Mürit Panxer Haklıymış (İphone)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

vaktimi android cihazlarla boşa harcadığıma mı yanayım yoksa en baba android cihazımın 1 yıl sonra parasının çöpe gittiğine mi yanayım.

okadar telefon değiştirdim ki @mkyb  murid iyi bilir. sağlam bir araba parası harcamışımdır.

xperiaların bütün versiyonlarından tutun general mobilin  8 64 gb ından devam edin note 7 sine kadar.

onlar neki ? lg G2 den G4 e kadar sıfır. hatta lumia 900 serilerinden 2 tane sıfır bile aldım.

kendimi ankara pavyon gecelerinde sarı tutku için bir gecede tarlayı yiyen ali dayı gibi hissettim bir an.

ayfona hakimdim zaten sadece alışmadığım ve kafa yormak istemediğim için kullanmıyordum.

@mkyb ye danışıp  bir akşam kafayı kırıp gidip iphone 5s aldım.

itina ile kurulumunu yaptım . güzel güzel kullanmaya başladım. isim soyisim mail adresimide onaylattırıp 3 ay kullandıktan sonra gittim sattım.

niye ? çünkü neymiş andorid özgürlükmüş. android bilmemneymiş.

aradaan vakit geçti baktım olacak gibi değil. ayfondaki o rahatlığı android te yakalayamadım.

bu arada Apple iPod Shuffle v1 vardı bende o bile bir şekildi yani.

öyle böyle derken ayfon SE aldım sıfır. o cihazı 2 yıl kullndım tık demedi. garantisi bitince 1100 liraya satıp sıfır gm 8 64 gb aldım.

ben ayfonda bir sorunum olduğunda desteğe mail atardım ve beni arayıp sorunumu çözerlerdi.

gm 8 64 te ise desteği aradım dedim cihaz durduk yere reset atıyor donuyor karşıdaki kişi size özel bir dosya atıyorum o yolu izleyin dedi.

attığı şeyde gm 5 in sıfırlama videosuydu :D

lan dedim bu ne ayfonda ayda yılda bir sorun yaşardım ondada mutlaka bir açıklama yaparlardı. 

neyse kafayı yeyip gittim bir 6s 32 gb aldım ve herşeyimi güzelce kurdum. üstüne birde apple watch 2 38 mm den geldi.

ulan hayatımda bukadar zevk almamıştım. telefon yanımda değilken aramaları cevaplıyorum mesajlara cevap yazıyorum ve sabah alarmı telefona uzanmadan kapatıyorum.

düşünsene duştasın patron arıyor ve duşta kolundaki saatle aramaya cevap veriyorsun bir yandanda arap sabununu yerden alıyorsun çok heyecanlı değilm mi ?

su geçirmiyor mis gibi.sudan çıkınca suyu temizleyecem kolun ıslanabilir diye uyar veriyor zart diye su atıyor bör köşeden ilginç

farklı renkelrde kayışta spariş ettim. 

şarj etmesi dert diye düşündüğüm apple saatimi mıkantıslı kolay kullanımlı aparatı ile ile şak diye şarja bırakıyorum.

ayfonun tadından geçilmez zaten.

2. nesil touch id ile harikalar yaratıyorum.

3D touch ile teleefona bakış açım değişti.

taptic harika birşey lan.

aylık 3 lira verip 50 gb alan alıyorum kafam rahat. maillerim şıkır şıkır.

nebileyim bazı IT tools lar paralı ama stabil. satın alıyorum acımıyorum. en azından stabiller.

sürekli şu android çıkmış şu özellikte andorid şu para diyorlar vallahi çok üzülüyorum.

ulan bir telefonda bir reher olur oda adam gibi icloud a yedeklenir.

android te şu rehberdeki kişilerin 3 er çıkması bile deli ediyordu beni.

android Mia Khalifa gibidir ünlüdür ama aslında çok itici ve çirkindir, ayfon ise bonnie rotten gibidir zamanla keşfedilir.

özür dilerim Mürit PanxeR. yıllarca sana karşı geldik. hatta sen bile tuzağa düşüp gidip huvavei cihaz aldın. bizi affet reis.

ama turkcell için aynı şeyi söyliyemem...

Yasemin conker, sosyolog. bu hatun kisilik 62 küsur yaşında @@,)

neyse konuya döneyim

@ZalimAdam dostum, senin yazım şeklinde @Futurist `e ne kadar benziyor. @@,)

neyse konu bu da, değil.
    @Panxer `in dediği gibi(net üzerinden ücretli film üyeliği konusu: NetFliX ?), hayatınızı kolaylaştırmak için, AyFon mu alıyoruz şimdi.

Ula, gittin geldin, hâlen , anlatımınla gülmeten kırıyon beni. ^^D (alay etmiyorum.)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@qoqo

Bende SE kullanıyorum ama SE2 olmamış. iphone 5'ten beri aynı kasa baydı artık. Yine aynı kasayı kullanmışlar sadece arka kapak iphone 8'deki gibi cam. İç donanım iphone 7 ile aynı. Şöyle iphone X'tek gibi sıfır çerçeveli ekran koysalar şahane olurdu. SE'nin kasasına rahat 5 inç sığar.

Şöyle bir şey yapacaklar yok satar :

https://www.youtube.com/watch?v=Q6DYMm2n1PA

Bende böyle birşey gelecek diye biliyordum birkaç yerde karşıma çıktı heyecanlanmıştım açıkcası. Se söyleyince yeniden araştırdım dediğin gibi eski çerçevelerle gelecekmiş maalesef. Şu videodaki gibi iphone X in 5 inçlik bir modeli gelse koşa koşa alırım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

gm discovery kullandim memnundum.

asus zenfone 2 laser kullandim cok fazla memnundum ozellimle kamerasindan. 

şuan samsung a7 2017 kullanıyorum ve memnunum. 

hayvan gibi kullandigim zamanlarda oldu, hirpalamadigim zamanlarda. iphone guzel cihaz cunku arkasında apple var. 

benim için teknoloji ihtiyaclarimi gidermesi ve minimize etmesidir. bunu sağlıyorsa sorun yok 😊

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yaş ilerleyince insan hiç bir şeyle uğraşmak istemiyor. Sanırım bu birazda yaşın ilerlemesinden ve parasal gücün artmasından dolayı. En iyisini alayım başım ağrımasın diyor insan. Eskiden Android telefonlara tonla rom kurardım vs ama gram zevk alamayınca iphone'a geçtim. iphone pahalı falan ama uzun dönemde parasının karşılığını çıkarıyor. Gerçi şuanda yeni çıkan amiral gemisi Androidler iphone parasına eş değer. Ama 2 ay sonra fiyat jet hızında düşüyor.

Ek olarak iphone tipik Amerikan malıdır. Daha üretim aşamasında Amerikalılar bir ürün nasıl uzun ömürlü olur diye kasıyor. Amerikan arabaları buna en güzel örnek. 

Abi tipik amerikan malıysa 1 haftada bozulması ve tekrar yenisinin alınması için planlanara üretiliyor olması lazım :) 

Koca hestiy aya bedenem ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Galiba taşak geçiyorsunuz, resetleymiş, donuyormuş vs. Bunlar milattan önceydi, adam samsung galaxy s2'de kalmış.

Samsung S6 edge plus kullandım 2 sene, 0 sorun. Note8 kullanıyorum şu an, 0 sorun. Harbi harbi de tüm özellikleriyle beraber kullanıyorum hakkını veriyorum emin olabilirsiniz.

Afyon X var hanımda, iyice kurcaladım ve kullandım. Tek fark olarak kamerası insanı daha güzel çekiyor onun haricinde öne çıkan bir şey yok.

Havaalanında uçak beklerken falan bilgisayara hiç ihtiyaç duymaksızın tüm işlerimi note8'le takır takır yapabiliyorum. Afyonculara anlatmak çok zor bazı şeyleri.

Hadi aynılarını yapabiliyor bile olsan uçağa binene kadar şarjın biter :D

İlerde bir gün facebooka, instagrama girip başka iş yapmayacak kadar zengin olursam afyon alacam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Birde Samsung Note serisini dene hocam. 9'u cikti ama 3'u bile super telefon.

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Galiba taşak geçiyorsunuz, resetleymiş, donuyormuş vs. Bunlar milattan önceydi, adam samsung galaxy s2'de kalmış.

Samsung S6 edge plus kullandım 2 sene, 0 sorun. Note8 kullanıyorum şu an, 0 sorun. Harbi harbi de tüm özellikleriyle beraber kullanıyorum hakkını veriyorum emin olabilirsiniz.

Afyon X var hanımda, iyice kurcaladım ve kullandım. Tek fark olarak kamerası insanı daha güzel çekiyor onun haricinde öne çıkan bir şey yok.

Havaalanında uçak beklerken falan bilgisayara hiç ihtiyaç duymaksızın tüm işlerimi note8'le takır takır yapabiliyorum. Afyonculara anlatmak çok zor bazı şeyleri.

İlerde bir gün facebooka, instagrama girip başka iş yapmayacak kadar zengin olursam afyon alacam.

https://versus.com/tr/apple-iphone-x-vs-samsung-galaxy-note-8

3gb ramli bir telefon ile iphone x karşılaştırmak daha adil olmazmı?

bu bir gerçek!  iphone , android kadar hızlı değer kaybetmiyor.

gerçi tartışılıcak pek bir şey yok. Aynı amiraler, birisine 4 çekirdek, 6 cikolayt ram.

diğerine 2 çekirdek, 3 cikolayt ram.

bu özelliklere ait android cihaz ile karşılaştır bakalım ne oluyor.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

gerçi tartışılıcak pek bir şey yok. Aynı amiraler, birisine 4 çekirdek, 6 cikolayt ram.

Hocam bu mantikta gidemezsin fiyatlari asagi yukari ayni olan iki telefonu karsilastirmak durumundasin :) Kaldi ki ayfon hala 1000 lira daha pahali :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Ben sonuç odaklı bakıyorum olaya,

Banane içindeki çekirdeğinden fındığından fıstığından.

Biri donanıma gömüyor parayı, biri argeye gömüp daha düşük donanımla daha iyi performans elde ediyor.

Değer kaybetmeme konusunda haklısın ama afyonlar zamanı gelince birden değer kaybediyor zannımca, android ise zamana bağlı değer kaybediyor stabil olarak.

3 sene kadar önce samsung galaxys s6 edge plus almıştım 2200'e diye hatırlıyorum, geçen baktım halen 1600e falan gidiyor 2. elleri. Şaşırttı beni.

Amiral gemisi bir telefon alınca ne olursa olsun 2-3 sene kullanıyorsun ve sonrasında değeri düşüyor. Arkadaşım ilk çıktığında afyon 4s almıştı, 2 senenin sonunda orta tuşu çalışmaz olmuştu.

Bi baktık piyasadaki tellerin hepsi aynı durumda, planlı eskitmeyi ilk orada uyguladılar sonra da yazılımla yapıyorlar. Afyon bunu itiraf etti ve özür diledi biliyorsunuz.

Ben iki amiral gemisiyle 2 amiral gemisini karşılaştırdım, demekki siz düşük donanıma o kadar para veriyonuz hmm..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

İphone tamam iyidir fakat android e çok haksızlık ediliyor sanki beyler. Her ikiside birbirinden beter belki iphone android telefonlardan biraz daha hız bakımından uzun soluklu kullanılabilecek bir telefondur.

İphone 6s kullanan bi arkadaşım güncellemeden sonra gelen kasma probleminden bıktığı için androide geçeceğini söylüyordu geçenlerde. Apple geçenlerde açıklamada yapmıştı hatta arkadaşın söylediği gibi planlı eskitme muhabbetinden dolayı. Zengin değilseniz zaten 8 ve X e de  o kadar para da  verilmez. Gidin benim gibi 1000 tl lik xiaomi telefonlardan alın bir sene sonra yeni modeliyle değiştirin öylesi daha mantıklı. İphone a verdiğin parayla aynı hesaba geliyor hemen hemen. 

Toplam Hit: 22589 Toplam Mesaj: 195
iphone iphone en iyi telefon iyi telefon andorid vs iphone