Mürit Panxer Haklıymış (İphone)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ilk sayfalarda konustuk zaten iphone kullanan ve adam gibi kullanmaya alışan biri için mp3 indirmek diye bir dert yoktur , foto gönderme derdi yoktur , sana göre kolaylık mp3 indirmektir bana göre kolaylık herşeyi bulut ile çözmektir , neredeyse tüm foto arşivim google photos a yüklü müzik sıkıntısını fizy , spotify , youtube , soundcloud gibi servisler ile hallediyorum sen indirmeye uğraşana kadar ben o şarkıyı dinleyip 2. şarkıya geçmiş oluyorum.  fark orada sen indirmeye uğraşırsın ben tek tuşla favorilerime alırım başka şarkıya geçerim. 

Hocam oyle bi yazmissinki sanki photos spotify falan o androidde yok sadece appleda var,  insanlar mp3 indirebilme dosya alip gonderebilme ozgurlugunden bahsediyor,  istese herkes kullanir online servisleri 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ios ve andoridi performans olarak kıyaslayabilmeniz için her iki işletim sisteminin aynı model telefonlara kurup test etmeniz lazım andorid milyonlarca farklı cihaz üzerinde çalışabilirken ioslar iphone dışında çalışmıyor. bir de tam tersi olduğunu düşünün.  onun dışında ki tüm kıyaslamalar anca işletim sistemi üzerinde barınan uygulamalar/özellikler oluyor.

bu tamamen zevk meselesi her iki sistemin + ları ve - leri var. - leri görmezden gelip fanboyluk yapmayalım :)

son olarak iosların güvenli olduğunu okudum bir kaç yerde her iki sistem için güvenlik karşılaştırabileceğiniz en son şey şu güvenli diye bir şey yok

BlackApple tarafından 03/May/18 09:45 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

TV kumandası özelliği LG ye ait değil bir çok farklı telefonda vardı , dediğim gibi android kullanırken de vardı ama sadece bir kere kullanmışımdır belki ? ölümcül bişi olsa her modelde standart gelirdi zaten.

ilk sayfalarda konustuk zaten iphone kullanan ve adam gibi kullanmaya alışan biri için mp3 indirmek diye bir dert yoktur , foto gönderme derdi yoktur , sana göre kolaylık mp3 indirmektir bana göre kolaylık herşeyi bulut ile çözmektir , neredeyse tüm foto arşivim google photos a yüklü müzik sıkıntısını fizy , spotify , youtube , soundcloud gibi servisler ile hallediyorum sen indirmeye uğraşana kadar ben o şarkıyı dinleyip 2. şarkıya geçmiş oluyorum.  fark orada sen indirmeye uğraşırsın ben tek tuşla favorilerime alırım başka şarkıya geçerim. 

ama bunların hepsi kullanım farklarından dolayı oluyor dünyada tek bir marka veya tek bir model olması kadar kötü bişi olamaz oyüzden de rakabet en iyisi keşke diğer firmalarda daha iyisini yapsalar. 

Yakında evleniyorsun hatun benimki gibi leyla olursa görürsün kumanda işe yarıyor mu yaramıyor mu :) Kumandayı koltuğun altında, arasında, mutfakta, banyoda, yatak odasında buldum kaç kez :) Bizimki cep telefonunu çöpe atıp sonra telefonum kayıp diye arayan biri :) İş yerinde atmış aramışlar aramışlar bulamamışlar en son biri çöpe bakalım demiş telefon çöpten çıkmış :) Dışarıda bir yerde yemek yerken 2 TV'de birden tayyip dinletiyorlardı bize aslında en çok orada işime yarayacaktı da tv'nin modelini bulamadım biraz uzak kaldı görünmüyordu.

Telefondan mp3 indirmek eziyet ama neden öyle bir seçeneğimiz olmasın. Dinlediğim tüm şarkıları 320 kbps ya da flac olarak bilgisayara indiriyorum zaten. Telefona da istediklerimi atıp hem bilgisayar hem telefonda istediğim oynatıcı ile dinliyorum. İstediğim player ile dinlemek kısmı en önemlisi. Bilgisayarda foobar + asio ikilisinden daha iyi ses veren uygulama yok. Telefonda da birkaç tane sağlam program var. Youtube stayla pek ses ayarı yapamadığım spotify vb programlara niye mecbur kalayım.

Eskiden (seneler önce) seninle din konusunda atışıyorduk sonra ben doğru yolu buldum din kardeşi olduk :) Umarım bu konuda da sen doğru yolu bulursun :p

DarkSkull tarafından 03/May/18 09:53 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

TV kumandası özelliği LG ye ait değil bir çok farklı telefonda vardı , dediğim gibi android kullanırken de vardı ama sadece bir kere kullanmışımdır belki ? ölümcül bişi olsa her modelde standart gelirdi zaten.

ama bunların hepsi kullanım farklarından dolayı oluyor dünyada tek bir marka veya tek bir model olması kadar kötü bişi olamaz oyüzden de rakabet en iyisi keşke diğer firmalarda daha iyisini yapsalar. 

Yakında evleniyorsun hatun benimki gibi leyla olursa görürsün kumanda işe yarıyor mu yaramıyor mu :) Kumandayı koltuğun altında, arasında, mutfakta, banyoda, yatak odasında buldum kaç kez :) Bizimki cep telefonunu çöpe atıp sonra telefonum kayıp diye arayan biri :) İş yerinde atmış aramışlar aramışlar bulamamışlar en son biri çöpe bakalım demiş telefon çöpten çıkmış :) Dışarıda bir yerde yemek yerken 2 TV'de birden tayyip dinletiyorlardı bize aslında en çok orada işime yarayacaktı da tv'nin modelini bulamadım biraz uzak kaldı görünmüyordu.

Telefondan mp3 indirmek eziyet ama neden öyle bir seçeneğimiz olmasın. Dinlediğim tüm şarkıları 320 kbps ya da flac olarak bilgisayara indiriyorum zaten. Telefona da istediklerimi atıp hem bilgisayar hem telefonda istediğim oynatıcı ile dinliyorum. İstediğim player ile dinlemek kısmı en önemlisi. Bilgisayarda foobar + asio ikilisinden daha iyi ses veren uygulama yok. Telefonda da birkaç tane sağlam program var. Youtube stayla pek ses ayarı yapamadığım spotify vb programlara niye mecbur kalayım.

Eskiden (seneler önce) seninle din konusunda atışıyorduk sonra ben doğru yolu buldum din kardeşi olduk :) Umarım bu konuda da sen doğru yolu bulursun :p

Burada birde boom faktörü var :) . Boom ile ses kalitesini artırmak isterseniz uygulamalar içerisinde çalışmıyor. Boom player kullanmanız gerek. Boom da müziklerden çekiyor. Spotify fizy kullanıp ses kalitesinde oynayalım yapamıyoruz. O yüzden mp3 indirmek önem arz ediyor.

İşte tartışığınız konu burada kısır döngüye giriyor. Bana boom lazım iken bir başkasına spotify ses kalitesi harika geliyor. Tamamen kişisel istek ve arzular üzerine kurgular konuşuluyor grupta. Evrensel olan ise apple ın geçmişte satış sonrası desteğinin iyi olup şuan reeder tablet servisinden daha beter bir duruma gelmiş olması.

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

hocam ben kendimi sağlama aldım benimkide turkcell de çalışıyor benim gibi ve iphone 8 plus kullanıyor benim gibi fizy turkcell tv plus gibi teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyor sağolsun apple tv yide bana hedye olarak o almıştı tercih meselesi iphone a mp3 indirmek mp4 veya mkv bluray indirmek mümkündür isteyen indirir fakat benim dediğim ihtiyaç olmaması adam sana daha hızlı her içeriğe ulaşmak için yöntem koymuş

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Hocam oyle bi yazmissinki sanki photos spotify falan o androidde yok sadece appleda var,  insanlar mp3 indirebilme dosya alip gonderebilme ozgurlugunden bahsediyor,  istese herkes kullanir online servisleri 

işte apple ı adam gibi kullanan kullanıyor zaten uğraşmıyor onu diyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Beyler biraz abartmıyor musunuz? G4 kullanıyorum 2 3 sene oldu sanırım. Kaç defa düşürdüm, hiç güncellemedim, Firefox 80 e yakın ucuz browser'da ise 19 tane sekme açık. Hem de aylardır artarak devam ediyor bu sekme sayıları. Okuyacağım diyerek biriktirdiğim makaleler. Bana mısın demiyor telefon.

Ayfon ile ilgili tek önyargım rahatça dosya atıp, indirememek, iTunes bağımlılığı, bir de android'in ana ekrana istediğim sayfa ve dosyaları zımbalama kolaylığını bulamama korkusu. Yoksa ben de çoktan Ayfon almıştım sanırım.

Ben 2 sefer G4 aldım ikisinde bootloop oldu. Çevremede zamanında çok tavsiye etmiştim onlarda hep bootloop oldu. Sende ki sağlam cihazmış hocam.  Gereksiz ısınmalarını saymazsam ekran, hız ve kamera konusunda hala piyasadaki amiral gemilerini döver G4. Özellikle hafif kambur tasarımı ele çok iyi oturuyor. 

Hocam o aldığım zamanlarda yazışmıştık hatta. Tek korkum bootloop'tu o da olmadı şükür. Şimdi tek sıkıntım ekranın kendi kendine açılması. Çift tıklanmış gibi kendiliğinden açılıyor. Batarya ile alakâlı zannediyorum ama emin değilim. Çok ısındığında artıyor özellikle. Ekranına hayranım. Bazen sadece ekrana bakıp keyiflendiğim bile oluyor. Renklerin canlılığı ve netlik harika. Ses kalitesi de harika. Onu da belirteyim.

@Pankser Hocam yazdığın ve Android için eksi dediğin şeyler benim için oldukça hayati mevzular. Donma meselesinde tarayıcılardaki açık sekme örneklerini verdim fakat bu sefer de hafıza doluluğundan sonra donmadan bahsetmişsin. Benim cihaz 32 GB. Yaklaşık 23 GB dolu. Bana mısın demez. Şu yukarıda bahsettiğim kendiliğinden açılma zımbırtısını gerçekten çözecek dürüst bir telefoncu bulsam belki yeni telefon almaktan dahi vazgeçerim. O kadar memnunum. Ankara'da varsa bildiğiniz yer tavsiyelere açığım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocam ben kendimi sağlama aldım benimkide turkcell de çalışıyor benim gibi ve iphone 8 plus kullanıyor benim gibi fizy turkcell tv plus gibi teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyor sağolsun apple tv yide bana hedye olarak o almıştı tercih meselesi iphone a mp3 indirmek mp4 veya mkv bluray indirmek mümkündür isteyen indirir fakat benim dediğim ihtiyaç olmaması adam sana daha hızlı her içeriğe ulaşmak için yöntem koymuş

İhtiyaç var ama ben onu söylemeye çalışıyorum. Benim dükkana gel sağlam ses sistemi var sana youtube, spotify istediğin bir yerden müzik açayım sonra aynısının 320 kbps ya da flac olanını foobar ile açayım aradaki farkı direkt anlayacaksın. Senelerce nasıl daha iyi ses alırımın araştırmasını yaptım :) Cep telefonu için de bir sürü ayar yapılabilen çok iyi ses veren programlar var müziğe önem verenler zaten onları kullanıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Apple kullananlar diğerlerini fakir olduklari için başka birşey kullaniyor sanıyorlar galiba. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

7 yıldır android kullanıyorum (sadece 2 telefon) şu an elimde gm 4,5g var 3. yılımızı da coşkuyla kutladık. defalarca yere falan da düştü. önceki de huawei'nin u8800 müydü neydi. toplam harcadığım para şu iki telefona yaklaşık 1100-1200 mü ne. başka da söyleyecek bişeyim yok.

sadece şunu belirtmek istiyorum eğer telefonda grafik işlemci gerektiren oyun falan oynamıyorsanız her türlü ihtiyacınızı karşılıyor: facebook, youtube, twitter, instagram vs...

imza mı gelmiş?
Toplam Hit: 22590 Toplam Mesaj: 195
iphone iphone en iyi telefon iyi telefon andorid vs iphone