Mürit Panxer Haklıymış (İphone)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Aypon diye diye, benim Aypon X  telefonda sorun fark ettim.

Ekranın iç alt kısmında lekelenme olmaya başladı. Cumartesi gününe randevu aldım.

Bakalım sonuç ne olacak.. Ya boktan bir temsilci kullanıcı hatası diyecek, yada ekranı değiştirelim diyecek ( bende kabul etmeyeceğim )

Kem gözlü androidciler sizi :)

Çözüm bulurlarsa apple storeda bir secde yap. Ellerini öp ve arkana bakmadan çık oradan :)

Not: Çözüme var olan ekranı tamir etmekte dahil

Bazı konularda agresifimdir.

Çok mız mız yaparsa, telefonu cama fırlatır giderim. ( yapmadığım şey değil )

Cumartesi günü sonucu buraya yazarım. 

Son apple store tecrübemde daha güzel birşey yaptım. Telefoncuya gidip note 8 aldım ve iphone umu sattım. Hayatımda ilk kez android kullanmaya başladım. Çok memnunum.

Titanyumun gücü adına!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

@Panxer telefonu hiç kullanmadın mı hocam o %100 ne öyle :D  

bende niye 99 gösterdi anlamadım. kesinlikle cihazı sıcakta tutmadım ya da şarj olurken oynamadım. %15 in altına hiç düşürmedim günde 1 defadan fazla şarj etmedim. hatta bazı haftasonları falan 2 günde bir şarj ettiğim oldu. kullanımla alakalı olduğuna kesinlikle inanmıyorum. hakkaten biraz şans işiymiş gibi geliyor artık.

edit: götürüp aldığım yere bıraktım pil değişimi istiyorum dedim. not alıp appla göndereceklerini söylediler. bakalım kaç gün sonra gelecek.

acikistihbarat tarafından 07/May/18 20:27 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    acikistihbarat bunu yazdı

@Panxer telefonu hiç kullanmadın mı hocam o %100 ne öyle :D  

bende niye 99 gösterdi anlamadım. kesinlikle cihazı sıcakta tutmadım ya da şarj olurken oynamadım. %15 in altına hiç düşürmedim günde 1 defadan fazla şarj etmedim. hatta bazı haftasonları falan 2 günde bir şarj ettiğim oldu. kullanımla alakalı olduğuna kesinlikle inanmıyorum. hakkaten biraz şans işiymiş gibi geliyor artık.

edit: götürüp aldığım yere bıraktım pil değişimi istiyorum dedim. not alıp appla göndereceklerini söylediler. bakalım kaç gün sonra gelecek.

hocam her mal gibi batarya da ayıplı sıkıntılı olabilir tabiki.

fakat kullanım ile alakalı oldugunu düşünmüyorsan oraya yazdıklarımın tam tersini yap 

6 ay sora pert et telefonu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

Aramıza hoşgeldin çok geç katıldın ama olsun :) ipone ile bağlan hayata 

Emekli
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

tercihtir tabi de androidi saçma uygulamalar dolu samsunglarla veya takatuka lg cihazlarla yargılamayın derim.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

tercihtir tabi de androidi saçma uygulamalar dolu samsunglarla veya takatuka lg cihazlarla yargılamayın derim.

LG ve Samsung u Nokia yı yargılama sebebim samsung taaaaaaaaaaaa iphone 3gs zamanı BADA yı yaptı 

neydi bada ? 

hem açık kaynak özgür , hem stabil çalışan samsung un kendi donanımı için yaptığı bir işletim sistemi idi.  android de o dönem olmayan bir çok özelliğe sahipti en büyük artısı aynı zamanda seriydi.

Fakat bugun büyük üreticiler google ı ve androidi tekel yaptılar , android baştan beri yanlış kurulduğu için yamanmaya çalışılıyor. 

işletim sistemi içinde işletim sistemi ile (dalvik) büyük performans problemleri yıllarca devam etti , sadece patch atarak düzeltemezler bazı şeyleri Windows un mavi ekrandan kurtulması 20 sene sürdü.

Tek başlarına yapamıyorlarsa ki öyle gözüküyor koskoca intel ve samsung tizen işletim sistemi hala adam edemedi sadece TV ve smart watch larda var alırsın 2-3 üretici daha LG olur başka firma olur adam edersin. 

Bugun dünyadaki bütün işletim sistemleri yani çinlilerin ürettiği donanımların çalışmasını sağlayam yazılım ABD nin elinde.

ios = apple = ABD

mac os = apple = ABD 

android = google = ABD

linux = redhat ( en büyüğü ) = ABD

linux = centos (sunucu ) = ABD

linux = ubuntu = canonical = ingiltere 

windows = microsoft = ABD

trump huawei ye qualcomm kullanma sktr git vatanımdan casussunuz dedi , kendi işlemcisini üretmiyor olsaydı bugun hisseleri %50 düşerdi 

şuan 5 yıl sonrasının planını yapıyor huawei ve kendi işletim sistemini yapmak zorunda kalacağını biliyor.  hangi üretici olursanız olun ABD benim yazılımımı kullanamazsın dediği anda bitersiniz.

üretim çine kayıyormuş , çinli telefon üreticileri yükselişe geçiyormuş işte asya avrupayı abd yi geçiyormuş. ? Yaptıkları 2 işlemciyi 2 ramı üst üste koymak birleştirmek 

peki o makınanın kalbi işletim sistemi nerden geliyor ? Bütün yazılım ABD den.

sonuç olarak oraya bağımlısınız.  Tüm asyalı üreticiler de aynı şekilde. 

PanxeR tarafından 08/May/18 00:03 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Bugun dünyadaki bütün işletim sistemleri yani çinlilerin ürettiği donanımların çalışmasını sağlayam yazılım ABD nin elinde.

ios = apple = ABD

mac os = apple = ABD 

android = google = ABD

linux = redhat ( en büyüğü ) = ABD

linux = centos (sunucu ) = ABD

linux = ubuntu = canonical = ingiltere 

windows = microsoft = ABD

trump huawei ye qualcomm kullanma sktr git vatanımdan casussunuz dedi , kendi işlemcisini üretmiyor olsaydı bugun hisseleri %50 düşerdi 

şuan 5 yıl sonrasının planını yapıyor huawei ve kendi işletim sistemini yapmak zorunda kalacağını biliyor.  hangi üretici olursanız olun ABD benim yazılımımı kullanamazsın dediği anda bitersiniz.

üretim çine kayıyormuş , çinli telefon üreticileri yükselişe geçiyormuş işte asya avrupayı abd yi geçiyormuş. ? Yaptıkları 2 işlemciyi 2 ramı üst üste koymak birleştirmek 

peki o makınanın kalbi işletim sistemi nerden geliyor ? Bütün yazılım ABD den.

sonuç olarak oraya bağımlısınız.  Tüm asyalı üreticiler de aynı şekilde. 

Buna aynen katılıyorum. Dün NTV de ekonomi haberlerinde Californianın ticaret hacminin ingiltereyi geçtiği söyleniyordu. Dünyada en büyük 5. ekonomi 2.7 trilyon dolar ile california eyaleti. Bunun en büyük sebebi sizinde tahmin ettiğiniz üzere silikon vadisinin california da olması.

Titanyumun gücü adına!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Çocuğunu bir kafesin içine hapsedip onu yapamazsin, bunu yapamazsin, buna izin vermem, ailenden baska kimseyle görüşemezsin dersen çocuğun başına birşey gelmez, koruyabilirsin ve kötü alışkanlıkları olmaz. Bunun sonucunda çocuğun mal, asosyal olur. Bu apple stratejisidir. Android özgür bırakır aradaki fark bu. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ben yaşam kalitesi satın alıyorum rahatlık alıyorum , ama bazıları hala bluetooth ile istediğim dosyayı atamıyorum diye bakıyor olaya , işte bazı şeyleri alıştığınız yoldan yapamadığınız için o sistem hızlı ve sorunsuz çalışıyor bide öyle bakın 

Android de olsa başka birşey de olsa geri tuşu olacak sadece home tuşu olan telefon kullanılmıyor. Tek elle tutuyorum tek eli de geçtim iki el de olsa uygulamada geri gitmek için o uzun ekranın en üstüne neden parmağımı uzatmaya uğraşayım. Ekranlar giderek uzuyor geri tuşu olmayan telefonlarda geri gitmek de o kadar yukarı doğru çıkıyor.

Ekranın üstüne veya home tuşuna basmaya gerek yok. Ekranı soldan sağa baş parmak ile çekince geri yapmış sayıyor iOS. Telefonlarda artık butonların kalkması gerek. Zamanında Nokia Meego ile full dokunmatik telefon yapmıştı. Cihaz parmak hareketleriyle kullanılıyordu. Apple ise yeni yeni iphone X ile geçti. Android'inde artık bu sisteme geçmesi lazım. Çerçeveler inceldi ama altta saçma sapan dokunmatik tuşlar duruyor.

Android'te sonunda Android P ile sanal ve dokunmatik tuşlardan vazgeçti. Altta iphone X'teki gibi bir çizgi olacak ve oradan halledilecek her şey.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ben yaşam kalitesi satın alıyorum rahatlık alıyorum , ama bazıları hala bluetooth ile istediğim dosyayı atamıyorum diye bakıyor olaya , işte bazı şeyleri alıştığınız yoldan yapamadığınız için o sistem hızlı ve sorunsuz çalışıyor bide öyle bakın 

Android de olsa başka birşey de olsa geri tuşu olacak sadece home tuşu olan telefon kullanılmıyor. Tek elle tutuyorum tek eli de geçtim iki el de olsa uygulamada geri gitmek için o uzun ekranın en üstüne neden parmağımı uzatmaya uğraşayım. Ekranlar giderek uzuyor geri tuşu olmayan telefonlarda geri gitmek de o kadar yukarı doğru çıkıyor.

Ekranın üstüne veya home tuşuna basmaya gerek yok. Ekranı soldan sağa baş parmak ile çekince geri yapmış sayıyor iOS. Telefonlarda artık butonların kalkması gerek. Zamanında Nokia Meego ile full dokunmatik telefon yapmıştı. Cihaz parmak hareketleriyle kullanılıyordu. Apple ise yeni yeni iphone X ile geçti. Android'inde artık bu sisteme geçmesi lazım. Çerçeveler inceldi ama altta saçma sapan dokunmatik tuşlar duruyor.

Android'te sonunda Android P ile sanal ve dokunmatik tuşlardan vazgeçti. Altta iphone X'teki gibi bir çizgi olacak ve oradan halledilecek her şey.

Bir kaç sürümde bunun bugları ile uğraşıcak kullanıcılar.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
Toplam Hit: 22676 Toplam Mesaj: 195
iphone iphone en iyi telefon iyi telefon andorid vs iphone