıyor. hatta bunu keşfeden fizikçiler nobel aldı: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-15165371

o değil de bigbang hakkında evrimden daha az delil var diyolar onu napıcaz?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyaz adam : Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde, beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak."

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VagaTroy
    VagaTroy's avatar
    Erkek

büyüklüğünü düşünemediğimiz düşünemeyeceğimiz evrende zik kadar beyniyle teori uyduran insanlar gördüm.

Bir yaratıcı var. bahsettiğimiz en büyük yıldız da dahil herşey die bir yorum yazasım geldi.

VagaTroy tarafından 08/Eki/13 19:09 tarihinde düzenlenmiştir

#karipçin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalimcocuq
    Zalimcocuq's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bu gezegende sadece insanın yaşadığını nerden bilebiliyorsun ki? (Bakara 216) yani dediğin gibi evren çok geniş ve keşfedilmemiş o kadar çok şey var ki.. şuan beynimiz bi çok şeyi algılamak için yeteri kadar gelişmedi. biz küçücük beynimizle büyük parçayı algılamaya çalışıyoruz.. (Araf 179) ve dediğin gibi zaman kısıtlı. O yüzden en iyi şekilde yaşamak gerek. kendi adıma ve inancıma göre söyleyebilirim ki, yaratıcı bana bir sorumluluk verdi (İnsan 3), o sorumluluğu mümkün mertebe yerine getirmem gerekiyor. Bu sorumluluğun genişliği nedir dersen belli değil..O yüzden elimden geldiğince bir şeyler üretmeye, hayataartı değer katmaya çalışıyorum. gün geldiğinde büyük patlama ile yaratılan ve şüphesiz genişleyen bu evren (Zariyat 47),  kendi içine çökecektir tekrar.. işte o zaman tüm değerli diyebileceğimiz her şeyin sonu gelmiş olur.. bu büyük kıyamet(Mü'min 59).. bizi şimdi ilgilendiren küçük kıyamet yani ölümümüz.. öldükten sonra, beni de hayvanlar gibi toprak yap  (Nebe 40) dememek için sorumluluğu bilmek gerek şimdiden ;))

Bu da bonus olsun 

De ki: «Pis ile temiz bir olmaz, pis olanın çokluğu tuhafına gitse bile. O halde ey temiz özü, düşünür beyni olanlar, Allah'a sığının ki, kurtuluşa eresiniz! (Maide 100)

Hidayete tabi olanlara selam olsun.. 

http://tahribat.com/Forum-Djarum-Geldi-191190/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    smok3 bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Big bang'in en büyük kanıtlarından birisi de evrenin sürekli genişliyor olmasıdır.

Ama evrenin genişlemesi sürekli aynı hızda değil,yani ilk patlama anındaki hızı ile şimdiki hızı aynı değil.

Git gide yavaşlıyor bu genişleme,ve belli bir değeri geçtiğinde evren tekrar içine çökmeye başlayacak,kısacası bilimsel olarak ortada tüm evrenin bir kıyameti var zaten. Evren belli bir büyüklükten sonra tekrar ilk andaki haline doğru çökmeye başlayacak.

yanlışın var hocam evrenin genişlemesi gittikçe hızlanıyor. hatta bunu keşfeden fizikçiler nobel aldı: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-15165371

Hocam bu genişleme belli değerin üstüne geldiğinde yavaşlamaya başlayacak,aynı saadet zincirinin hızı gibi. Yukarıda yazdığım yanlış kısım için kusura bakmayın,bununla ilgili makaleleri okuyalı baya oluyor pek hatırlayamıyorum.

Ama saadet zinciri olayı daha iyi açıklıyor galiba.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalimcocuq
    Zalimcocuq's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı
    tanrı diye birşey yokken ne kıyameti amk, o kadar milyar yıldır ne halt ediyordun allah kardeş diye sorarlar adama...

bu tavrın hoşmu beyinsiz ? senin inançsız olmana biz laf ediyomuyuzda sen inancımızla dalga geçercesine konuşuyosun ? böyle malları görünce hala forumda embesillerin yaşadığına inanıyorum

http://tahribat.com/Forum-Djarum-Geldi-191190/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

allah rızası için birisi derin konuya taşısında şunu

Şu tip konular gözümüze gözümüze girmesin sonucunda hep tartışma martışma çıkıyor o yüzden hiç bakmıyorum bile yazılanlara 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    smok3 bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Herhangi birşey yapılması gerekmiyor? Ayrıca üzerinde allah yazan karpuz ne kadar islamı ispatlıyorsa,evrim de o derece ateizmin destekleyicisidir gözümde.

Evrim konusunda ateistlerin de oldukça yobaz davrandığını düşünüyorum,sanki mutlak bir şekilde yaratıcı olmadığının ispatıymış gibi konuşuyorlar.

Richard dawkins'i evrim konusunda daha iyi dinlemenizi tavsiye ederim,kendisi olaya mantıklı açıklama bulamadığından ilk hücreleri uzaylılar yaratmış olabilir demekle yetiniyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    Zalimcocuq bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

bu gezegende sadece insanın yaşadığını nerden bilebiliyorsun ki? (Bakara 216) yani dediğin gibi evren çok geniş ve keşfedilmemiş o kadar çok şey var ki.. şuan beynimiz bi çok şeyi algılamak için yeteri kadar gelişmedi. biz küçücük beynimizle büyük parçayı algılamaya çalışıyoruz.. (Araf 179) ve dediğin gibi zaman kısıtlı. O yüzden en iyi şekilde yaşamak gerek. kendi adıma ve inancıma göre söyleyebilirim ki, yaratıcı bana bir sorumluluk verdi (İnsan 3), o sorumluluğu mümkün mertebe yerine getirmem gerekiyor. Bu sorumluluğun genişliği nedir dersen belli değil..O yüzden elimden geldiğince bir şeyler üretmeye, hayataartı değer katmaya çalışıyorum. gün geldiğinde büyük patlama ile yaratılan ve şüphesiz genişleyen bu evren (Zariyat 47),  kendi içine çökecektir tekrar.. işte o zaman tüm değerli diyebileceğimiz her şeyin sonu gelmiş olur.. bu büyük kıyamet(Mü'min 59).. bizi şimdi ilgilendiren küçük kıyamet yani ölümümüz.. öldükten sonra, beni de hayvanlar gibi toprak yap  (Nebe 40) dememek için sorumluluğu bilmek gerek şimdiden ;))

Bu da bonus olsun 

De ki: «Pis ile temiz bir olmaz, pis olanın çokluğu tuhafına gitse bile. O halde ey temiz özü, düşünür beyni olanlar, Allah'a sığının ki, kurtuluşa eresiniz! (Maide 100)

Hidayete tabi olanlara selam olsun.. 

şimdi üzerinde fazla durmadan örnek verdiğin kısımlardan bir kaçı ile alakalı konuşmak istiyorum , araf 179. ayet gösteriyorki o zamanlar

düşünmenin idrakın kalp ile yapılan birşey olduğuna inanılıyormuş beynin işlevinin bilinmediğine dair net bir bilgi , lütfen din kalp işidir o yüzden

burada akıl anlamında kalp denmiş demeyin bununla alakası olmadığı belirgin bir şekilde ortada tek durum birisinin beyin hakkında bilgi sahibi

olmaması ve bu kişinin tanrı olmadığı kesin , verdiğin bonus maide 100 oradada çeviriyi düşünür beyni olanlar olarak yazmışsın ama ayette geçen kısım kesinlikle akıl yada beyin demiyor arapça bilen biri tam olarak anlamında çevirebilir 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    Zalimcocuq bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı
    tanrı diye birşey yokken ne kıyameti amk, o kadar milyar yıldır ne halt ediyordun allah kardeş diye sorarlar adama...

bu tavrın hoşmu beyinsiz ? senin inançsız olmana biz laf ediyomuyuzda sen inancımızla dalga geçercesine konuşuyosun ? böyle malları görünce hala forumda embesillerin yaşadığına inanıyorum

hannibalın cümlesinde inancın ile alakalı tek bir hakaret yok?

pcdoktor636 bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    smok3 bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Herhangi birşey yapılması gerekmiyor? Ayrıca üzerinde allah yazan karpuz ne kadar islamı ispatlıyorsa,evrim de o derece ateizmin destekleyicisidir gözümde.

Evrim konusunda ateistlerin de oldukça yobaz davrandığını düşünüyorum,sanki mutlak bir şekilde yaratıcı olmadığının ispatıymış gibi konuşuyorlar.

Richard dawkins'i evrim konusunda daha iyi dinlemenizi tavsiye ederim,kendisi olaya mantıklı açıklama bulamadığından ilk hücreleri uzaylılar yaratmış olabilir demekle yetiniyor.

richard dawkins evrim teorisi ile çalışmalarıyla ünlü bildiğin üzere , ilk canlınında bu olayla hiç bir ilgisi yok , ayrıca dünyada ilk canlıyı uzaylılar yapmıştır diye bir açıklamasını getiremeyeceğine eminim , bu konuyla ilgili bir konuşmasını duymadım ama bu şekilde net bir açıklama yapmayacağından eminim , olabilir ve evet öyle arasında çok fark var , tekrar söylüyorum ilk canlının nasıl oluştuğu evrim teorisi üzerine çalışan birinin ilgilenmesi gereken birşey değil , ve eklemek istediğim birşey daha var ihtimalleri değerlendirmek bir bilim insanının yapması gerek en temel iştir bu sebeple uzaylılar yapmış diye düşünmek çok saçma durmuyor , herhangi inanca sahip değilim lakin evreni bir yaratıcının yarattığı fikrini düşünürsem bu birşeyi kabul ettiğim yada reddettiğim anlamına gelmez sadece ihtimalleri değerlendirdiğim anlamına gelir

Lotus tarafından 08/Eki/13 19:55 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 9921 Toplam Mesaj: 101